Kto następnym księciem Sarmacji?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

Kto powinien zasiąść na tronie Sarmacji po abdykacji obecnego Księcia?

Czas głosowania minął 14 wrz 2017, 19:38

Konrad Jakub Arped Friedman
7
13%
Karolina Aleksandra
10
19%
Roland Heach
3
6%
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
0
Brak głosów
Albert Felimi-Liderski
0
Brak głosów
Fryderyk von Hohenzollern
0
Brak głosów
Andrzej Fryderyk
8
15%
Mikołaj Torped
1
2%
Krzysztof Czuguł-Chan
1
2%
Kristian Arped
0
Brak głosów
Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein
1
2%
Siergiusz Asketil
1
2%
Ignacy Urban de Ruth
0
Brak głosów
Yennefer von Witcher
1
2%
Jack von Horn
0
Brak głosów
Robert von Thorn
9
17%
Paulus Buddus
0
Brak głosów
Laurencjusz Ma Hi at Atera
0
Brak głosów
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
0
Brak głosów
Henryk von Thorn-Leszczyński
0
Brak głosów
Orjon von Thorn-Surma
2
4%
Emil Potocki
0
Brak głosów
Julian Fer at Atera
0
Brak głosów
Daniel January von Tauer-Krak
0
Brak głosów
Otto von Spee-Asketil
0
Brak głosów
Avril von Levengothon
0
Brak głosów
Gauleiter Kakulski
2
4%
Krzysztof Hans van der Ice
4
7%
Ktoś inny
1
2%
Nie mam zdania
3
6%
 
Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: McMelkor »

RCA pisze:
McMelkor pisze:W sumie rzeczy Księstwo już w swojej nazwie jest idealnie przygotowane do bycia lennikiem Królestwa. Czyżby jakiś prorok przewidział, co je czeka już w 2002 roku?
A jednak, póki co, to Dreamland musi się przytulać do KS by poczuć trochę ciepła żywej istoty... nie na odwrót.

Prezentujecie drodzy państwo szalenie niskich lotów nacjonalizm. Jesteście w tym niesamowicie pocieszni.
Nie zna się Pan na żartach. Zero dystansu do siebie.

Zresztą z historii idei politycznych też pała. Bo to nie nacjonalizm, tylko imperializm, rzecz ponadetniczna. Zwłaszcza jeśli głosicielem czegoś takiego jest osoba niebędąca etnicznym Dreamlandczykiem.

--
ᛋᛁᛗᛟᚾ ᛗᚨᚲ ᛗᛖᛚᚲᛟᚱ
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Aleksander »

RCA, jak ci tu tak źle, to po chuj zaglądasz.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: RIIF »

McMelkor pisze:
Nie zna się Pan na żartach. Zero dystansu do siebie.
Dystans Sarmaci mają do siebie spory. Zapewniam. Ja do siebie nieco mniejszy, aczkolwiek dzielnie nad nim pracuję. Są już pierwsze efekty.

McMelkor pisze:
Zresztą z historii idei politycznych też pała. Bo to nie nacjonalizm, tylko imperializm, rzecz ponadetniczna. Zwłaszcza jeśli głosicielem czegoś takiego jest osoba niebędąca etnicznym Dreamlandczykiem.
Jaki imperializm? Dreamland nie prezentuje niczego z imperializmu. Nigdy nie prezentował. Jedynie nacjonalizm.

الوـس pisze:
RCA, jak ci tu tak źle, to po chuj zaglądasz.
Ale kto Ci powiedział, że mi tu źle? Ani dobrze, ani źle. Zaglądam, czytam, podśmiechujkam się trochę z Was, a czasem co nieco skomentuję. Ot hobby jak każde inne. Nie macie dziś nic do zaoferowania poza niskich lotów rozrywką zblazowanych i wyzutych z idei mikronacyjnych dinusiów.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Daniel von Witt »

Proszę wszystkich o nieco więcej szacunku dla przyszłego Księcia Sarmacji! Lennik nie lennik, szanować trzeba!

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Aleksander »

RCA pisze:
الوـس pisze:RCA, jak ci tu tak źle, to po chuj zaglądasz.
Ale kto Ci powiedział, że mi tu źle? Ani dobrze, ani źle. Zaglądam, czytam, podśmiechujkam się trochę z Was, a czasem co nieco skomentuję. Ot hobby jak każde inne. Nie macie dziś nic do zaoferowania poza niskich lotów rozrywką zblazowanych i wyzutych z idei mikronacyjnych dinusiów.[/justify]
Tłumacząc z erceowego na nasze: Jestem już tak znudzony i zblazowany, że zaglądam do sąsiadów. Oczywiście przyjmując wystudiowaną pozę, że patrzę na to z wyższością.

Dlaczego mnie to nie dziwi?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: McMelkor »

RCA pisze:
McMelkor pisze:Nie zna się Pan na żartach. Zero dystansu do siebie.
Dystans Sarmaci mają do siebie spory. Zapewniam. Ja do siebie nieco mniejszy, aczkolwiek dzielnie nad nim pracuję. Są już pierwsze efekty.
Dzierżę kułaczki za dalszą pracę, bo wiele jeszcze przed Panem.
McMelkor pisze:Zresztą z historii idei politycznych też pała. Bo to nie nacjonalizm, tylko imperializm, rzecz ponadetniczna. Zwłaszcza jeśli głosicielem czegoś takiego jest osoba niebędąca etnicznym Dreamlandczykiem.
Jaki imperializm? Dreamland nie prezentuje niczego z imperializmu. Nigdy nie prezentował. Jedynie nacjonalizm.
Ktoś tu chyba przegapił szmat dreamlandzkiej historii, w tym całą historię Wspólnoty Korony Ebruzów, inkorporację Scholandii wraz ze Scholandczykami, którzy zajmują teraz wysokie pozycje w dreamlandzkiej administracji (podobnie jak niegdyś rdzenni Elderlandczycy). To nie jest polityka nacjonalistyczna, tylko imperialistyczna w starym rozumieniu (jak na przykład w Imperium Osmańskim, nieco inna niż w przypadku rasistowskich Brytyjczyków).

--
ᛋᛁᛗᛟᚾ ᛗᚨᚲ ᛗᛖᛚᚲᛟᚱ
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: RIIF »

الوـس pisze:Tłumacząc z erceowego na nasze: Jestem już tak znudzony i zblazowany, że zaglądam do sąsiadów. Oczywiście przyjmując wystudiowaną pozę, że patrzę na to z wyższością. Dlaczego mnie to nie dziwi?
Translator Ci siadł. Zaglądam do sąsiadów, bo znów budują sobie aktywność w oparciu o mój kraj i moje nazwisko. Tak przynajmniej jest w Waszym przypadku. Zaglądam też do Bialenii, bo ten kraj jest różnorodny, ciekawy i pomysłowy. Czyli taki jakim już dawno Dreamland nie jest. I nic nie wskazuje na to by to się zmieniło. Zaglądam też po to by nie wypowiadać się w sprawach, o których nie mam pojęcia, jak to zwykłeś robić.
McMelkor pisze:Ktoś tu chyba przegapił szmat dreamlandzkiej historii, w tym całą historię Wspólnoty Korony Ebruzów, inkorporację Scholandii wraz ze Scholandczykami, którzy zajmują teraz wysokie pozycje w dreamlandzkiej administracji (podobnie jak niegdyś rdzenni Elderlandczycy).
To znaczy ilu tych Scholandczyków? Bo w Sarmacji jest ich chyba kilku też i mają zupełnie inne zdanie niż to prezentowane tu. Szczególnie dotyczące tematu Awary i Scholandii właśnie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Daniel von Witt »

RCA pisze:Zaglądam do sąsiadów, bo znów budują sobie aktywność w oparciu o mój kraj i moje nazwisko.
Mogę się pod tym podpisać.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:
Gdy sprawy zaczynają się rozwijać w kierunku niepożądanym, to należy bieg wydarzeń skorygować, bądź całkowicie postawić mu tamę.
To już jest Pańskie odczucie. Mi bardzo trudno będzie na to wpłynąć.
الوـس pisze:
Nikt nie zabrania JKM Karolinie Aleksandrze biegać do kościółka. Czy to tego realnego, czy wirtualnego. Jest pewna subtelna różnica pomiędzy bieganiem tam jako osoba prywatna, a bieganiem tam jako głowa państwa. W tym pierwszym wypadku jest to po prostu sposób, w jaki dana osoba spędza wolny czas.
Monarcha jest osobą publiczną i niezależnie od tego, czy będzie spędzał wolny czas albo też pracował, i tak będzie jako osoba publiczna postrzegany.
الوـس pisze:
Problem zaczyna się, gdy religia pojawia się w przestrzeni publicznej. Wówczas naruszana jest wolność religii, jak i wolność od religii wszystkich pozostałych członków społeczności, którzy sobie tego nie życzą.
W mikronacjach przestrzeń publiczna jest praktycznie wszędzie, więc bardzo trudno będzie ten "problem" rozwiązać. Niemniej jednak możemy podczas religijnej koronacji zamknąć się w katedrze i nikt nie będzie zmuszony tam wchodzić.
الوـس pisze:
Poza tym nadal nie rozumiem po co za wszelką cenę pchacie się z tą Rotrią wszędzie, gdzie tylko się da jak i się nie da. Macie po 20 rubli od każdej takiej głupawej akcji? Czy o co chodzi?
W mojej wypowiedzi (jak się wspomniał pan Daniel von Witt - gatunku political fiction) odniosłem się do Kościoła Rotriokatolickiego jako do jedynego v-związku wyznaniowego, który mógłby religijną koronację przeprowadzać. Uczyniłem to ze względu na fabułę.
Poza tym uważam, że mikronacje mogą być używane jako medium ewangelizacyjne, a Kościół Rotriokatolicki jest po części właśnie próbą dokonania tego.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Aleksander »

RCA pisze:
الوـس pisze:Tłumacząc z erceowego na nasze: Jestem już tak znudzony i zblazowany, że zaglądam do sąsiadów. Oczywiście przyjmując wystudiowaną pozę, że patrzę na to z wyższością. Dlaczego mnie to nie dziwi?
Translator Ci siadł. [ciach!]
Nawet nie chce mi się komentować tej smętnej próby obrony.
Tomasz von Habsburg pisze:Poza tym uważam, że mikronacje mogą być używane jako medium ewangelizacyjne, a Kościół Rotriokatolicki jest po części właśnie próbą dokonania tego.
Nawet tu musicie wpychać swoje czarne paluchy?!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Tomasz von Habsburg »

RCA pisze:
Zaglądam do sąsiadów, bo znów budują sobie aktywność w oparciu o mój kraj i moje nazwisko. Tak przynajmniej jest w Waszym przypadku.
Musi Pan jednak przyznać, że nam to wychodzi. :)
Jest Pan osobą publiczną i to całkiem znaczącą oraz wielce ciekawą, więc rozmawiamy o Panu (czasami żartem, czasami poważnie).
الوـس pisze:
Nawet tu musicie wpychać swoje czarne paluchy?!
Kościół ma za zadanie swym Orędziem Prawdy objąć wszystkich ludzi, więc by to urzeczywistnić powinno się korzystać z wszystkich mediów (moralnie dopuszczalnych).

Wracając do tematu homagium - dlaczego nawet po unii z Królestwem Baridasu wspólnota zwie się nadal Księstwem, czyli państwem o niższej randze, niż mogłoby być?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: RIIF »

Tomasz von Habsburg pisze:Musi Pan jednak przyznać, że nam to wychodzi. :) Jest Pan osobą publiczną i to całkiem znaczącą oraz wielce ciekawą, więc rozmawiamy o Panu (czasami żartem, czasami poważnie).
Póki co wciąż wychodzi. Dlatego do tego remedium wciąż wracacie.

Osobą publiczną w mikronacjach jest każdy.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Aleksander »

Tomasz von Habsburg pisze:
الوـس pisze:Nawet tu musicie wpychać swoje czarne paluchy?!
Kościół ma za zadanie swym Orędziem Prawdy objąć wszystkich ludzi, więc by to urzeczywistnić powinno się korzystać z wszystkich mediów (moralnie dopuszczalnych).
Proponuję, by kościół zaczął od siebie. Jak już jego funkcjonariusze zaczną żyć wg zasad przez siebie głoszonych, to porozmawiamy.

A tym czasem zrozumcie w końcu, że spora część ludzi ma to gdzieś i chce normalnie i w spokoju sobie żyć, nie będąc uszczęśliwiania katolicką moralnością na siłę.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Karolina Aleksandra »

RCA pisze:
Zaglądam też do Bialenii, bo ten kraj jest różnorodny, ciekawy i pomysłowy. Czyli taki jakim już dawno Dreamland nie jest. I nic nie wskazuje na to by to się zmieniło.

Faktycznie dyskusja, która wywiązała się w tym wątku, jest nieco dziwna. Dzisiaj jestem tylko z doskoku, więc nie będę pisała ścian tekstu i nie odniosę się do wszystkich poruszonych kwestii. Jednak nieco przykro czyta się słowa takie jak powyżej, biorąc pod uwagę, że padają z klawiatury hrabiego Królestwa Dreamlandu, i biorąc też pod uwagę, że Dwór Królewski od początku mojego panowania stara się rozkręcać kolejne inicjatywy, badając grunt pod to, co może chwycić, a co nie. W najbliższych dniach na Uniwersytecie Królewskim pojawi się prelegent z paroma wykładami, w październiku szykują się Regaty z Hasselandem. Jest także całkiem sporo oddolnych dyskusji i inicjatyw. Nawet rozbieżności stanowisk monarchy ze stanowiskami obywateli uważam za ciekawe, bo to pole do dalszej polemiki. Po prostu: staramy się.

Powiem tak — gdy dostałam indygenat, nie przeszłoby mi przez myśl, aby napisać podobny komentarz. Może kwestia autocenzury, może jestem zbyt grzeczna. Ale po prostu jednak Korona Dreamlandzka mnie wyróżniła w ten sposób, więc czułabym opór, aby pisać w taki sposób. Mimo wszystkiego.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: McMelkor »

RCA pisze:
McMelkor pisze:Ktoś tu chyba przegapił szmat dreamlandzkiej historii, w tym całą historię Wspólnoty Korony Ebruzów, inkorporację Scholandii wraz ze Scholandczykami, którzy zajmują teraz wysokie pozycje w dreamlandzkiej administracji (podobnie jak niegdyś rdzenni Elderlandczycy).
To znaczy ilu tych Scholandczyków? Bo w Sarmacji jest ich chyba kilku też i mają zupełnie inne zdanie niż to prezentowane tu. Szczególnie dotyczące tematu Awary i Scholandii właśnie.
Niby jakie mają zdanie, Panie rzeczniku? Że Dreamland jest państwem nacjonalistycznym? Podejrzewam, że zręczniej byłoby już KD oskarżyć właśnie o "imperializm" (ale w optyce i interpretacji innej niż moja).

Jest ich, tylu ilu jest, bo takie są konsekwencje demografii KSch pod koniec jego niepodległego istnienia, posiadającego wtenczas kilku aktywnych mieszkańców. Zaś sądząc ze składu osobowego jednego "miasta poddanego kwarantannie", to na terenie KS żyje jeden emigrant, który wyemigrował ze Scholandii za czasów rządów Mordeckiego (i trudno mu się dziwić, bo za rządów tego ostatniego Scholandia raczej nie nadawała się do mieszkania). Czyli 1:2 (i więcej ich w Mikroświecie raczej nie znajdziemy, bo tylu właśnie mniej więcej Scholandczyków żyło w swoim kraju przed przyłączeniem się do Dreamlandu - wiem, bo będąc subskrybentem LD KSch czytałem ją regularnie). Zresztą to mniejszość typu diasporycznego, my zaś mamy autochtonów, którzy pozostali w ojczyźnie.

Zero argumentów po drugiej stronie, tylko deklaracje: nacjonalizm i już. Zresztą proszę nawet nie próbować ich wytaczać, bo byłoby to wypowiadanie się na temat spraw, o których niewielkie ma Pan pojęcie (a podobno na takie tematy się Pan nie wypowiada). Kompetentnymi osobami są ci, którzy rzekomo mieliby być dotknięci przez ten dreamlandzki nacjonalizm: dreamlandzka mniejszość elderlandzka i scholandzka. A ja, jako współautor Komendacji oraz wieloletni już obywatel KD temu dotknięciu przeczę.

--
ᛋᛁᛗᛟᚾ ᛗᚨᚲ ᛗᛖᛚᚲᛟᚱ
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: RIIF »

WKM, ja nie otrzymałem indygenatu. Otrzymałem tytuł. To gwoli wprowadzenia.

Natomiast posiadanie tytułu nie zwalnia z myślenia, ani tym bardziej nie zabrania krytycznej oceny. Jeśli WKM zabolały słowa wypowiedziane przeze mnie — trudno. Nie zamierzam za nie przepraszać, ani tym bardziej ich odwoływać. Cenzurować się też nie będę. Napisałem prawdę.

Co do przytoczonych świeżych pomysłów to... wykłady na UKD to kopia przykryta zmienioną formą Konferencji z Wolnogradu. Szanuję, ale jednak. Regaty z Hasselandem? To nie jest pomysł KD. Hasseland te regaty robi już kolejny raz.

Trochę chyba więc nie wyszło... ale badania gruntu to ważna rzecz.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Fryderyk von Hohenzollern
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2016, 20:28
NIM: 602139
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Fryderyk von Hohenzollern »

OPPP
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Karolina Aleksandra »

RCA pisze:
WKM, ja nie otrzymałem indygenatu. Otrzymałem tytuł. To gwoli wprowadzenia.

Otrzymał Pan indygenat, równocześnie w tym samym akcie również nobilitację. To tak gwoli uściślenia.

Nie chodzi o zwolnienie z myślenia. Nie chodzi o to, żeby nie wyrażać swojego zdania. Chodzi tylko i wyłącznie o sposób krytyki. Proszę pomyśleć o tym, jakby się Pan czuł, gdyby w Sarmacji osoba zza wirtualnej granicy, która dostałaby odznaczenie lub wyróżnienie sarmackie, stwierdziłaby na forum Księstwa, że to państwo nie ma już perspektyw na bycie ciekawym czy różnorodnym. Ba, sądzę, że wśród samych Sarmatów wywołałoby to mieszane reakcje, a także wśród krajan owej osoby.

Zachęcam Pana do udziału w aktywności Królestwa Dreamlandu i do tworzenia jego różnorodności, skoro nie widzi Pan perspektyw na nią. W końcu naród to nie wy i nie oni, tylko my ;)
Co do przytoczonych świeżych pomysłów to... wykłady na UKD to kopia przykryta zmienioną formą Konferencji z Wolnogradu. Szanuję, ale jednak. Regaty z Hasselandem? To nie jest pomysł KD. Hasseland te regaty robi już kolejny raz.

Przyznam, że trochę osłupiałam. Osobliwe skojarzenie z tymi wykładami. Zdradzę: wpadłam na ten pomysł, gdy zobaczyłam, że zaproszony prelegent jest zainteresowany długimi formami tekstu i jednocześnie wie co nieco o historii mikroświata. Nie wiem, czy prelegent był na Konferencji w Wolnogradzie; musiałabym dopytać. Ale zgaduję, że Panu nigdy nie przydarzyło się wymyślić czegoś, co w mikroświecie już było w podobnej formie. Zresztą, to drugorzędne: chodzi o to, że coś się dzieje, także pod względem kulturalnym, i że może to zaowocować ciekawymi rozmowami.

Nigdzie nie napisałam, że regaty są pomysłem Dreamlandu. Napisałam, że współorganizujemy je razem z Hasselandem (swoją drogą, regaty to chyba pomysł La Palmy?), a w ten sposób chciałam zasugerować, że angażujemy się także za granicami Obu Królestw, zarówno kulturalnie, jak i w ramach polityki zagranicznej. W samym Królestwie też będzie się sporo działo, ale nie jest moją rolą wyliczanie teraz wszystkich inicjatyw. Po prostu udowadniam, że stwierdzenie, jakoby w Królestwie nic się nie działo jest trochę przesadzone, a w mikronacjach nie chodzi o to, żeby tylko siedzieć we własnych innowacyjnych inicjatywach, ale żeby się też angażować z innymi w inne rzeczy.

Jaki jest Pański przepis na różnorodność i ciekawość Dreamlandu w takim razie? Bo chyba nie chodzi tylko o to, żeby krytykować bez podawania swoich założeń?

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Fryderyk von Hohenzollern
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2016, 20:28
NIM: 602139
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: Fryderyk von Hohenzollern »

Rzygam :P
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Kto następnym księciem Sarmacji?

Post autor: RIIF »

Karolina Aleksandra pisze:Otrzymał Pan indygenat, równocześnie w tym samym akcie również nobilitację. To tak gwoli uściślenia.
A faktycznie. Przepraszam więc za pomyłkę. Zwracam honor.
Karolina Aleksandra pisze:Nie chodzi o zwolnienie z myślenia. Nie chodzi o to, żeby nie wyrażać swojego zdania. Chodzi tylko i wyłącznie o sposób krytyki.
To ja jeszcze raz zacytuję krytykowane przez WKM zdanie i się zastanowimy razem nad użytym sposobem:
"Zaglądam też do Bialenii, bo ten kraj jest różnorodny, ciekawy i pomysłowy. Czyli taki jakim już dawno Dreamland nie jest. I nic nie wskazuje na to by to się zmieniło."
Co jest więc w tym sposobie niewłaściwe? Określenie stanu i wskazanie, że do stanu tego obecny Dreamland nie przystaje? Czy wyrażenie przekonania, że zmiana tego stanu nie nastąpi? Co konkretnie jest w tym zdaniu niewłaściwe?
Karolina Aleksandra pisze:Proszę pomyśleć o tym, jakby się Pan czuł, gdyby w Sarmacji osoba zza wirtualnej granicy, która dostałaby odznaczenie lub wyróżnienie sarmackie, stwierdziłaby na forum Księstwa, że to państwo nie ma już perspektyw na bycie ciekawym czy różnorodnym. Ba, sądzę, że wśród samych Sarmatów wywołałoby to mieszane reakcje.
Mieszane. Mieszane implikuje, że część osób miałaby to zwyczajnie gdzieś. Ja miałbym to zwyczajnie gdzieś. Każdy ma prawo do własnego zdania. Każdy ma swe przekonania. Otrzymanie wyróżnienia za coś co już było, nie może stanowić blokady wobec tego co może się wydarzyć. A WKM zdaje się sugerować, iż blokadę taką stanowić powinno. To bardzo zła sugestia.
Karolina Aleksandra pisze:Zachęcam Pana do udziału w aktywności Królestwa Dreamlandu i do tworzenia jego różnorodności, skoro nie widzi Pan perspektyw na nią. W końcu naród to nie wy i nie oni, tylko my ;)
Ależ dziękuję. Nie skorzystam. Mam jeden kraj, który chcę budować. Kraj, którego nie porzucę bo dostanę ofertę wygodnej posady w kraju innym. W 2006 popełniłem błąd wychodząc z KS, i choć mam sentyment do ówczesnego mojego projektu, tak umiem do błędu owego się przyznać. Posiadam jednak prawo pobytu w KD i będę z niego korzystał kiedy uznam za wygodne odnieść się do antysarmackich wypowiedzi, czy innych, które będą się odwoływać także do mojej osoby.
Karolina Aleksandra pisze:Po prostu udowadniam, że stwierdzenie, jakoby w Królestwie nic się nie działo jest trochę przesadzone.
Póki co mówi WKM o planach. Nie o wydarzeniach, które przyciągnęły rzeszę dreamlandzkich mieszkańców. Ci bowiem póki co muszą posiłkować się Sarmacją by móc coś na forum napisać.
Karolina Aleksandra pisze:Jaki jest Pański przepis na różnorodność i ciekawość Dreamlandu w takim razie? Bo chyba nie chodzi tylko o to, żeby krytykować bez podawania swoich założeń?
Ależ nie jest ani moją rolą, ani chęcią, doradzać w prowadzeniu Dremlandu Waszej Królewskiej Mości. WKM wzięła na siebie ten obowiązek, wraz z bagażem zblazowanego i znudzonego środowiska mikronacyjnych dinusiów, i musi WKM to wino wypić. Podpowiem czasem, to i owo, na priv, ale na pewno nie stanę nieoficlanym doradzą WKM publicznie. Dla mnie im Dreamland słabszy tym lepiej.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości