Testament Morfeusza?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Testament Morfeusza?

Post autor: Daniel von Witt »

Dla starszych obywateli mam taki dokumencik do analizy. Rzekomy Morfeusz Lucjusz Tyler pojechał do Rotrii, aby tam zakończyć funkcjonowanie Wielkiego Księstwa Solardii, rozdając jego ziemie i przymuszając Dreamland, Sarmację i Bialenię do opieki nad Koroną Solardii :) Dziwne to rzeczy się dzieją. Co myślicie o wiarygodności tej osoby i tego testamentu? Jego treść raczej nie wygląda mi na taką, którą mógłby ułożyć Wielki Książę Solardii.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Hewret Monderski »

https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thr ... l#pid70947

No właśnie autentyczność konta.
Czy posiada ktoś adres e-mail, którym posługuje się ta osoba?
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: matmax »

Widziałem dziś, że Morfeusz próbował się zarejestrować i na forum Dreamlandu na mail z mailinatora (taki, który po paru godzinach znika). Czy to faktycznie on, pewnie przydałoby się, by ktoś to potwierdził przez stare kontakty z Morfeuszem.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Daniel January Tauer-Krak
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:21
NIM:
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Daniel January Tauer-Krak »

Po co JW Morfeusz miałbym używać mailinatora? Przecież ma u was konto, z którego mógłby to wysłać. To dowodzi jedynie tego, że to fejk albo ktoś się bawił w trolla.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Daniel von Witt »

To może być nawet hasselandzka robota, bo pierwsze dokąd ta wieść dotarła i została w ciemno entuzjastycznie przyjęta to właśnie Hasseland.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Hewret Monderski »

matmax pisze:Widziałem dziś, że Morfeusz próbował się zarejestrować i na forum Dreamlandu na mail z mailinatora (taki, który po paru godzinach znika). Czy to faktycznie on, pewnie przydałoby się, by ktoś to potwierdził przez stare kontakty z Morfeuszem.
Właśnie z takiego maila zarejestrowano konto w Bialenii.
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Jesse »

Jak myślicie kto mógł to zrobić? Zanik? Inny Karbiak? Kogo obstawiacie?
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Daniel January Tauer-Krak
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:21
NIM:
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Daniel January Tauer-Krak »

Pretekst do zajęcia Cyberii?
Ale dlaczego w przypadku niewypełnienia miałoby to wszystko trafić do Bialenii.
W ogóle czym była Burgia, o której on wspomina?
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: matmax »

Daniel Ragnar Cesare Firenza pisze: W ogóle czym była Burgia, o której on wspomina?
Burgia była częścią Santanii i Burgii - http://micropedia.wikia.com/wiki/Burgia .

Myślę, że jednak mogło chodzić o Brugię - http://micropedia.wikia.com/wiki/Zjedno ... two_Brugii ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Orjon Surma
Posty: 69
Rejestracja: 11 mar 2015, 15:01
Numer GG: 52656478
NIM:
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji, Czarnolas
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Orjon Surma »

Przekazałem info księciowi Cyberii, który ma dojście do JKW Morfeusza. Myślę, że najpóźniej do środy będziemy znali 100% odpowiedź, jeśli chodzi o prawdziwość tego "testamentu".
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Daniel von Witt »

Brugia to teren, który leży w Wirtuazji przy granicy z Scholandią nad Morzem Sarmackim. Należał ostatnio do Angstrem. Na zachód od Brugii jest Czarnozamcze, należące do Solardii. Czarnozamcze posiada granice lądowe z dawną Brugią oraz z Baridasem.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Aleksander »

Czy ten stary pajac musi być taki przypadlisty na piksele? :-/
(-) Alexander, r.s.
Daniel January Tauer-Krak
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:21
NIM:
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Daniel January Tauer-Krak »

Daniel & matmax: dziękuje za odpowiedź.
Orjon: wspaniale by było, gdybyśmy się dowiedzieli.
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Otto von Teller »

Daniel von Witt pisze:Brugia to teren, który leży w Wirtuazji przy granicy z Scholandią nad Morzem Sarmackim. Należał ostatnio do Angstrem. Na zachód od Brugii jest Czarnozamcze, należące do Solardii. Czarnozamcze posiada granice lądowe z dawną Brugią oraz z Baridasem.

(-) Daniel ax. von Witt
Czarnozamcze swojego czasu było znane również jako Moherat Berecji. Dawno temu sam Wielki Książę się ze mną kontaktował z pytaniem, czy może odzyskać te historyczne ziemie. Jako że Państwo Kościelne od dawna było trupem, bez żalu potwierdziłem że żadnych roszczeń co do tych ziem mieć nie będziemy mieli z Ludwikiem.

I wcale bym się nie zdziwił, gdyby cały ten dokument był jednym, wielkim fałszerstwem.

Czy Diuk już przypadkiem nie powoływał się już kiedyś na jakiś fałszywy dokument dotyczący przekazania jakichś ziem?
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Pio Maria de Medici »

Takie wtrącenie: Hasseland już kiedyś próbował zająć Solardie, jak byłem Królem Skarlandu i poszła o to niemała wojna między nami. Nagle wykorzystali ze ostatni wojownik o Solardie - Norbert Catalan poszedł na emeryturę.
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Torkan Ingawaar »

Nie ma w ogóle możliwości, żeby ten dokument był autentyczny. Solardia oddaje na pożegnanie Cyberię Hajslandowi, którą ten ostatni chciał podbić? To albo jakiś nieśmieszny troll nieznający historii tych ziem, albo faktycznie jedna z tych wielkich intryg dyplomatycznych* diuka Przeprosińskiego.

* Lixtia - pamiętamy!
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Orjon Surma
Posty: 69
Rejestracja: 11 mar 2015, 15:01
Numer GG: 52656478
NIM:
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji, Czarnolas
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Orjon Surma »

To fejk - oficjalnie potwierdzone.
Oficjalna informacja Księcia, przekazana także na solardyjskim FORUMIXIE:
Konstytucyjny testament na wytrwanie w idei. [2017/03/13 19:45]
Wielkie Księstwo Solardii trwa, tyle że już na ugruntowanym maraźmie.

Wiele osób chętnie zapomniało by o Nas, niektóre chcą ten fakt wymusić przez kroki dokonane. Nie jestem na tyle oderwany od rzeczywistości by nie orientować się gdzie jest miejsce Wielkiego Księstwa. Nie godzę się jednak na siłowe wymuszenia.

Ogłaszam przeto, że pierwszym testamentem solardyjskim jest Konstytucja. Prywatny mój testament także spisałem, jednakże także i on jest zgodny z porządkiem konstytucyjnym. Testament mój prywatny spisałęm w obecności Księcia Cyberii i gdy ja, z jakiejkolwiek przyczyny zamilknę, jest On jedynym wykonawcą mej woli.

Ton mej wypowiedzi, nie napawa optymizmem, ale należy się liczyć z tym, iż co mogłem zrobić już zrobiłęm, dalszy mój los nie zależy li tylko od mej woli.
Wielki Książę Morfeusz Lucjusz Tyler
Ponadto otrzymałem informację, iż zostanie wystosowane odpowiednie pismo. Poza tym... Solardia nie uznaje Rotrii ;)
Daniel January Tauer-Krak
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2015, 17:21
NIM:
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Daniel January Tauer-Krak »

No nieźle...
Zbyt słabe to na Diuka K. może faktycznie w Hasselandzie znajdują się nieklony i któryś z nich to zrobił. Nie zdziwiłbym się. :D
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Otto von Teller »

Daniel Ragnar Cesare Firenza pisze:No nieźle...
Zbyt słabe to na Diuka K. może faktycznie w Hasselandzie znajdują się nieklony i któryś z nich to zrobił. Nie zdziwiłbym się. :D
Eddard Noqtern oczywiście w sposób charakterystyczny dla mieszkańców Królestwa, podnosi lament że znowu Hasseland jest oskarżany o zło całego świata. No cóż, kiedy większość mikroświata powątpiewała w autentyczność tego całego testamentu, mieszkańcy Hajslandu się cieszyli że w końcu położyli swoje brudne łapska na Cyberii. Radości nie było końca o czym świadczy wymowny post autorstwa Zayma xD

Eddard: Królu, co będziemy robić dziś w nocy?
Piotr Paweł I: Dokładnie to samo co robimy każdej Eddardzie, opanowywać Cyberię!

Teraz wystarczy czekać na artykuł w Gazecie Hasselandzkiej, gdzie Jerzy Zermett będzie bronił KH.
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Testament Morfeusza?

Post autor: Otto von Teller »

Przepraszam za post pod postem, ale tak się teraz zastanawiam, czy gdyby ktoś nagle zaczął mieć pretensje co do praw Królestwa Hasselandu do Wysp Razuri i Zegisa i wyciągnąłby z kieszeni zmięty akt własności tych ziem, to czy Piotr de Zaym, również uszanowałby pretensje do tychże? Wydaje mi się że nie, bo nie byłoby to w interesie samego zainteresowanego. I pewnie dołożyłby wszelkich starań, aby sprawdzić prawdziwość stosownego dokumentu (oczywiście przy okazji publikując 5 artykułów w Gazecie Hasselandzkiej) i stawiając armię w stan gotowości bojowej.
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości