Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Edward II »

Znamy już wyniki weekendowych wyborów parlamentarnych do Madżlis el-Mustaszarin w Federacji Al Rajn. Zacytuje fragment oficjalnego komunikatu Przewodniczącego Centralnej Komisji Wyborczej:
Uprawnieni do głosowania: 66 osób
Frekwencja: 91,30%
Głosowały: 63 osoby
Głosy ważne: 247
Głosy nieważne: 5

I. Poparcie dla partii politycznych:

1. Tayyār Al-Mustaqbal [TAM]: 30,36% [75 głosów] - (2 m)
2. Harakatu-l-Yasari-d-Dimuqrati [HYD]: 26,72% [66 głosów] - (1 m)
3. Al-Ittiḥādu Márkaz [AIM]: 24,70% [61 głosów] - (1 m)
4. Al-Kutla al-Watanija [AKaW]: 18,22% [45 głosów] - (1 m)
Czyli prawica (AKaW) finiszuje z jednym mandatem, co jednak jej lider, Farun an WW, uznał za umiarkowany sukces:

  • Odzyskaliśmy miejsce w parlamencie. 1/5 obywateli dłużej nie będzie marginalizowana. Głos prawicy będzie bardziej słyszalny. Gratuluję Tayyār Al-Mustaqbal dobrego wyniku wyborczego i życzę powodzenia w formowaniu większości. Wyborcom Al-Kutla al-Watanija dziękuję za cierpliwość oraz okazane nam zaufanie. W XX kadencji Madżlis el-Mustaszarin zasiądziemy w ławach opozycji.


Said al Falim (TAM), kandydat na nowego szefa rządu, skomentował wyniki w sposób następujący:

    • Tayyār Al-Mustaqbal znalazł się w trochę mało komfortowej sytuacji. Wygraliśmy wybory pokunując rządzącą państwem Al-Ittiḥādu Márkaz. Wprowadziliśmy do Madżlis el-Mustaszarin 4 radców i zabrakło dosłownie jednego mandatu do samodzielnego sprawowania władzy. Do środy zastanowię się nad koalicją. Jestem wdzięczny wyborcom, że postanowili dać szansę Strumieniowi Przyszłości wykazać się. Dziękuję za wszystkie głosy oraz za gratulacje skierowane pod adresem partii.


Na koniec program polityczny zwycięskiej partii:
1. Rozpoczęcie procesu stopniowego wdrażania systemu gospodarczego.
2. Powołanie do życia sojuszu wojskowego z Królestwem Skarlandu.
3. Przekształcenie Uniwersytetu Sułtańskiego w Instytut Naukowy.
4. Ustawowy zakaz wykonywania zawodu sędziego przez wojskowych.
5. Uruchomienie rozgrywek BAR National League - ligi koszykarskiej.
  • (-) Jacques de Brolle
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Otton van der Berg »

takiej frekwencji pozazdrościć może niejedne państwo
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł Zanik »

A jaki system wyborczy obowiązuje w Al-Rajnie?

Na 63 osoby wszystkie głosy oddane to 252, czyli na jednego obywatela przypadają 4 głosy?

Ponadto, skoro wszyscy uprawnieni to 66 osób i to stanowi 100%, to 63 osoby to jest x procent.

Podstawiając do wzoru: 6300/66= 95,45% -> prawdziwa frekwencja

Według mnie, wybory w tamtym kraju zostały sfałszowane. Zresztą, po tych arabusach wszystkiego można się spodziewać. :)
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Edward II »

Paweł Zanik pisze: Na 63 osoby wszystkie głosy oddane to 252, czyli na jednego obywatela przypadają 4 głosy?

W tej kwestii najbardziej kompetentny byłby przedstawiciel Federacji Al Rajn, ale dostatecznie dużo wyjaśnia obowiązująca Ordynacja wyborcza, która w art. 6 ust. 4 stanowi, że 4. w terminie przewidzianym na przeprowadzenie głosowania w wyborach mieszkaniec posiadający prawo wybierania, oddaje 1-5 głosów na kandydatów z listy w okręgu ogólnopaństwowym oraz 1 głos na kandydata w okręgu narodowym zgodnie z miejscem swojego zameldowania.

System głosów ważonych funkcjonuje również w innych państwa - np. w Scholandii i Sarmacji, gdzie obywatele, w zależności od tytułu honorowego, dysponuje zróżnicowaną liczbą głosów.

  • (-) Jacques de Brolle
Ostatnio zmieniony 10 lut 2014, 19:42 przez Edward II, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paweł van der Gibson
Posty: 34
Rejestracja: 6 sty 2014, 23:30
NIM: 847275
Lokalizacja: Webland
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł van der Gibson »

A propos co ile są u nas wybory?
Paweł van
der Gibson
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Daniel von Witt »

Kadencja Izby Poselskiej trwa mniej więcej 5 miesięcy. Ostatnie wybory były w grudniu 2013 roku. Izba Poselska działa od 20. grudnia 2013 r., zatem następne wybory będą w maju br. (o ile nic się wcześniej nie stanie).

(-) Daniel markiz von Witt
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł Zanik »

W tej kwestii najbardziej kompetentny byłby przedstawiciel Federacji Al Rajn, ale dostatecznie dużo wyjaśnia obowiązująca Ordynacja wyborcza
Chciałbym, aby dreamlandzki Minister Spraw Zagranicznych wystosował odpowiednią notę z zapytaniem tamtejszego rządu, aby wyjaśnili mi/nam wątpliwości związane z wiarygodnością przedstawianych informacji w al-rajńskiej gazecie.

Zresztą, Panowie Ministrowie są przedstawicielami narodu dreamlandzkiego, prawda?
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Edward II »

Na czym dokładnie polegają Pańskie zastrzeżenia? Być może coś mi umknęło, ale przywołany ustęp z rajńskiej Ordynacji wyborczej chyba rozwiewa kluczowe wątpliwości? Dreamlandzki MSZ ma interweniować w sprawie tego błahego błędu w rachunku matematycznym?

  • (-) Jacques de Brolle
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł Zanik »

Panie de Brolle,

Bardziej interesuje mnie stanowisko władz al-rajńskich na temat tych dziwnych liczb niż domysły Szanownego Pana.
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Edward II »

Słusznie, co tam moje domysły.

Tak sobie jednak myślę, że to chwilę może potrwać. Wie Pan - procedury, oczekiwanie na nowy gabinet i te sprawy. Poza tym rząd Federacji zawiesił w grudniu własne MSZ. Nie miałby Pan ochoty zarejestrować się na forum Federacji Al Rajn i przekazać Sułtanowi, co myśli o jakości lokalnej kultury politycznej?

  • (-) Jacques de Brolle
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł Zanik »

Tak sobie jednak myślę, że to chwilę może potrwać. Wie Pan - procedury, oczekiwanie na nowy gabinet i te sprawy. Poza tym rząd Federacji zawiesił w grudniu własne MSZ. Nie miałby Pan ochoty zarejestrować się na forum Federacji Al Rajn i przekazać Sułtanowi, co myśli o jakości lokalnej kultury politycznej?
Pięknie Pan lobbujesz za neutralną polityką Dreamlandu. Najlepiej usiąść i nic nie robić, a ten dreamlandzki Minister Spraw Zagranicznych tak się nudzi, że aż nie chce mu się zajrzeć na forum własnego kraju!

I co z tego, że usunęli MSZ w Al-Rajnie? Do tamtejszego premiera uderzać bezpośrednio, aby uprzejmie wyjaśnił skąd te nieścisłości liczbowe, bo jeden z obywateli Dreamlandu jest bardzo zainteresowany alrajńską kulturą wyborczą.

Zdradzę Panu małą tajemnicę - do Al-Rajnu nie jadę w ogóle, bo wiem, że stamtąd nie wrócę. :)
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Otton van der Berg »

Przyznam rację Jacques`owi lordowi że tak mała nieścisłość rachunkowa nie powinna zaprzątać nam głowy, zostawmy to w rekach tamtejszej ludności.
Odniosłem wrażenie ze przyszedł pan do naszego kraju tylko po to by baaaardzo pokazać jak to się pan na nas za chwilę obrazi.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł Zanik »

Rację to może Pan sobie nawet przyznawać władzom Księstwa Sarmacji i chciałem Panu zwrócić uwagę, żeby się Pan nie wypowiadał w moim imieniu formułując tego typu wypowiedzi:
tak mała nieścisłość rachunkowa nie powinna zaprzątać nam głowy, zostawmy to w rekach tamtejszej ludności.
Każdy ma jedną głowę, a nie Pan będzie jeszcze sobie przywłaszczał moją głowę i na jej podstawie się wypowiadał.
Odniosłem wrażenie ze przyszedł pan do naszego kraju tylko po to by baaaardzo pokazać jak to się pan na nas za chwilę obrazi.
A Pan tu przyszedł mnie oglądać, oceniać moje wrażenie, czy coś robić? Chciałem Panu przypomnieć, że ja się nie obrażam. :)
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Otton van der Berg »

Pozwolę zatem oświecić pana wielmożnego że absolutnie nie miałem pana na myśli używając słowa nam
(my «zaimek odnoszący się do grupy osób, do których należy mówiący)
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł Zanik »

Rozbawił mnie Wasz Mość do łez. Obawiam się, że zaimek, na który Jaśnie Pan się powołuje podkreśla także moją osobę, bo powołuję się Pan na grupę, do której także należę, a to, że Dreamlandczycy mają jakieś nieoficjalnie podziały społeczeństwa, o których wiedzą tylko członkowie grup poufnych, to jakoś mnie to nie interesuje. :)

Ponadto, jeżeli Pan zamierza się wypowiadać w imieniu społeczeństwa dreamlandzkiego, to niech Wasz Mość pamięta, że od jakiegoś czasu taki delikwent jak ja również do niego należy czy Wam się to podoba, czy nie i nie pozwolę, aby Pan ustanawiał na siłę opinię całego Dreamlandu (w tym moją) czy poszczególnych grup, do których Pan należy, a ja nie.
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
KJazłowiecki
Posty: 234
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:14
NIM:
Lokalizacja: Saudade
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: KJazłowiecki »

Paweł Zanik pisze:
tak mała nieścisłość rachunkowa nie powinna zaprzątać nam głowy, zostawmy to w rekach tamtejszej ludności.
Każdy ma jedną głowę, a nie Pan będzie jeszcze sobie przywłaszczał moją głowę i na jej podstawie się wypowiadał.
To tworzy nową perspektywę dla ontologicznych podstaw używania trybu pluralis maiestatis przez naszego Monarchę. Czy Król też ma jedną głowę?
dr net. Krzysztof diuk Jazłowiecki y de Ebruz, OCO
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł Zanik »

Tak, posiada jedną głowę z biologicznego punktu widzenia, a terminologia wywodząca się z nauk ontologiczno-socjologicznych pozostaje poza moimi zainteresowaniami, bo uważam ją za zbyt przekoloryzowaną i mającą znamiona pysznego absurdu aplikowanego siłą do mózgów istot wchodzących w skład danego społeczeństwa.
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Edward II »

Zgodnie z przewidywaniami we wtorek Sułtan desygnował wspomnianego wyżej Saida al Falima na Premiera Federacji Al Rajn i powierzył mu misję tworzenia nowego rządu. Okazuje się, że nowy premier zdecydował się jednak utworzyć rząd mniejszościowy przy poparciu prawicy z Al-Kutla al-Watanija. Czyli jednak rajńska prawica spada na cztery łapy i będzie miała wpływ na politykę gabinetu.

Jest to ciekawe o tyle, że programy wyborcze obu ugrupowań mocno się jednak różnią, a momentami wręcz wzajemnie się znoszą.

Program Al-Kutla al-Watanija:
1. Zaostrzenie ustaw o uznawaniu v-państw oraz o zasadach nadawania i odbierania obywatelstwa Federacji Al Rajn.
2. Likwidacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
3. Restauracja Rajńskiego Muzeum Narodowego i Wirtualnego Kina Niezależnego. Budowa Rajńskiej Galerii Narodowej.
4. Powołanie do życia Rajńskiej Agencji Kosmicznej.
5. Wprowadzenie powszechnego obowiązku edukacyjnego połączonego z egzaminem państwowym.
6. Ustawowa delegalizacja związków partnerskich oraz uchylenie ustawy o zakazie homofobicznej mowy nienawiści.
7. Zdecydowany sprzeciw wobec przystępowania Federacji Al Rajn do politycznych lub wojskowych organizacji i innych podmiotów tego typu z udziałem państw trzecich.
  • (-) Jacques de Brolle
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Paweł Zanik »

Istota przeciwstawnych programów generuje aktywność polityczną i Al-Rajn na to stawia.
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne w Federacji Al Rajn - wyniki

Post autor: Otton van der Berg »

Zniosą MSZ ? cóż chyba chcą pozostać mikronacją bardziej zamknięta niż mi się wydaje, wiadomo skąd taki pomysł na punkt programu politycznego? Zatem minister spraw zagranicznych innego państwa również nie ma czego tam szukać.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości