Sarmacja podzielona

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Sarmacja podzielona

Post autor: Siergiusz Asketil »

W Księstwie Sarmacji została przeprowadzona ankieta pt. "Naród, z którym się utożsamiam". W ciągu 5 dni wzięło w niej udział 58 mieszkańców i Obywateli tegoż kraju. Tylko 29% z nich wybrało opcję "narodowość sarmacka". Najbardziej oddzielona prowincja to Baridas (17%), a później Wandystan i Teutonia (13%).
Sondaż ten daje pytanie również innym mikronacjom: czy jesteśmy połączeni więzami narodowościowymi czy jedynie administracyjnymi? I gdyby przeprowadzić podobną ankietę w Dreamlandzie to jakie okazałyby się wyniki?
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Sarmacja podzielona

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Witam


Ja sądzę że w dreamlandzie byłoby z tym ciężko bo ze względów kulturowych i historycznych Surmalia by się oddzieliła :P

Z poważaniem
Tobiasz von Richtoffen
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Gregory de Corylus
Posty: 181
Rejestracja: 18 wrz 2010, 13:30
Numer GG: 4944940
NIM: 696920
Lokalizacja: Surmala, Maribor
Kontakt:

Re: Sarmacja podzielona

Post autor: Gregory de Corylus »

a gdzie to jest? Surmalia? Chyba pora znów wdrożyć SGK!
Gregory hrabia de Corylus
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Sarmacja podzielona

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Mogę wiedzieć co to SGK?
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Sarmacja podzielona

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Już widzę mój błąd, przepraszam :) Ale musicie mi przyznać że Surmalia lepiej brzmi
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Gregory de Corylus
Posty: 181
Rejestracja: 18 wrz 2010, 13:30
Numer GG: 4944940
NIM: 696920
Lokalizacja: Surmala, Maribor
Kontakt:

Re: Sarmacja podzielona

Post autor: Gregory de Corylus »

Szkoła Główna Królestwa. Sam się kiedyś pomyliłem w odmianie Surmali, właśnie na egzaminie w SGK, i stąd utkwiło mi to w pamięci.
Surmala - Surmali - Surmalą - tak w skrócie :)
Gregory hrabia de Corylus
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Sarmacja podzielona

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

:) Ale wracając do tematu to jak myślicie- jak by wyglądał odłam Surmali(już się gubię :)
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: Sarmacja podzielona

Post autor: McMelkor »

Tematyka etnologiczna pojawia się na forum KD po raz już drugi. Sądzę, że Wydział Teorii Nowego Świata UKD powinien przeprowadzić badania nt. narodowości zamieszkujących Królestwo. Zajmę się tym.

Wyniki spisu w Sarmacji są dość zaskakujące. Nie spodziewałem się na przykład, że Baridajczycy będą uważali się za odrębny naród; jeszcze kilka lat temu nie obserwowałem takich tendencji (w przeciwieństwie np. do Teutonii, która wytworzyła nawet specyficzny nacjonalizm). Szkoda, że ankieta nie pozwoliła na dwupoziomowe określenie swojej tożsamości - być może wtedy zobaczylibyśmy zupełnie inne wyniki.
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Sarmacja podzielona

Post autor: RomanoPorfavor »

Siergiusz de la Slav pisze:Najbardziej oddzielona prowincja to Baridas (17%), a później Wandystan i Teutonia (13%).
Pytanie, co towarzysz rozumie przez "najbardziej oddzielona"? Faktycznie, spośród regionów sarmackich najwięcej osób zadeklarowało narodowość baridajską, ale czy daje nam to wgląd w to, który region jest najbardziej oddzielony, a który najbardziej zintegrowany?

Warto byłoby zestawić wyniki ankiety z liczbą miejszkańców. To dałoby nieco lepszy wgląd w to, kto się zintegrował. 10 osób zadeklarowało baridajskość, ale Baridas zamieszkuje aż 35 mieszkańców. Natomiast Teutonami i Wandejczykami zadeklarowało się po 9 osób, z tym że Teutonia ma 24 mieszkańców, a Wandystan - tylko 17. To by raczej odwracało perspektywę - najsłabiej zintegrowany Wandystan, nacjonalistyczna Teutonia, umiarkowanie wchłonięty Baridas i całkowicie wessana Sclavinia, z samotnym jednym Sclavińczykiem.

Oczywiście trudno wyciągać konkluzje na tak słabych podstawach - to w końcu tylko ankieta internetowa, a nie profesjonalne badanie opinii publicznej. Na bazie własnych doświadczeń widziałbym raczej mieszkańców krajów korony (Wandystan i Baridas) jako bardziej przywiązanych do swojej narodowości, podczas gdy mieszkańców prowincji jako deklarujących lokalną tożsamość na drugim miejscu, po byciu Sarmatą. To oczywiście tylko hipoteza i wymagałoby to ewentualnego zweryfikowania.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości