Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: Maciej II »

https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11857/9
Nie dziwi mnie przywiązanie Jaśnie Oświeconego do dwuznaczności nazwy Polin (nie mylić czasem z Pollinem)! Wszakże jest on Królem-seniorem Hasselandu, (hasse(n) + Land) a więc kraju nienawiści. Językiem tejże nienawiści pozostaje jednak (o dziwo!) język polski, a nie jidysz (jak przecież wynikałoby z judeocentrycznej nazwy). Oczywiście egzageruję... (a może nie?) JKW Piotr Paweł I, jako użytkownik języka polskiego, powinien móc korzystać z tegoż, a zwłaszcza w przypadku nazw własnych.
Co znaczy Sarmacja? Jak dobrotliwie zasugerował Jego Książęca Mość, jest to kraton (tu wyjaśnienie czym jest kraton), w ten sposób wymigując się od odpowiedzi na dużo ciekawsze pytanie - kim byli Sarmaci?
Zależy kogo zapytać, gdyby był to na przykład król Stanisław August, to stwierdziłby zapewne, że Sarmaci są synonimem ciemnoty, zacofania, warcholstwa, pijaństwa i fałszywego honoru, z częścią czego trudno byłoby się nie zgodzić, przyglądając się z boku społeczeństwu sarmackiemu, a mając za tło wszystkie wydarzenia ostatniego miesiąca.
Mogłoby się wydawać, że Sarmaci to przede wszystkim mit zbudowany wokół walecznych stepowych jeźdźców i niebieskiej krwi. Mit o mesjanizmie, o narodzie wybranym jako, jak ujął to pewien Sarmata w wywiadzie, "Ameryce mikroświata".
Trzeba tu jednak powiedzieć o micie sprawnie działającego "republikanizmu" Rzeplitej, wszak w przekonaniu Sarmatów, ówczesny porządek ich kraju był idealny- osiągnięto cel i samonapędzające się mechanizmy państwowe gwarantowały wieczne funkcjonowanie państwowości, a przynajmniej utrzymanie korzystnego status quo.
Sarmaci odarci z całego patosu to ludzie z niebywałą krótkowzrocznością, objawiającą się w braku zainteresowania otaczającym ich światem, brakiem umiejętności odczytywania sytuacji czy też interesów innych państw, całkowitą bezmyślnością i lekceważeniem swoich sąsiadów (w tym zamorskich), które to jak mieszanka wybuchowa, doprowadziło do wyprowadzenia przez Szwecję i Prusy soczystych ogłuszaczy, czego efektem było zakończenie się złotej ery Rzeczpospolitej.
Zabójcza mieszanka tych dwóch narodowych przywar okazuje się być największym wrogiem Sarmatów i ostatecznym przyczynkiem do ich końca. Mit Sarmacki sam wbił sobie nóż w plecy, a kraj targany wewnętrznymi ruchami, zręcznie podsycanymi przez sąsiadów, potknął się i uderzył głową w kaloryfer - by na długo nie wstać.
Daleki jestem od jakiegokolwiek moralizatorstwa względem Sarmatów, szczerze powiedziawszy - "mi to rybka" - ale uważam, że dwuznaczna nazwa "Sarmacja", pasuje do Was, misiaczki, idealnie.

Ponadto przygotowałem moją propozycję ustandaryzowania innej nazwy Pollinu - żeby Jaśnie Oświecony mógł dobrze spać po nocach, nie niepokojony elementem żydowskim w nazwie jego ulubionej zabawy. Idąc z duchem czasu - Mirkoświat.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: Stanisław Dmowski »

Nie tylko Zaymowi nazwa nie przypada do gustu. Mi też czy to Polin czy Pollin nie podoba się w kontekście nazywania tego naszego uniwersum mikronacyjnego. Dlaczego akurat z żydowskiego? Dlaczego akurat pomysł pochodzący z Nordaty? Mikroświat powinien zostać po prostu mikroświatem.

A do tego jeszcze te propozycje, by to Hasselandzka Akademia Nauk wymyśliła dla wszystkich nową nazwę, a potem się dziad dziwi, że inne kraje nie podzielają jego idei vide tak jak było z czasopismem "Mikronauta", które miało popularyzować naszą myśl, ale niestety, Dreamlandczyków do projektu nie zaprosił, po prostu chała, sarmacka chała...
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: RIIF »

Żeby było zabawniej osobiście również zwalczam tę nazwę, i robię to od dnia w którym do mikroświata powróciłem i ktoś rzucił ową nazwę w eter. Zabolało wówczas, boli i obecnie. Inaczej jednak niż niektórzy - ja nie wywodzę tej nazwy z jidish czy nie staram się karkołomnie wywodzić tożsamości z muzeum pewnego, a po prostu z faktu, iż autor zaklął w tym określenie realnej geografii tego skrawka internetu. Tak czy inaczej mnie ta nazwa mierzi.

Nie wchodząc zaś już w polemiki "a jak zatem powinno być", stwierdzam, że wsio rawno. Nie mam potrzeby nazywania wszystkiego jak leci. Mikroświat jest nazwą właściwą i mi wystarczającą.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 392
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Poważny temat dla poważnego profesora. :)

>Dlaczego akurat pomysł pochodzący z Nordaty?
A co to za argument? Jakie to ma znaczenie?
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Andrzej Swarzewski pisze: 13 lis 2019, 09:39 Poważny temat dla poważnego profesora. :)

>Dlaczego akurat pomysł pochodzący z Nordaty?
A co to za argument? Jakie to ma znaczenie?
Też nie rozumiem w czym problem XD

Nazwa jest dość chwytliwa. Kiedy pierwszy raz ja usłyszałem to pomyślałem, że ktoś jest dość pomysłowy, a fakt że to z Jidysz tylko mnie w tym utwierdza.
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: Maciej II »

Jaśnie oświecony pisze: Ja rozumiem przywiązanie niektórych do hebrajskiej nazwy naszego mikroświata - ja nie czuję się w ogóle do niej przywiązany. I dlatego konkurs zorganizuję, nawet, jeśli nie uda się przekonać większości - będziemy zdrową mniejszością ;)))
O ile "Pol" można zrozumieć, to co to jest "lin"? Czemu Pollin? A nie Polwirt? Albo Wirtupol? Czy Mikropol?
Co do Sarmacji, to może spróbujmy znaleźć sponsorów np tu:
https://www.facebook.com/RestauracjaSar ... estochowa/
https://www.facebook.com/atelierkulinarne/
https://www.karpacz.pl/restauracja-sarmacja-pl/g
lub w innych Sarmacjach. I mówię to zupełnie poważnie!
xD Polwirt, Wirtupol, Mikropol, PolWirtex, Wirtopolex...
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 392
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Demencja postępuje, aż żal patrzeć i komentować.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: Stanisław Dmowski »

Te nazwy brzmią obleśnie, podobnie jak Pollin :)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jaśnie Oświecony rozwiązuje realne problemy [ZOBACZ JAK]

Post autor: Aleksander »

Pio-Pol albo Kość-Pol.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości