Ciekawe zmiany w Sarmacji

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Chamberlain »

Nie bardzo wiadomo, o co chodzi, ale duch Philipa K. Dicka chyba przeniknął do Sarmacji. Ciekawa jest również organizacja nowego rządu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze: 3 lut 2019, 14:39
Nie bardzo wiadomo, o co chodzi, ale duch Philipa K. Dicka chyba przeniknął do Sarmacji. Ciekawa jest również organizacja nowego rządu.
Nie za bardzo kojarzę tego Dicka, ale skład rady ministrów brzmi dla mnie jak jakieś połączenie Orwella z My Little Pony.

Obawiam się tylko że to jedynie kolejna próba gdzie Sarmaci próbują być Bardzo Śmierzni, ale im to średnio wychodzi.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Arianator-in-chief pisze: 3 lut 2019, 14:51
Nie za bardzo kojarzę tego Dicka, ale skład rady ministrów brzmi dla mnie jak jakieś połączenie Orwella z My Little Pony.
To chyba miał być taki żarcik-zarzutka z tym PKD xD
Arianator-in-chief pisze: 3 lut 2019, 14:51
Obawiam się tylko że to jedynie kolejna próba gdzie Sarmaci próbują być Bardzo Śmierzni, ale im to średnio wychodzi.
Też mam wrażenie że to Sclavinia 2: Electric Boogaloo.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Andrzej »

Chyba ktoś w Sarmacji wziął Biedronia zbyt dosłownie
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Polyna »

Алоиз Нишемангоҳ pisze: 3 lut 2019, 15:57 To chyba miał być taki żarcik-zarzutka z tym PKD xD
Widać go nie zrozumiałam.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Stanisław Dmowski »

Fajna ta Sarmacja, taka nie za śmieszna.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Chamberlain »

Z nowszych rzeczy. Dwójce pochodzących z Bialenii posłów wygaszono mandaty na podstawie przepisów Ordynacji wyborczej, zakazującej kandydowania i pełnienia urzędu przez obywateli państw trzecich. W sprawie interweniuje Marszałek Trybunału Koronnego, który sam jest obywatelem Bialenii i wyznaczył samego siebie do składu orzekającego, w dodatku jako przewodniczący. Trochę jak u nas, tylko gorzej / lepiej / co to kogo / niepotrzebne skreślić.

Tutaj oświadczenie Marszałka TK, a tutaj link do rozprawy w Trybunale.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Maciej II »

Jak to było...? "Chcemy pomóc Bialenii, przygarnąć ją pod nasze skrzydła"?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: RIIF »

Ze smutkiem obserwuję chocholi taniec wokół Bialenii. Bialenczycy niechaj wiedzą, że są mile widziani w Królestwie i jeśli tylko naszej pomocy potrzebują - oferujemy ja im.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ciekawi mnie teraz, co z tym fantem zrobią. Czy zmienią przepisy specjalnie dla swoich zielonych misiaków czy też może będą naciski na przekształcenie Bialenii w prowincję? Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Karolina Aleksandra »

W Sarmacji będzie referendum — jedno dla Sarmatów i jedno dla Bialeńczyków — w sprawie związku bialeńsko-sarmackiego. Trochę to żenujące, że nie ogarnięto wcześniej negocjacji wszystkich przepisów traktatu, wtedy uniknięto by podobnych problemów. Bo powiedzmy szczerze, już sama sytuacja z tym, że jakiś czas po akcesji uświadomiono sobie, żę obywatelstwo bialeńskie to wciąż obywatelstwo „obce” jest nieco żenująca.

Mam wrażenie, że Bialeńczycy zagłosują za wyjściem z KS, bo ta sytuacja zwyczajnie ich upokarza. Sarmaci piszący, że ich nie chcą i mają prawo do decyzji — mimo tego, że minął już jakiś czas wspólnej egzystencji — no i te odwołania Bialeńczyków z funkcji poselskich…

KA
vdk
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2018, 10:23
NIM: 741395
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: vdk »

Żenującym (i bardzo niepokojącym) jest fakt, że JO Diuczessa skrzętnie pomija fakt niezmiernie istotny — to upośledzone lex robertus*, niespójne z sarmackim prawodawstwem, które doprowadziło do obecnej sytuacji, stworzył nie kto inny, a aktualnie panujący dreamlandzki monarcha. Świadomie olał wszelkie głosy, że traktat jest wadliwy, bo wszystko będzie w porząsiu i trzeba przepchnąć jak najszybciej, a w momencie wchodzenia w życie traktatu dał drapaka na regencję, a potem rzucił koroną.

Bialenia godząc się na jakiekolwiek propozycje ze strony Dreamlandu zaprezentowałaby mentalność katowanej konkubiny, która wraca do oprawcy, bo wariat kocha najmocniej. To że Diuczessa tak robi, to nie znaczy, że Bialenia powinna ponownie zaufać komuś, kto wpakował ją w tę, a nie inną sytuację.


* dla niezaznajomionych z pojęciem - lex robertus (dosł. akt szyty grubymi nićmi) oznacza w łacinie sarmackiej nieudolnie stworzony akt prawny, pełen wad i błędów logicznych
(-) Krzysztof van den Keller
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Stanisław Dmowski »

Karolina Aleksandra pisze: 20 lut 2019, 22:34 Mam wrażenie, że Bialeńczycy zagłosują za wyjściem z KS, bo ta sytuacja zwyczajnie ich upokarza. Sarmaci piszący, że ich nie chcą i mają prawo do decyzji — mimo tego, że minął już jakiś czas wspólnej egzystencji — no i te odwołania Bialeńczyków z funkcji poselskich…
Bialenia chce jeść ciastko i mieć ciastko. Chce korzystania z dobrodziejstwa systemu sarmackiego a jednocześnie wspomina o jakiejś tam suwerenności. Tego nie da się pogodzić.

Nigdy nie lubiłem Bialenii, to całe gadanie o szanowaniu młodej krwi kompletnie do mnie nie przemawia. Gdybym jednak miał się wznieść ponad swoją antypatię radziłbym naprawdę zastanowić się nad przyszłością kraju. Macie dwie możliwości, z których każda ma swoje plusy i minusy. Ja bym z KS na Waszym miejscu wyszedł. Oczywiście nie mam nic przeciwko współpracy państw, łączeniu się, ale z Sarmacją? Really? :) Zrobicie co uważacie.
vdk pisze: 21 lut 2019, 09:18 Bialenia godząc się na jakiekolwiek propozycje ze strony Dreamlandu zaprezentowałaby mentalność katowanej konkubiny, która wraca do oprawcy, bo wariat kocha najmocniej. To że Diuczessa tak robi, to nie znaczy, że Bialenia powinna ponownie zaufać komuś, kto wpakował ją w tę, a nie inną sytuację.
Dobra, zmiataj do swojej piwnicy Keller.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: RIIF »

vdk pisze: 21 lut 2019, 09:18 Żenującym (....]
... jest fakt, że Czugusiu nie masz odwagi występować pod swoimi prawdziwymi danymi. A teraz psik. Urocze jest udawanie, że w KS prawo wydawane jest przez jedną osobę i jednoosobowo w ogóle procedowane :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Karolina Aleksandra »

Z całym szacunkiem, ale Was jednak pogrzało. Po pierwsze, już rozmawialiśmy na forum o tożsamości obywatela vdk, więc gdzie tu brak odwagi do występowania pod swoimi danymi, WKM?

Po drugie — i jest to konkluzja będąca poniekąd poklosiem porannej rozmowy z pewnym Sarmatą — odstosunkujcie się ode mnie osobiście. Skrytykowałam zjawisko, nie obchodzi mnie, czy stoi za nim Robert Fryderyk, masoni czy Leblandczycy. Sprawa została przeprowadzona kiepsko — i mówię to jako wieloletnia mieszkanka Trizondalu, który w Sarmacji wielokrotnie był zwyczajnie upokarzany, a więc mówię z własnego doświadczenia.

Co do sugestii (które padły również prywatnie), że KD korzysta z sytuacji, aby się uśmiechnąć do Bialenii, ponownie: odstosunkujcie się ode mnie. Nie pełnię obecnie żadnej funkcji w KD, nie jestem nawet członkiem PK i już dawno przestałam codziennie zaglądać do mikronacji. Skąd mam wiedzieć, jakie są plany KD? Komentuję jako osoba prywatna.
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: KJAF »

Karolina Aleksandra pisze: 20 lut 2019, 22:34
Trochę to żenujące, że nie ogarnięto wcześniej negocjacji wszystkich przepisów traktatu, wtedy uniknięto by podobnych problemów. Bo powiedzmy szczerze, już sama sytuacja z tym, że jakiś czas po akcesji uświadomiono sobie, żę obywatelstwo bialeńskie to wciąż obywatelstwo „obce” jest nieco żenująca.
Antoni Kacper Burbon-Conti
Nie będę ukrywać, że na bieżąco śledzę przebieg debaty sejmowej nad naszym traktatem i mam kilka pytań czy też uwag.
(…)
Dalej pojawiło się pytanie, które sam Tobie zadałem w wiadomości prywatnej. Wpisaliśmy podporządkowanie się naszego prawa pod Wasze, ale nic dokładnego z tego nie wynika i mimo Twojej odpowiedzi nadal nie jestem pewien, w jakim zakresie trzeba będzie dostosować nasze prawo do Waszego. Napisałeś również, że będziemy działać w granicach Waszego prawa, a więc musimy dostosować swoje prawo jak Wasze prowincje? Dalej jednak piszesz, że prowincją nie będziemy. Więc gdzie my będziemy w hierarchii? Jest to niejasne.
(…)
Osobiście proponuję: kwestie prawa dostosować tylko i wyłącznie w granicach obowiązku (sądy, sprawy informatyczne, przekazać dowództwo nad wojskami dowódcy Paktu); nasze prawo będzie współgrało z Waszym z przyczyn współistnienia, ale nie będzie bezpośrednio jemu podlegało.
Proponuję również zastosować załączniki tudzież aneksy do obecnej umowy, które rozwiążą wszelkie sprawy niepewnego bytu, ale to dopiero po przyjęciu przez Was umowy i rozpoczęciu procesu przenoszenia się.

Robert Fryderyk
Jesli są jakies niejasnosci to wyjasnijmy je po ratyfikacji. Teraz razem jako jeden front cisniemy by to domknac.
Art. 231 § 1 realowego Kodeksu Karnego (niestety w Sarmacji nie postarano się o odpowiednik — co niedługo zostanie naprawione — pisze:Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Niedopełnienie obowiązków polega na zaniechaniu ich wykonania albo na nienależytym, niedbałym ich wykonaniu. Może ono polegać także na podjęciu przez funkcjonariusza publicznego działania w przypadku, gdy obowiązek na nim spoczywający polegał na powstrzymaniu się od pewnych działań.
Nie chce mi się szukać jeszcze cytatów z których wprost wynika, że przepchnięcie traktatu na kolanie podyktowane było tylko i wyłącznie tym, że im szybciej tym mniejsze prawdopodobieństwo, że się będą ludzie rzucali.

Tak samo jak nie chce mi się szukać niejawnych materiałów, gdzie na moje wątpliwości co do procesu akcesu Bialenii do Sarmacji (kiedy byłem jeszcze Kanclerzem) ówczesny książę sami-wiemy-kto pisał, iż bardzo mu się takie analizy podobają i prosi o więcej — ale kiedy przekopiowałem moją wypowiedź jakiś czas później do publicznego artykułu, opinia jegomości zmieniła się na coś w stylu "rzygłem". Ktoś nie wiadomo czemu, usunął tamte niejawne obrady, na szczęście gdzieś porobiłem zawczasu i z przezorności skriny. Jak wrócę do domu na swój komputer to z ciekawości aż poszukam.

Szkoda tylko, że wcześniej nie pomyślano o tym przepisie w Kodeksie Sprawiedliwości o umyślnym niedopełnieniu obowiązków lub robieniu ich na pałę, ze szkodą dla interesu państwa. Może jeszcze raz zacytujemy słowa które podsumowują Kissingera Mikronacji:
Trochę to żenujące, że nie ogarnięto wcześniej negocjacji wszystkich przepisów traktatu, wtedy uniknięto by podobnych problemów.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

vdk pisze: 21 lut 2019, 09:18 lex robertus (dosł. akt szyty grubymi nićmi) oznacza w łacinie sarmackiej nieudolnie stworzony akt prawny, pełen wad i błędów logicznych
Intrygujące, w łacinie wandekskiej powiedzielibyśmy raczej o lex sovieticae – prawie Radzieckiej :thinking:
ppłk Alojzy Pupka
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Polyna »

Алоиз Нишемангоҳ pisze: 21 lut 2019, 14:03 Intrygujące, w łacinie wandekskiej powiedzielibyśmy raczej o lex sovieticae – prawie Radzieckiej :thinking:
Myślałam że w Wandystanie raczej mówimy o Rätegesetz.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Arianator-in-chief pisze: 21 lut 2019, 14:08
Алоиз Нишемангоҳ pisze: 21 lut 2019, 14:03 Intrygujące, w łacinie wandekskiej powiedzielibyśmy raczej o lex sovieticae – prawie Radzieckiej :thinking:
Myślałam że w Wandystanie raczej mówimy o Rätegesetz.
Oczywko, ale to w łamanej niemczyźnie, języku liturgicznym, ze wszech miar słusznym. Łacina wandejska to (na szczęście) tylko parę wyrażeń, jak opos vandi oraz clava curva pie vinco in spelunca na przykład.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Ciekawe zmiany w Sarmacji

Post autor: Aleksander »

Алоиз Нишемангоҳ pisze: 21 lut 2019, 14:17
Arianator-in-chief pisze: 21 lut 2019, 14:08
Алоиз Нишемангоҳ pisze: 21 lut 2019, 14:03 Intrygujące, w łacinie wandekskiej powiedzielibyśmy raczej o lex sovieticae – prawie Radzieckiej :thinking:
Myślałam że w Wandystanie raczej mówimy o Rätegesetz.
Oczywko, ale to w łamanej niemczyźnie, języku liturgicznym, ze wszech miar słusznym. Łacina wandejska to (na szczęście) tylko parę wyrażeń, jak opos vandi oraz clava curva pie vinco in spelunca na przykład.
Nauka łaciny to dla mnie było zawsze dziwactwo, trochę tylko mniej szkodliwe niż nauka esperanto.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość