Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: matmax »

W zagranicznych mediach zaczynają pojawiać się reakcje na elekcję w Dreamlandzie.

Vladimir ik Lihtenštán pisze w Gazecie Teutońskiej:
Konwent Seniorów powierzył koronę Robertowi Fryderykowi, byłemu księciu Sarmacji i niezmiennemu hipokrycie. Czy Dreamland jest rzeczywiście aż tak ubogi w materiał nadający się na przywódców? Dlaczego seniorzy boją się wolnej elekcji?

(...)

Zdrajca, wypierdek i dziad

Między innymi takimi rzeczownikami Dreamlandczycy określili nowego króla. Nie da się nazwać tych reakcji li tylko niechęcią, przebija przez nie rozgoryczenie.

(...)

Konwent Seniorów ponownie nie uwzględnił obywateli w swojej decyzji. Wąskie grono ludzi, którzy nie biorą aktywnego udziału w życiu (lub raczej umieraniu) Królestwa, zdecydowało za samych zainteresowanych.

(...)

Wolną elekcję należałoby zwołać już po abdykacji Karoliny Aleksandry, której największym błędem było wyznaczenie Alfreda na następcę. Jeśli Robertowi Fryderykowi zależy rzeczywiście na Dreamlandzie, powinien złożyć koronę, zanim ją przywdzieje i doprowadzić do jawnego, demokratycznego wyboru króla.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Andrzej »

Szanuję opinię. Przekazuję pozdrowienia Władkowi.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: matmax »

Ciekawe reakcje znaleźć można też w wątku z pożegnaniem RCA na forum Sarmacji.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Andrzej »

matmax pisze: 27 gru 2018, 16:22 Ciekawe reakcje znaleźć można też w wątku z pożegnaniem RCA na forum Sarmacji.
W ogóle się nie dziwię. RCA jest tak samo fałszywy gdziekolwiek się pojawi. Nie ma sensu życzyć czegokolwiek dobrego Dreamlandowi pod panowaniem tego łysego buca.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Swoją drogą, ciekawe kto by został wybrany, gdyby odbyła się wolna elekcja. I kogo oprócz RCA brano jeszcze pod uwagę. Niestety królowie seniorzy milczą jak grób i nie chcą nic powiedzieć.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 27 gru 2018, 16:27 Swoją drogą, ciekawe kto by został wybrany, gdyby odbyła się wolna elekcja. I kogo oprócz RCA brano jeszcze pod uwagę. Niestety królowie seniorzy milczą jak grób i nie chcą nic powiedzieć.
A ty się dziwisz, że mam to w dupie i nie chce mi się dłużej angażować w KD.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 27 gru 2018, 16:28
Florian von Stettin pisze: 27 gru 2018, 16:27 Swoją drogą, ciekawe kto by został wybrany, gdyby odbyła się wolna elekcja. I kogo oprócz RCA brano jeszcze pod uwagę. Niestety królowie seniorzy milczą jak grób i nie chcą nic powiedzieć.
A ty się dziwisz, że mam to w dupie i nie chce mi się dłużej angażować w KD.
Ja po prostu nauczyłem się dostosowywać do sytuacji. W końcu przetrwałem Alfreda, który mówił, że prędzej zgniję niż się abdykacji doczekam. :)
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Andrzej »

Tak szczerze to liczyłem na Karo. Nie był to najlepszy władca ale też nie najgorszy (chociaż teraz kurwa nie wiem czy RCA nie przebije Alfiego xD) no i wierzyłem, że się by towarzyszka regentka ogarnęła. No ale stare wapno bez obywatelstwa zdecydowało inaczej.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Sted Asketil »

Gazeta Teutońska, Vladimir ik Lihtenštán pisze:
Głucha starszyzna Ebruzów

"Nie udawajmy, że decyzje byłych królów są światłe. Narzucanie obcych, którzy nie orientują się w życiu Królestwa, nie będzie służyć czemuś konstruktywnemu. Wolną elekcję należałoby zwołać już po abdykacji Karoliny Aleksandry, której największym błędem było wyznaczenie Alfreda na następcę. Jeśli Robertowi Fryderykowi zależy rzeczywiście na Dreamlandzie, powinien złożyć koronę, zanim ją przywdzieje i doprowadzić do jawnego, demokratycznego wyboru króla."
Wiecej: Gazeta Teutońska, Vladimir ik Lihtenštán - http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11438/3
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Przez ten ostatni dzień zapoznałem się z wieloma opiniami z zagranicy, a wiele sam usłyszałem. Wszyscy niczym mantrę powtarzają, że Dreamland, rzadziej Traumland, się stacza. Pominę już to, czy to zdanie odzwierciedla rzeczywistość czy też nie. Polecam jednak tym wszystkim Sarmatom i innym hucpiarzom, by sobą się zajęli. Można polemizować z kulturą wypowiedzi, jednak tu się pali światło cały czas. Czasem dyskusja rozpala się w sytuacjach niebanalnych, ale ona istnieje i ufam, że w końcu wykrystalizuje się coś rzeczowego.

Śmiejecie się a sami się staczacie.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ja tam cieszę się, że nasza monarchia nie jest wydmuszką i sposób powoływania Króla nie jest w pełni demokratyczny. Dodam, że za ostatnią moją pierwszą długą wypowiedź w temacie objęcia Tronu przez JKW dostałem ciepłe słowa od zagranicznego gościa.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Sted Asketil »

Ja tez dostalem mila i ciepla odpowiedz...
Tomasz Ivo Hugo, 28.12.2018 r. o 15:22:04 pisze: My go nie dawaliśmy. Kto go wziął, niech teraz odpowiada i tłumaczy się. Nie powiem, żeby nie było fety, ale to nie my za tym stoimy.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Zagraniczne reakcje na elekcję w Dreamlandzie

Post autor: Chamberlain »

Sted Asketil pisze: 29 gru 2018, 03:12 Ja tez dostalem mila i ciepla odpowiedz...
Tomasz Ivo Hugo, 28.12.2018 r. o 15:22:04 pisze: My go nie dawaliśmy. Kto go wziął, niech teraz odpowiada i tłumaczy się. Nie powiem, żeby nie było fety, ale to nie my za tym stoimy.
Gratuluję ciekawych korespondentów. Do mnie tylko Pizza Hut i Castorama. Co tam ciekawego w Sarmacji?
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości