Rotria a bramy piekielne

Miejsce informacji na tematy zagraniczne z innych mikronacji.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Rotria a bramy piekielne

Post autor: Polyna »

Helmut Pohl pisze: 15 lis 2018, 17:47 Warszawską wersję pociągu papieskiego ciągle można spotkać na trasie do Otwocka więc ja nie wiem jak wygląda ta permanentna rezerwa.
Ja czytałam że je wycofali z codziennej ekspoatacji, a część sprzedali. Wygląda na to że nie do końca.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Rotria a bramy piekielne

Post autor: Aleksander »

Tomasz von Habsburg pisze: 15 lis 2018, 17:50
الوـس pisze: 15 lis 2018, 17:16To już kwestia braku odpowiedniej aparatury i środków. Doświadczenia religijnego nie powtórzy nikt poza doświadczającym.
To dlaczego tyle osób aspirujących do miana teologów doświadczyło (takoż mówią) miłości Boga?
Jak byłem dzieckiem, to chciałem podpuścić nielubianego typka z osiedla, żeby wypił nasze siki. Nasikaliśmy wszyscy do butelki i wkręciliśmy go, że to jest sok jabłkowy. Tyle osób mówiło, że to sok jabłkowy, a tak naprawdę były to szczochy. Czy zatem nasze szczochy stawały się coraz bardziej sokiem a coraz mniej szczynami, gdy coraz więcej ludzi było gotowych zaświadczyć, że to sok?
Tomasz von Habsburg pisze: 15 lis 2018, 17:50
الوـس pisze: 15 lis 2018, 17:16Nie da się stwierdzić prawdziwości doświadczenia religijnego. Ergo, nie nadaje się ono jako przesłanka do czegokolwiek.
Założenie jest takie (jak w przypadku fizyków kwantowych), że doświadczający nie kłamie i jest zdrowy psychicznie. Wtedy można by przyjąć to jako przesłankę.
Problem w tym, że nie da się zweryfikować tak do końca obu tych faktów. Ten drugi jeszcze można jakoś próbować przy użyciu narzędzi psychiatrii. A ten pierwszy?
Helmut Pohl pisze: 15 lis 2018, 17:55Zresztą można to samo powiedzieć o większości wydziałów zarządzania, stosunków międzynarodowych i anglistyki. Nie każdemu dane jest studiować prawo.
Różnica pomiędzy jednymi odpadami a drugimi jest taka, że te z prawa mają jeszcze dodatkowo pretensje. A i tak większość skończy poupychana po jakichś outsourcingach albo urzędach. Może jeszcze ci przeciętni wylądują jako asystenci sędziów i prokuratorów.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Rotria a bramy piekielne

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 15 lis 2018, 18:24 Tak, takie coś czyta się, gdy ktoś chce się pośmiać a nie, by zasięgnąć wiedzę, wyjątkiem są tu te starsze panie i coraz więcej młodszej generacji wierzących w przeróżne horoskopy.
Swoją drogą te gazetowe „horoskopy” nie mają nic wspólnego z prawdziwymi horoskopami. Hint: jeżeli wnioskowanie odbywa się na podstawie czegoś mniej szczegółowego niż dokładna data i godzina urodzenia, to jest to typowy bullshit.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Rotria a bramy piekielne

Post autor: Maciej II »

الوـس pisze: 15 lis 2018, 19:53 Różnica pomiędzy jednymi odpadami a drugimi jest taka, że te z prawa mają jeszcze dodatkowo pretensje. A i tak większość skończy poupychana po jakichś outsourcingach albo urzędach. Może jeszcze ci przeciętni wylądują jako asystenci sędziów i prokuratorów.
Różnica między małpą, a studentem prawa jest taka, że małpa myli się w 50% procentach przypadków, a student prawa zawsze będzie myślał, że podjął dobry wybór.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Posty: 111
Rejestracja: 3 sie 2016, 20:43
NIM: 770957
Herb: p19
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Rotria a bramy piekielne

Post autor: Pascal de La Brun »

Helmut Pohl pisze: 15 lis 2018, 20:01 Różnica między małpą, a studentem prawa jest taka, że małpa myli się w 50% procentach przypadków, a student prawa zawsze będzie myślał, że podjął dobry wybór.
"Eksperymenty przeprowadza się na studentach, bo jest ich dużo i na szczurach, bo są inteligentne". Początek jednej z past pasuje tutaj idealnie.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Rotria a bramy piekielne

Post autor: Stanisław Dmowski »

Co wy tutaj jakieś żarty o studentach prawa opowiadacie? Czy wy Boga w sercu nie macie?
Drama Queen pisze: 15 lis 2018, 19:55 Swoją drogą te gazetowe „horoskopy” nie mają nic wspólnego z prawdziwymi horoskopami. Hint: jeżeli wnioskowanie odbywa się na podstawie czegoś mniej szczegółowego niż dokładna data i godzina urodzenia, to jest to typowy bullshit.
Zgodzę się, różnica jakaś jest, ale z pewnością obie wersje nadają się do kosza. Włącznie z tymi telewizyjnymi wróżkami, które są brzydkie, obleśne bym powiedział, no poza wyjątkami, jak np. wróżka Salmonella opowiadająca suchary w Tajemnicach Losu (nie śmiejcie się, kiedyś nie mogłem zasnąć, to obejrzałem)
Tomasz von Habsburg pisze: 15 lis 2018, 17:50 Zapewne znowu skończy się tak, że nikt niczego z tego nie wyniesie. :)
Żadnych marzeń, żadnych marzeń...
Zablokowany

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość