Międzynarodowa ekstraklapa

Wieści zza wielkiego morza i przedstawicielstwa dyplomatyczne w Królestwie.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Premier Rządu Królewskiego
NIM: 318196
Kontakt:

Międzynarodowa ekstraklapa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jutro planowo ma dojść do zakończenia Kongresu Mikronacji, organizatorzy zapewne spodziewali się większego odzewu ze strony mikronacji oraz żywszej dyskusji, wyszło jak zwykle. Trudno tutaj nawet mówić o reprezentacji przez Kongres wszystkich v-państw, Dreamland nie uczestniczył (słusznie), przedstawiciele Sarmacji jak sprawdzałem ani razu nie zabrali głosu w debacie. Większość zapisanych na wydarzenie stanowiły albo państwa znane tylko z Micropedii vide Barcja, albo państwa o małym rozgłosie i nikłym znaczeniu (Magnifikat, Kaganat Warnarski, Bizancjum), państwa w stylu Al-Rajnu (Imperium Rodosyjskie) lub kraje wkrzeszane zapewne tylko do słupowania w takich imprezach jak Hirschbergia. Najwięcej głos zabierali Leoci, Bialeńczycy. Konkluzje? Stworzyć znowu OPM, do którego akces mógłby zgłosić każdy kraj, wspólne dla wszystkich mikronacji forum, mapa, czyli najogólniej mówiąc banały powtarzane od dłuższego czasu. Aż żal na to patrzeć...

Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
NIM: 277148
Kontakt:

Re: Międzynarodowa ekstraklapa

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Przecież Bialenia też nie istnieje.

A tak ad rem to czego się spodziewać po imprezie, której gospodarz zaprasza, wpada na chwilę i wychodzi zostawiając gości samych sobie?
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika Etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 591374
Kontakt:

Post autor: Maciej II »

Nie wzięliśmy udziału, ponieważ jako Dreamland byliśmy w stanie totalnego rozkładu, a ja nie miałem głowy do oglądania się na zagranicę. Przykro mi, że tak wyszło, gdyż mieliśmy to współorganizować... ale przy odejściu RIIFa większość tematów międzynarodowych się u nas sypnęła.

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Premier Rządu Królewskiego
NIM: 318196
Kontakt:

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ametyst I Dziecię pisze:
21 mar 2020, 18:34
Przecież Bialenia też nie istnieje.

A tak ad rem to czego się spodziewać po imprezie, której gospodarz zaprasza, wpada na chwilę i wychodzi zostawiając gości samych sobie?
No trochę ten król konferansjerkę odwalał. Ale oprócz niego to nikogo nie widziałem. Bida z nędzą w tej Polszy...

Awatar użytkownika
Andrzej Swarzewski
NIM: 479233
Kontakt:

Post autor: Andrzej Swarzewski »

Być może zmianę może wprowadzić tylko osoba (lub nieliczna grupa osób), która nie oglądając się na resztę stworzy coś tak zajebistego, że po prostu zwycięży. OPM-2 jest kuszące, wiele rozmów już na ten temat przeprowadziliśmy, ale jeśli ma to być cofnięcie mikroświata o 15 lat, to już z góry mogę przewidzieć, że się nie uda. Półśrodki w uwspółcześnianiu mikroświata też nic nie dadzą, tu trzeba zrobić leninowski przeskok (marksiści mieli jakieś określenie na przejście od społeczeństwa feudalnego bezpośrednio do socjalistycznego, ktoś może pamięta?), żeby nadrobić co najmniej dekadę zapóźnień.
prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,
Dziekan Wydziału Mikrozofii i Nauk Politycznych Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis.

Awatar użytkownika
الوـس
Marszałek Dworu
NIM: 435954
user_herb: a13
Kontakt:

Post autor: الوـس »

Zaczynam dostrzegać ukąszenie heglowskie ;-)
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta ë Kòmùdny
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 591374
Kontakt:

Post autor: Maciej II »

"Wielki skok" to twór maoizmu, nie leninizmu. OPM-2 ostatecznie powstanie w takiej czy innej formie, to nie kwestia czy, a kiedy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielnica dyplomatyczna”