Dreamland poza Dreamlandem

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Florian von Stettin pisze: 1 paź 2018, 09:46 Ech, kiedyś to się pisało te referaty na OH po nocach, jeśli będzie ci potrzebna jakaś pomoc w tym zakresie to śmiało pisz.
W zeszłym roku napisałem w tydzień, z czego 4 dni to było czytanie Bazylowa w temacie rozwoju terytorialnego Rosji 1795-1914, a 3 dni to pisanie. Ale nie żałuję, i tak ze szkoły byłem tylko ja i mój kumpel jako chętni, więc przejście mieliśmy na gwarancie. W tym roku nie tylko oczekuję więcej od siebie, ale i większa jest szansa na rywalizację. Na razie research dopiero, więc nie potrzebuję porady, ale będę pamiętał ;)

W temacie naszego tutejszego przybytku, w zasadzie mam co robić w swoim lennie, więc to nie brak pomysłu co robić. Kryzysu świeżaka nie mam ;D
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 2 paź 2018, 16:37 W zeszłym roku napisałem w tydzień, z czego 4 dni to było czytanie Bazylowa w temacie rozwoju terytorialnego Rosji 1795-1914, a 3 dni to pisanie. Ale nie żałuję,
Ja miałem zawsze wstręt do referatów, bo bez najścia weny nie napiszę ani słówka. Motywuje się dopiero, gdy zostaje naprawdę mało czasu. Ostatnią pracą, jaką pisałem była ta o faszyzmie w XX-leciu międzywojennym. Do pisania szykowałem się dzień, bo tyle zajęło mi przejrzenie kilku książek o tym zagadnieniu, ale nie żałuję, że wybrałem taki temat. Oczywiście nie skupiłem się na Włoszech, bo to by było sztampowe, badałem raczej fenomen Żelaznej Gwardii, polecam się z nim zapoznać ;)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Karolina Aleksandra »

A ja pisałam na Olimpiadę Historyczną o zachodniej części Imperium Rzymskiego! Czy jakoś tak. Dobre parę lat temu to już było… Ale potem położyłam dalszy etap :(

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Bo co innego pisać, mając do dyspozycji książki a co innego iść na żywca. W takim starciu wygrywają tylko naprawdę tęgie historyczne głowy.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ja po prostu olałam temat :) Olimpiady nigdy nie były szczególnie moim konikiem, przypadkowo dostawałam się do dalszych etapów, nie czytając nawet niczego, a potem trzeba było jednak nieco więcej poczytać, żeby coś wygrać. A ja wolałam bawić się w mikronacje (xD).

KA
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Torkan Ingawaar »

Od kilku dni też myślę nad wzięciem udziału w OH oraz, ewentualnie, Olimpiadzie Polonistycznej (temat językowy), chociaż nie wiem, czy nie obudziłem się trochę za późno z tym pomysłem. xD Zwłaszcza, że wypadałoby też pouczyć się coś do matury...
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Aleksander »

W temacie olimpiad przedmiotowych - finalista OF here.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Andy Sky »

Torkan Ingawaar pisze: 2 paź 2018, 20:50 Od kilku dni też myślę nad wzięciem udziału w OH oraz, ewentualnie, Olimpiadzie Polonistycznej (temat językowy), chociaż nie wiem, czy nie obudziłem się trochę za późno z tym pomysłem. xD Zwłaszcza, że wypadałoby też pouczyć się coś do matury...

Eeetam, do matury się nie uczy, na maturę się po prostu idzie. ;)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Karolina Aleksandra »

Zwłaszcza, gdy się uprzednio czytało rzeczy na olimpiadę ;)

KA
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Florian von Stettin pisze: 2 paź 2018, 16:50 badałem raczej fenomen Żelaznej Gwardii, polecam się z nim zapoznać ;)
Czytałem co nieco. Nie wiem czy Ekscelencja wie, ale w Elderlandzie są całkiem jakościowe referaty w temacie Żelaznej Gwardii i dzięki nim poznałem postać Codreanu. Poszukam, jeśli zainteresowany. Generalnie na ogół jak czytam o faszyźmie to wychodzę z założenia, że gdyby nie udział po stronie Hitlera to reżimy byłyby wspominane jak Piłsudzki ¯\_(ツ)_/¯
Karolina Aleksandra pisze: 2 paź 2018, 19:19
Ale potem położyłam dalszy etap :(

KA
Ja położyłem na wojewódzkim pisząc pracę o zmianach prawnych,gospodarczych i politycznych za podbojów Napoleona w Europie. Tylko o tym coś wiedziałem, dzięki Bazylowowi xD Nauczycielka nawet nie odebrała wyników niestety :'(
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Aleksander »

No to się humaniści rozklachali. Gardzę motzno.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 7 paź 2018, 00:45 Czytałem co nieco. Nie wiem czy Ekscelencja wie, ale w Elderlandzie są całkiem jakościowe referaty w temacie Żelaznej Gwardii i dzięki nim poznałem postać Codreanu. Poszukam, jeśli zainteresowany.
Jeśli czas znajdziecie, możecie podrzucić. Przy nudnych wykładach będę miał chociaż coś ciekawego do czytania.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Florian von Stettin pisze: 7 paź 2018, 19:40
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 7 paź 2018, 00:45 Czytałem co nieco. Nie wiem czy Ekscelencja wie, ale w Elderlandzie są całkiem jakościowe referaty w temacie Żelaznej Gwardii i dzięki nim poznałem postać Codreanu. Poszukam, jeśli zainteresowany.
Jeśli czas znajdziecie, możecie podrzucić. Przy nudnych wykładach będę miał chociaż coś ciekawego do czytania.
Wydaje mi się, że to w archiwach było, a te nie odpowiadają :/
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Kilku z Was podzieliło się uwagami dot. swej sytuacji. Co z innymi, co was tak odpycha, że nie możecie dać na forum jakiegoś znaku życia? Nie ma gdzie się wypowiedzieć? Nie ma z kim? Odezwijcie się.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Aleksander »

Wygraliśmy derby. Co prawda mecz był gówniany, ale wygraliśmy. Ale Ondraszek zjebał i to strasznie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Yaqu13 »

Wpadłem do Dreamlandu po rocznej przerwie i po przeczytaniu kilku tematów na forum rzeczywiście można stwierdzić że "wieje chujem". Systemu gospodarczego z tego co widzę jak nie było tak niema i nie będzie. Czytam o zmianach strony i przejściu na jakiegoś bloga. Na forum już nawet nie widzę słynnych "gówno-burz". Królestwo chyba powoli się wypala a co gorsza ja jak i pewnie z 90% osób tu obecnych nawet nie wie jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację. Może byśmy zrobili wspólny projekt, który pozostanie po nas w sieci? Mam tu na myśli Historyczną książkę w formie PDF o dziejach Królestwa Dreamlandu, w której znajdziemy informacje o władcach, zmieniającym się ustroju, wojnach itd. Youtuberzy którzy ledwo skończyli podstawówkę piszą o sobie biografie a My, gdzie chyba ponad połowa społeczeństwa to humaniści nie możemy napisać konkretnej książki i wypromować Królestwa? A nóż się znajdzie ktoś nawiedzony i to wydrukuje lub nakręci film albo zrobi grę ;)

Co o tym myślicie?
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Polyna »

Michal Yaqu pisze: 17 paź 2018, 21:07z 90% osób tu obecnych nawet nie wie jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację. Może byśmy zrobili wspólny projekt, który pozostanie po nas w sieci? Mam tu na myśli Historyczną książkę w formie PDF o dziejach Królestwa Dreamlandu
Jak się chcesz dowiedzieć jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację, ajm gona bloł jor majnd:

https://www.dreamland.net.pl/plegolal/o ... uklad.html
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Yaqu13 »

Drama Queen pisze: 17 paź 2018, 21:37
Michal Yaqu pisze: 17 paź 2018, 21:07z 90% osób tu obecnych nawet nie wie jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację. Może byśmy zrobili wspólny projekt, który pozostanie po nas w sieci? Mam tu na myśli Historyczną książkę w formie PDF o dziejach Królestwa Dreamlandu
Jak się chcesz dowiedzieć jak cała historia Królestwa Dreamlandu się zaczęła i co pierwszy Król miał na myśli zakładając tą mikronację, ajm gona bloł jor majnd:

https://www.dreamland.net.pl/plegolal/o ... uklad.html
Dzięki za link. Będę miał co czytać tylko szkoda, że się to kończy na 2002r.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Z wielką ciekawością przeglądałem owe woluminy, przyswajając sobie a miejscami przypominając fakty z początków Dreamlandu.

Jeśli chodzi o propozycję napisania takiej pracy, byłoby to niezwykle trudne zadanie, ale nie niewykonalne. Proszę spojrzeć w którym roku wydano owe dzieło, rocznik 2002, czyli pisano to plus minus 3 lata od powstania KD. Pomyślcie teraz, jakby wyglądało odtwarzanie historii z lat powiedzmy 2003-2006 z perspektywy 2018 r. Oczywiście dałoby się to zrobić, jednak musiałoby to zostać poprzedzone mrówczą pracą przy poszukiwaniu dawnych stron KD, informacji, notek i wreszcie świadków historii, których można policzyć obecnie na palcach jednej ręki.

Pytanie tylko, czy mielibyście na to czas? Bo ja zauważam, że ludzie mają wielkie trudności z wykrztuszeniem z siebie kilku słów a co dopiero by mieli pracować nad książką.

Czy Królestwo się wypala to nie wiem. Faktycznie, przeżywamy trudny czas, w którym to mi przypadło rządzić. Jest ciężko, ale jak sądzę, jeśli każdy z nas da coś od siebie, znowu odżyjemy. Na to się narazie nie zanosi.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamland poza Dreamlandem

Post autor: Aleksander »

Ja bym zaczął od tyłu. Najpierw opisał epokę alfredokarolińską, a potem edwardiańską i tak się cofał. Łatwiej będzie, a nawet jeżeli na Edwardzie się zatrzymamy, to potomni o tych kilka lat będą mieć łatwiejsze zadanie.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości