Czitowanie w grach

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.

Czy używałeś kodów w grach komputerowych?

Tak
22
81%
Nie
5
19%
Nie gram
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1783
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
user_herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Czitowanie w grach

Post autor: Karolina Aleksandra »

Mam dosyć dziwne pytanie, ale jestem ciekawa reakcji, a wiem, że sporo z Was lubi giercować. Zatem: gry komputerowe. Używaliście kiedyś w nich kodów? Jakich, gdzie i dlaczego? Czitowaliście w ogóle? Jeśli nie, to dlaczego? Poczucie sprawiedliwości czy coś innego?

KA

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5258
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Aleksander »

W serii Europa Universalis IV użyłem czitów, żeby stworzyć Kraj Basków, który sięgał od Wschodniego Wybrzeża aż po Samarkandę i od Kopenhagi do Wybrzeża Kości Słoniowej. W innym wypadku bunty by mi rozwaliły imperium.

A tak normalnie to czitów używam tylko w Simsach, ale to dlatego, że kończę grę na zaprojektowaniu domu/mieszkania i przetestowaniu jego funkcjonalności.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Alatriste »

Z racji, że lubię trudne gry, ogółem nie korzystam z kodów. Jedynym wyjątkiem jest seria Grand Theft Auto. Dlaczego? Bo uważam, że więcej zabawy w tych grach przynosi rozwalanie miasta niż fabuła(choć przyznam się nie grałem w V ale słyszałem pochlebne opinie). Stąd moja odpowiedź - tak. :)
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1783
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
user_herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dziękuję za odpowiedzi. Wynik ankiety jest zatrważający — póki co wszyscy przyznają się do używania kodów.

Przyznam się: temat mnie zainteresował dzisiaj. Ot, taka inspiracja z zajęć. Kiedyś czytałam na bardzo poczytnym blogu technologicznym (właściwie to takim jednym z lepszych w branży) tekst o tym, że autor zainstalował na telefonie Fallout Shelter i zaczął grać. A potem, gdy się zorientował, że można przyśpieszyć tworzenie pewnych rzeczy zmianą czasu do przodu, zaczął to robić. I był zaskoczony, że to zadziałało. Był zdegustowany, że autorzy gry tego nie przewidzieli. I cóż, odechciało mu się grać. To był dosyć osobliwy wpis. Ale dosyć dobrze ilustruje sytuację, w której samemu się odbiera sobie przyjemność z gry. Używanie kodów też bywa odbieraniem takiej przyjemności, chociaż po Waszych przykładach widać, że raczej ją wspiera. I to ciekawe, bo jedna z osób w moim otoczeniu skomentowała, że po prostu gracz zawiera pewnego rodzaju umowę z grą: on nie będzie oszukiwał, ona będzie dla niego atrakcyjna. Ale gdy oszukuje, gra niekoniecznie musi być mniej atrakcyjna. Czasami bez kodów byłaby mniej atrakcyjna.

Chociaż, ciekawostka, w tym artykule za oszukiwanie i czitowanie uznawane jest także używanie solucji do gier. Bo nie przechodzi się samemu, tylko korzysta z zewnętrznej pomocy. Idąc tą drogą, lepiej nie prosić znajomego o przejście danego poziomu, aby mieć czyste sumienie. Z drugiej strony: jeśli tylko jeden poziom jest okropny, a reszta znośna i w ogóle za tym jednym kryje się coś ciekawego, co już jest interesujące i co już można samodzielnie przejść?

Może to jest trochę jak z mikronacjami: czasami można ciężko pracować na dane stanowisko, a czasami można użyć jakiegoś kodu, np. „załóżnowykraj” albo „bądźjedynąchętnąosobąnamegatrudnestanowisko”. Ale po użyciu kodu rozgrywka trochę się psuje.

KA

Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Lubię nudziarskie WSKAŻ-KLIKI, a wiele z nich jest praktycznie nie do przejścia bez solucji, więc jeśli to uznawać za formę cheatowania, to zdarza mi się dość często. Kodów jako takich ostatnio chyba używałem w gta1 i gta2...

Ale generalnie nie wiem czemu miałoby to być jakieś zatrważające. Dopóki to gra jednoosobowa, bez elementu rywalizacji, to jakiekolwiek OSZUKIWANIE jest tylko czerpaniem frajdy z rozgrywki w inny niż standardowo przewidziany sposób. Kody zresztą najczęściej są mechanizmem pozostawionym przez twórców specjalnie, właśnie po to żeby dla ciekawskich zostawić jeszcze dodatkowy, nieco ukryty i fakultatywny, wymiar rozrywki. Solucja zaś, to co najwyżej trochę jak czytanie książki nie po kolei.

Czym innym jest oszukiwanie w grach w których uczestniczy wielu graczy. Pamiętam ludzi używających botów, triggerów i różnych zakazanych skryptów w największym polskim MUDzie (łezka się kręci, dziś bym już nie miał siły na całonocne mapowanie lasów Nilfgaardu czy gór w Tilei, eh), na naszym gruncie mogłoby to być wykorzystywanie dziur w skryptach gospodarczych albo np. używanie modyfikatora wiatru w czasie pucharu skoków narciarskich w DSJ. To już trochę inna bajka.
ppłk Alojzy Pupka

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: RomanoPorfavor »

Osobiście z kodów korzystam, choć zależy to oczywiście od gry. W CK2 nie mam kompleksów co do umiejętności gry (Przejście historii Narodem Podwójnie Wybranym, czy nawróconą na judaizm Polską to nie byle jaki feat), ale i tak często zdarza mi się grać z kodami (jeżeli akurat nie poluję na jakiś achievment), jak chcę zrealizować jakiś konkretny scenariusz gry a coś mi przeszkadza. Na początku większość gier rozgrywałem z kodami bo pewnych mechanizmów nie rozumiałem jeszcze dobrze. Tak samo mam teraz (choć grywam ostatnio rzadziej) - w EUIV korzystam trochę z kodów, ale podejrzewam że z czasem uda mi się ogarnąć mechanizmy i grać bez.

Generalnie podchodzę do tego totalnie na luzie i nie rozumiem internetowych napinaczy, którzy strasznie się tym oburzają albo piszą pasywno-agresywne teksty w stylu "no korzystaj, ale psujesz sobie całą zabawę z gry". Dobra zabawa polega na dobrej zabawie - to że sobie ułatwisz przejście czegoś, czego bez kodu/solucji nie ogarniesz to żaden wstyd ani problem. Jak później zaskoczy ci żyłka wyzwania to możesz powtórzyć i próbować bez kodu, a jak nie to nie i tyle. To samo zresztą mam z poziomami trudności (też masa jest w necie hejtu że ktoś śmie grać inaczej niż na immortal czy jak tam się najtrudniejszy nazywa w danej grze). Jest sporo gier (głównie RPG), które przechodziłem na niskich poziomach trudności bo mniej mnie pasjonuje precyzyjne planowanie buildów, kombinacji umiejętności czy oszczędzanie sprzętu, a bardziej sama fabuła. Grając na przykład w Civ4 (z modem RI) stopniowo podnosiłem sobie poprzeczke i wiem teraz, że poziom "prince" jest dla mnie wyzwaniem i mam problem z przeskoczeniem go - ale nie mam z tego powodu jakiegoś poczucia niższości wobec tych co grają na wyższych stopniach - ot, po prostu mam inne niż najwydajniejsze podejście do tej gry, a gra na tym poziomie jest dla mnie satysfakcjonująca, więc czym mam się przejmować?

Podsumowując - powinno być mniej napinki na "kody", bo nikomu to nie szkodzi. Co do multi - no to już zupełnie inna beczka, bo nie chodzi tu o ułatwienie, ale o oszukanie innych graczy. Sam jednak w multi żadne niemal nie grywam więc nawet się z problemem nie spotkałem.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)

Awatar użytkownika
Angus Kaufman
Posty: 848
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:54
Numer GG: 60315947
NIM: 390155
Lokalizacja: Skytja / Domena Kr
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Angus Kaufman »

الوـس pisze:W serii Europa Universalis IV użyłem czitów, żeby stworzyć Kraj Basków
A kojarzy ktoś moda AGCEEP do EU II? Ostatnia była chyba wersja 1.58. Chciałem to sobie niedawno ściągnąć, ale wyparowało z sieci. Ktoś coś?
(-) Angus Kaufman / renegat / pornoprankster / zwykły cwel / cichy tytan pracy

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5258
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Aleksander »

PTR pisze:Osobiście z kodów korzystam, choć zależy to oczywiście od gry. W CK2 nie mam kompleksów co do umiejętności gry (Przejście historii Narodem Podwójnie Wybranym, czy nawróconą na judaizm Polską to nie byle jaki feat),
W CK II Polską wydałem dżihad Niemcom, Awarom a potem razem z Bizancjum zwalczałem odstępczy kalifat Abbasydów. Bo na świecie jest miejsce tylko dla jednego kalifa.

Chociaż moje ulubione zadanie to Imperium Perskie podążające za naukami nestorianizmu. Wystarczy pojąć za żonę córkę cesarza i można Abbasydów z dwóch stron cisnąć.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Posty: 2653
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
NIM: 132626
user_herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Jeśli o mnie chodzi to czitowałem tylko w GTA San Andreas(niektóre jak AEZAKMI się do dzisiaj pamięta), bo jako dzieciak nie rozumiejący fabuły dużo lepiej bawiłem się jeżdżąc quadami po górach i strzelając czołgiem do wszystkich przede mną.

Obecnie raczej z kodów nie korzystam, chyba że z antybuggerów jak człowiek się zablokuje w ścianach w jakimś S.T.A.L.K.E.R.'ze czy jakiejś grze na silniku Bethesdy(Fallout czy Skyrim; czy jeszcze inne). A przynajmniej to moje doświadczenia, pewnie w innych grach też się zdarza.

Jeśli chodzi o CK2 czy EU4 to miałem niefajne nawyki do używania kodów z automatu jak coś się psuło i nie potrafiłem się powstrzymać, więc teraz gram tylko na Iron Manie(gra sama blokuje kody i tyle). Jeśli mam coś szkalować to ludzi robiących snajperką 20 "headów" pod rząd w TF2 czy innych strzelankach; przechodzący przez ściany w Paydayu czy najzwyczajniej odblokowujący osiągnięcia za pomocą kodów. No serio, to jest tak idiotyczne. Wchodzisz w statystyki, ewidentnie widzisz, że ta osoba odblokowała każdy achievement tego samego dnia; w tej samej minucie; przy może kilkunastu godzinach doświadczenia. Ani z tego glorii, ani satysfakcji. Co najwyżej zawyżają poziom rzadkości niektórych osiągnięć.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5258
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Aleksander »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Jeśli chodzi o CK2 czy EU4 to miałem niefajne nawyki do używania kodów z automatu jak coś się psuło i nie potrafiłem się powstrzymać, więc teraz gram tylko na Iron Manie(gra sama blokuje kody i tyle).
Ja mam brzydki nawyk pompowania statystyk władcy (CK2) oraz dodatkowe wydarzenia pomagające w nawracaniu (EU4).
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Posty: 2653
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
NIM: 132626
user_herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Kiedy koalicje rozbijają ci twarz i wpisujesz "winwars" :/ Brzydziłem się sobą za to. W strategach za błędy się płaci jednak.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5258
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Aleksander »

Ja zawsze lubiałem poczekać, aż ktoś inny zwiąże armię wroga działaniami i wtedy ruszyć. Tak Turcy wykrwawili się z Habsburgami i Czechy stały się perłą w koronie polskiej.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Chamberlain
obywatel
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Chamberlain »

Widzę ty sporo fanów strategii. Może jakaś wspólna zabawa w trybie multiplayer? Padła kiedyś propozycja rywalizacji w ramach Supremacy1914.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5258
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Aleksander »

Nie umiem w to grać.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Posty: 2653
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
NIM: 132626
user_herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Chamberlain pisze:Widzę ty sporo fanów strategii. Może jakaś wspólna zabawa w trybie multiplayer? Padła kiedyś propozycja rywalizacji w ramach Supremacy1914.
Cóż, nie posiadam tej gierki. Za to role play w CK2? No, no
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
user_herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Supremacy1914 to gra internetowa. :)
Żadnych gier Paradoxu niestety nie posiadam, aczkolwiek chciałbym (i planuję) to zmienić.

(-) Tomasz baron von Habsburg

Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 301
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Andy Sky »

Jak widać są tu fani zwłaszcza strategii. Zatem zamiast gadać, zapraszam do małej rozgrywki, nie grałem w to chba ze 100 lat. ;)
www.supremacy1914.pl
id gry: 2155044
hasło: dreamland
dobór państw losowy,

Wybrałem Supremacy, ponieważ jest chyba najmniej absorbująca czasowo, to może przeżyję kilka rund ;)

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
user_herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Dlaczego trzeba płacić?

(-) Tomasz baron von Habsburg

Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Maciej Kamiński »

Pół książeczki GameSharka w Pokemon Zyłwer za szczenięcych lat przerobiłem (gra oczywiście na emulatorze, nie na konsoli). Po co? Bo normalna gra się nudna staje bez wariowania, a niewidowiskowe męczenie się z nią siedem razy dłużej niż normalnie to się na YT nadaje, nie do zabijania czasu pod wieczór. Czasem też to i owo przestawiałem edytorami, również zasadniczo dla szpasu.

W Settlersach IV też chciałem kodów używać, z tych samych przyczyn, ale nigdy nie mogłem znaleźć kompatybilnych z moją wersją.

Oslo, spamowanie bugami w Worms 4 w grze po sieci. :3 Byłem takim odrażającym jedenastolatkiem.

A dziś nie gram prawie w nic.
Bialeńczyk od urodzenia.

Awatar użytkownika
Andrzej Szmejchel
obywatel
Posty: 2452
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Andrzej Szmejchel »

Tomasz von Habsburg pisze:
Dlaczego trzeba płacić?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Obrazek

Lubię czitować w grach bo daje to więcej frajdy niż samo liniowe granie według zamierzeń producenta. Modować w grach też lubię bo czemu nie? Polecam Postal 2: A Week In Paradise - mod z czitami który odstresuje nawet najsmutniejszego korposzczura!
Andrzej wicehr. Szmejchel

Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 370
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Yaqu13 »

Widzę trochę cziterów - BAN-a im ;p

Podzielę się swoimi opowieściami o czitowaniu. Za górami za lasami...
1) Moje pierwsze wpisanie kodów padło w Tomb Raider 2 lub 3 nie pamiętam dokładnie. Wpisałem kod ponieważ miałem buga w grze i nie mogłem otworzyć ukrytego przejścia, a aby kontynuować grę musiałem przejść przez te "drzwi" i zmuszony byłem wpisać kody by przeskoczyć do kolejnego etapu gry
2) Kolejne wpisanie kodów nastąpiło w The Sims 3 gdzie przez moją głupotę przed formatowaniem kompa nie przeniosłem folderu z save-ami. Nie chciało mi się znowu grać pół roku by dorobić się fortuny więc wpisałem kod na kasę aby chociaż stan konta się zgadzał
3) Ostatnie czitowanie jakie pamiętam to Medal of Honor: Allied Assault w trybie MULTIPLAYER, gdzie ściągnąłem pliki z wallcem (czyli tzw "Wallhack" - możliwość wykrywania ludzi i przedmiotów przez ściany) tego akurat potrzebowałem do ćwiczenia z klanem nejdów (rzutów granatami, aby było widać gdzie spadają jak się rzuca bo budynki inaczej zasłaniały)

Pod czitowanie podciągnął bym też płacenie w grach takich jak WOT za lepsze czołgi, których inni nie mają lub bronie dające na starcie przewagę w różnych strzelaniach jak ZULA EUROPE ale tego nie stosuję bo szkoda mi kasy na gry multiplayer gdzie nie grając kilka tygodni zostanie się przegonionym przez konkurencje

Osobiście czitowanie w grach uważam za złe bo to bezsensowne ułatwianie sobie życia, jeżeli ktoś nie umie przejść gry to znaczy, że jest na nią za cienki i powinien ćwiczyć a nie wpisać kod i problem rozwiązany

Jeśli chodzi o granie przeciwko cziterom w strzelankach w trybie multiplayer to lubię przeciwko nim grać bo człowiek się więcej uczy grając z ciężkim "przeciwnikiem" niż n00bem, który pierwszy raz wszedł na serwer.
Nienawidzę za to mieć czita w moim teamie bo mi fragi zabiera.
Za to największą dla mnie frajdą jest jak ludzie wyzywają mnie od hax-ów a ja nie mam czitów XD
(-) Michał wicehrabia Yaqu

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: RomanoPorfavor »

>to normictwo
xDDDDDDDD
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)

Polyna
Posty: 1171
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Polyna »

Czy mógłby ktoś ujawnić listę tych trzech moralfagów którzy nie używają czitów? W Engels III jest kilka wolnych miejsc które przydałoby się zapełnić.

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: RomanoPorfavor »

Używanie czy nieużywanie to spoko, jak sobie chcesz. Ale przy wygłaszaniu opinii "jeżeli ktoś nie umie przejść gry to znaczy, że jest na nią za cienki i powinien ćwiczyć a nie wpisać kod i problem rozwiązany" faktycznie gułag się w kieszeni otwiera.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Posty: 2653
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
NIM: 132626
user_herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Czitowanie w grach

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Andy Sky pisze:dobór państw losowy,

Wybrałem Supremacy, ponieważ jest chyba najmniej absorbująca czasowo, to może przeżyję kilka rund ;)
To widzę się polubimy, skoro losowo dostałem akurat Kaiser Reich ;)
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości