Kto to powiedział?

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Kto to powiedział?

Post autor: RomanoPorfavor »

Archiwalna zagadka :)
Jestem w pełni świadomy tego, czym jest moje stanowisko i jaki jest jego związek ze stanowiskiem resortu, którym steruję. Stanowisko swoje wyraziłem jasno i nie zamierzam go zmieniać. Może Wandystan będzie równorzędnym partnerem Dreamlandu, ale raczej nie za mojej kadencji. Przywódca wandystańskiej organizacji obrażał Króla Dreamlandu i knuł skłócenie Królestwa ze Scholandią. Organizacja wandystańska przywłaszczyła sobie bez pytania mapę polskich państw wirtualnych autorstwa Dreamlandu i samowolnie się na niej dorysowała. Nadmienię, że upublicznili wersję niejawną, którą otrzymali poufnie ze względu na zajmowane przez nich wówczas stanowiska w rządzie Sarmacji. Nie uważam takiej osoby ani takiej organizacji za wiarygodnego partnera.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Kto to powiedział?

Post autor: Polyna »

Zgaduję że to ten imperialistyczny morvański wichrzyciel, Micheál Ó Rheáda.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Kto to powiedział?

Post autor: RomanoPorfavor »

Wyjątkowo nie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Adamus Flis

Re: Kto to powiedział?

Post autor: Adamus Flis »

Cuchnie mi von wittowską propagandą. :P
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Kto to powiedział?

Post autor: RomanoPorfavor »

Też nie. To bardzo stare dzieje :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Adamus Flis

Re: Kto to powiedział?

Post autor: Adamus Flis »

To tylko taki staroć jak Pan może wiedzieć. :D
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Kto to powiedział?

Post autor: Gaston de Senancour »

Pewnie któryś z byłych premierów z okresu plejstocenu? Edward Krieg? Pavel Svoboda?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Orjon Surma
Posty: 69
Rejestracja: 11 mar 2015, 15:01
Numer GG: 52656478
NIM:
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji, Czarnolas
Kontakt:

Re: Kto to powiedział?

Post autor: Orjon Surma »

Szczerze? Nie wiem. Przeszukałem sporo rzeczy, ale nie odnalazłem autora. Może gdzieś w GvT jest, ale nie mam teraz chwili by szperac. Sądzę jednak, że te słowa pochodzą z okolic sierpnia 2005 roku (stan wyjątkowy w Wandystanie).
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Kto to powiedział?

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysz Senancour trafił, choć trochę strzelając na oślep.

Słowa te wypowiedział tow. Pavel Svoboda, podówczas jako Minister Spraw Zagranicznych, podczas parlamentarnej debaty nad wotum nieufności dla niego. Sam cytat pochodzi od Aleksandra Kellera vel Bartłomieja Jasińskiego, który przekazał go jako "gest dobrej woli" emigrując z Dreamlandu do Wandystanu. Mówię przekazał, bo podówczas obrady dreamlandzkiego parlamentu odbywały się na osobnej, zamkniętej dla postronnych liście dyskusyjnej, do której Keller-Jasiński miał dostęp za pośrednictwem... realnego brata, który był nadal posłem w KD. Zabawne jest to, że tow. Keller-Jasiński założył, że informując o tym otwartym tekstem na LDMW jakoś uznał, że nie trafi to do Dreamlandu (prosił nawet o dyskrecję) - widać założył, że LDMW też jest w jakimś stopniu "tajna".

Dodajmy, że tow. Keller miał potem długą i w miarę owocną karierę w Wandystanie. Miał okazję zostać prezydentem, specjalistą od wandejskiej dyplomacji, rektorem Ludowego Uniwersytetu Wandejskiego a także przejść do historii jako wieloletni szef wandejskiej Służby Bezpieczeństwa. Jeszcze teraz przy niemal każdym spotkaniu realnym wandejczyków pamięta się o tym, że nad naszym bezpieczeństwem czuwa zakonspirowany, krążący gdzieś w pobliżu tow. Keller - mem ten wziął się stąd, że bodaj dwukrotnie przy takich spotkaniach wiedzieliśmy, że Keller jest w Warszawie z jakiegoś powodu, ale do nas nie dołączał - i uznaliśmy że po prostu jest w tym czasie na służbie, zajmując się ochroną wierchuszki wandejskiej.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości