Koniec GG?

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Koniec GG?

Post autor: Pavel Svoboda »

Ze zdziwieniem zauważyłem niedawno, że od jakiegoś czasu prawie nie korzystam z Gadu Gadu. Kiedyś GG było jedynym programem, przez który czatowałem. Dziś częściej używam w tym celu Skype'a lub Facebooka. Co ciekawe, GG samo zdaje się robić co może, by je znienawidzić. Mam wręcz podejrzenia, że to świadoma strategia marketingowa. Ktoś tam wymyślił sobie, że lepiej będzie mieć mniej użytkowników, ale za to takich, co będą płacić i korzystać z usług. Jaki w końcu miało ze mnie pożytek GG przez te wszystkie lata? Nie wydaje mi się, bym kiedykolwiek kliknął na choćby jedną reklamę...

GG próbuje więc obrzydzić mi się i robi to naprawdę dobrze. Aktualna wersja, GG 10 ućpana jest przyciskami, których przeznaczenia nigdy nie poznałem, a które zajmują sporą część aplikacji. Niektóre nazywają się dosyć normalnie, jak "Poczta", "Zadzwoń" i "Radio". Inne mają bardziej tajemnicze dla mnie nazwy, w tym: "Leposy" i "Tanadu". Doniesienia z jakiejś obcej mi planety, których niestety nie da się wyłączyć, typu "SZOK: Okradziono Adama Małysza" i "ZOBACZ: Co Lady GaGa nosi na głowie?" sprawiają, że toczę pianę z ust. Niemal co dzień jakaś Kasia GG, która pojawiła się w mojej liście kontaktów, pyta, czy chciałbym nową skórkę. Domyślam się, że Kasia pracuje w łódzkim pogotowiu... Przy wszystkich tych udziwnieniach (powinienem pewnie powiedzieć "ulepszeniach") GG nadal nie uporało się z problemem uczynienia archiwum nawigowalnym oraz sprawieniem, by przesyłanie plików faktycznie działało.

Rozważałem oczywiście downgrade, ale do tego GG skutecznie zniechęca. Starsze wersje GG nie obsługują nowych, dłuższych numerów, czyli nie mógłbym rozmawiać z wszystkimi użytkownikami, a to dla mnie zabija sens w ogóle posiadania tej aplikacji.

Uświadomiłem sobie, że jedyne, co trzyma mnie przy GG to Dreamland. Gadu jest jedynym (ostatnim?) programem, w którym użytkownicy występują jako anonimowe numery. Dla znajomych z Dreamlandu widnieję więc w listach kontaktów jako Pavel Svoboda, a dla realnych znajomych i rodziny pod własnym realnym imieniem. Dodawanie Dreamlandczyków na Facebooku oznacza ujawnienie wszystkiego o swoim realowym awatarze. Nie każdy jest na to gotowy, a ponadto czyni to rozpoznawanie się na liście znajomych nieco utrudnionym, kiedy zna się kogoś pod dreamlandzkim nickiem, a realne nazwisko niewiele mówi.

Jakie są Wasze doświadczenia? Czy era GG chyli się ku końcowi? Czy jest to naturalny proces, coś co spotkało wcześniej Yahoo!, MySpace i wiele innych swego czasu bijących rekordy popularności firm internetowych? Czy może zarząd GG jednak robi coś nie tak? A może to wyłącznie moje osobiste doświadczenie? Przez rok mieszkałem w takiej strefie czasowej, że rozmowy online z kimś w Polsce oznaczały, że jedna ze stron musiała siedzieć przy komputerze w środku nocy. Może po prostu się odzwyczaiłem od GG, a znajomi pogubili mnie z list kontaktów? Jestem ciekaw.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Koniec GG?

Post autor: Tomasz Barney »

GG z dnia na dzień robi się czymś, co samo pracuje na swój czarny PR. Najnowsze wersje GG przypominają centra multimedialne, jednocześnie obciążając maksymalnie jak to tylko możliwe nasze PC.

Nie będę się wypowiadał na temat strategii firmy - nie jest ona dla mnie zrozumiała.

Proponuje po prostu używanie innego klienta sieci GG np. multikomunikator Pidgin, z którego korzystam na co dzień.

Druga możliwość jest taka, byśmy odzwyczaili się od protokołu GG na rzecz Jabbera - polecam.
(-) Tomasz hrabia Barney
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Koniec GG?

Post autor: APRS »

Nowe GG mnie odrzuca. Ciągle korzystam z GG 7.7. To niestety powoduje, że osoby z wyższym numerem aniżeli jakaś-tam-magiczna-granica mają utrudniony kontakt ze mną a ja z nimi. Pozostaje jednak poczta. No i ponoć Miranda, ale to jak rozumiem wyższa technika jazdy.
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Koniec GG?

Post autor: Edek »

APRS pisze:No i ponoć Miranda, ale to jak rozumiem wyższa technika jazdy.
Aqq jest w miarę przyjemne:).
(-) hr. Etherard de Godwin
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Koniec GG?

Post autor: Robert I, RS. »

Ja Gadu-Gadu używam bardzo często. Od bardzo dawna jednak nie korzystam już z ich komunikatora, gdyż - jak słusznie już zauważono - jest strasznie przeładowany. Od kilku lat używam natomiast multikomunikatora AQQ i jestem z niego bardzo zadowolony. Działa niezawodnie, jest prosty w obsłudze, nie zawiera zbędnych dodatków i obsługuje kilka protokołów.

Generalnie - polecam :)
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Koniec GG?

Post autor: APRS »

Zakładam, że obsługuje również te wyższe numery GG? Pytam, bo będę testował różne możliwości. Pigdin jakoś u mnie poległ. Mirandy jeszcze nie próbowałem, zaś teraz dowiaduję się o AQQ...
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Koniec GG?

Post autor: Robert I, RS. »

Do tej pory nie spotkałem się z żadnymi problemami, więc raczej obsługuje :)
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Karol Flibustier
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2010, 17:39
NIM:
Lokalizacja: Vetonia
Kontakt:

Re: Koniec GG?

Post autor: Karol Flibustier »

Wspomniany wcześniej Pidgin obsługuje wszystko bez uciążliwości. Linuksowe maszynki jednak też zaczynają się komplikować, bo jak widzę u kogoś już to nie chodziło.
obywatel Zjednoczonej Federacji Mikrosławii
Bartosz Lenczowski
Posty: 122
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:24
Numer GG: 2489317
NIM:
Lokalizacja: Vuolatar
Kontakt:

Re: Koniec GG?

Post autor: Bartosz Lenczowski »

Ja również używam AQQ i najczęstszym komunikatorem używanym przeze mnie wydaje się MSN lub... Facebook, który stał się o tyle popularny u moich znajomych, że częściej wysyłają mi wiadomości tam niż na GG :) Jedynym miejscem gdzie mam zainstalowane typowe Gadu-Gadu to mój BlackBerry, na którym w dodatku częściej korzystam z tamtejszego msngera i to w celach raczej biznesowych, aniżeli osobistych.

Dodam jednak i poprę poprzedników, że wszystkich tych reklam i innych "usprawnień" mających na celu zarobek nie nawidzę i raczej nie dam nikomu satysfakcji z tego, że kliknę w reklame czy zapłace za jakieś śmieszne awatary itp.
(-) Bartosz Lenczowski

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości