Wysypisko pomysłów

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Kryspin van Buuren
Numer GG: 5007592
NIM:
Kontakt:

Wysypisko pomysłów

Post autor: Kryspin van Buuren »

Wpadł mi do głowy dziwny pomysł. Na pomysł. Tak jest, pomysł na pomysł.

Na pewno każdemu z nas wpadają do głowy różne, dziwne pomysły (np. na założenie wątku do zrzucania różnych dziwnych pomysłów na pomysły... dobra, bo się zagalopuję ) które mają albo znikome szanse na realizację, albo po prostu są nie do zrealizowania w naszym obecnym stanie. Dlaczego by tych wszystkich naszych dziwnych pomysłów nie pozrzucać do jednego miejsca? Nawet jeśli nic z nich nie wyjdzie (skoro w ogóle tu się znalazły, to prawdopodobnie jest już z góry przesądzone), to przynajmniej wszyscy się podzielimy tymi dziwnymi pomysłami, dla wspólnej rozrywki z tychże poronionych idei i zaoszczędzenia wszystkim oglądania jakiś tam bezcelowych wątków.

Jaki mi pomysł niedawno wpadł do głowy? Zjazd krakowskich Dreamlandczyków. 1 sierpnia Królestwo obchodzić będzie swoją 14. rocznicę. Nie spotkałem się z bardziej formalnym planem obchodów, dlatego też przyjmuję, że będzie to spotkanie w kameralnym gronie. Niespełna dwa lata temu - we wrześniu - odbył się zjazd w Krakowie. Z relacji uczestników oraz informacji zamieszczonych na forum, wiem, że było "na wypasie". Czemu tego by nie powtórzyć? Nic nie robi tak dobrze organizmowi, jak solidna porcja witamin. :) I nie chodzi tutaj o łykanie jakiekolwiek tabletek, lecz ożywienie ducha Dreamlandu (wspólne biesiadowanie przy napojach chłodzących... oczywiście!). Z własnego doświadczenia wiem, że spotkania integrują i zachęcają do pracy. Motywują. Więc czemu by nie spróbować i nie wrócić do tego? Rok temu się nie udało nam spotkać, może więc teraz.

A wy? Macie jakieś "dziwne" pomysły?
mgr net. Kryspin van Buuren
Były Sekretarz Generalny OPM

Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Wysypisko pomysłów

Post autor: Pavel Svoboda »

Ba. Folder "Dreamland" na moim dysku to prawdziwe cmentarzysko poronionych pomysłów. Np. plik notatnika o nazwie "Hippica" z pomysłami na grę/mini-system gospodarczy skupiony wokół wyścigów konnych. Różnorakie plakaty wyborcze, które (zapewne słusznie) nigdy nie zostały użyte. Jakieś artykuły do gazet, które nigdy nie zostały wydane i pomysły na moją własną gazetę. Jest też flaga i mapa Hrabstwa Południowej Temerii, którą kiedyś marzyłem sobie wydzielić z Morlandu jako swoją włość. Jest nigdy nie wykorzystany projekt strony Furlandii. Jest historia Dreamlandu po angielsku. Spis imion do Morlandzkiego Słownika Biograficznego oraz spis wydziałów na Morburskiej Akademii Sztuk i Nauk Filozoficznych. Kilka projektów uproszczonej flagi Dreamlandu. Nigdy niedokończona mapa Dreamlandu we flashu - po kliknięciu na prowincję, jej kontur powiększa się, a reszta blaknie w tle. Nie zdołałem wymyślić, jak z powrotem je pomniejszyć do mapki ogólnej. Są klipy do filmu dokumentalnego o Gedanii, w którym narratorem miał być JKW Edward. Tego jest całe mnóstwo. Większość nigdy nie zasłużyła na to, by ujrzeć światło dzienne i szczęśliwie nie ujrzała. Pozostałe byłyby zbyt pracochłonne dla realizacji.

Pomysł, do którego wciąż wracam od lat i wciąż łudzę się, że uda mi się kiedyś zrealizować, to moja własna audycja radiowa. Mam pomysły na kilka wydań, ale nigdy nie doszedłem do etapu sprawdzenia, jak to wygląda od strony technicznej. Głównie obawiam się, że nie znalazłbym czasu albo wyczerpał z pomysłów. Poza tym mam też osobliwy i z biegiem czasu dziwaczejący gust muzyczny, więc możliwe, że byłbym sam sobie całą publiką.
(-) Pavel Svoboda, r.s.

Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Kontakt:

Re: Wysypisko pomysłów

Post autor: Edward II »

Podejrzewam, że jeszcze ciekawsza byłaby lista pomysłów "poronionych", które mimo wszystko zostały zrealizowane. To już jednak temat na inną rozmowę.

Co do idei zjazdu w Krakowie - Sarmaci organizują coś takiego za trzy tygodnie (link). Gdyby znaleźli się chętni, moglibyśmy wspólnie napić się na koszt organizatorów.
Edward II, r.s.

Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”