Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Maciej II »

Co prawda pozostałe ekipy miały na tym polu pewne dokonania, ale to właśnie za rządów PiSu z celu pobocznego stało się to celem głównym. Od czterech lat nienażarta grupa "krewnych i znajomych" dewastuje owoce pracy wielu poprzednich ekip wide: stadnina koni w Janowie. Takich przypadków jest multum, w większości bijących na głowę zegarki za 20k u ministra Nowaka, co gorsza w przypadku wykrycia czegoś takiego, możemy liczyć na co najwyżej "przeprosiny", a w szczególnie diabolicznych przypadkach pokutę w postaci wpłaty na Caritas. Mógłbym się tu dalej rozpisywać ale brakuje mi na to czasu.

Pozostańmy konkretni. Oczywiście można i należy zakładać, że przeważająca większość polityków to nieudacznicy, którzy są wstanie wyzbyć się wszelkiej moralności aby nakraść te 10, może 20 tysięcy złotych, bo prawdziwie światli ludzie kręcą kokosy jako przedsiębiorcy, rozchwytywani pracownicy, itd. nie musząc co 4 lata uprawiać swojej żałosnej błazenady w oczekiwaniu na przedłużenie tegoż procederu. Z mojej perspektywy wystawienie tego gamonia sasina, jako światłej i najlepszej reprezentacji partii rządzącej, dobitnie wskazuje na fakt, że kadry w "prawie" i "sprawiedliwości" są w większości chudziutkie intelektualnie, wg. zasady mierny, bierny ale wierny.
Jeżeli weźmiemy na warsztat program takiego "Razem", to mamy np. naprawdę inteligentnie i sensownie rozwiązaną politykę energetyczną, co już jest i będzie prawdziwym problemem Polski na lata 2020+. PiS może się pochwalić co najwyżej dalszym rozdmuchiwaniem polityki socjalnej, co zresztą doprowadziło do odejścia minister finansów, która chyba złapała się za głowę wertując tabelki w excelu, co takiego nam zaproponowali.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Program energetyczny? Więcej propagandy i jakiś bajek niż reala. Ja może bym proponował byś zszedł na ziemię i przestał wierzyć w jakąś likwidację węgla, legalizowanie związków gejowskich ( obrzydliwość) czy niezależne sądownictwo. Bez względu kto będzie rządził to burdel pozostanie w tym kraju.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Maciej II »

O, tutaj Proszę Państwa, wchodzimy w sferę dwójmyślenia obw. Wawrzyniaka.
Jarek Wawrzyniak pisze: 6 paź 2019, 18:45 Mnie też martwi, że Ty i 20kilka% ludzi nie zauważają innych patrząc tylko na własne dobro. I to nas różni a szkoda. Ale i bez tego byłoby nudno.
Jarek Wawrzyniak pisze: 6 paź 2019, 22:25 Program energetyczny? Więcej propagandy i jakiś bajek niż reala. Ja może bym proponował byś zszedł na ziemię i przestał wierzyć w jakąś likwidację węgla, legalizowanie związków gejowskich ( obrzydliwość) czy niezależne sądownictwo. Bez względu kto będzie rządził to burdel pozostanie w tym kraju.


Zacznijmy od tego, że nie czytałeś programu Razemków, bo Twoja reakcja to jest dokładnie to co serwuje propagandowa telewizja, która chyba zaczęła nieco przeżerać Ci mózg (wiązanie niepewności c.d. własnej seksualności z programami energetycznymi jest pfuj, a nawet be).

No więc tak:

Deklaracja programowa partii RAZEM:
Aby chronić planetę przed katastrofą klimatyczną, wdrożymy długofalowy plan transformacji energetycznej zgodny z zaleceniami Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu z uwzględnieniem interesów osób obecnie pracujących w górnictwie, energetyce i branżach szczególnie od nich zależnych oraz potrzeb energetycznych kraju. W miejsce paliw kopalnych docelowo wprowadzimy miks energetyczny oparty na energii ze źródeł odnawialnych oraz energii jądrowej. Uruchomimy specjalny program badań nad nowymi technologiami w energetyce.
Do tego dwa stanowiska:
http://partiarazem.pl/2015/12/chcemy-so ... e-swiecie/
http://partiarazem.pl/2016/12/stanowisk ... getycznej/

Poza tym, jak bardzo uważam testy po 20 pytań za niezbyt miarodajne, tak u mnie sztywniutko (Wrezydentka Pandystanu została pobita w poziomie lewadzgości, więc może już czas założyć kolejną Międzynarodówkę ;)):

Obrazek
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ja nie rozumiem skąd w Was tyle pogardy i nienawiści do ludzi o innych poglądach? To pokazuje tylko Wasz cynizm w słowach szacunek, braku podziałów i innych frazesów głoszonych przez lewicę i PO KO. JKM może swe bajki głosić dalej, tylko w to będzie wierzyć pokrój ludzi lewicy czy PO KO. Różni nas to że ja szanuje tych co zagłosują na innych bo to ich prawo, to cena demokracji. Wy wyznajecie zasady Kremla czyli tylko ja jeden najlepszy. Ale jak słodko wyglądacie jak sami na siebie ujadacie i oby tak dalej.

Ponadto masz Maciek problem, bo słabo idzie Ci przekonywania na lewicę, bo to standardy przez nich głoszone od lat.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jarek Wawrzyniak pisze: 7 paź 2019, 05:18
Ponadto masz Maciek problem, bo słabo idzie Ci przekonywania na lewicę, bo to standardy przez nich głoszone od lat.
Z szacunkiem do króla, bo w barze nie jesteś.

Obserwując powyższą dyskusję, można naprawdę się załamać. Niby dyskutanci z przeciwnych stron barykady a jakże blisko naprawdę zdają się być.
Mamy. I ty te władze popierasz. Wolisz zamordyzm od demokracji. Jasne, dyskutujmy. Tyle, że w moim przeświadczenie nie mamy kompletnie o czym. Jesteś z mojego pokolenia i mnie to przeraża. Zapewne mieszkasz w małej miejscowości, masz w dupie kraj jako taki. Twój patriotyzm to powstancza kotwica na zderzaku twojego Passata tdi. Chodzisz do kościółka i sluchasz a kogo masz głosować. A o życiu i polityce wiesz tyle, co Ci ksiądz powie z ambony i Holecka z TV.

Wychodzę z tego wniosku bo kurwa nie mogę...
Z jednej strony toruński mieszczuch będzie insynuował innym nasiąkanie poglądami z ambony. On jaśnie oświecony poglądy uzyskuje w wyniku samodzielnej analizy faktów, czytuje oświecone gazety jak Wyborcza i Krytyka Polityczna. Redaktorzy tychże gazet to nie ta kategoria ludzi co księży, dziennikarze są przecież tolerancyjni, nowocześni a księża to zwykłe prymitywy, pedofile i kryptogeje siejące nienawiść. Prymitywny antyklerykalizm rozsiewa się w naszym kraju, prymitywny, bo nawet w PRL co niektórzy komuniści do czegoś takiego się nie posuwali. Są nawoływania do mordowania księży a z tego o krok do Francji. Tfu na taką przyszłość!
Jednak myślę że Polacy wiedzą kto jest demokratą i patriotą i narodowość wygra te wybory a osiągnięciem KO będzie conajwyżej jazgot SBecko antypolski przez kolejne 4 lata bo tego od 4 lat bronią.
Dla mnie PiS to mniejsze zło i na nich zagłosuję ale wartości narodowe czy godna płaca to wartości, które powinny być wspólne. Czy naprawdę uważasz, że wyrzucanie na bru starszych chorych ludzi czy niepełnosprawnych oraz dzieci mieszczą się w tych słowach, zabieranie dzieci bez powodu czy strzelanie do protestujących itd to patriotyzm albo empatia? I to mówią rzekomi demokraci?
Z drugiej strony mamy zapewne robola z miasta. Uważa się za uosobienie polskości i demokracji. Każdy, kto się z nim nie zgadza "esbecko jazga". Nie mierzi go fakt, że jego ulubiona partia przesycona jest kapusiami, którzy nagle odkryli w sobie gen konserwatyzmu i dziś zgarniają szmal z państwowych spółek. O demokracji wie tyle, co usłyszał w telewizji, że PiS wygrał demokratycznie to mu się należy reformowanie sądów jak psu micha. To nic, że po wstawieniu swoich sędziów postępowania dalej będą trwały latami, ale przecież to będą nasi sędziowie, a nie jakieś mordy komunistyczne.

Patrząc na poglądy ekonomiczne, szafowanie hasłami godności można dojść do wniosku, że gdyby PRL nie podupadłby ekonomicznie, trwałby wieki. Wspieraliby go tacy ludzie jak Wawrzyniak. To nie jest tajemnicą, że Solidarność była ruchem, któremu zależało na polepszeniu warunków bytu a nie jakiemuś zrzucaniu kurateli radzieckiej. Wawrzyniak się w to wpisuje, w końcu rząd wziął od bandziorów i dał dzieciom. Po wyborach weźmie od przedsiębiorców, da emerytom. To jest sprawiedliwość społeczna.

Ha, i nie rozumie jeszcze jednego, tych porównań PiS do komuny. Nie rozumie, że kwintesencją dyktatury nie jest to, że trzyma się na bagnetach, ale wola polityczna zależy od jednego człowieka. Stary kawaler z kotem rozstawia ludźmi jak pionkami, wymienił Becię na doradcę Tuska, który jest emanacją typowego bankiera, który wzbogacił się na ludzkim cierpieniu i wyprzedaży polskiego majątku. A elektorat to łyknął, bo taki ładny i mądry.


Najśmieszniejsze w tym jest to, że PO i PiS w 2001 praktycznie niczym się nie różniło poza kwestiami gospodarki. PO było liberalne, potem zżarło elektorat SLD i stało się partią centrolewicową, tubą polityczną "elyt", PiS zjadł LPR i Samoobronę i założył maskę radykała. A to przecież jest tylko polska wersja CDU. Kłócą się, są tak daleko od siebie, a przecież to jeden sort, który lubi, gdy ich elektoraty się kłócą, wtedy zgarniają pełną pulę, wszyscy! :)
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Panie Dmowski proszę zmienić dealera albo mniej prochów. Trzecia podpowiedź że jest Pan analfabetą lub czwarta że ma Pan problem z czytaniem bo chyba z Kwaśniewskim razem zachorował Pan na chorobę filipińską i korba we łbie w obojgu tkwi do dziś.

Poza tym nie rozumiem twojego aroganckiego języka, ale wolę już być robolem niż wieśniakiem jak ty.

Ale że martwisz się o mój język do Króla to powiem Ci że generalnie zwracam się tytularnie, ale czasem oboje mówimy sobie na Ty i nikt chryjy z tego nie robi. Ale rozumiem jako wieśniak brodząc w krowich odchodach nie masz czasu wszystkiego czytać, więc luz.

Ja w odróżnieniu od wielu nią patrzę na PiS jako idealną partię jak Król na lewicę czy Robert na PO. Ale to ich prawo, niech na nich głosują ja to szanuje. Ja mogę choćby 3 rzeczy wymienić, które mi się nie podobają poza już wymienioną ustawą regulującą prawa lokatorskie:
1. Zbyt szybkie wprowadzenie ustawy o gimnazjach, zbyt chaotyczne
2. Niezreformowanie systemu opieki medycznej
czy
3. Nie wprowadzenie zakazu parad np. gejowskich

I powtórzę to raz jeszcze- nie jestem zwolennikiem PiS ale spełniając swój obowiązek, do którego zachęcają politycy, dla mnie PiS to mniejsze zło a przedwszystkim nie całowanie Tiwermansa czy Merkel w perskie oko jako to robi opozycja poza Konfederacją.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Stanisław Dmowski »

I to jest rzeczowa dyskusja, nie ma to tamto. Gdybyś tak aktywnie starał się działać w Dreamlandzie, tak jak tutaj wypluwasz swoje myśli to wszyscy byliby zadowoleni. A tak musisz nas raczyć tymi swoimi politycznymi docinkami, tamten jest esbekiem, ja jestem wieśniakiem. Z twoich ust to prawie jak komplement brzmi, Jarku, Jareczku...
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Christien van der Pohl »

Patrząc na to, jaki (niestety) wywołała ta dyskusja chaos i podział to może lepiej gdyby takowej nie było. Moja rodzina jak i ja zawsze jesteśmy zdania, iż na tematy polityczne nie powinno się rozmawiać publicznie, bo doprowadzi to tylko do tego, że być może pokłócimy się z bliskimi nam osobami. Również i w tym temacie zaszedł widoczny podział, i jest to spowodowane wychowaniem - każdy z z nas został przyzwyczajany od dziecka do pewnych morałów, zachowań i wartości. Niektórzy rodzice uczyli zasad bardzo wolnościowych, powszechnej tolerancji i takich tam, a inni sumiennie starali się utrzymać dziecko w swoich i narodowych tradycjach.

Nie należy patrzeć na siebie jak na wrogów, bo mamy inne zdania np. nie będę Pana Wawrzyniaka karcić za jego poglądy o zakazach marszów LGBT ani nikogo innego bo moje poglądy się różnią. Każdy z nas bowiem nauczony został wartości przekazywanych w swoich rodzinach; „Każdy syn, każda córa swój dom pokazuje - pokaż go więc jak najlepiej”.

Sam uznaje się za człowieka mocno utrzymanego w centrum obydwóch skrajnych części polityki i uważam, że neutralność zapewni bezpieczeństwo (do czasu).
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Mam to samo zdanie i swoje zdanie wypowiadam. Jedni krytykują tych, inni tamtych bo tak to się odbywa. Wolałbym gdyby każdy szanował poglądy innych. Ale dziś burza jest nie tylko u nas, burzy się cała Europa.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Stanisław Dmowski pisze: 7 paź 2019, 16:02 I to jest rzeczowa dyskusja, nie ma to tamto. Gdybyś tak aktywnie starał się działać w Dreamlandzie, tak jak tutaj wypluwasz swoje myśli to wszyscy byliby zadowoleni. A tak musisz nas raczyć tymi swoimi politycznymi docinkami, tamten jest esbekiem, ja jestem wieśniakiem. Z twoich ust to prawie jak komplement brzmi, Jarku, Jareczku...
Super😁
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 6 paź 2019, 20:59Teraz, dzięki światłości ustawodawcy, wynajmujący nie może eksmitować lokatora ze SWOJEGO lokalu, gdy lokator ma w (|) płacenie za tenże lokal od dnia 1.
Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiązało się z ryzykiem. Tutaj ryzykiem jest, że trafimy na niesolidnego lokatora. Tym niemniej mając wyrok stwierdzający prawo do lokalu socjalnego dla takiej osoby możemy, na gruncie tej samej ustawy, pozwać gminę właściwą do dostarczenia lokalu o odszkodowanie, za każdy miesiąc bezumownego zajmowania tegoż lokalu w wysokości umówionego czynszu.
Maciej II pisze: 6 paź 2019, 20:59Ba! Dziki lokator, który włamie się do domu obw. Wawrzyniakowi pod jego nieco wydłużoną nieobecność i postanowi sobie tam zamieszkać, nie może zostać przez obw. Wawrzyniaka z tegoż usunięty.
Można. Wystarczy uzyskać tytuł wykonawczy uprawniający do eksmisji. Potem należy zwrócić się do komornika z takim tytułem o wykonanie tegoż wyroku. Tu się nic od lat nie zmienia.

Problem polega na tym, jak patrzymy na mieszkanie. Czy jak na coś, co jest prawem każdego człowieka, czy jak na coś, co jest towarem jak każdy inny. Dotychczas przeważali zwolennicy tej drugiej opcji. To, w połączeniu z wyrzuceniem poza nawias społeczeństwa szerokich mas (mam tu na myśli tzw. biednych pracujących) doprowadziło do zwycięstwa opcji, która się o ich prawa upomniała.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Daniel von Witt »

Maciej II pisze: 6 paź 2019, 20:48 To właśnie PiS od bagatela 9 lat prowadzi swoją kampanię nienawiści, przy poklasku części społeczeństwa, mówiąc o ludziach "gorszego sortu", psując debatę publiczną wysnutymi z samych czeluści anusa oskarżeniami o "agenturę niemiecką", "agenturę SB", "postkomunizm". Pan poseł Kaczyński w ramach wspominek o zmarłym członku Solidarności Walczącej dorzuca wielce światłą myśl, że gdy p. Morawiecki został Marszałkiem, a PiS doszło do władzy, zakończył się w Polsce okres "postkomunizmu". Wpisuje się to w jego dość szeroki katalog złotych myśli, jakoby "oni stali tam gdzie stało ZOMO", czy też "zabiliście mojego brata". Cały ten jadowity, absmaczny spektakl ludzkiej nienawiści jest potem szeroko kolportowany przez media bezpośrednio związane i finansowane przez sieć fundacji i spółek kręcących się wokół partii rządzącej. Tuzy intelektu pokroju Ziemkiewicza, Sumlińskiego, Rachonia, w imię swej wydumanej wyższości nad pozostałą częścią społeczeństwa, mogą dzięki panu posłowi uprawiać swoje spektakle jadu, bo poza tym nie da się czegokolwiek wyłuskać z ich przekazu.
Nie wiem, czy Wasza Królewska Mość, i ktokolwiek uderzający w PiS w sprawie ichniej mowy nienawiści (która występuje, ale nie na taką skalę jak w KO), stara się w ogóle takie wypowiedzi ludzi PiSu chwytać w kontekście, czy po prostu wyciąga je z niego i zarzuca tej okrutnej partii rządzącej, kiedyś opozycyjnej, takie nikczemne szufladkowanie i obrażanie ludzi. Weźmy na przykład ten "gorszy sort". Z tego co pamiętam to Kaczyński mówił w ten sposób o donosicielach, dokonując oceny moralnej ich postaw. Nie widzę w tym niczego oburzającego. Chyba, że ktoś żadnego kręgosłupa moralnego nie posiada, lubi donosić itp. Jeśli zaś wszystkim partiom zależy na dobrym imieniu Polski, to nie powinny one przedkładać własnego nad ten interes i donosić na władze własnego państwa do innych państw.

Za kuriozalne uważam wrzucenie do zestawienia "obelg" słowa "postkomunizm". Jeżeli ktoś wywodzi się z reżimu komunistycznego PRL i nadal jest aktywny w polityce i mediach to trudno go nie nazwać postkomunistą. I nie ma w tym znowu niczego obraźliwego. Nie przesadzajmy z tym, że każda niemile widziana opinia lub stwierdzenie faktu jest od razu mową nienawiści. Bo zwariujemy.
Maciej II pisze: 6 paź 2019, 20:48 Samo deptanie zasług nienajinteligentniejszego Wałęsy, doszukiwanie się jakichś teczek na jego temat i niszczenie jego niewątpliwego wkładu w historię zmian ustrojowych przez "zdalnie sterowany" IPN, paszkwile wątpliwej jakości autorów i jakieś wysrywy w mediach rządowego nurtu (...)
Niestety żaden specjalista nie stwierdził, że Wałęsa jest zawodowym imbecylem, ale nawet przeciętny obserwator życia publicznego może to samodzielnie stwierdzić patrząc na to, co i jak mówi chociażby Kaczyński, i na to co i jak mówi półgłówek Wałęsa. Na stare lata ten biedny człowiek całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością, nauczył się jako tako używać Internetu i pisze w nim takie dyrdymały, że naprawdę, poważny polityk nie powinien nawet chcieć pokazywać się w jego towarzystwie. Jakiż to też wkład miał ten Bolec w historii? Picie wódki z Kiszczakiem było nie tylko lekkomyślne, ale także szkodliwe nie tylko dla pustej główki Wałęsy na drugi dzień, ale także dla Polski.
Maciej II pisze: 6 paź 2019, 20:48 (...) są potysiąckroć gorsze niż chłodna ocena poczynań pozmianoustrojowych p. Kornela Morawieckiego, który ma bezapelacyjne zasługi na rzecz wprowadzenia tychże zmian, tych nikt mu w opozycji nie odbiera, ale jest zarazem źródłem wypowiedzi godzących w polską rację stanu, na czele z brataniem się z putinowską Rosją i nieingerowaniem w oczywiste pogwałcenie praw do niepodzielności terytorialnej Ukrainy. Jak bardzo brzydzę się tą działalnością ś.p. zmarłego członka Solidarności Walczącej, tak też nigdy nie używałem wobec niego słów jednoznacznie uważanych za obelżywe w kontekście tego co robił wcześniej i nie próbuję nadszarpnąć jego legendy
O Matko Święta! Śp. Morawiecki to gnida, bo mówił o brataniu się z Rosją Putina. Chociaż to obecnie niemożliwe, tym cenniejsze są takie słowa dla zmylenia przeciwnika chociażby, chociaż nie widzę w tym niczego przerażającego czy niemożliwego. Chyba nikogo nie muszę przekonywać, że lepiej dla Polski byłoby, gdybyśmy mieli z Rosją stosunki dobre, niż wrogie. Chyba nie trzeba dookreślać, co jest korzystne, a co niekorzystne. Żebyście się nie oburzali, podam przykład. W 1941 roku Stany Zjednoczone Ameryki znalazły się w sojuszu z największym mordercą ówczesnego świata - Związkiem Radzieckim. Potulny ZSRR nie podbił jeszcze pół Europy, ale już zdążył wymordować miliony własnych obywateli. Przy ZSRR Niemcy, które podbiły prawie całą Europę nie wydawały się jakieś diabelskie, tym bardziej, że "ostateczne rozwiązanie" zadecydowano dopiero właśnie w 1941, a rozpoczęto na masową skalę dopiero później, kiedy Amerykanie byli już w sojuszu z zawodowymi zabójcami ludzi z ZSRR. Nie przeszkadzało im to walczyć razem z nimi z Niemcami. Sami przecież mieli wprawę w eksterminowaniu różnych grup etnicznych na własnym terytorium. Przy tych graczach z 1941 Putin jawi się dzisiaj jak aniołek. Nie widzę powodu, aby Polska miała kłuć szpilką tego aniołka tylko dlatego, bo ludzie go nie lubią lub sprawuje władzę twardo czy też zaanektował Krym czy też pośrednio zginęło przez niego wielu Ukraińców. Z rąk naszego obecnego najważniejszego sojusznika zginęły miliony muzułmanów, i jakoś nie mamy z tym problemu, a wielu może się z tego nawet cieszyć.
Maciej II pisze: 6 paź 2019, 20:48Jeszcze wracając do tej kwestii "postkomunizmu" wypowiedzianej z ust wielce szanownego posła Kaczyńskiego, to w pełni się zgadzam. Wraz z nastaniem władzy PiS, aparat władzy wrócił do wartości znanych nam dotychczas jedynie z kronik telewizji polskiej na lata 44-89. Wraz z ingerencją w historię, polityką zamordyzmu oraz pierdołowatością wszystkich jego członków. Dzięki światłości posła, siedzimy obecnie u progu nadchodzącego kryzysu skłóceni ze wszystkimi sąsiadami, z horrendalnie głupią polityką socjalną i potencjałem na doprowadzenie do całkowitego upadku finansowego. I tu również nawiążę do wypowiedzi powyżej - ja wiem dlaczego ta centralistycznie zarządzana partia pierdół i życiowych zer ma taki wysoki słupek sondażowy. Wszystko to jednak rozbija się o nadchodzącą walkę telewizora z lodówką, gdzie pan Rachoń ze swoją nieskażoną inteligencją twarzą, mówi jak jest dobrze i jak rośniemy, a lodówka jest pusta.
Cóż, nie da się ukryć, że PiS to partia częściowo komunistyczna. I nie powinno być to dla nich żadną obelgą. Sami przecież co chwila czerpią garściami z tej ideologii. Tak samo zresztą, jak i inne partie. Komuchy bezbożne trzymają z KO, komuchy pobożne trzymają z PiS. Wielka mi różnica.

I jak to WKM pisał? Źle, gdy Morawiecki mówił, by zbratać się z Rosją i jednocześnie źle, gdy Polska jest skłócona z sąsiadami. To jak jest kurna dobrze? Ja bym wolał, aby Polska była skłócona z Litwą niż z Rosją, ponieważ Litwa nie jest w stanie zniszczyć Polski, ale Rosja już tak. My jednak zachowujemy się tak, jakbyśmy byli w stanie zniszczyć Rosję. Putin ma ubaw.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Stanisław Dmowski »

PSL! PSL! Konfederacja też dobrze. Jak pięknie oglądać smutną mordę Schetyny :)
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Jeszcze poczekajmy na oficjalne wyniki :) szczególnie interesujący powinien być Senat.
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Stanisław Dmowski pisze: 13 paź 2019, 22:22 Konfederacja też dobrze. Jak pięknie oglądać smutną mordę Schetyny :)
Dokładnie.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Stanisław Dmowski »

Erwin von Beckendorff pisze: 13 paź 2019, 23:46 Jeszcze poczekajmy na oficjalne wyniki :) szczególnie interesujący powinien być Senat.
Opozycja jednak większość w Senacie, będą mogli maksymalnie spowalniać procedowanie ustaw.

O ile PiS nie podbierze sobie jakichś 2 chwiejnych senatorów albo nie uchwali tego, co potrzebuje na ostatnim posiedzeniu poprzedniej kadencji:P
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Aleksander »

Kazus ostatniego posiedzenia w ogóle jest ciekawy.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Stanisław Dmowski pisze: 14 paź 2019, 19:40
Erwin von Beckendorff pisze: 13 paź 2019, 23:46 Jeszcze poczekajmy na oficjalne wyniki :) szczególnie interesujący powinien być Senat.
Opozycja jednak większość w Senacie, będą mogli maksymalnie spowalniać procedowanie ustaw.

O ile PiS nie podbierze sobie jakichś 2 chwiejnych senatorów
Stanowisko w spółkach skarbu państwa CYK!
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Aleksander »

Głosowałbym!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach i dlaczego akurat na PSL?

Post autor: Stanisław Dmowski »

Erwin von Beckendorff pisze: 14 paź 2019, 20:45
Stanisław Dmowski pisze: 14 paź 2019, 19:40
Erwin von Beckendorff pisze: 13 paź 2019, 23:46 Jeszcze poczekajmy na oficjalne wyniki :) szczególnie interesujący powinien być Senat.
Opozycja jednak większość w Senacie, będą mogli maksymalnie spowalniać procedowanie ustaw.

O ile PiS nie podbierze sobie jakichś 2 chwiejnych senatorów
Stanowisko w spółkach skarbu państwa CYK!
Podobno już jednemu proponowali stanowisko ministra zdrowia, są naprawdę zdesperowani XD
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość