Premier Kidawa

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Premier Kidawa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tytuł lekko prowokacyjny, temat robiłem w Suderlandzie, kontynuuje go w tejże kawiarence.

Zasady są te same, typujemy, jakie będą Waszym zdaniem wyniki wyborów pażdziernikowych, przez wielu uznawanych za jedne z najważniejszych, pytania są takie:

1. Czy PiS zdobędzie większość konstytucyjną?
2. Czy KO przebije barierę 30% poparcia bez lewicy i peeselu na pokładzie?
3. Czy Lewica przebije 15%?
4. Czy egzotyczna Koalicja Polska przebije próg wioząc ze sobą resztki struktur Kukiza?
5. Czy Konfederacja będzie miała więcej niż 4,76%?
6. Czy istnieje możliwość, że po wyborach powstanie rząd anty-PiSu?

Pytania zakładamy oczywiście kilka oczywistości, czyli: PiS wygrywa wybory, Lewica i KO ponad progiem.

Zapraszam do dyskusji!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Aleksander »

W zasadzie, czy będzie rządzić PO-KO czy PiS czy też Lewica, to będzie w tym kraju tak samo marnie. Jedyna różnica to taka, ze nie będą wpuszczać uchodźców. I to jedyny powód, dla którego miałbym oddać głos na PiS.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

الوـس pisze: 24 wrz 2019, 17:43 W zasadzie, czy będzie rządzić PO-KO czy PiS czy też Lewica, to będzie w tym kraju tak samo marnie. Jedyna różnica to taka, ze nie będą wpuszczać uchodźców. I to jedyny powód, dla którego miałbym oddać głos na PiS.
Nigdy nie myślałem że to powiem ale zgadzam się w 100%.

Ja zagłosuje na PiS jako mniejsze zło jeszcze z 2 względów:
- utrzymanie obecnego wieku emerytalnego
- nareszcie płacą minimalna idzie konkretnie w góre
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Odpowiadając autorowi postu:

1 nie
2 nie
3 nie
4 tak
5 tak
6 nie
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jarek Wawrzyniak pisze: 24 wrz 2019, 18:21

Nigdy nie myślałem że to powiem ale zgadzam się w 100%.

Ja zagłosuje na PiS jako mniejsze zło jeszcze z 2 względów:
- utrzymanie obecnego wieku emerytalnego
- nareszcie płacą minimalna idzie konkretnie w góre
A wraz z płacą w górę pójdą ceny haha
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Maciej II »

1. Nie, zdecydowanie nie. PiS zdobędzie większość parlamentarną ale władzę będzie sprawował kruchy rząd koalicyjny KO - Lewica - PSL.
2. Pewnie KO dojdzie do maks do 25-26% poparcia.
3. Na razie mają 14%, jeżeli komuś mieliby nakraść poparcia to pewnie KO, jest możliwe, przy założeniu, że KO to straci.
4. Próg przebiją, ale ich znaczenie będzie minimalne. Teoretycznie, przed połączeniem z Kukizem już sami przebijali próg, połączenie miało to "zabezpieczyć" ale na dwoje babka wróżyła.
5. Nie.
6. Pewnie tak, chociaż w pierwszych miesiącach pożrą się o stołki, będzie niezła inba.

Jarek Wawrzyniak pisze: 24 wrz 2019, 18:21 Ja zagłosuje na PiS jako mniejsze zło jeszcze z 2 względów:
- utrzymanie obecnego wieku emerytalnego
- nareszcie płacą minimalna idzie konkretnie w góre
XD i co z tego, że utrzymają obecny wiek emerytalny, skoro ściągnęli z ZUSu wszystkie zabezpieczenia, a pieniądze z tego przeżrą, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa ZUS będzie niewypłacalny albo i tak wszyscy będą kupowali chleb taczkami pieniędzy.
Tylko w przedsiębiorstwach, w budżetówce nie, także małe i średnie firmy upadną albo zrestrukturyzują się (wyjebią ludzi z uopu), skoczy Ci bezrobocie i ludzie, którzy teraz pracowali na minimalnej stracą pracę. Ewentualnie dużo bardziej interesujący scenariusz Wenezuela+, czyli 30% inflacja w drodze ku 4k minimalnej XD.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

To o czym mówisz to realny scenariusz i zgoda. Restrukturyzacja pamiętaj kieruje się swoimi sprawami a zwolnienia pracownicze są czymś normalnym. Jednak PIT to największy przychód budżetu po VAT i o tym zapominasz. Płacą minimalna to mechanizm działający na cały rynek i problem nie leży w kwocie wynagrodzeń a ich obciążeniach. Temat jest szeroki bo opiera się o pewne prawa i mechanizmy a nie widzimisię ministra tego czy innego.

Co do ZUS zgodą. Zarówno Tusk jak i Morawiecki poza zakoszeniem pieniędzy narobili niezłego burdelu. Jednak ZUS nie padnie- teraz go dotują z naszych wypracowanych pieniędzy, później zmienią nazwę a subkonta przeniosą informatycy. Na poważnie--pozostanie albo nie dożyć emerytury albo zawał przy pierwszej jej wypłacie.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Stanisław Dmowski pisze: 24 wrz 2019, 18:37
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 wrz 2019, 18:21

Nigdy nie myślałem że to powiem ale zgadzam się w 100%.

Ja zagłosuje na PiS jako mniejsze zło jeszcze z 2 względów:
- utrzymanie obecnego wieku emerytalnego
- nareszcie płacą minimalna idzie konkretnie w góre
A wraz z płacą w górę pójdą ceny haha
To zbytnie uproszczenie. Ekonomia zna rynek a w niej wiele składowych makro i mikro. Te pierwsze odgrywają znaczącą rolę dla nas wszystkich. Inflacja to nie tylko wzrost płac. Gdy wzrośnie płacą realna a nie nominalna zarówno obywatel jak i budżet ma korzyść i z tego inflacja się nie bierze. Nie bierz za cel drogi Balcerowicza bo ten zapowiadał od krachu na giełdzie po zapaść finansów i wzrost bezrobocia. Możesz powiedzieć co i kiedy nastąpiło?
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Maciej II »

No ale PIT to są pieniądze, które rząd zabiera i redystrybuuje. Przecież nikt w rządzie nie dorzuci się przedsiębiorcy do opłacenia minimalnej, oni te pieniądze zmarnują, przeżrą, rozkradną i rzucą jakieś ochłapy tłumowi skandującemu "Jarosław! Jarosław!" PiS nie podwyższył minimalnej kwoty wolnej od podatku, tak jak obiecali, a jedynie rozdał Polakom ich pieniądze, gdy wszyscy inni inwestowali. Zwiększenie wartości nabywczej pieniądza to nie jest coś, co można nakazać ustawą.

Ale nie będą go w stanie dotować wypracowanym pieniądzem "gdy przyjdzie co do czego", stąd też strach obozu rządzącego przed wprowadzeniem Euro. Bo nie będą mogli sobie dodrukować odpowiednich kwot na zasadzie krewni i znajomi królika, a praworządność można olać.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Widzisz, jeśli idzie o ekonomię to ja nie jestem ekspertem, ale mogę Ci to powiedzieć na chłopski rozum, wiejski rozum, bo ze wsi jestem. Rząd zapowiada wzrost płacy minimalnej a jednocześnie podnosi składki zusowskie. Widząc to przedsiębiorcy głupi nie będą, jeśli będzie taka możliwość, przerzucą wszystkie koszty na klienta. Piekarz odbije na chlebie, sklepikarz na swoim towarze. Nie ma nic za darmo. Bogactwo się buduje niestety na oszczędzaniu i pracy a nie na tym, że Kaczyńskiemu się zamyśliło, że zabije tym postulatem PO. Emilewiczowa przecierała oczy, jak te obietnice słyszała, widać jeszcze ma tam trochę oleju w głowie i rachuje, co się stanie za jakiś czas, jak to dupnie...

Można psioczyć na tego Balcerowicza, tak po lepperowsku, ale pisowcy zrzucając całą winę za obecny stan Polski na niego czynią wielki błąd. Każdy ekonomista to powie, że wtedy nie było odwrotu i poczyniono słuszną drogę, ofiar było zbyt wiele, ale powoli wychodzimy na swoje.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

PIT to pieniądze tak i od zawsze były one przychodem a przychód min z PIT był dystrybuowane na różne cele. To nie jest tak że rząd zbiera że wszystkich i nimi dysponuje jak chce. Na każdy cel są określone kwoty, rezerwy, dofinansowania, budżetówka itd oraz nie inaczej wynagrodzenia urzędników. Mamy różne zdania co do ich dystrybucji, ale gdzie tu PiS łamie praworządność, jeśli możesz wskazać?

Rozumiem ludzi że chcą prosto rozumować system finansów publicznych, jednak nie jest on tak prosty i oczywisty jak mówi to Rostowski bo za TW Wałęsa bylibyśmy faktycznie drugą Japonią. A może Irlandią😁
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Stanisławie
Nie każdy ekonomista poprze Balcerowicza, bo wielu jego krytykuje, choćby za doprowadzenie do hiperinflacji, która nie była konieczna czy twardą politykę monetarną, która dusiła przedsiębiorstwa ale i doprowadziła do bankructwa wiele gospodarstw domowych i tragedii ludzkich. I nikt tego nie popierał. Odsyłam do debat gdy był MF gdzie Belka, Orłowski, Hausner, Kołodko i wielu innych ekonomistów nie zostawiało na nim suchej nitki, a są to cenie i ekonomiści. Nie wiem czy żył Pan w tych latach ale odsyłam do historii i liczb oraz wypowiedzi w tamtym czasie ekonomistów.

Ja jako ekonomista uważam że pewnych sytuacji nie dało się uniknąć ale uelastycznienie polityki monetarnej dałoby zdecydowanie lepsze efekty wtedy i dziś.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jarek Wawrzyniak pisze: 24 wrz 2019, 20:14 Stanisławie
Nie każdy ekonomista poprze Balcerowicza, bo wielu jego krytykuje, choćby za doprowadzenie do hiperinflacji, która nie była konieczna czy twardą politykę monetarną, która dusiła przedsiębiorstwa ale i doprowadziła do bankructwa wiele gospodarstw domowych i tragedii ludzkich. I nikt tego nie popierał. Odsyłam do debat gdy był MF gdzie Belka, Orłowski, Hausner, Kołodko i wielu innych ekonomistów nie zostawiało na nim suchej nitki, a są to cenie i ekonomiści. Nie wiem czy żył Pan w tych latach ale odsyłam do historii i liczb oraz wypowiedzi w tamtym czasie ekonomistów.

Ja jako ekonomista uważam że pewnych sytuacji nie dało się uniknąć ale uelastycznienie polityki monetarnej dałoby zdecydowanie lepsze efekty wtedy i dziś.
A jednocześnie chociażby ten sam Belka i Orłowski jadą po Morawieckim jak po maśle :P
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 24 wrz 2019, 19:54 PIT to pieniądze tak i od zawsze były one przychodem a przychód min z PIT był dystrybuowane na różne cele. To nie jest tak że rząd zbiera że wszystkich i nimi dysponuje jak chce. Na każdy cel są określone kwoty, rezerwy, dofinansowania, budżetówka itd oraz nie inaczej wynagrodzenia urzędników. Mamy różne zdania co do ich dystrybucji, ale gdzie tu PiS łamie praworządność, jeśli możesz wskazać?

Rozumiem ludzi że chcą prosto rozumować system finansów publicznych, jednak nie jest on tak prosty i oczywisty jak mówi to Rostowski bo za TW Wałęsa bylibyśmy faktycznie drugą Japonią. A może Irlandią😁
PiS już teraz kręci przy środkach publicznych, które są sukcesywnie rozkradane. Najlepszym przykładem wypełniania takiego celu środków był zakup samolotów dla VIP, gdzie MON, łamiąc prawo wydał 2,5 mld złotych. PiSowski NBP może w dowolnej chwili złamać zasady realizacji celu inflacyjnego i drukować pieniądze na jedno polecenie z Nowogrodzkiej, aby zachować papierową płynność finansową i móc dalej wypłacać emerytury.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Andrzej »

Premier Kidawa, szeregowy poseł Schetyna

Obrazek
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Stanisław Dmowski pisze: 24 wrz 2019, 20:18
Jarek Wawrzyniak pisze: 24 wrz 2019, 20:14 Stanisławie
Nie każdy ekonomista poprze Balcerowicza, bo wielu jego krytykuje, choćby za doprowadzenie do hiperinflacji, która nie była konieczna czy twardą politykę monetarną, która dusiła przedsiębiorstwa ale i doprowadziła do bankructwa wiele gospodarstw domowych i tragedii ludzkich. I nikt tego nie popierał. Odsyłam do debat gdy był MF gdzie Belka, Orłowski, Hausner, Kołodko i wielu innych ekonomistów nie zostawiało na nim suchej nitki, a są to cenie i ekonomiści. Nie wiem czy żył Pan w tych latach ale odsyłam do historii i liczb oraz wypowiedzi w tamtym czasie ekonomistów.

Ja jako ekonomista uważam że pewnych sytuacji nie dało się uniknąć ale uelastycznienie polityki monetarnej dałoby zdecydowanie lepsze efekty wtedy i dziś.
A jednocześnie chociażby ten sam Belka i Orłowski jadą po Morawieckim jak po maśle :P
Tak zgadza się, bo mają choćby inny pogląd na cele socjalne.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Być może Maciej masz rację, jednak to tylko domysł nie fakt. Ale raka narracja jest po obydwu stronach i weź tu się dogadaj. Ten ukradł tu, ten tam a ten zakupił to a tamten nieco drożej....... i tak do końca świata.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 24 wrz 2019, 20:49 Premier Kidawa, szeregowy poseł Schetyna

Obrazek
No raczej nie, Kidawa jest podobnież zdecydowanie bardziej uparta i posiada własne zdanie w przeciwieństwie do tego plastusia z wubeka.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 24 wrz 2019, 21:27 Być może Maciej masz rację, jednak to tylko domysł nie fakt. Ale raka narracja jest po obydwu stronach i weź tu się dogadaj. Ten ukradł tu, ten tam a ten zakupił to a tamten nieco drożej....... i tak do końca świata.
Znaczy narracja powinna być taka, żeby zdecydowanie sprawdzić kto, co i gdzie nakradł i z tego rozliczyć. PiSowi w przypadku Platformy się to nie udało po 4 latach rządów. Platforma nie zrobiła tego w przypadku afery SKOK.
Z początku wydawało mi się, że głosowanie na dość odmłodzony PSL ma sens, ale po dokooptowaniu do nich Kukiza, stwierdziłem, że najbliżej mi do Lewicy.
Trzeba przesunąć to pokolenie, które "dekomunizowało Polskę" na ich miejsce - do historii, a nie dawać się przekupywać własnymi pieniędzmi.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Premier Kidawa

Post autor: Christien van der Pohl »

Nigdy w zyciu nie oddałbym głosów na żadną z obecnych partii, a PiS to już napewno.

Jedynym gwarantem najlepszego wyjścia byłaby nowa partia mogąca poprowadzić Polskę, stworzona z ludzi młodych - gotowych do działania na rzecz ludzi którzy się rodzą i idą z duchem czasu.
Powiem szczerze, ze ani opcja okradania polski przez KO, ani antyLGBT dziadów nie jest kusząca. Pozostawię obecny stan taki jaki jest, zobaczę co zdecyduje większość polski. Już i tak dla mnie nie jest ona do uratowania po tych zmianach jakie zostały wprowadzone.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość