Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Maciej II
król-senior
Posty: 2142
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Maciej II »

Poniższa analiza jest nowelizacją nowelizacji artykułu pt. "Gollum. Człowiek roku 2016."
Profesor niczego H. Pohl przedstawia:
Nowelizacja do artykułu pt. "Gollum. Człowiek roku 2016." dostępnego pod adresem: http://kurier.ty-i.net/2017/01/08/gollu ... roku-2016/
Obersatz: Karbiak mógłby mieć osobowość paranoicznąDefinition: Osobowość paranoiczna - zaburzenie osobowości, w którym występuje chłód emocjonalny, wycofywanie się z kontaktów z innymi, wrogość, nadmierna podejrzliwość, nadmierna wrażliwość na lekceważenie i krytykę, niezdolność do wybaczania urazy.Kryteria diagnostyczne wg. standardu ICD-10:
- podejrzliwość, postrzeganie obojętnych działań otoczenia jako wrogich lub pogardliwych (+)
- podejrzenia dotyczące wierności (partnerów i przyjaciół) (+)
- wrażliwość na niepowodzenia i odrzucenie (+)
- przecenianie własnego znaczenia (+)
- tendencja do długotrwałego przeżywania przykrości (+)
- sztywne poczucie własnych praw (-)
- pochłonięcie wyjaśnieniami wydarzeń (-)
Subsumption: Karbiak już od wielu lat przejawia zachowania charakteryzujące osobowość paranoiczną, nie można więc mówić o pojedynczych incydentach, a o pewnej tendencji, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo poprawnej diagnozy.

Cechami Karbiaka są: jego wrażliwość na niepowodzenia i odrzucenie, przecenianie własnego znaczenia, podejrzliwość, postrzeganie obojętnych działań otoczenia jako wrogich lub pogardliwych oraz tendencja do długotrwałego przeżywania przykrości - aby tego dowieść wymagane jest przestudiowanie historii Karbiaka od okresu wczesnowurstlandzkiego - Markusa do Karbiaka dzisiejszego (czy też przedwczorajszego) - Pawła.

Ciężko wyznaczyć początek momentu zwrotnego przejścia Markusa w Pawła - ale prawdopodobnie można w tym miejscu zacytować słowa z listu pożegnalnego do Wurstlandzkich poddanych: „Mój umysł już jest przeprany i przegrzany przez tą mikronację” czy też "Nie myślę już logicznie i efektywnie, co się w pewnym sensie mogło przełożyć na życie realne. Najwyraźniej nie umiem godzić tych dwóch światów, więc muszę z jednego kategorycznie zrezygnować. Mam wiele poważniejszych problemów niż cały ten mikronalizm."

"Kłótliwy i chorobliwie podejrzliwy wobec rozmówców, Vilander ponosił pełną odpowiedzialność za międzynarodową izolację Wurstlandii; jako jej główny przedstawiciel wszedł w ostry konflikt personalny z każdym, kto stanął na jego drodze."

Podejrzliwość, postrzeganie obojętnych działań otoczenia jako wrogich lub pogardliwych (+) oraz podejrzenia dotyczące wierności (partnerów i przyjaciół) (+)

Nasilenie objawów następuje przy okazji bytności pacjenta na wrogo do niego nastawionym forum OPM. Pacjent zostaje z niego wyrzucony. Prezerwatyw Tradycja Radziecki stwierdził, że „łamiąc Kartę OPM i zasady kulturalnego wypowiadania na forum, czym wywołali oburzenie reszty delegatów”. dyplomacja Wurstlandzka zapracowała sobie na takie potraktowanie.
Cytując już całkiem bezpośrednio artykuł "Gollum. Człowiek roku 2016" z "Kuriera":

"Z Vilanderem nikt się nie patyczkował. W panelu administracyjnym OPM modyfikowano treść niektórych jego postów, potęgując wrażenie zidiocenia wurstlandzkiego króla. Ktoś dokonał włamu na jego profil Gadu-Gadu, skąd rozsyłał wiadomości, które, oględnie mówiąc, nie stawiały go w najlepszym świetle. Vilander ugruntował się w przekonaniu, że świat chce go zniszczyć. To właśnie wówczas skompletowana została żelazna lista wrogów, na której znajdują się ówczesne władze OPM (P. T. Radziecki, Marcel Hans, Piotr Paweł de Zaym, Kryspin van Buuren)."

Tak rozwija nam się wrażliwość na niepowodzenia i odrzucenie (+)


Obrazek


W grudniu 2012 otrzymujemy kolejne sygnały o postępującej chorobie Karbiaka, tym razem wyrażone słowami ówczesnego króla Wurstlandii - Bourbona: „Nikt nie wytrzyma w organizacji z uczestnictwem dobrowolnym, w której jeden szczekacz bezpodstawnie uważający się za jednostkę wybitną, zatruwa wszystkim życie oraz marginalizuje wg własnych osądów jednostki ludzkie. W dodatku szczekacz uważający się za pępek świata”

Tutaj potwierdzenie znajduje przecenianie własnego znaczenia (+)"To właśnie wówczas pojawiły się kolejne wcielenia Vilandera: Skompromitowany Herezjasz, Richard Serton, Acondicionado Cerebro, Walery Śniady, Gepetto z Barwaldu, Winicjusz Stary, Mauryś Wandal, Kokochu. Bez względu na czas i miejsce, scenariusz wydarzeń był jednakowy: karczemna awantura, brutalny konflikt z użytkownikami forum i błyskawicznie wymierzana kara banicji.
Upokorzony troll szukał pokrzepienia w autorskiej publicystyce. Na łamach „Królewskich Indagacji” (2013), „Atomicznego Wizjonera” (2013-2014), „Mikroba Złocistego” (2015), „Grillgerat Zeitung” (2016), „Gwiazdki Wygwiazdkowanej” (2016) opublikował łącznie ponad 250 artykułów o łącznej objętości przekraczającej 70 stron znormalizowanego maszynopisu. To średniej objętości praca magisterska na typowym kierunku humanistycznym. Byłoby tego zresztą znacznie, znacznie więcej, gdyby ten fakt, że blogi Arkadiusza K. szybko z Planety zrzucano. Czasem już po tygodniu."


Są to definitywnie przejawy tendencji do długotrwałego przeżywania przykrości. (+)Ergebnis: Pacjent przeżywa 5 z 7 kryteriów diagnostycznych dla osobowości paranoicznej wg. standardu ICD-10. Zalecane jest leczenie u psychiatry. Terapia opiera się głównie na farmakoterapii z wykorzystaniem środków przeciwpsychotycznych.
Więcej informacji pod numerem tel.: (61) 22-74-240 (Szpital im. św. Jana Pawła II w Poznaniu).
Zespół Urojeń Karbiakoidalnych (ZUK) - usystematyzowane urojenia, najczęściej prześladowcze i oddziaływania, rzadziej wielkościowe lub inne. Silne i ciągle nasilające się występowanie Omamów, struktura osobowości jest zachowana.

ZUK, mimo swej ciągłej ewolucji, pozostaje chorobą rozpoznawaną w medycynie dość często, jednak wielu autorów przychyla się ku hipotezie, że jest to stan patologiczny występujący znacznie częściej, niż wynikałoby to z oficjalnych statystyk. Wynika to z tego, że u wielu chorych ZUK pozostaje w stanie uśpienia.

Z psychopatologicznego punktu widzenia istotne jest, że urojenia ZUK są pewnym odbiciem rzeczywistego stanu rzeczy, grą nawiązań do czasów przeszłych lub teraźniejszych. Urojenia są usystematyzowane, a w wyrażanych urojeniowo treściach występuje spójność.

Smaki paranoi:
(-) Plebeia - paranoja wulgarna
(-) Manerium - paranoja zmanierowana
(-) Germanica - paranoja niemiecka
(-) Adolf-Germanica - paranoja niemiecko-austriacka ze skrętami w kierunku pewnego austriackiego akwarelisty
(-) Suicidium - paranoja samobójczo-samookaleczająca
(-) Malum-genius - paranoja pojebanego geniusza
(-) Querulatoria - paranoja prześladowcza

Reakcja paranoiczna dotyka najczęściej nowych obywateli Królestwa Dreamlandu, choć pojedyncze przypadki zdarzały się również w innych krajach.

Kryteria diagnostyczne ZUK:

(-) adres email wygląda jak po uderzeniu czołem w klawiaturę
(-) nawiązywanie w wiadomości powitalnej do dawnych, lub toczących się obecnie wydarzeń politycznych
(-) nielogiczne konstrukcje zdań
(-) personalia nawiązujące do poprzednich hostów ZUK
(-) pisanie pseudoniemczyzną, niemieckim, łaciną
(-) obrażanie dyskutantów

Jeżeli więc myślisz, że w twoim ogródku zalęgł się Karbiak, sprej do odchwaszczania nie działa, a szkoda Ci trawnika. Nie czekaj i natychmiast skontaktuj się ze specjalistą - 0-400-PESTYCYD

Dlaczego o tym piszę? Ano, dzisiaj wycięliśmy Karbiaka z forum Suderlandu. Taka ciekawostka.
---

Maciej II zu Hergemon à de Ebruz

Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Christien van der Pohl »

Tak, człowiek specyficzny i łatwo zauważalny. Ciekawe iż mimo zwracania mu uwagi przez rzesze ludzi on i tak brnie zawsze w swoje. Co ja tam wiem, mogę przyznać jedynie racje oraz gratulacje odkrycia w tym choroby!
Obrazek
(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl

Karl von Schwarzengrau
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:20
NIM:
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Karl von Schwarzengrau »

Postanowiliśmy trochę pobawić się z tym osobnikiem robiąc mu proces, który odbędzie się 30 czerwca, tak więc jeszcze kilkadziesiąt godzin ten cyrk potrwa.
Zachęcam do zaglądania na forum Republiki Suderlandu i obserwowania chorego w celach badawczych.

Link 1

Link 2

Początkowo miałem go za kogoś innego, ale z każdym postem coraz bardziej odkrywa karty i można się pośmiać :D

Awatar użytkownika
Maciej II
król-senior
Posty: 2142
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Maciej II »

Trochę mi brakuje wpisów szaleńca, no i ciągle czekam na obiecaną audycję w DAR z serii "Karbiak o..."
---

Maciej II zu Hergemon à de Ebruz

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5246
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Aleksander »

Mnie to się odechciało tu wchodzić jak czytam wynurzenia Wawrzyniaka. Najgorsze jest, że można się rozpisać na wiele stron, a idiota i tak zaprzeczy faktom i stwierdzi, że wszyscy na niego dybią.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Maciej II
król-senior
Posty: 2142
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Maciej II »

الوـس pisze:
4 lip 2019, 13:27
Mnie to się odechciało tu wchodzić jak czytam wynurzenia Wawrzyniaka. Najgorsze jest, że można się rozpisać na wiele stron, a idiota i tak zaprzeczy faktom i stwierdzi, że wszyscy na niego dybią.
Ja zawsze jak widzę, że Wawrzyniak coś napisał to przed przeczytaniem walę sobie buteleczkę Nervosolu na jedną nóżkę, a potem rzucam monetą i jak wypadnie reszka to wyjaśniam mu jak działa świat.
Pomaga.
---

Maciej II zu Hergemon à de Ebruz

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5246
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Aleksander »

Tu nawet diazepina jest za słaba. Wziąłbym cyklobarbital, ale już nie produkują :(
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
obywatel
Posty: 480
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

الوـس pisze:
4 lip 2019, 13:27
Mnie to się odechciało tu wchodzić jak czytam wynurzenia Wawrzyniaka. Najgorsze jest, że można się rozpisać na wiele stron, a idiota i tak zaprzeczy faktom i stwierdzi, że wszyscy na niego dybią.
Cieszę się że tak działam:) to znaczy tylko tyle i aż tyle że warto mówić to co się myśli i uważa za słuszne by tego typu 2 przypadki KD usunąć z życia publicznego i wejść w piękniejszy świat.

Ale nowotwory trudno usunąć bo najczęściej są nieaktywne by za chwilę się uaktywnić i znowu zatruwać świat Dreamlandu. Ale syfem nie ma co sobie du... zawracać, więc dalej wszawe pajace ujadajcie do woli.
Jarosław von Wawrzyniak>>

Awatar użytkownika
Maciej II
król-senior
Posty: 2142
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Maciej II »

الوـس pisze:
4 lip 2019, 17:31
Tu nawet diazepina jest za słaba. Wziąłbym cyklobarbital, ale już nie produkują :(
Metakwalon, czasem idzie kupić, a jak nie ma to klasycznie morfinka.
---

Maciej II zu Hergemon à de Ebruz

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5246
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Aleksander »

Jarek Wawrzyniak pisze:
4 lip 2019, 17:59
الوـس pisze:
4 lip 2019, 13:27
Mnie to się odechciało tu wchodzić jak czytam wynurzenia Wawrzyniaka. Najgorsze jest, że można się rozpisać na wiele stron, a idiota i tak zaprzeczy faktom i stwierdzi, że wszyscy na niego dybią.
Cieszę się że tak działam:) to znaczy tylko tyle i aż tyle że warto mówić to co się myśli i uważa za słuszne by tego typu 2 przypadki KD usunąć z życia publicznego i wejść w piękniejszy świat.

Ale nowotwory trudno usunąć bo najczęściej są nieaktywne by za chwilę się uaktywnić i znowu zatruwać świat Dreamlandu. Ale syfem nie ma co sobie du... zawracać, więc dalej wszawe pajace ujadajcie do woli.
Za wszawego pajaca, syf i nowotwór zaproponuję 14 dni nadzoru. Z pełną świadomością, że miłomściwie nam orzekający to uwali.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Maciej II
król-senior
Posty: 2142
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Maciej II »

الوـس pisze:
4 lip 2019, 19:29
Za wszawego pajaca, syf i nowotwór zaproponuję 14 dni nadzoru. Z pełną świadomością, że miłomściwie nam orzekający to uwali.
I cyk 48h w ciupie, to będzie miał czas na zastanowienie, niech weźmie tylko szczoteczkę do zębów.
---

Maciej II zu Hergemon à de Ebruz

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5246
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Aleksander »

Obawiam się, że to nic nie da. A każde kolejne "uchyły" sądu tylko go utwierdzą w przekonaniu o swojej bezkarności i słuszności przekonań.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Maciej II
król-senior
Posty: 2142
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Maciej II »

(...) To jest dramat, że w tym antyludzkim państwie, w tym państwie w którym media kurwa nie były w stanie powiedzieć, że Jarosława Wawrzyniaka zbezczeszczono, że ten człowiek ma 1 wyrok uniewinniający, że te rządowe KURWY! powtarzam rządowe KURWY! rządowe KURWY tego człowieka oskarżały bezpodstawnie i na dniach uniewinniały, że to nie jest czymś wartym tego, by tego człowieka wprowadzić do parlamentu. Będzie was Czekan ruchał w dupę, będzie was Czekan kurwa dymał tak, jak was Alfred nie dymał. Ta kurwa, ten mały karakan, jebany Premier śmieć, zniszczy was...
Obrazek
---

Maciej II zu Hergemon à de Ebruz

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5246
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Aleksander »

I ten papierz w tle. Cymes!
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Michal Zawialo
Posty: 9
Rejestracja: 2 sie 2019, 01:15
NIM: 770923

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Michal Zawialo »

Χέλμουτ Πολ pisze:
3 lip 2019, 13:54
Trochę mi brakuje wpisów szaleńca, no i ciągle czekam na obiecaną audycję w DAR z serii "Karbiak o..."
Nie dopuszczona przez cenzurę i samego króla. :)

Awatar użytkownika
Maciej II
król-senior
Posty: 2142
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Zespół Urojeń Karbiakoidalnych

Post autor: Maciej II »

Michal Zawialo pisze:
2 sie 2019, 21:20
Nie dopuszczona przez cenzurę i samego króla. :)
Po prostu lepiej sprzedaje się muzyka dla proli, a masochiści mojego pokroju to mniejszość.
Natomiast cieszę się, że powrócił w nasze progi Arkadiusz Karbiak. Czy mam w Ciebie dzisiaj rzucić laczkiem czy też wystarczy Ci zwyczajowe traktowanie pestycydami?
---

Maciej II zu Hergemon à de Ebruz

Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości