Seriale na zimową pluchę

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Seriale na zimową pluchę

Post autor: Karolina Aleksandra »

Część z nas ma ferie, innym kończy się urlop. Przydałyby się jakieś polecenia seriali do grzanego wina. Dacie znać? Może kojarzycie coś podobnego klimatem do Man in the High Castle (alternatywny świat, w którym naziści wygrali II WŚ)?

KA
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Maciej II »

Na myśl nasuwa się "Opowieść podręcznej", polecam.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Aleksander »

Słodka Mancalago, jak ja dawno nie oglądałem seriali. Jakoś od czasów, gdy się wyprowadziłem z domu i nie zainwestowałem w telewizor.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

W klimatach, co napisałaś, to raczej nie, ale jeśli Ciebie to nie zrazi to Lucifer na Netflixie. Specyficzny, ale dobry serial.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Stanisław Dmowski »

Trochę staroświecki jestem, bo z netflixa nigdy nie korzystałem, znaczy kiedyś tam u kumpla oglądaliśmy coś, ale to dawno było i nawet nie pamiętam, co leciało.

Jeśli idzie natomiast o seriale, które poprawią humor, polecam "Przyjaciół". To chyba nigdy się nie zestarzeje :)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 1 lut 2019, 14:09Jeśli idzie natomiast o seriale, które poprawią humor, polecam "Przyjaciół". To chyba nigdy się nie zestarzeje :) [/justify]
Wczoraj zrobiliśmy sobie w gronie ludzi dobijających do trzydziestki kulturalny wieczorek wspomnień przy niezłym trunku. Właśnie po przerobieniu hitów z czasów naszej młodości dotarliśmy do Przyjaciół. Kultowy serial. Absolutnie wszystkim polecam.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Andrzej »

Friendsi są jak dzieci z nowotworami - nie starzeją się xD

Also serio polecam serial "Archer"
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Polyna »

الوـس pisze: 31 sty 2019, 17:40 Słodka Mancalago, jak ja dawno nie oglądałem seriali.
Właśnie zdałam sobie sprawę że ostatni serial jaki oglądałam, to było Get Smart… jakieś 9 czy 10 lat temu (nie pamiętam kiedy dokładnie).
Awatar użytkownika
Pascal de La Brun
Posty: 111
Rejestracja: 3 sie 2016, 20:43
NIM: 770957
Herb: p19
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Pascal de La Brun »

W takim klimacie niestety nic nie znam, ale podobnie jak wyżej polecam Przyjaciół. Osobiście oglądam teraz The Office i mogę zagwarantować, że ten serial poprawia humor.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Obsesyjnie nie lubię porzucać czegoś przed końcem, więc seriale mnie męczą – bo najczęściej nawet jak fajnie się zaczną, to w którymś momencie zaczyna się już zupełny syf, a porzucania w pół nie lubię. Dlatego unikam. Niemniej, jeśli WKW lubi braci Kołenów, a zwłaszcza Fargo (film), to nieironicznie polecam Fargo (antologię serialową).

Z nieco starszych (a przy tym oczywistości) – Utopia.

Amazonowego Człowieka z wysokiego zamku widziałem zajawki i jestem nastawiony negatywnie. Niby wszystko co najlepsze w ekranizacjach Dicka brało się z pretekstowego potraktowania (Czy androidy..., A Scanner Darkly), ale imho użycie tak (dobrze) pojebanej xiążki jak Człowieka... jako rozwleczonej fabularnie wymówki do pokazania fajnych wizualek nazistowskiej Ameryki? meh. (make_my_mind.jpg)

Z seryjnych ekranizacji PKD podobno antologia na podstawie opowiadań jest całkiem spoko, ale nie widziałem, opieram się tylko na opiniach dwu znajomków.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Sted Asketil »

Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: RIIF »

Sted Asketil pisze: 4 lut 2019, 19:00 Fringe - uwielbiam. https://en.wikipedia.org/wiki/Fringe_(TV_series)
Oh oh... jednak nas coś łączy ;)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Sted Asketil »

Robert II Fryderyk pisze: 4 lut 2019, 19:04
Sted Asketil pisze: 4 lut 2019, 19:00 Fringe - uwielbiam. https://en.wikipedia.org/wiki/Fringe_(TV_series)
Oh oh... jednak nas coś łączy ;)
Moze nas laczyc wiele rzeczy - w tej chwili dzieli nas jedna, dosc istotna sprawa. Panska obecnosc na tronie dreamlandzkim. O calej reszczie mozemy dyskutowac - nie widze problemu :)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dziękuję za wszystkie polecenia. Urlop mi się skończył, więc nadrabiam z opóźnieniem. Poniżej garść mojej amatorskiej próby uprawiania sztuki krytyki filmowej.

Opowieść podręcznej: czytałam książkę, nie jestem przekonana, że chciałabym oglądać serial — po prostu nie ten typ książki, której ekranizacja jest przyjemna w odbiorze. Ale będę miała w pamięci, może się przekonam albo nabiorę ochoty.

Lucyfer: dzięki i przepraszam, ale nie. Popkulturyzacja dosyć poważnej części duchowości chrześcijańskiej to raczej nie jest coś, do czego podchodzę z luzem.

Przyjaciele: zabawne, że mówicie o tym, że się nigdy nie zestarzeją, bo akurat moja ulubiona blogerka popkulturowa twierdzi, że już są mocno starzy pod wieloma względami — chociażby jakości dowcipów (dużo pocisków w stronę LGBT czy grup etnicznych, które dzisiaj już by nie były akceptowalne w wielkich produkcjach). Niemniej, próbowałam oglądać na głodzie po Plotkarze, Elicie i Gilmore Girls, ale przyznam, że pierwszy odcinek był dla mnie niestrawny. Może po większej ilości trunków. Przy The Office miałam to samo wrażenie, trochę chyba głównie z tego samego powodu: mam dosyć autystyczne poczucie humoru i o ile kiedyś potrafiłam obejrzeć Wiecznego Studenta czy Zemstę Frajerów z rozbawieniem, dzisiaj to już zwykle mnie męczy.

Archer: zapisuję sobie! Utopia i Fringe też trafiają na moją listę. Do Fargo podchodzę z ostrożnością, nie przepadam za przesadnym rozlewem krwi w serialach.

KA
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 21:43mam dosyć autystyczne poczucie humoru
IT Crowd może w takim razie obejrzyj. Chociaż mam wrażenie że już oglądałaś.

W ogóle tego kto przetłumaczył tytuł tego na Technicy-magicy (xDDDD) powinien ktoś mocno zdzielić pasem po głowie. Trafiłam kiedyś na opis tego w telegazecie, spojrzałam na tytuł, pomyślałam eeeeee, pewnie jakieś gówno i przełączyłam na następną stronę.

Swoją drogą mam talent do takiego misjudgingu seriali. Kiedyś obejrzałam pierwszy odcinek Hany Montany (cały!) bo nic ciekawszego nie było w TV. Pomyślałam „bosz, obejrzałam właśnie jakiś chujowy trzeciorzędny serialik dla nastolatek”. Później okazało się że wcale nie był trzeciorzędny…
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Karolina Aleksandra »

Arianator-in-chief pisze: 8 lut 2019, 22:15
Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 21:43mam dosyć autystyczne poczucie humoru
IT Crowd może w takim razie obejrzyj. Chociaż mam wrażenie że już oglądałaś.
Próbowałam, ale trochę zbyt stereotypowe dla mnie. No i też znowu nie mój rodzaj poczucia humoru.

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Andrzej »

Zapomniałem o najzajebistszym serialu na netflichu: TRAILER PARK BOYS aka Chłopaki z baraków 😍😍😍
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Maciej II »

JPII pisze: 11 lut 2019, 15:04 Zapomniałem o najzajebistszym serialu na netflichu: TRAILER PARK BOYS aka Chłopaki z baraków 😍😍😍
Popieram, a teraz wyskakuj z kiepów.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Seriale na zimową pluchę

Post autor: Andrzej »

Χέλμουτ Πολ pisze: 11 lut 2019, 16:22
JPII pisze: 11 lut 2019, 15:04 Zapomniałem o najzajebistszym serialu na netflichu: TRAILER PARK BOYS aka Chłopaki z baraków 😍😍😍
Popieram, a teraz wyskakuj z kiepów.
Put your little gun away, because we all know you're not gonna use it, and get out of my trailer park
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości