Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Torkan Ingawaar »

Konsultowałeś się z Rosjanką na temat zapisu ukraińskiego imienia i nazwiska? xD
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Polyna »

Helmut Pohl pisze: 15 lis 2018, 18:20
Tomasz von Habsburg pisze: 15 lis 2018, 18:15 Dlaczego zwracamy tak mało uwagi na interpunkcję (błędy tego typu zauważałem już wcześniej, ale teraz nadarzyła się okazja)?
Niedopatrzenie.
Oho, zaczyna się gotcha’owanie przeciwnika przez wytykanie mu przecinków xD.

Tylko pliz, nie zacznijcie poprawiać moich postów, bo wyjdzie że piszę jak retard.

Oh wait, przecież ja właśnie piszę jak retard.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Aleksander »

Oddajcie Lwów!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Stanisław Dmowski »

Drama Queen pisze: 15 lis 2018, 19:51 Oho, zaczyna się gotcha’owanie przeciwnika przez wytykanie mu przecinków xD.

Tylko pliz, nie zacznijcie poprawiać moich postów, bo wyjdzie że piszę jak retard.

Oh wait, przecież ja właśnie piszę jak retard.
To byłaby orka na ugorze. Jakoś się przyzwyczailiśmy do tej specyficznej ortografii i angielszczyzny.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 15 lis 2018, 19:58 To byłaby orka na ugorze. Jakoś się przyzwyczailiśmy do tej specyficznej ortografii i angielszczyzny.
Akurat z ortografią mam najmniej problemów (od tego ekspertem jest tow. Zaorski), ale już złożenie jakiegoś sensownego i zrozumiałego zdania… oh god, oh god.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Polyna »

الوـس pisze: 15 lis 2018, 19:57 Oddajcie Lwów!
Oddajcie lwy*
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Maciej II »

Torkan Ingawaar pisze: 15 lis 2018, 19:49 Konsultowałeś się z Rosjanką na temat zapisu ukraińskiego imienia i nazwiska? xD
Z wielu fajnych rzeczy, które można robić z Rosjankami, konsultacja pisowni nazwisk ukraińskich zdaje się być co najmniej intrygującym wyborem.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Aleksander »

Ciekawe, czy jakby teraz reaktywować Pogoń Lwów po odzyskaniu Lwowa od chochołów, to by Pogoń miała kosę z Piastem Gliwice?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Helmut Pohl pisze: 15 lis 2018, 18:44Z tego co widzę, ma Pan dostęp do przepastnych zasobów WWW, proszę więc odnieść się do odpowiednich materiałów źródłowych, nie uczestniczę, jak sądzę, w quizie.
W korpusie występuje wersja moja, jak również Waszej Ekscelencji. W pierwszej z nich wyrażenie „tak mało” zostało użyte w funkcji okolicznika stopnia i miary, a w drugiej — jako przydawka określająca dopełnienie „uwagi”. Wydaje mi się, że obie są poprawne gramatycznie i stylistycznie.
Drama Queen pisze: 15 lis 2018, 19:51Tylko pliz, nie zacznijcie poprawiać moich postów, bo wyjdzie że piszę jak retard.
Wzdycham, jak czytam większość wpisów Waszej Ekscelencji.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: matmax »

الوـس pisze:Ciekawe, czy jakby teraz reaktywować Pogoń Lwów po odzyskaniu Lwowa od chochołów, to by Pogoń miała kosę z Piastem Gliwice?
Ej, ale Pogoń istnieje od 2009 ponownie.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Aleksander »

Chyba kurwa szczecin...
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Hans von dem Arzt-Oebbels
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:38
NIM:
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Hans von dem Arzt-Oebbels »

W tym przypadku stosowanie angielszczyzny jest akurat głupie. Zrozumiałbym gdybyś pisał to na forum anglojęzycznym no, ale nie tu.
Osobiście sam tego nie popieram i strasznie mnie to irytuje gdy widzę, że ktoś w nazwiskach typu "Закаев", "Жуков" czy "Горбачев" stosuje te cholerne amerykanizmy i potem wychodzi z tego jakiś kretyński "Zakhaev", "Zhukov" czy inny "Gorbachev".
Obrazek
Awatar użytkownika
Konstantin Wolframovich
Posty: 101
Rejestracja: 12 lis 2018, 06:36
NIM: 689878
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Konstantin Wolframovich »

Odpowiem tak. To nie ja napisałem cały temat po szwajcarsku, czy czymś podobnym! :)
/-/ por. Konstantin Wolframovich
Awatar użytkownika
Hans von dem Arzt-Oebbels
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:38
NIM:
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Hans von dem Arzt-Oebbels »

Konstantin Wolframovich pisze: 17 lis 2018, 16:17 Odpowiem tak. To nie ja napisałem cały temat po szwajcarsku, czy czymś podobnym! :)
No dobra, ale co to ma do rzeczy teraz, bo nie rozumiem? Mówimy stale o "A", a Ty tak nagle ni stąd, ni zowąd schodzisz na punkt "B".
Wątek po szwajcarsku był pierwszym i ostatnim zarazem, a że było to przywitanie się ze społecznością to wykorzystałem to, gdyż chciałem zrobić na swój sposób oryginalne pierwsze dobre wrażenie i zaintrygować nieco ludzi tutaj.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, 18:55 przez Hans von dem Arzt-Oebbels, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Konstantin Wolframovich
Posty: 101
Rejestracja: 12 lis 2018, 06:36
NIM: 689878
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Konstantin Wolframovich »

Hans von dem Arzt-Oebbels pisze: 17 lis 2018, 18:47
Konstantin Wolframovich pisze: 17 lis 2018, 16:17 Odpowiem tak. To nie ja napisałem cały temat po szwajcarsku, czy czymś podobnym! :)
No dobra, ale co to ma do rzeczy teraz, bo nie rozumiem? Mówimy stale o "A", a Ty tak nagle ni stąd, ni zowąd schodzisz na punkt "B". Wyczuwam tu kiepską próbę zmiany tematu.
Czy próba zmiany tematu to nie wiem, można łatwo zauważyć pewien wzór w tym, odpowiem ogólnie, temat dotyczy straty legendarnego atlety, nikt nie odniósł się do tego, tylko do nazwiska? Dalej muszę coś prostować, pomijając to, że polskie artykuły miały tak samo napisane ów nazwisko. Każdy interpretuje to, jak chce, ja nie skończyłem polaka na studiach, więc się nie wypowiadam, natomiast widzę, że każdy mówi to, czego nie powinien. Bez złości z mojej strony.

Ach, dodam, że napisałem temat "A", uzyskałem odpowiedź "B" i nagle piszesz mi, że nie odpowiadam na "B". Ironia przez wielkie B, nieprawdaż?
/-/ por. Konstantin Wolframovich
Awatar użytkownika
Hans von dem Arzt-Oebbels
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:38
NIM:
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Hans von dem Arzt-Oebbels »

Konstantin Wolframovich pisze: 17 lis 2018, 18:52 Czy próba zmiany tematu to nie wiem, można łatwo zauważyć pewien wzór w tym, odpowiem ogólnie, temat dotyczy straty legendarnego atlety, nikt nie odniósł się do tego, tylko do nazwiska? Dalej muszę coś prostować, pomijając to, że polskie artykuły miały tak samo napisane ów nazwisko. Każdy interpretuje to, jak chce, ja nie skończyłem polaka na studiach, więc się nie wypowiadam, natomiast widzę, że każdy mówi to, czego nie powinien. Bez złości z mojej strony.

Ach, dodam, że napisałem temat "A", uzyskałem odpowiedź "B" i nagle piszesz mi, że nie odpowiadam na "B". Ironia przez wielkie B, nieprawdaż?
No dobra, po tym poście ciężko mi jest w sumie nie przyznać Ci racji. Byłbym głupcem gdybym tego nie zrobił.
Fakt, wątek jakby nie patrzeć związany jest ze śmiercią sportowca, a tu zamiast dyskusji na ten temat, rozpętała się jakaś niepotrzebna burza związana z transkrypcją nazwisk wschodniosłowiańskich.
Nie wziąłem tego pod uwagę na początku, zwracam honor.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Hans von dem Arzt-Oebbels pisze: 17 lis 2018, 18:58 Nie wziąłem tego pod uwagę na początku, zwracam honor.
Żeby coś zwrócić, trzeba najpierw to zabrać, a tego nie jest Ekscelencja w stanie zrobić. Najwyżej uwłaczyć.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Torkan Ingawaar »

Żeby coś zwrócić, trzeba najpierw to zabrać, a tego nie jest Ekscelencja w stanie zrobić. Najwyżej uwłaczyć.
Bzdura. Zwracać honor to fraza czasownikowa o znaczeniu idiomatycznym oznaczająca przeprosić kogoś za coś, co mogło go urazić, zepsuć opinię i jest całkowicie poprawna, tak samo jak mocno rozpowszechnione w języku polskim frazy czasownikowe z czasownikiem dać i pokrewnymi, na przykład oddać honor (okazać szacunek), oddać pokłon (pokłonić się) czy dać radę (móc coś zrobić). Tu też nikomu żadnej zabranej uprzednio rzeczy nie oddajemy, a czasownik ma po prostu znaczenie niedosłowne, inne od domyślnego, podobnie jak chociażby w istniejących w językach germańskich czasownikach frazowych. Natomiast w nie tak dawnej polszczyźnie używano czasownika znajdować w znaczeniu oceniać. W tym przypadku również nie trzeba było najpierw czegoś stracić, a pytanie jak to znajdujesz? nie dotyczyło sposobu odzyskiwania zguby.

Jednym słowem, przed włączeniem tak lubianego przez Ciebie trybu gramatycznego nazisty warto czasem zastanowić się chwilę, zanim wyśle się utrzymaną w tym tonie wiadomość. Gdy ktoś mówi o pieniądzach na czarną godzinę, również zwracasz mu życzliwie uwagę, że przecież jednostka czasu nie może mieć koloru?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Aleksander »

Torkan, przecież to była zwykła złośliwość. A ty się rzuciłeś w obronie poprawności językowej jak Rejtan pod drzwi sali obrad. I proszę, nie pisz w replice czegoś o tym, że żadnego Rejtana nie było, to tylko taki mem czy coś. Takie pisanie świadczy o braku wyrobienia :D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Maciej II »

Trolling gramatyczny?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości