Sytuacja na wschodniej granicy

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Sytuacja na wschodniej granicy

Post autor: Aleksander »

Jak w temacie. Nie będę tutaj streszczać przebiegu tych zdarzeń, gdyż po pierwsze wszyscy mamy dostęp do prasy, a jak ktoś nie ma, to i tak jest to do wyszukania w Internecie. Nie zdziwiłbym się, gdyby to faktycznie była prowokacja ciepłego człowieka. To co mnie jednak najbardziej uderzyło to fakt, że ludzie, którzy usiłują w Polsce uzyskać azyl mają najzwyczajniejszego w świecie pecha. Wycieczka na Białoruś najpewniej do najtańszych nie należy, a teraz przyszło im koczować przy dość umiarkowanie sprzyjających warunkach atmosferycznych pod gołym niebem. Przywodzi mi to na myśl komedię Terminal opowiadającą o perypetiach obywatela Krakozji (sic!), który nie może ani wjechać na teren Stanów Zjednoczonych, ani zawrócić do swojego kraju. Niestety, ale o ile bohater mógł pomieszkiwać na lotnisku, gdzie przynajmniej miał dostęp do ciepłej wody i dach nad głową, o tyle sytuacja tych ludzi na granicy raczej sytuuje się w innym gatunku dramatu.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksy de la Aden
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2021, 08:47
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis

Re: Sytuacja na wschodniej granicy

Post autor: Aleksy de la Aden »

Nigdy nie byłem na Białorusi, ale popieram Waszą Królewską Mość.
Aleksy de la Aden
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Sytuacja na wschodniej granicy

Post autor: Antoni Moskwicz »

Patrzę na mapę i granica z Białorusią przebiega wzdłuż lasu z pewnymi jego elementami po stronie polskiej, a materiały w mediach pokazują, że oni już są za lasem. Po drugiej stronie lasu już jest Białoruś i jeśli ktoś ze służb granicznych by tam był, już by go karabinem pogonili. Zresztą, takie trudne zabrać ich do najbliższego przejścia granicznego i tam przeprowadzić wszystkie procedury?
O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć zasieki na granicach (chociaż dla mnie jest to też dosyć... niezwykłe, mówiąc łagodnie), o tyle ta konkretna sytuacja przekracza granice mojego pojęcia.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Sytuacja na wschodniej granicy

Post autor: Tannegard »

Tu nie chodzi o to że trudno czy nie trudno przeprowadzić tam gdzie trzeba żeby załatwić procedury. Tu chodzi o to żeby tak zrobić żeby się nie dało tego zrobić. Po to odebrano służbom granicznym uprawnienia do przyjmowania wniosków i wskazano jakieś wyimaginowane miejsce, do którego i tak uchodźca nie jest w stanie dotrzeć, żeby owe służby przypadkiem nie wpuściły do Polski nikogo. A do tego ci żołnierze mają dostać premię za służbę, po to żeby nie pękli i nie przepuścili pomocy humanitarnej do tych ludzi. Władza się obawia o ich posłuszeństwo, gdyż owi ci żołnierze dobrze wiedzą że polskie władze łamią prawa człowieka tak traktując afgańczyków.
To mi wszystko przypomina sytuację, w kórej niedawno krzyczano że ewakuujemy chętnych do ucieczki z otoczonego Kabulu polskimi samolotami, jeśli tylko złożą wniosek o azyl .... w stolicy Uzbiekistaniu, odległej o 1000km! Pytam się jak mieliby to zrobić? Dlatego ani jeden afganczyk nie przyleciał. Tak sprytnie działa nasz kraj!
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Sytuacja na wschodniej granicy

Post autor: Antoni Moskwicz »

O tym, że rozporządzenie jest traktowane nadrzędnie wobec prawa międzynarodowego, już się powstrzymam...
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Sytuacja na wschodniej granicy

Post autor: Aleksander »

Andy Sky pisze: 25 sie 2021, 16:02 To mi wszystko przypomina sytuację, w kórej niedawno krzyczano że ewakuujemy chętnych do ucieczki z otoczonego Kabulu polskimi samolotami, jeśli tylko złożą wniosek o azyl .... w stolicy Uzbiekistaniu, odległej o 1000km!
Zdaje się, że wizy były do odbioru w konsulacie w Nowym Delhi... Placówki w Kabulu nie mamy, jakkolwiek jej likwidacja to poprzedni rząd, więc nie będę się znęcać za to nad tym.

Dzisiaj przeczytałem, iż jedna z kobiet znajdujących się między granicami obu państw jest w agonii. Aż dziw bierze, że nikt nie postanowił bezprawnie przekroczyć tej granicy, względnie kordonu, jeżeli pogłoski o tym, iż uchodźcy znajdują się po polskiej stronie są prawdziwe, by zapewnić jej pomoc. Wszakże w tym przypadku działanie takie byłoby działaniem w ramach kontratypu, gdyż szczelność granicy i jej ochrona przed przekraczaniem w nieprzewidzianych do tego miejscach jest dobrem oczywiście niższej wagi, niż życie człowieka.

To zresztą przypomina sytuację związaną z Murem Berlińskim z tym, że teraz służby nie próbują udaremnić wyjazdu, a udaremniają wjazd.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Sytuacja na wschodniej granicy

Post autor: Antoni Moskwicz »

Doszły mnie słuchy, że ktoś próbował się tam wedrzeć, ale udaremnili.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości