DREAMLAND NA DISCORDZIE — utworzony został nowy serwer Dreamlandu na Discordzie. W imieniu Jego Królewskiej Mości Macieja II mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa do przybycia na niego. Wystarczy kliknąć w ten link i gotowe. W razie problemów na serwerze łapcie Gwardię Królewską.

PRACE W DZIALE OGŁOSZEŃ URZĘDOWYCH — w dniu 11 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się prace porządkowe działu. Trwa sortowanie aktów prawnych do odpowiednich poddziałów. Docelowa struktura działu może ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Termin zakończenia prac przewidziany jest najpóźniej na koniec sierpnia 2019 r.

OGŁOSZONO WYBORY PREMIERA RZĄDU — w dniu 11 sierpnia 2019 r. JKM Maciej II formalnie zarządził wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszanie kandydatów trwa od 12 do 19 sierpnia, głosowanie zaś odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku. Zachęcamy do zgłaszania się.

[Antyaspekt Dreamlandzki] "...jako poseł na Sejm Księstwa Sarmacji przysięgam..."

Klasyczny off-topic.
Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 700
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Kontakt:

[Antyaspekt Dreamlandzki] "...jako poseł na Sejm Księstwa Sarmacji przysięgam..."

Post autor: Maciej II » 8 sie 2019, 05:27

Antyaspekt Dreamlandzki
"w sumie, to nie dla Dreamlandczyków"

8 SIERPNIA 2019
EGZEMPLARZ W RAMACH DARMOWEGO DOSTĘPU
Kącik filozoficzny:

Na początek kącik filozoficzny: ostatnio w środową noc, która, jak powszechnie wiadomo, jest wódy czasem, coś mnie przycisnęło mocniej na sedesie po odwiedzinach w jedynym słusznym kebabie przy Rondzie Waszyngtona i wzięło mnie na filozoficzne rozmyślania na temat ostatnich wydarzeń w teatrze sarmackim, w kontekście programu teatru dreamlandzkiego.
Gdzie byli Ci wielcy sprzymierzeńcy i poplecznicy RIIF, gdy pod Sejm ciągnięto lont, aż spod Czekan? Czy ta fałszywa nostalgia to jakaś skrzywiona iteracja tego, że o zmarłych (lub teoretycznie zmarłych) nie mówi się źle? Skąd wśród niektórych Sarmatów przeświadczenie, że mogą sobie negatywnie oceniać stosunek Dreamlandczyków do Roberta, nie będę tu zarzucał banalnym symetryzmem, a pozostawię to do oceny czytelnika.

Wydarzenia krajowe:

Tymczasem wydarzenia minionego wieczoru - Unia Saudadzka, mimo teoretycznego wstania z kolan i otrzepania spodni, stwierdziła, że to jednak nie jest jej czas, więc zajebała głową w kaloryfer.

Z pozostałych wydarzeń krajowych, które w ostatnim czasie zdają się ograniczać raczej do remanentu, prowadzonego przez nowego króla, co w przeciwieństwie do przymierających fikołków publicystycznych wątpliwej jakości jak ma to miejsce w pewnej zamorskiej krainie, nie jest rzeczą nadmiernie obrazoburczą, KD staje się bazą wypadową dla prowadzenia działań przez grupę wrogów „reżimu kryptohomoseksualnego”, którzy nagrabili sobie za oceanem na tyle, że teraz wbrew własnej woli fikają sobie beztrosko po zielonych łąkach dreamlandzkiego krajobrazu ze statusami uchodźcy z paszportem, plując radośnie na karły reakcji z Trybunału Koronnego. Wszakże pospolity obywatel sarmacki dość uważnie penetruje działy forum dyskusyjnego KD, więc potencjalnie może również zostać narażony na kolportację prawdy o „reżimie kryptohomoseksualnym”, która drakońsko karana w sarmackiej strefie wpływów, z punktu widzenia dość liberalnych dreamlandzkich służb porządkowych jest najwyżej niegroźnym dziwactwem.
Oczywiście, ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i jedną połowę sprawy (ku wielkiemu zawodowi redakcji) rozwiązał polubownie. W związku z takim stanem rzeczy, w pewnych kręgach antykryptohomoseksualnego podziemia dreamlandzkiego, na zrobienie dwójeczki po Stoperanie, zaczęto mówić „Zrobić Andrzeja Fryderyka”.


Wydarzenia zagraniczne:

Kolejna sprawa jest taka, że ponoć Dreamland zdycha, a przynajmniej takie wrażenie możnaby odnieść po lekturze ostro moderowanego forum sarmaktroda.org, które jak wiadomo, jest poważnym projektem dla hardcorowych mikronatorów. Jeżeli myślicie, że Dreamland zdycha, to nie byliście chyba dawno w Wandystanie! A tak poza tym, to najlepiej rośnie (a tak właściwie to w ich wypadku ma najlepsze przerzuty) Federacja Nordacka, więc pupa cicho.

Niemniej jednak, Dreamland pozostaje w oczach sarmatów poważnym przeciwnikiem, który cały czas dyba na sarmacką rację stanu, sarmacki strach przez wprowadzonym bocznymi drzwiami agentem wpływu, który mógłby zasadzić Andrzeja Fryderyka na wycieraczce Prefektury Generalnej, zasłaniając się przy tym legitymacją poselską, jest tak silny, że należy go uwiecznić w opresyjnym ustawodawstwie… Cieszy jednak fakt, że mimo tych pozornie poważnych trudności, swoje ślubowanie poselskie złożył JE Więzień Jego Książęcej Mości i Samozwańczy Poseł Księstwa Sarmacji Wawrzyniak - redakcja pragnie tylko dopytać - „Czy z połykiem?”.

Wracając do Wandystanu, to wandejscy towarzysze od pewnego czasu nie potrafią dookreślić się w jakim stadium rozkładu chcieliby się znajdować, bo że wandejska aktywność swoje miejsce miała w przeszłości, pozostawało dla postronnego obserwatora jasne od początku. Jednakże, w obliczu znalezienia się na krawędzi przepaści, redakcja życzy towarzyszom z bratniego Wandystanu dokonania przełomowego, wielkiego kroku naprzód.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Posty: 998
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
Herb:
Kontakt:

Re: [Antyaspekt Dreamlandzki] "...jako poseł na Sejm Księstwa Sarmacji przysięgam..."

Post autor: Robert II Fryderyk » 8 sie 2019, 07:34

Oh! A co to? Czyta się wartko. Intrygujące!
Robert II Fryderyk, r. s.

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 700
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Kontakt:

Re: [Antyaspekt Dreamlandzki] "...jako poseł na Sejm Księstwa Sarmacji przysięgam..."

Post autor: Maciej II » 8 sie 2019, 08:27

Traktuję to jako wypełnienie dziury na rynku pOlLinNaCjI na jakieś lekkostrawne pisemka do poczytania podczas Andrzeja Fryderyka.Jarek Wawrzyniak
lord
Posty: 194
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [Antyaspekt Dreamlandzki] "...jako poseł na Sejm Księstwa Sarmacji przysięgam..."

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 8 sie 2019, 12:25

Nie wiedziałem że jestem samozwańczym Posłem KS, ale dzięki:)
Jarosław von Wawrzyniak>>
Lord Parlamentu Królestwa>

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 700
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Kontakt:

Re: [Antyaspekt Dreamlandzki] "...jako poseł na Sejm Księstwa Sarmacji przysięgam..."

Post autor: Maciej II » 8 sie 2019, 15:52

Vlad Popescu pisze:
8 sie 2019, 10:03

Bună!
Gdzie mam pisać, bo jestem pierwszy raz
Może Pan założyć własne pisemko, może Pan pisać u mnie albo u kogoś innego, generalnie możliwości ma Pan sporo - wszystko rozbija się o to jak Pan chce pisać i co chce napisać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawiarnia „Pod Czerwonym Orłem””

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości