Założenia reformy walutowej

Pogoń za szczęściem mierzonym w brzęczących monetach.
Awatar użytkownika
Prokrustes
NIM:
Kontakt:

Re: Założenia reformy walutowej

Post autor: Prokrustes »

Bombina pisze:
8 sie 2020, 11:05
Zbyt dużym problemem KS jest dążenie do kazuistycznej regulacji wszystkiego (już widzę cały Kodeks pisany do systemu i zmieniany potem przez jakiś randomów w Sejmie) oraz do perfekcji, tak jakby od jakości powstającego kodu miało zależeć powodzenie misji NASA.
Tak i owszem. Nasz system gospodarczy jaki to nie będzie musi być niezależny od polityki.
Pod bezpośrednią i wyłączną kontrolą właściwego gremium - czyli NIA ... plus ... oficjalni jawni współpracownicy.

Nawet tak prosta rzecz jak Karczma przez to, że podlega fanaberiom Rad Ministrów nie działa raz a dobrze tylko co chwila brakuje tam żywności. Tak jest jak do gospodarki miesza się państwo :(

Awatar użytkownika
Yaqu13
NIM: 723255
Kontakt:

Post autor: Yaqu13 »

Karolina Aleksandra pisze:
11 sie 2020, 17:49
Słuszne uwagi. Jak proponuje Pan ustanowić ten cenowy punkt odniesienia?
Pytanie nie do mnie więc się wypowiem xD

Proponuję powołać nazwijmy to roboczo "Komisja Nadzoru Finansowego" i tak tu jest masa biurokracji więc trochę więcej nie zaszkodzi. Zapisuje się do niej każdy chętny i aktywny obywatel czyli całe 5 osób, a głosowania odbywają się w każdą niedzielę przez cały dzień.

Komisja ustala przelicznik za wykonanie danej pracy nazwijmy to "Roboczo-godziną", która później będzie przeliczana na kasę bo lepiej przeliczyć jednostkę (umownie roboczo-godzina) na kasę niż nad każdą czynnością od nowa obradować. Np. Zrobienie obrazka który zajmuje grafikowi 1 godz to 60 roboczo-godziny, Napisanie tekstu co zajmuje 10min to 6 roboczo-godzin. Komisja niech decyduje ile realnie potrzeba na coś czasu przez głosowanie. Mam tu na myśli opracowanie wzoru, który będzie do przeliczania naszych prac a nie do rozpatrywania każdej pracy indywidualnie.

Nie może być tak, że wklejenie obrazka samochodu w 2min (rzucam) kosztuje 20.000 a napisanie tekstu nad którym się spędziło 3godz 5.000 no bez przesady
(-) Michał wicehrabia Yaqu

Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Główny Inżynier Królewski
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, pref. Małej Furii, Księstwo Furlandii i Luindoru
Kontakt:

Post autor: Antoni Moskwicz »

Może by tak ustalić średnią lub minimalną płacę, a na ich podstawie ustalać ceny produktów? Na początek, aż się to nie rozwinie. To tylko luźna propozycja, bo gospodarka normalnie jest dużo bardziej dynamiczna.
baron Antoni Moskwicz rodu Argentfører

Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 435954
user_herb: a13
Kontakt:

Post autor: Aleksander »

Yaqu13 pisze:
12 sie 2020, 09:57
Nie może być tak, że wklejenie obrazka samochodu w 2min (rzucam) kosztuje 20.000 a napisanie tekstu nad którym się spędziło 3godz 5.000 no bez przesady
Ja jednak jestem zwolennikiem wolnego rynku i jestem zdania, że cena powinna wynosić tyle, ile się strony umówią.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
minister
NIM: 156339
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar »

Proszę wybaczyć odkopywanie wątku sprzed kilku miesięcy, ale trafiłem na niego przypadkowo dopiero teraz i poczułem się w obowiązku zdementować pewne zawarte w nim informacje.
Drugą najbogatszą osobą jest Torkan Ingawaar, wart około miliona dreamów, który z kolei otrzymał swój majątek w spadku po markzie Albonie. Jest to raczej miarą osiągnięć w zdobywaniu sympatii Albona, aniżeli pracy dla Królestwa
To jest właściwie półprawda. Od Albona otrzymałem spadek o wartości (przywołuję liczby z pamięci, bo CBD z jakiegoś powodu nie działa) nieprzekraczającej 300 tys dreamów. Źródłem pozostałej części mojego bogactwa są dochody z dzierżawy Rządowi Królewskiemu terenu federalnego zakładu karnego na Skytji oraz wynagrodzenie otrzymywane z tytułu pełnienia rozmaitych funkcji publicznych (lord PK, minister, premier, marszałek dworu, członek KSI) na przestrzeni pięciu lat mojej obecności w Królestwie. Niemałe znaczenie miał również pewien niechlubny przekręt finansowy z końca 2016 roku. W wyniku błędu w kodzie banku otrzymałem miesięczne wynagrodzenie lorda PK powiększone, zdaje się, o dwa zera. Wyszło chyba ze 300 tys. Zamiast grzecznie oddać pieniądze skarbowi państwa, zainwestowałem je (razem z pozostałymi środkami które miałem na koncie) w roczne obligacje Sułtanatu Wittasydów. Po wezwaniu do zapłaty wystosowanym przez JKM Aleksandra (ówczesnego marszałka PK) zadłużyłem się u kilku znajomych i pieniądze oddałem, choć niesmak oczywiście pozostał. Dzięki tamtym wydarzeniom po roku z tytułu wykupu obligacji wzbogaciłem się o 800 tys dreamów. Razem ze wskazanymi wyżej dochodami z innych źródeł nawet po spłacie zaciągniętych pożyczek pozostało mi ponad milion dreamów. Dawniej w ogóle miałem tych pieniędzy trochę więcej niż obecnie, ale wydałem sporą sumę na kilka drobnych zleceń, a ponadto jako przykładny socjalista poratowałem kilka osób szlugiem albo chociaż złotóweczką. W efekcie mój majątek nieco się skurczył.

Na marginesie, mimo wszystko zdziwiłem się, że w rankingu krezusów zajmuję drugie miejsce. Przez lata byłem przekonany, że najbogatszym Dreamlandczykiem (albo przynajmniej znacznie bogatszym ode mnie) jest chyba najbardziej znany i aktywny dreamlandzki przedsiębiorca oraz entuzjasta zabawy w wirtualną gospodarkę, Daniel von Witt. Wasza Królewska Wysokość brał pod uwagę jedynie środki zgromadzone na rachunkach osobistych, czy uwzględnił w swoich wyliczeniach również majątek prywatnych przedsiębiorstw i organizacji?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt »

Torkan Ingawaar pisze:
19 lis 2020, 13:45
Na marginesie, mimo wszystko zdziwiłem się, że w rankingu krezusów zajmuję drugie miejsce. Przez lata byłem przekonany, że najbogatszym Dreamlandczykiem (albo przynajmniej znacznie bogatszym ode mnie) jest chyba najbardziej znany i aktywny dreamlandzki przedsiębiorca oraz entuzjasta zabawy w wirtualną gospodarkę, Daniel von Witt.
Nie mogę tego sprawdzić, bo do strony logowania do banku nie mogę się dostać (czy to znany problem?). Wówczas mógłbym udzielić informacji, czysto w ramach ciekawostki, na temat obrotów konta prywatnego. Niemniej pod względem stanu konta bankowego nigdy nie byłem majętny, mimo rozlicznych dochodów, a to z tego powodu, że jako entuzjasta WYMIANY starałem się dawać przykład swoimi własnymi działaniami i zarobione pieniądze wydawać. Zlecenia, konkursy, niekiedy różne drobne dobra i usługi, ale głównie inwestycje, darowizny i inne podobne wydatki stanowią strukturę mojego "budżetu" na przestrzeni wszystkich lat aktywności. Działając w ten sposób na moim koncie prywatnym większa suma dreamów nie mogła się długo ostać :P O wartości pieniądza świadczy dla mnie możliwość jego aktywnego zagospodarowywania, bo wartości nie można mu odgórnie nadać.

(-) Daniel von Witt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”