[ZAKOŃCZONE] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Archiwum Parlamentu Królestwa i Zgromadzenia Ludowego.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

[ZAKOŃCZONE] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Maciej II »

Wasza Królewska Wysokość Premierze,
Wysoka Izbo,


Nie umknęły mej uwadze mało konkretne wypowiedzi Waszej Królewskiej Wysokości dotyczące najbliższej aktywności rządowej, które widzieliśmy w exposé, jak również nawoływanie do nie "uderzania w alarmistyczne tony", a idąc za maksymą dumnie prezentowaną przez medal Ferrivae Merenti: "Dobri kóń bez becuga jidzie, ale widzec òn gò muszi." Przekazuję dzisiaj na ręce rządu, na tle sali plenarnej, poniższą interpelację.

Nie jest jakimś novum, że nie jestem wielkim fanem rządu, ale bynajmniej nie są to problemy z osobami, a z ich podejściem, ponadto problemy, które wskazuję od dłuższego czasu.
Zasadniczo, moje najgorsze obawy na temat rzeczywistego klimatu w obozie rządowym potwierdził dzisiaj Minister Policji Torkan Ingaawar na unijnym Discordzie. Jak sam ujął: "Bo rząd królewski nie jest od zabawiania towarzystwa tylko od zarządzania państwem." Natomiast jeżeli komuś to nie pasuje: "zachęcam do przegłosowania wotum nieufności i samodzielnego startu w wyborach na prk xD"

Od ponad dwóch tygodni rząd nie daje nam, ludowi, ani chleba ani igrzysk. Wedle słów Ministra Policji jesteśmy dla rządu najwyżej bezczelnymi petentami, którym nikt z Jaśnie Rządzących nie będzie organizował gry. Wszakże powinniśmy się cieszyć, że rząd w ogóle jest, bo jak nam się nie podoba to możemy sobie wybrać inny.

Taka wizja na Dreamland jest w samym swym zalążku - zła. Wbrew pozorom, nikt nie przychodzi do Dreamlandu z powodu powiewającego tutaj kwiatu białej lilii, czy faktu, że istotnie jesteśmy najstarszą mikronacją w polskojęzycznym internecie. Wszyscy, którzy dzisiaj zasiadamy w murach Parlamentu Królewskiego, ba, wszyscy którzy logujemy się na forum Królestwa Dreamlandu, zaczęliśmy to robić złaknieni dobrego contentu, który przygotowują nam pomysłowi przywódcy. To nie jest forum elektroda.pl, a my nie wybieramy sobie do rządu moderatorów, tylko właśnie sprawnych twórców contentu.

Nie nawołuję tutaj, wbrew słowom niektórych, do "nabijania postów". Jestem takim programom zdecydowanie przeciwny, dlatego z pewnością zagłosuję przeciwko ew. ustawowym sposobom na bezmyślne nagradzanie pisania postów. Przychodzę tutaj żeby czytać interesujące artykuły, żeby brać udział w chwytliwych i rozwijających inicjatywach, a nie przyglądać się rosnącemu słupkowi postów, czy nawet użytkowników.

O ile nie mam do czego się przyczepić do szerokorozumianego działania administracji rządowej, który uważam za przykład modelowy i popieram inicjatywy polegające na uaktualnianiu wyglądu forum, tak nie uznaję tych tematów za "mięso" działań rządu. Nie planuję również w tym momencie rzucać z miejsca impeachmentem, tkanka rządowa jest wbrew pozorom zdrowa, tylko nie robi tego, czego się od niej oczekuje.

Dlatego proszę Jego Królewską Wysokość Premiera o przedstawienie przed Wysoką Izbą realistycznego planu na chleb i igrzyska dla ludu, rozciągającego się do końca kadencji. Planu, którego rząd będzie się trzymał mocno jak mormon biblii i który w sposób przemyślany przedstawi nam eventy poprowadzone i wymyślone ekskluzywnie przez rząd (konkursy, prasa, telewizja, wydarzenia kulturalne, rajdy, granie w Supremacy etc. - żadnych nudnych dyskusji prawniczych) w sposób kalendaryczny - z konkretnymi datami, najlepiej jedno na dwa tygodnie, co jest rzeczą jak najbardziej do realizacji, nie pogardzimy również wydarzeniami w dłuższych odstępach czasu, o ile będą odpowiednio rozbudowane i wciągające. To nie jest rzecz na jeden dzień, ale wierzę, że jesteście się w stanie uwinąć w tydzień z odpowiedzią, a jeżeli nie macie do przeprowadzenia tychże eventów siły przerobowej - z tego co widziałem, sir Leszek van der Fryssau aż się pali do współpracy. Wszelkie narzędzia (jeszcze) macie, więc się z tego nie wykręcicie. Natomiast, jeżeli Wasza wizja prowadzenia Dreamlandu przez następne dwa miesiące pozostanie niezmienna, a więc ma wiać chujem przez resztę kadencji - to rzeczywiście będzie to dobry pretekst do użycia wobec Was bacuga i rozpoczęcia procedury wotum nieufności wobec rządu.

Cześć Pracy,

(-) Maciej II, r.s. d.s.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Wysokość,

dorzucę swoje trzy dreamy. Osobiście nie widzę szczególnych zaniedbań Rządu Królewskiego. W expose Premiera też nie wyczytałem żadnego zobowiązania co do zabawiania społeczeństwa, więc trudno wymagać, by się z niego wywiązywał. Obiecał być aktywny publicznie nie tylko w związku z sprawowanym urzędem. Poza tym, żadnych igrzysk. Katalog obowiązków ustawowych również nie obejmuje tego, czego WKW od rządu oczekuje. Ja tego również nie oczekuję, jeśli Premier sam tego nie obiecał.

Pragnę wyrazić również poparcie dla Pana Ministra Ingawaara za jego słowa i filozofię, którą sam starałem się wyznawać, współrządząc w przeszłości. Rząd nie jest od niańczenia czy zabawiania społeczeństwa. Jeżeli tego nie obiecuje, nie powinno się tego od niego wymagać. Obywatel, który nic nie robi i przychodzi do rządu jojczeć, że ten go nie zabawia, powinien dostać od Ministra Policji w pysk i zostać wykopany za drzwi. Mam nadzieję, że odpowiedź na interpelację będzie łagodniejsza w tonie, ale zgodna z duchem wypowiedzi Pana Ministra.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo.

Jego Królewska Wysokość, Lord Maciej II pisząc swojej, ciut długiej przemowie, wyraża się ciągle, że rząd JE Pierwszego Ministra nic nie robi. Insynuje jego bezradność 😣.
Jednak według mnie, Pierwszy Minister de Erbuz z Ministrem Policji Ingawaarem oraz JKM próbują coś zrobić dla naszego Dreamlandu.
Przypomnijmy iż de Erbuz zastał kraj w totalnej ruinie. To że kraj się zaczął się wyludniać to zasługa JKW Macieja II oraz Premiera PTR, którzy robili wszystko, żeby Dreamland upadł.

Uważam kiedy upadł rząd PTR oraz Maciej II abdykował to kraj zaczął się podność z kolan. Jednak do dziś odczuwamy skutki tego komunistycznego melanżu.

Kończąc tą wypowiedź sugeruje JKW Lordowi Maciejowi II wycofanie swojej Interpelacji oraz zachowanie się z godnością, jeśli chce się być Marszałkiem Parlamentu.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Alfred »

Serdecznie przepraszam, ale będę mógł udzielić odpowiedzi dopiero w najbliższy poniedziałek. Do tego czasu przedyskutuję kwestię z nowo powołanym ministrem kultury, co powinno pozwolić na przedstawienie szerszych wyjaśnień.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Alfred »

Dziękuję za cierpliwość.

W istocie zasadniczo podzielam stanowisko mojego Ministra Policji. Nie znaczy to, abym miał postrzegać obywateli dreamlandzkich jako bezczelnych petentów, którzy powinni zwracać się do rządu grzecznie i miętolić przy tym nerwowo czapkę. Natomiast uważam ich za autonomiczne, kreatywne jednostki, które są w stanie same zorganizować sobie zabawę; w ramach, które zapewnia państwo.

Wasza Królewska Wysokość postrzega Dreamland jako teatralną scenę, którą Rząd Królewski okupuje, a nie chce dać widowni dobrego przedstawienia. Moim zdaniem na tej scenie jest miejsce dla każdego. Rolą rządu jest zaś przede wszystkim zarządzać teatrem. Również tutaj pragnę zastrzec, że mam świadomość, iż rząd nie może się odrywać od życia społeczeństwa. Nie przypuszczam, że ktoś będzie tutaj wchodził dla dobrze utrzymanego spisu praw czy rejestru obywateli, chociaż jedno i drugie może się okazać potrzebne podczas zabawy. Są natomiast rzeczy, które wpływają na atrakcyjność całej zabawy i komfort jej uczestników. Te rzeczy zależą przede wszystkim od rządu. Zwykły obywatel może produkować content, za to nie może zarządzać państwem.

Tak więc nie gram przedstawienia, ale wymieniam zbutwiałe deski sceny, rozbudowuję system oświetlenia, staram się o nowe rekwizyty. Między innymi przygotowałem modyfikację skórki forum; cieszę się, że się Waszej Królewskiej Wysokości podoba. Wraz z Jego Królewską Mością pracuję nad nową stroną internetową. Przygotowuję reformę karną, która ma pogodzić odpowiedni poziom liberalizmu z egzekwowaniem pewnych standardów. Biorę aktywny udział w dyskusjach o ustroju terytorialnym i zamierzam przedłożyć w tym zakresie odpowiednie projekty prawodawcze. Organizuję pole gry. Jest krzywdzącą nieprawdą, jakobym miał "niczego nie śledzić, niczego nie wiedzieć i niczym się nie chcieć zajmować".

Jest jeszcze jeden aspekt sprawy. Można dawać prymat inicjatywie prywatnej, ale trzeba przyznać, że w razie jej niedomagania wypada, by osoby sprawujące funkcje rządowe (niekoniecznie w ramach samego rządu) chociaż trochę pchały wózeczek do przodu. Zobowiązałem się do tego w swoim wystąpieniu wyborczym i przyznaję, że póki co nie mam specjalnych dokonań na tym polu. Zamierzam zatem zintensyfikować działalność kulturalno-narracyjną rządu. W tym celu pozyskałem zresztą nowego ministra.

Wasza Królewska Wysokość zwrócił się o przedstawienie szczegółowego planu działania. Pozwolę sobie na małą anegdotkę z reala. W moim rodzinnym mieście, dość niewielkim, w każdym publicznym autobusie z tyłu kabiny kierowcy przyklejona była miesięczna rozpiska wydarzeń Miejskiego Ośrodka Sportu i Rozrywki. Można było się z niej dowiedzieć, kiedy odbędzie się kurs lepienia garnków z gliny, a kiedy dziecięcy konkurs śpiewu. Rozumiem, że miałbym przedstawić właśnie taką rozpiskę.

Powiem uczciwie: nie chcę. Wiem mniej więcej, co chcę zrealizować i zamierzam, jak już mówiłem, przyłożyć większą wagę do spraw ludycznych. Obawiam się jednak, że gdybym miał realizować tutaj plan 3-miesięczny zabawiania ludu, sam straciłbym wszelką radość z tej zabawy. Podchodzę do mikronacji dość spontanicznie. Przykładowo wspomniana skórka na forum powstała po tym, jak jednego ranka zalogowałem się na forum i zacząłem sprawdzać, jak by forum wyglądało w innym kolorze przy użyciu narzędzi przeglądarki. Ta spontaniczność pozwala mi unikać wypalenia. Uważam też, że zapowiedzenie na wiele tygodni z góry wszelkich wydarzeń pozbawiłoby je pewnego czynnika świeżości.

Zdradzę jednak, że pierwsze wydarzenie kulturalne organizowane przez rząd przypadnie już na koniec tego tygodnia.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Maciej II »

Alfred pisze: 14 gru 2020, 22:31
Wasza Królewska Wysokość postrzega Dreamland jako teatralną scenę, którą Rząd Królewski okupuje, a nie chce dać widowni dobrego przedstawienia. Moim zdaniem na tej scenie jest miejsce dla każdego. Rolą rządu jest zaś przede wszystkim zarządzać teatrem. Również tutaj pragnę zastrzec, że mam świadomość, iż rząd nie może się odrywać od życia społeczeństwa. Nie przypuszczam, że ktoś będzie tutaj wchodził dla dobrze utrzymanego spisu praw czy rejestru obywateli, chociaż jedno i drugie może się okazać potrzebne podczas zabawy. Są natomiast rzeczy, które wpływają na atrakcyjność całej zabawy i komfort jej uczestników. Te rzeczy zależą przede wszystkim od rządu. Zwykły obywatel może produkować content, za to nie może zarządzać państwem.
Cóż kolego Premierze,

Wygląda na to, że za bardzo przycięliście na ogrzewaniu, bo wam całą, przez moment nawet dość liczną, widownię wywiało.

W zasadzie zostałem ja, który trochę czekam na puentę tego opowiadanego nam od paru godzin, mało śmiesznego, dowcipu, a jednak zacząłem już nerwowo szukać płaszcza.

Jest kolega van der Fryssau, któremu daliście, za moją sugestią, kluczyk do kantorka woźnego, żeby mógł się nawdychać rozpuszczalnika nitro i spełnić marzenia o wielkości.

Jest kolega van der Berg, którego szanuję, ale który chyba dość wymownie i od dłuższego czasu czeka na podanie mu przez obsługę karty win.

Przez kasę biletową przeszedł kolega de la Sparasan, ale zasadniczo wyłącznie dlatego, że chce mu się siku, a toaleta miejska jest płatna.

W rogu przedsionka zawsze czujny kolega Swarzewski, którego również bardzo szanuję, zabawia rozmową nowo poznaną, całkiem fajną Rosjankę.

W szatni, kolega von Witt, przymierza najróżniejsze kreacje, żeby czasem wyjść na salę i potwierdzić, że słucha kolejnej godziny dowcipu.

Pogoniony przez obsługę teatru, kolega Chamberlain przedawkował krokodila i traci puls pod okoliczną stertą gazet.

W aucie zaparkowanym na przyteatralnym parkingu, kolega Wawrzyniak właśnie wyrzucił przez okno ochlapaną prezerwatywę, nie wie, że za momencik złapie kiłę.

Kolega Szmejchel jest już w taksówce na lotnisko, w ręku ściska bilet na lot do Korony Éboli.

Kolega Moskwicz raczej bawi się w bardziej ekskluzywnym klubie kilka przecznic dalej, lepsza muzyka i tańszy alkokol.

Kolega Dmowski wraz z kolegą Eichenblattem zdecydowali się jednak na motel godzinowy.

A należy dodać, że całość ma miejsce na chwilę po darmowym bufecie zorganizowanym na cześć koronacji i UNP-owym wstępie z króliczkami, który poprowadził zmartwychwstały Hugh Hefner - tym bardziej trudno jest mieć żal do którejkolwiek z powyższych osób, gdy ten żal należy się Wam.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Alfred »

Wicehrabio @Otton van der Berg, podać Panu kartę win?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
August von H-Sparasan
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2019, 12:29
NIM: 757428
Lokalizacja: Alhambra, Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: August von H-Sparasan »

Maciej II pisze: 15 gru 2020, 03:49 Przez kasę biletową przeszedł kolega de la Sparasan, ale zasadniczo wyłącznie dlatego, że chce mu się siku, a toaleta miejska jest płatna.
Tak nie było (cytując już niemal kultowe stwierdzenie). Ja o trzeciej w nocy spałem, da się to potwierdzić.
August de la Sparasan
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Otton van der Berg »

Alfred pisze: 15 gru 2020, 11:45 Wicehrabio @Otton van der Berg, podać Panu kartę win?
Spoko nie łapie aluzji i tak, straciłem sens tego wątku od drugiego postu.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Maciej II »

W zasadzie to Premier przez 10 dni korzystał z naszej cierpliwości, by na koniec nie odpowiedzieć na postawione pytanie/na szybcika stworzyć kopię kilku tematów sprzed roku, udając, że nic się nie dzieje.

Skoro już ma tak szampański nastrój (chociaż wczorajsza dyskusja na Discordzie sugerowała raczej odmienne emocje) to może zaserwuje nam wpierw jakąś deskę serów do tego wina. Choćby i rzeczowo odpowiadając na postawione pytania.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Wieje chujem - plan aktywności rządu

Post autor: Alfred »

Otton van der Berg pisze: 15 gru 2020, 13:11 Spoko nie łapie aluzji i tak, straciłem sens tego wątku od drugiego postu.
JKW Maciej II sugeruje, że czuje się Pan niedostatecznie zabawiony przez władzę publiczną. Zupełnie poważnie: jeśli mogę być Panu w czymś pomocny, wspomóc jakoś rozwój Alhambry, proszę uderzać.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Parlamentu Królestwa i Zgromadzenia Ludowego (2023)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość