[INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Archiwum Parlamentu Królestwa i Zgromadzenia Ludowego.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Maciej II »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

Jako zatwardziały libek, jestem za zaangażowaniem niewidzialnej ręki wolnego rynku do procesu tworzenia działów. Za każdy nadprogramowy, wewnątrzlenny- proponuję jednorazową, bezzwrotną opłatę w wysokości 100 000 Dreamów.

Ad.1 Proszę o wyjebanie poddziałów z dyskusji, teraz czyta się to jeszcze gorzej, niż wcześniej.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Antoni Moskwicz »

Jak należy ustalać ilość potrzebnych działów? Chodzi o to, by zlikwidować działy puste i z ilością postów poniżej połowy strony, czy są inne kryteria?
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Aleksander »

Wierzymy tu w rozsądek lenników. Praktyka wskazuje zresztą, iż co do zasady jest to wiara niepozbawiona podstaw.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Antoni Moskwicz »

Miło mi, jako lennikowi, to słyszeć.

Natomiast co do sytuacji z działem "Rząd królewski", przywrócić poprzedni dział (tj. "Wnioski urzędowe") teraz, czy potrzebny będzie do tego papier uprawniający?
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Aleksander »

Zarządzanie tym działem to prerogatywa naszego rządu. Wierzymy, że ewentualna decyzja, jaka zostanie podjęta będzie decyzją słuszną.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Antoni Moskwicz »

Zatem jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, przychylając się do interpelacji oraz zdania Narodu Dreamlandzkiego wyrażonego w dyskusji pod wspomnianą interpelacją, przywracam dział "Wnioski urzędowe" oraz zamykam i archiwizuję dział "Rząd Królewski" z uwagi na niewspółmierną ilość osobnych działów do obecnych potrzeb Królestwa Dreamlandu.

A teraz po ludzku. Przywrócone.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Maciej II »

W każdym razie, ostaję przy założeniu, że każdy może sobie rozporządzać lennem jak chce. Jeżeli ma potrzebę tworzenia dużej ilości działów, to powinien mieć możliwość spełnienia swojej zachcianki.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Bombina
Posty: 171
Rejestracja: 8 mar 2012, 00:07
NIM: 352373
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Bombina »

Tak z moich doświadczeń zbieranych po mikroświecie - większa liczba działów w wynalazku typu lenno ma sens, ale po pierwsze o ile jest jakakolwiek wielość akcji w tymże wynalazku, po drugie o ile wchodzi tam ktoś poza właścicielem, a po trzecie - najlepiej tworzyć je w miarę potrzeb, a nie administracyjnie z góry.
sir Wojciech desłetudo Bombina Maxima
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Maciej II »

Stąd też argument kosztowy. Bo zasadniczo nie mi oceniać, czy ktoś chce mieć w dziale 3, czy 10 postów. Z drugiej strony, jeżeli ktoś zniknie z naszej społeczności, to utrzymywanie 12 pustych poddziałów jest mocno bez sensu i nadwyręża silnik forum.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Antoni Moskwicz »

Tylko kwestia tego, jak uznawać dział za nadprogramowy.

I jeszcze na szybko wrócę do sprawy dodatkowych kont, znanych jako "Kancelaria PM" oraz nowozałożonego "Kancelaria MD". Czy to na pewno prawidłowe, że tworzy się osobne konta na instytucje kierowane przez konkretną osobę? Nie powinno to być z konta wspomnianej osoby właśnie?
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Maciej II »

IMHO, takie konta to najmniejszy problem..
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Bombina
Posty: 171
Rejestracja: 8 mar 2012, 00:07
NIM: 352373
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Bombina »

Te dodatkowe konta to jakaś mikronacyjna nowomoda, której - jak dla mnie, prostego człowieka - jedynym celem jest dorobienie sobie do ego korzystającego z dodatkowych kont, że on ma, a inni nie. A od strony praktycznej - potem będzie burdel, bo minie parę lat i nie będzie nawet wiadomo kto to pisał.
sir Wojciech desłetudo Bombina Maxima
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Antoni Moskwicz »

Bombina pisze: 20 wrz 2021, 19:35
Te dodatkowe konta to jakaś mikronacyjna nowomoda, której - jak dla mnie, prostego człowieka - jedynym celem jest dorobienie sobie do ego korzystającego z dodatkowych kont, że on ma, a inni nie. A od strony praktycznej - potem będzie burdel, bo minie parę lat i nie będzie nawet wiadomo kto to pisał.
A pewnie. Potem się skład rządu zmieni, zapomni się o tych kontach, a tu będzie kinder niespodzianka. Albo wróci słynny troll, którego nazwiska nie wspomnę (jeszcze się przyśni w nocy) i będzie grzebanie w bazie użytkowników, który to on, a który to jakiś tam minister ds. kremówek.

A co do podziału działu "Dyskusja", wywalić tamte dodatkowe działy całkowicie, czy dać je poziom wyżej?
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Maciej II »

Wysoka Izbo,

mimo tego, że temat został poruszony już jakiś czas temu, w mojej ocenie problem katastrofalnie zaśmieconego forum pozostał. Ukrycie dodatkowych działów pod spodem, moim zdaniem, jest po prostu, mówiąc po dreamlandzu- downgrade'm, powodującym jeszcze gorszą funkcjonalność u mobilniaków (w tym niestety i mnie).

Kolejna sprawa to poruszenie nieco warstwy graficznej. Symbolika działów jaką mamy obecnie, została stworzona przez Roberta Fryderyka jeszcze w 2019 jako tymczasowe rozwiązanie. Imho- jest urocze, ale za grosz do reszty nie pasuje. Moglibyśmy pokusić się o model leocko-sarmacki i sprowadzić wszystkie ikonki do wzoru standardowych tarcz (wzór starych francuskich, o ile pamiętam podręcznik PTRa na temat heraldyki dreamlandzkiej) albo dać jakiemuś artystycznemu duchowi ponieść się fantazji. Krótka piłka - forum obecnie przypomina ciasne, upchane ludźmi, uliczki Starego Sachsenhausen w sobotni poranek - niby fajna kostka i kamienice, ale nastawiane jakichś tureckich neonów i gdzie okiem nie sięgnąć, wszystko od kostki w dół pokryte świeżą warstwą wymiocin wymieszanych z uryną. Nie żeby coś- ja też odczuwam pewną estetyczną ulgę w porównaniu do przesiadywania w nijakości forum UNP, ale przeżywam swego rodzaju dysonans, gdy pod wieczór wita mnie klimatyczny port, ładny napis, żółte neonowe ikonki i absolutny miszmasz działów tysiąca i jednej nocy rozlanych na głównej gdzie bądź, z warstwą zaległego syfu pod spodem. Myślę, że bardziej piorunujący efekt przy podobnym nakładzie pracy, moglibyśmy otrzymać tylko po pożyczeniu skórki od naszych sąsiadów sprzed wynalezienia ironii.

Ad. 1

Jak dla mnie: Do pozostania w życiu wspólnoty kwalifikują się działy -
Dyskusja, Zagranica, Czytelnia, Kawiarnia.
Wszystko wewnątrz tych działów - rozpakować i dać się sortować na bazie relewantności tj. aktualności czasowej. Kolejna sprawa to wykopanie działu Kultura i Nauka (kto by się tym w Dreamlandzie wgl. zajmował) do archiwum.

Miło byłoby, gdyby Sąd Królestwa (vel. Pałac Sprawiedliwości) wrócił do działu Władze Państwowe, natomiast dział Religia - na swoje od dawna zasłużone miejsce- w śmietniku. Aha i plis. Pozostawmy w dziale Dołącz do Nas tylko forum z powitaniami i odnośnik do discorda.

Ad. 2

Natomiast apeluję o rozwagę przy przenosinach, bo przesuwanie areału śmieciodziałów doprowadzi do wywalenia jengi i będziemy mieli odzyskiwanie forum z backupu.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Antoni Moskwicz »

Osobiście mam ochotę wyrzucić wszystko tamto do słynnego /dev/null, ale w trosce o historię i szansę przyszłych v-pokoleń na naukę na cudzych błędach chyba nie wypada.
Co do kwestii wyglądowych, przydałby się nam jakiś grafik albo ktokolwiek z wyczuciem artystycznym (czyli nie ja, bo moje strony wyglądają, jakby ktoś się z 2003 urwał).

To teraz tak:
  • Dział "Kultura i Nauka" przejdzie do archiwum, tematy naukowe wszelkiej maści będzie można poruszać w ramach dyskusji ogólnej, ewentualnie w ramach Uniwersytetu Królewskiego, jeśli będzie się to kwalifikować. Tematy kulturalne - w dziale "Dyskusja".
  • Dział "Religia" zostanie zarchiwizowany z uwagi na utrzymujący się brak aktywności i brak zainteresowania tymi tematami wśród naszych mirkonautów.
  • Działy pod kategorią "Życie wspólnoty" zostaną ulokowane zgodnie z powyższym postem tj. Dyskusja, Zagranica, Czytelnia, Kawiarnia w następujący sposób:
    • Kategoria "Dyskusja" zostanie przemianowana na dział i opróżniona z podrzędnych działów (wspomniane przeniesione zostaną tymczasowo poziom wyżej),
    • Działy "Polityka", "Gospodarka" zostaną scalone do działu "Dyskusja",
    • Dział "Zagranica" zostanie na wierzchu bez zmian.
  • Dział "Pałac Sprawiedliwości" wróci do kategorii "Władze Państwowe" w niezmienionej formie.
  • Z kategorii "Dołącz do nas" zostanie usunięty odnośnik do Facebooka zostawiając tam tylko forum dla nowoprzyjaciół i odnośnik do discorda.
Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tych zmian, proszę o jak najszybsze napisanie, bo ręka mnie świerzbi, aby temu pobłogosławić, a szkoda czasu na wojny edycyjne. Do jutra ok. 16:00 będzie wystarczająco czasu na potwierdzenie wszystkiego albo przedstawienie innych sugestii?

P.S. Baza danych forum już ma kopię zapasową, w razie czego.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Aleksander »

Propozycja barona wydaje się być racjonalną. Z tej okazji chcielibyśmy zwrócić uwagę na problem nieaktualności wersji skryptu phpBB o czym informuje nas czerwony prostokąt po zalogowaniu się do panelu administratora.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Maciej II »

Jeśli się uda, można to zaliczyć do największych sukcesów rządu Leszka van der Fryssau.

Co do grafik - mam pomysł na te tarcze, może jakieś wydłubię.

Pytanie pomocnicze- czy dałoby się ustawiać personalizowane tła dla działów? Mam tu pomysł na Armię Królewską, który z chęcią przedstawię zebranym, jeżeli możliwość techniczna istnieje.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 19 paź 2021, 16:52Co do grafik - mam pomysł na te tarcze, może jakieś wydłubię.
Jak się zdaje najlepszym rozwiązaniem byłyby tarcze w stylu francuskim. Skoro tak, to przy dziale Król Dreamlandu widzielibyśmy tarczę herbową z dreamlandzkim dwugłowym orłem. W przypadku hrabstwa Odwilży prosimy o posłużenie się naszym osobistym herbem, tj. srebrnym bykiem na zielonym tle.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Alfred »

Antoni Moskwicz pisze: 19 paź 2021, 15:38 Dział "Kultura i Nauka" przejdzie do archiwum, tematy naukowe wszelkiej maści będzie można poruszać w ramach dyskusji ogólnej, ewentualnie w ramach Uniwersytetu Królewskiego, jeśli będzie się to kwalifikować. Tematy kulturalne - w dziale "Dyskusja".
[...]
Dział "Zagranica" zostanie na wierzchu bez zmian.
Zrobiłbym to zupełnie na odwrót. Uważam, że tematyczny podział działów jest istotniejszy od (powiedzmy) geograficznego, wobec czego widziałbym jako podstawowe działy: dział poważnych dyskusji politycznych, dział poważnych dyskusji pozapolitycznych oraz strefę krwawej wolności. Nieraz wątki zagraniczne są dla nas czymś dalece więcej, niż ciekawostką (kwestie polityki unijnej, wydarzenia międzynarodowe z naszym udziałem). Zresztą i tak przyjęło się je oznaczać w konwencji "[KRAJ] Coś tam", więc dają się one bez trudu odróżnić od wątków krajowych.
Antoni Moskwicz pisze: 19 paź 2021, 15:38 Dział "Pałac Sprawiedliwości" wróci do kategorii "Władze Państwowe" w niezmienionej formie.
Ten dział powinien wrócić do archiwum. Tradycyjnie anemiczny wymiar sprawiedliwości z powodzeniem pomieści się we "Wnioskach urzędowych".
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Śmietnik na forum

Post autor: Alfred »

Maciej II pisze: 19 paź 2021, 16:52 Pytanie pomocnicze- czy dałoby się ustawiać personalizowane tła dla działów? Mam tu pomysł na Armię Królewską, który z chęcią przedstawię zebranym, jeżeli możliwość techniczna istnieje.
Jakoś się da na pewno. Nie wiem, czy technicznie nie polega to na utworzeniu nowej skórki, która dziedziczy wszystko poza tłem ze standardowej. Pomogę w razie czego.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Parlamentu Królestwa i Zgromadzenia Ludowego (2023)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość