Zakupy dla Armii Królewskiej

Zarządza sprawami Armii Królewskiej
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Re: Zakupy dla Armii Królewskiej

Post autor: Ronon Dex »

Maciej II pisze: 18 lis 2019, 21:32 Pracujemy wewnętrznie nad pewnym projektem stworzenia takiego systemu. Z chęcią podzielę się szczegółami na PW.
Jestem ZA... sądzę, że w ramach sojuszu militarnego stworzenie wspólnego systemu tego rodzaju miało by sens.
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Re: Zakupy dla Armii Królewskiej

Post autor: Ronon Dex »

W związku z zagrożeniem militarnym Królestwa Dreamlandu zdecydowaliśmy się przekazać w darze 9 samolotów bombowych typu B-10B. Są to samoloty, które pozostały po tworzeniu w ramach Sił Powietrznych Republiki Bialeńskiej jednostek lotnictwa strategicznego. Miały stanowić wyposażenie 123 Eskadry Lotnictwa Bombowego (12 Skrzydło Lotnictwa Strategicznego http://www.bialenia.org.pl/?page_id=2729#9SL), ale jednostka ta została finalnie wyposażona w nowsze maszyny typu B-15A. Dziewięć już wyprodukowanych (z 14 zamówionych pierwotnie, przed zmianą zamówienia) B-10B znajdowało się w magazynach Sił Zbrojnych jako rezerwa. Jednak w sytuacji zagrożenia sojusznika agresją Sarmacji zapadła decyzja by przekazać te samoloty do dyspozycji lotnictwa KD. Maszyny w dniu dzisiejszym są przebazowywane lotem do KD, a ich załogi pozostaną do dyspozycji Sił Powietrznych Królestwa do czasu wyszkolenia załóg własnych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Zakupy dla Armii Królewskiej

Post autor: RIIF »

Wspaniały dar! Dziękuję Sojusznikom naszym za tak poważne podejście do tematu.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Ronon Dex
Posty: 97
Rejestracja: 28 paź 2014, 20:19
NIM:
Kontakt:

Re: Zakupy dla Armii Królewskiej

Post autor: Ronon Dex »

Samolotom zmieniałem oznakowanie wczoraj i na szybko, aby wyleciały jak najszybciej do KD.

Jako numerację przyjąłem 51 - wychodząc z założenia, że skoro samoloty myśliwskie i wielozadaniowe mają oznaczenia 31... itd., samoloty szturmowe od 41, to samolotom bombowym można przydzielić numerację od 51 (była niewykorzystana). Mam nadzieję, ze to się wpisuje w schemat oznaczeń typów samolotów w KD...
Turysta z Republiki Bialeńskiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztab Generalny Armii Królewskiej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość