[Biuletyn MSZ] Szczyt Rady Państw Nordaty - debata nad sojuszem wojskowym

Cykliczny biuletyn urzędowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Premier Rządu Królewskiego
Posty: 1633
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb:
Kontakt:

[Biuletyn MSZ] Szczyt Rady Państw Nordaty - debata nad sojuszem wojskowym

Post autor: Robert II Fryderyk » 6 wrz 2019, 10:29

Wiele ciekawych rzeczy dzieje się na kontynencie północnym. Na Nordacie, na której są obecnie usytuowane głównie dwa kraje - tj. Republika Bialenii oraz Federacja Nordacka (oprócz nich znajdziemy także kolejną inkarnację Brodrii, terytorium zależne Suderlandu, terytorium zależne Austro-Węgier, oraz znajdującą się pod protekcją Sarmacji Samundę; oraz wiele ziem niczyich), jakiś czas temu (lipiec 2019) zawiązana została Rada Państw Nordaty, międzynarodowa organizacja, której sekretarzem generalnym został Andrzej Swarzewski, a która wśród swoich celów wymienia "dalsze zacieśnianie i rozwój współpracy, przyjaźni i pomocy wzajemnej zgodnie z zasadami poszanowania niezawisłości i suwerenności państw, a także nieingerencji w ich sprawy wewnętrzne". Obecnie w ramach prac Rady trwa natomiast debata na temat zawarcia, de facto, sojuszu wojskowego między Republiką Bialeńską a Federacją Nordacką. Charakter tego sojuszu nie ma być jedynie obronny.

Lektura wątku poświęconego negocjacjom to ciekawe źródło informacji o procesach negocjacyjnych mikroświata, ale i o toku rozumowania przyszłych sygnatariuszy zmieniającego się w toku dyskusji. Tu można zapoznać się z najbardziej aktualną wersją draftu. Zauważcie ewolucję jaką projekt przeszedł od pierwszego przedstawienia, do obecnej wersji.

Co Dreamlandczycy sądzą o takiej formule negocjacji międzynarodowych?
A co sądzicie o samej idei traktatów wojskowych?
Robert II Fryderyk, r. s.
Premier Rządu Królewskiego
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuletyn MSZ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość