[Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Cykliczny biuletyn urzędowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

[Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: RIIF »

Wątek: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3600

Zamach stanu w Suderlandzie. Karl von Schwarzengrau (Marszałek Senatu, KRON), Norbert Byfyj (Senator, KRGiF) i Gustaw Vladerewski (nie mamy teczki) dokonali puczu zbrojnego w Suderlandzie. Prezydent - Stanisław Dmowski i Sędzia Sądu Najwyższego - Guliano Montini (warto zaznaczyć, że został nim... 2 dni temu), zostali zbanowani. Von Eichenblatt został internowany. Zamachowcy chcą przejąć władze w Suderlandzie. Montini znalazł już schronienie w Bialenii, do której udał się natychmiast po deportowaniu.
Karl von Schwarzengrau pisze:Obywatele!
Zbyt długo żyliśmy pod uciskiem Stanisława Dmowskiego. Człowieka, na którego ujawniłem tyle brudów. Wiele ludzi nie traktowało go już poważnie, ale jego szkodliwe działania pogłębiały się. Dzisiaj próbował przeprowadzić zamach stanu usuwając administratora mnie oraz Sędziemu Sądu Najwyższego.
W związku z tym, a także przez niedopatrzenie Dmowskiego, udało mi się odzyskać administratora i przywrócić go Sędziemu Gustawowi II Vladerewskiemu. W związku z tym, nastąpił kontr-zamach stanu, mający obronić Republikę Suderlandu przed dalszym rozpadem, do którego dążył zdrajca Dmowski.
Wszyscy, którzy mnie wspierali w walce z Stanisławem Dmowskim, lub sami zostali zmuszeni do walki z tym człowiekiem - udzielcie mi poparcia. Pokażmy wszystkim, że jesteśmy wolnym narodem, nie godzącym się na władzę pazernego zdrajcy z rodowodem dreamlandzkim.
Niech Żyje Święta Republika Suderlandu!
Norbert Byfyj pisze:Sytuacja jest trudna, ale ja popieram ten zamach stanu i każdy kto popiera chętnie bym widział podpis, gdyż sytuacja kraju nam tego wymaga.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu będzie aktywnie śledzić dalszy rozwój sytuacji. Na tym etapie na pewno nie będziemy interweniowali. Ani tym bardziej zajmowali oficjalnego stanowiska. Obu zbanowanych (Dmowski i Montini) zapraszamy do Królestwa Dreamlandu, gdzie zapewnimy im schronienie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: RIIF »

Warto również wspomnieć, że skonfliktowana z Suderlandem (w zasadzie od zawsze) Federacja Nordacka (wcześniej UTN) podjęła działania w kierunku wypowiedzenia Suderlandowi wojny. Poinformował o tym Marszałek Parlamentu. Ustawa oczekuje na publikację. Przy czym na forum Parlamentu nie znalazłem odpowiedniej dyskusji - pytanie więc czy to nie fejk.

Obrazek

Co ciekawe... ustawa jest datowana na tydzień przed zamachem...
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Karl von Schwarzengrau
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:20
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Karl von Schwarzengrau »

Witam,
W celu sprostowania. Konflikt z Panem Dmowskim zaczął się od tego, bo wiele informacji na temat jego osoby ujrzało światło dzienne.
Od stycznia 2018 roku nieustannie prowadził własną politykę zagraniczną, bez konsultacji z odpowiednimi organami i starał się wywierać nacisk na władze.
Na przełomie kwietnia i maja 2018 pokłócił się z innym obywatelem Fryderykiem Marksem. Fryderyk Marks odszedł, a Dmowski uciekł z państwa... Do Was. Gdzie działał jako Florian von Stettin.
Państwo spotkał bardzo duży kryzys i gdyby nie ja oraz Pan Byfyj możliwe, że Suderlandu po prostu już by nie było.
Dmowski podczas obecności u Was, starał się wywrzeć wpływ na nasze władze, aby zbliżyć Republikę Suderlandu z Królestwem Dreamlandu, a nawet uczynić nas Waszą prowincją.
Złożyłem pozew przeciw niemu, ale widocznie Dmowskiemu puściły nerwy. Spróbował upolitycznić Sąd, a wczoraj odebrał mi prawa administratora, próbując w ten sposób samemu dokonać zamachu stanu.
Z tego co wiem, chciał odebrać administratora również Prezesowi Sądu Najwyższego, ale się nie udało, ten przywrócił prawa administratora mnie i doszło do tej całej sytuacji.
Stanisław Dmowski to zwykły oszust i szkodnik. Zapatrzony w Was jak w obrazek święty i chcący zrobić wszystko, aby tylko nas podporządkować Dreamlandowi.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: RIIF »

Karl von Schwarzengrau pisze: 18 sie 2019, 08:28 Witam,
W celu sprostowania. Konflikt z Panem Dmowskim zaczął się od tego, bo wiele informacji na temat jego osoby ujrzało światło dzienne. Od stycznia 2018 roku nieustannie prowadził własną politykę zagraniczną, bez konsultacji z odpowiednimi organami i starał się wywierać nacisk na władze. [...] Dmowski uciekł z państwa... Do Was. Gdzie działał jako Florian von Stettin.
[...] Dmowski podczas obecności u Was, starał się wywrzeć wpływ na nasze władze, aby zbliżyć Republikę Suderlandu z Królestwem Dreamlandu, a nawet uczynić nas Waszą prowincją. [...] Stanisław Dmowski to zwykły oszust i szkodnik. Zapatrzony w Was jak w obrazek święty i chcący zrobić wszystko, aby tylko nas podporządkować Dreamlandowi.
Ekscelencjo Marszałku dziękuję za tych kilka słów wyjaśnienia Waszego punktu widzenia. Proszę mi wybaczyć, że Waszą odpowiedź, cytując ją wyżej, okroiłem do meritum, tym bardziej, że dotykającego Królestwa Dreamlandu bezpośrednio. Ze swojej strony mogę tu jedynie wtrącić - gdy zasiadałem na Tronie Królestwa, a p. von Stettin działał w KD, ani razu nie rozmawialiśmy o tym by Suderland zbliżać i wcielać do Królestwa. Rozmawialiśmy o UKD, o jego zniechęceniu do mikronacji, ostatecznie ostatnio opowiadał mi o powrocie do Suderlandu (chociaż nie podał swoich danych tam używanych). Jest zatem dla mnie całkowitą nowością i na swój sposób rewelacją, to co przeczytałem wyżej.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Karl von Schwarzengrau
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:20
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Karl von Schwarzengrau »

Z Waszą Ekscelencją nie rozmawiał na ten temat. Jednakże rozmawiał z Suderlandczykami, a głównie ze mną, chcąc wykorzystać to, że w tamtym czasie miałem niemalże pełnię władzy.
Stanisław Dmowski posiada do Was jakiś dziwny sentyment, rzekłbym nawet fetysz. Podobnie sytuacja wygląda ze Skarlandczykami, których to traktuje jak jakąś rasę wyższą.
Awatar użytkownika
AFvTD
Posty: 54
Rejestracja: 5 cze 2017, 18:20
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: AFvTD »

WKW

Pragnąc uspokoić ciekawość informuje, że działań w stronę wypowiedzenia wojny nie było, a działania marszałka parlamentu Federacji Nordackiej w związku z rzeczoną ustawą to tylko niesmaczny żart.

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: RIIF »

AFvTD pisze: 18 sie 2019, 09:15 WKW

Pragnąc uspokoić ciekawość informuje, że działań w stronę wypowiedzenia wojny nie było, a działania marszałka parlamentu Federacji Nordackiej w związku z rzeczoną ustawą to tylko niesmaczny żart.

Z wyrazami szacunku
Dziękuję Panie Prezydencie za informację i szybkie dementi.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Thomas von Lisendorff »

No to mamy ciekawy przebieg sytuacji w tym roku. C o chwila jakieś zamachy, pucze itp. Fajnie. Przynajmniej się coś dzieje.


Ja mam tylko pytanie czy KD zamierza poprzeć obecny rząd Suderlandu, czy też poprzemy rząd emigracyjny?
Bo z tego co widzę to większość rządu została i poparła zamach.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: RIIF »

Juan Ortega pisze: 18 sie 2019, 11:41Ja mam tylko pytanie czy KD zamierza poprzeć obecny rząd Suderlandu, czy też poprzemy rząd emigracyjny?
Bo z tego co widzę to większość rządu została i poparła zamach.
W sumie odpowiedź na to pytanie padła w pierwszym poście, ale chętnie przywołam ją ponownie: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu będzie aktywnie śledzić dalszy rozwój sytuacji. Na tym etapie na pewno nie będziemy interweniowali. Ani tym bardziej zajmowali oficjalnego stanowiska.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Guliano Montini
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:03
Numer GG: 49142394
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Guliano Montini »

Ekscelencjo, Drogi Panie Ministrze
Szanowni Państwo

Wielka radość przepełniła moje zbolałe serce na wieść o tym, że Rząd Dreamlandu gotowy jest udzielić mi schronienia. Bardzo dziękuję za ten wyraz wsparcia. Cóż rzec? Ogarnia mnie strach i drżenie na myśl o przyszłości Suderlandu. Przeraża mnie również fakt, że bezwzględny oprawca i dyktator, który złamawszy wszelkie prawa człowieka, prawa sądownicze (m.in. zasadę "nemo iudex in causa sua") i wszelkie traktaty międzynarodowe, mówiące o poszanowaniu godności ludzkiej, że Karl von Schwarzengrau (przepraszam za ewentualną pomyłkę, ale muszę przyznać, że wymawiając to okrutne imię bierze mnie obrzydzenie) bezczelnie panoszy się po zupełnie demokratycznych i sprzyjających wolności obywatelskiej państwach, w tym także po Dreamlandzie. Ponadto w sposób podprogowy zrzuca niejako na Dreamland odpowiedzialność za to, że ten yoyo-zamach, (bo chyba tylko tak nazwać można to, co wydarzyło się w Suderlandzie), musiał się wydarzyć.

Myślę, że Prezydentowi Dmowskiemu, działającemu na polu zbliżenia politycznego i ocieplenia stosunków obu państw, należy się pochwała, a nie zganienie. Z mojej strony wyrazy szacunku Panie Prezydencie!

Zupełne pogwałcenie aktów prawnych, w tym ustawy zasadniczej, co najmniej oburza i taka powinna być właściwa reakcja. Z kolei, mówiąc kolokwialnie, głupawka bierze gdy czyta się posty pseudozamachowców po dokonanym puczu. Nie świadczą one o wysokiej erudycji, elokwencji, czy nawet dojrzałości naszych oponentów, a to rodzi obawy na przyszłość i każe postawić sobie pytanie: Czy rzeczywiście taki Suderland, zarządzany przez, (tu cytat z innego mikropaństwa), "bandę czternastoletnich napinaczy", warty jest poważnego traktowania na arenie międzynarodowej? Wystarczy spojrzeć na ich konstytucję gdzie roi się od błędów - od ortograficznych (czy wiedzieli Państwo, że według wybitnych językoznawców suderlandzkich poprawnie zapisanym synonimem wyrażenia <<zdać się na coś/kogoś>> jest słowo: powieŻać się? Jeśli nie, całe życie żyliście w błędzie), przez interpunkcyjne, po językowe.

Tak, wiem. Niektórzy zarzucą mi może, że to tylko błahostki, ale właśnie one świadczą o pewnym poziome, który ludzie dokonujący zamachu reprezentują. Sam nie jestem idealny, ale zdaję się na poprawki innych i kiedy zarzuca mi się brak wiedzy, czy wytyka się moje błędy - wtedy staram się to naprawić i swoje umiejętności polepszyć.

Jeszcze raz dziękuję za wygłoszone słowa wsparcia, dobre myśli i życzenia. Bardzo się cieszę, że mogę znowu, bo po przeszło trzech latach, postawić swoją stopę w Dreamlandzie. Wszystkiego dobrego.

Z estymą,
Guliano Montini

PS. Zamach jest tak bardzo popierany w Suderlandzie. Pięciu obywateli złożyło swój podpis pod aktem poparcia, z czego trzej to zamachowcy - jakież to przykre.
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

Również chce się odnieść do tego tematu i przedstawić jak to wygląda z mojej perspektywy.

Zacznę może od tego, że Elita Suderlandu(Karl von Schwarzengrau, Norbert Byfyj i jeszcze 2 inne osoby, aczkolwiek głównie na sytuacje zareagowali te pierwsze wymienione osoby)ma rację w przypadku, że pan Dmowski to szkodnik. Mało tego, jest to oszust i lubi manipulować ludźmi oraz usuwać dowody z rozmów prywatnych discorda. Jest to po prostu niebezpieczna osoba. Ale fakt faktem, zrobili to na swój prosty sposób-dać jakiś byle jaki argument(częściowo prawdziwy, częściowo wynikający z wrogości Karla do Dmowskiego i nawzajem)i potem dać po prostu bana. Jednak zamiast zamachu czy puczu, to mogli po prosty w cywilizowany sposób, rozpocząć rozprawę sądową, tak jak to miało miejsce w przypadku FN z Kasperem Waksmanem. Ale woleli zbanować, mało tego zbanowali osoby, które nawet z tym konfliktem nie były związane(np.Grzegorz Szarak). Nie wiem jak ostatnio wyglądała aktywność Montiniego w Suderlandzie, ale myślę że ban dla niego, to raczej jest nie rozsądny krok.

Ogółem są plusy i minusy zakończenia tego konfliktu. Chcę jeszcze tylko sprostować 2 sprawy na koniec:
1.Panie Montini, jest pan w błędzie, że pan Dmowski chce polepszenia jakichkolwiek relacji. Jest to zwykły krętacz, oszust i największy pasożyt Pollinu. Więc niech pan uważa, by i pana nie zmanipulował.

2.Aktualnie w Suderlandzie prócz tego zamachu, sytuacja wygląda tak że ich postawie nie jest winny cały suderland, a tylko elita suderlandzka, odpowiedzialna za te wydarzenia. Do tej elity(lub chołoty, jak zwał tak zwał) suderlandzkiej należą Karl von Schwarzengrau, Norbert Byfyj, Ferdynand Dugosz i częściowo Ryszard Maj z podkreśleniem tylko częściowo. Reszta obywateli Suderlandu to zwykli, uczciwi ludzie z którymi można normalnie dogadać. Jednak niestety z powodu wizerunku jaki tworzy Elita Suderlandu, cierpi na tym cały suderland.

Dziękuje, to tyle z mojej strony.
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 18 sie 2019, 08:08 Zamach stanu w Suderlandzie. Karl von Schwarzengrau (Marszałek Senatu, KRON), Norbert Byfyj (Senator, KRGiF) i Gustaw Vladerewski (nie mamy teczki) dokonali puczu zbrojnego w Suderlandzie. Prezydent - Stanisław Dmowski i Sędzia Sądu Najwyższego - Guliano Montini (warto zaznaczyć, że został nim... 2 dni temu), zostali zbanowani. Von Eichenblatt został internowany. Zamachowcy chcą przejąć władze w Suderlandzie. Montini znalazł już schronienie w Bialenii, do której udał się natychmiast po deportowaniu.
Obrazek
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: RIIF »

Zapadł już wyrok przeciwko Prezydentowi Dmowskiemu. http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3624 Warto zauważyć, że od złożenia pozwu, do wydania wyroku, minęła zdaje się nieco ponad doba. Tyle czasu zajęło przeprowadzenie rozprawy. Tu jej przebieg: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3620

MSZ Królestwa Dreamlandu, wciąż nie opowiadając się po żadnej ze stron konfliktu, z niepokojem obserwuje standardy suderlandzkiej judykatury. Budzą one ogromny niepokój z uwagi na nieposzanowanie prawa oskarżonego do obrony, procedowanie w ogromnym pośpiechu. Wiele wskazuje na pokazowy charakter procesu. Zdaniem ekspertów ministerstwa doszło do naruszenia fundamentalnych praw i wolności człowieka.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Oskarżony pojawił się na rozprawie i miał pełne prawo do obrony. Zmarnował je jednak, zamiast odnosząc się do dowodów, żaląc się jak to marnujemy pracę Suderlandczyków i opowiadając wielkimi ogólnikami, co on właściwie przez ten cały czas zamierzał. Proces nie był pokazowy i odbył się tak szybko z powodu potrzeby szybkiego rozstrzygnięcia sprawy Stanisława Dmowskiego oraz jego zwolenników. Co więcej, był nawet przedłużany, bo ostatecznie miał się zakończyć o 21, a jak wiemy, trwał aż do 22. Stan wojenny musi być jak najszybciej zdjęty. Kraj musi wrócić do normy, dlatego pośpiech nie powinien dziwić. Stanisław Dmowski skorzystał ze swojego prawa i zwyczajnie nie zdołał oddalić większości zarzutów.
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

Do F.D.:

Propo twojego komentarza pod moim kawałkiem odpowiadam-Pierw musisz mi pokazać jak się te samobójstwo popełnia.

Ale wracając do meritum. Proszę nie zwracać uwagi na osobnika F.D. bo ma on skłonności zmieniania stron konfliktu. Od czasów konfliktu Zjawa-Lotnik, praktycznie od tego do teraz czasu swojej kariery mikronacyjnej podlizywał się wielu osobom. Pierw Zjawie, potem mnie, następnie Waksmanowi, by ostatecznie kiwać głową na tak Karlowi na jego wszystkie poglądy. Mało tego, jestem zdania że jest to swojego rodzaju PSL-owiec w wersji mikronacyjnej.

Ponadto chciałbym jeszcze powiedzieć, że jest nadzieja, że pan Byfyj oddala się od tej Elity Suderlandu:
http://suderland.y0.pl/showthread.php?t ... 8#pid23868 . Szkoda że tak późno to zauważył, ale jeśli zrozumie że Karl go tylko wykorzystuje, to jest to dobry krok w kierunku rozwoju Suderlandu.
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Człowieku, wyjdź stąd proszę...
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: RIIF »

Proszę mi wybaczyć... ale gdzie ów proces miał miejsce? Bo nie widziałem nigdzie na forum, a szukałem.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Karl von Schwarzengrau
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:20
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Karl von Schwarzengrau »

U nas procesy odbywają się na czacie komunikatora Skype.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: RIIF »

Karl von Schwarzengrau pisze: 19 sie 2019, 12:55 U nas procesy odbywają się na czacie komunikatora Skype.
Dlaczego nie Whatsap? FB Messenger? GG?
Pytam bez złośliwości.

Czy nie uważa Pan, że proces live w realiach mikronacji, to trochę nieporozumienie?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: [Biuletyn MSZ] Zamach stanu w Suderlandzkie

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Praktycznie każdy z naszych obywateli ma Skypa i używamy go zapewne po części przez sentyment. Działa to dobrze i nie przeszkodziło oskarżonemu w obronie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuletyn MSZ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość