Strona 1 z 1

[DYSKUSJA] System gospodarczy "Referent"

: 29 lis 2019, 15:18
autor: الوـس
Moi drodzy i tani,

na dzisiejszym zebraniu zajmiemy się tematem budowy systemu gospodarczego oraz budową dobrobytu. Ponieważ jak wszyscy wiemy systemu gospodarczego nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, to przejdę od razu do zagadnienia budowy dobrobytu.

System "Referent" będzie przeznaczony dla hrabstwa Odwilży, jakkolwiek wszyscy Dreamlandczycy są tak samo zaproszeni do wzięcia udziału w dyskusji na temat założeń. Ale zanim do tego przejdziemy, to dlaczego akurat referent? Jak wszyscy wiemy, referent to najniższy szczebel układu pokarmowego każdego urzędu. Niżej jest już tylko pomoc administracyjna a i to nie zawsze, bo czasami dyma ją naczelnik, więc zarabia dużo więcej od referenta i nic nie robi.

W systemie tym, jak w prawdziwym urzędzie, zarabiać się będzie dreamy za samą obecność. Oczywiście jeżeli nie zalogujemy się do systemu, to nic nie dostaniemy. Różnica jest taka, że dreamy będą naliczane sekundowo i to w oszołamiającej kwocie 0,002 D za sekundę. Wiem, że to gówniana kwota, takoż są też i zarobki w urzędach. Naliczanie ustanie po upływie pół godziny od ostatniej aktywności. Czas ten będzie można oczywiście wydłużyć, do 4h poprzez zakup ekspresu do kawy oraz o kolejne 4h zakupując szafę na czekoladowe pianki. Posiadanie szafy na czekoladowe pianki jest również warunkiem do skorzystania z wydarzeń specjalnych, ale o tym mowa w dalszej części.

Zarobek można oczywiście podnieść poprzez odpowiednio dokupowanie dodatkowej makulatury na swoje biurko, jak również poprzez włażenie w dupę przełożonemu, dzięki czemu odbierze on od nas więcej pracy. Oczywiście gdy będziemy mieć więcej papierów na biurku niż przełożony jest w stanie przerobić, to zarobimy tylko za te, które jest w stanie przerobić. Możemy też kupić pieczątki (zwiększą nasz dochód), paprotkę (zwiększą szansę na wydarzenia specjalne) lub telefon (dzięki któremu zyskamy dostęp do innych części systemu, o których dalej).

W trackie rozgrywki możemy mieć do czynienia z wydarzeniami specjalnymi, w których będziemy mogli podejmować różne decyzje o różnych dla nas skutkach. Czy przyjmując 2 000 D łapówki nie wylecimy przypadkiem z urzędu? Czy pyskując petentowi wejdziemy przy okazji w dupę przełożonemu? A może lepiej być miłym i pomocnym, to dostaniemy pudełko czekoladowych pianek?

Czekam na uwagi i komentarze ;-)

Re: [DYSKUSJA] System gospodarczy "Referent"

: 29 lis 2019, 16:23
autor: Robert II Fryderyk
Brzmi apetycznie! Chętnie wezmę udział w testach. Jeśli mogę zasugerować to zaprosmy do nich też kolegów z innych krajów. Np. z Bialenii.

Re: [DYSKUSJA] System gospodarczy "Referent"

: 29 lis 2019, 17:28
autor: Maciej II
Brzmi miodnie, czy będzie moduł kradzieży długopisów i kablowania na kolegów z pracy?

Re: [DYSKUSJA] System gospodarczy "Referent"

: 29 lis 2019, 17:45
autor: الوـس
Nie, ale na dzień dobry trzeba będzie kadrową "zachęcić" do położenia naszej aplikacji na samym szczycie. Oczywiście nikt poza kadrową nie wie, jaka kwota jest satysfakcjonująca. Za niska skutkować będzie wyrzuceniem za drzwi urzędu przez pana Sławka. Pieniędzy nie zwracamy.

Re: [DYSKUSJA] System gospodarczy "Referent"

: 29 lis 2019, 18:55
autor: Jędrych Młot-Gwoździcki
Brzmi interesująco, chętnie zapiszę do okresu próbnego tego systemu.