[DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

[DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Christien van der Pohl »

Drodzy Dreamlandczycy!

Słowami wstępu podziękuję za zaufanie osób, które na mnie głosowały. Przepraszam również osoby, które przegrały swojego kandydata i liczę na to, że chociaż w minimalnym stopniu dogodzę także Wam.
Być może dla niektórych to za wcześnie, dla niektórych za późno by wygłaszać taką mowę. Zrobię to jednak dzisiejszego dnia.

Po raz pierwszy staję w Parlamencie w obliczu wielkiej misji, jaką jest doprowadzenie Dreamlandu do (mam nadzieję) potężnego rozwoju. Podziękowania należą się poprzedniemu rządowi, któremu w dużym stopniu udało się podnieść Królestwo z okresu „wielkiej ciszy”. Smutny i tragiczny okres niszczył Dreamland i wiercił w nas tak głęboko, że wyciągał czysty marazm i dekadentyzm. Wielu z nas odeszło w poszukiwaniu lepszej części mikroświata.
Dziś jednak daje wam znak, wróćcie do nas i zbudujcie z nami od nowa Królestwo, które przetrwało lata. Zbudujcie z nami swój dom od nowa, na waszych i naszych zasadach - tak by każdy odnalazł du miejsce dla siebie.

Ostatnie wydarzenia sprawiły podział na ludzi za federacją i za tzw. unitaryzmem. Obydwa ruchy stały się wiodącą dyskusją dającą nadzieję na poważny spór polityczny. Tak się stało. Ku sprawieniu opozycji i utrzymaniu dyskusji powstała nowa partia. Nie będę ukrywać, że z wieloma ustaleniami się zgadzam, jednakże odnośnie innych może powstać spór.
Jednak nie o podziałach dziś mowa, oto program na który czekali ludzie:

O zagranicy


Zapewne wielu z was ciekawi się, jakie poglądy mogę żywić odnośnie innych mikronacji. Oto więc opis planu jaki zamierzam realizować przez cały okres władztwa odnośnie stosunków międzynarodowych:

1. „Program otwartej bramy” - polega na przyciągniemy obywateli poprzez reklamę i wdrażanie inicjatyw na stronach innych mikronacji. Ponadto program obejmuje wniesienie projektu nowelizacji ostatniej Ustawy o obywatelstwie, tak aby zawarte w niej artykuły uznawały obywatelstwo Królestwa Dreamlandu jako pewną nagrodę, ale również nie utrudniały jego otrzymani. W tym przypadku najgorętszym tematem była dyskusja na temat obywatelstwa, którą bardzo podzieliła zdania polityków.

2. Polityka przyjaźni - zamierzam wraz ze swoim gabinetem dbać o kontynuację przyjacielskich stosunków z innymi mikronacjami. Na nich będziemy skupiać ogromną uwagę i współpracować odnośnie wspólnych przedsięwzięć. Szczególnie interesować mnie międzynarodowo będzie rozbudowa Uniwersytetu Królewskiego a także rozpoczęcie handlu sprzętem wojskowym, na które Dreamland ma duże zapotrzebowanie.

3. Program pamięci - jako Premier Królestwa Dreamlandu dbać będę także o pamięć o wyrządzonych nam krzywdach przez inne mikronacje. Pewni odwieczni wrogowie z pewnością będą nadal potępiani, chyba że zgodzą się na warunki pokojowe. Miejmy jednak nadzieję iż za mojej kadencji nie będzie większych sporów. Podsumowując: wrogowie pozostaną wrogami.

O sprawach naszych


1. Ujednolicenie UK i UKs - wszyscy chcemy aby Królestwo rozwijało się naukowo i kulturowo. Pojawiały się głosy aby takie rzeczy zrobić, zatem należy na to odpowiedzieć i się za to zabrać. Wobec tego podejmę współpracę z Koroną i zarządem UK aby nasze budynki scalić i razem dbać o rozwój z podwójną siłą.

2. Ujednolicenie wojska - to może być ciekawy podpunkt, wielu pewnie będzie chciało aby nie był realny. Uznajmy to za projekt, będę patrzył z uwagą jak się przyjmie. Chciałbym całkowicie zlikwidować wojska prowincji na rzecz jednej potężnej armii. Żeby natomiast nie rozbrajać Scholandii i Unii Saudadzkiej przysługiwałby im garnizon wraz z niezbędnym plutonem. Mapy takowych garnizonów również byłyby sporządzone. Taka akcja byłaby bardzo korzystna, zwłaszcza że nie ma zbyt dużo zasobów ludzkich aby taki podział wojsk utrzymać. Jedna potężna armia odciążyłaby prowincje i ułatwiła zarządzanie nią samą.


3. Wznowienie pieniądza - jak dobrze wszyscy wiemy pieniądz w ostatnim czasie zmalał swoją wartością. Aby poprawić samopoczucie obecnych obywateli i wykształcić u nich poczucie nagrody należy wprowadzić go znów do obiegu. Będzie to najtrudniejszy projekt, bowiem obejmować będzie założenie lub zagospodarowanie na nowo rachunków każdej instytucji i firmy, a także ustalenie jej odgórnych cen. Również system wypłat musiałby zostać sporządzony na nowo, ponieważ stary zaginął w przestrzeni. Tak czy siak, zamierzam przywrócić walutę do naszego życia!

4. Ustawa o systemie sprawiedliwości - ustępujący premier zapytał mnie swego czasu podczas wielkiej debaty co zamierzam zrobić z tym faktem. Rozwiewając wszelkie wątpliwości: zamierzam projekt kontynuować, lecz aby uniknąć niepotrzebnego bałaganu, postaram się jak najbliżej współpracować z rządem poprzednim aby zrealizować plan wedle jego zamysłu i ewentualnie własnymi poprawkami. Wobec tego również i to zamierzam zrealizować.

5. Szereg ułatwień - chciałbym aby dla nowych obywateli utworzona została jedna wielka baza danych, niezbędnych dla ich początku. I teraz zapytacie: o czym on mówi, przecież jest poradnik? A ja odpowiadam: właśnie, poradnik jest ale nie ma w nim wszystkiego, i do aktualności również ma daleko. Sytuacja Królestwa się zmieniła, wiele aktów prawnych przestało mieć moc. Poradnik jest najzwyczajniej w świecie stary, musimy go zaktualizować.

O gabinecie


Aby poinformować wstępnie o składzie gabinetu powiem o nim jak najbardziej prosto. Na stanowisko MSZ wstępnie zgodził się JE Fryderyk Orański - Nassau. Bardzo dziękuję mu za tą deklarację, mam nadzieję że stan się utrzyma.

Drugą osobą, którą bardzo chciałem zaangażować do pracy politycznej był JE Stanisław Dmowski - mój kolega kontrkandydat do stanowiska Premiera. Jego założenia były natomiast w teorii bliskie moim, wobec tego myślę że zgadzalibyśmy się ze sobą - a o to chodzi w gabinecie. Wobec tego poczekam na jego odpwiedź.

Odnośnie innych osób należących do gabinetu, jeszcze zastanawiam - wiele planów w mojej głowie nadal się kreci i rozwija. Ale by mówić o szerokim rządzie potrzebowalibyśmy szerokiej gamy ludzi, z których można byłoby ten rząd wybrać. Obecnie tej gamy brak - ale liczę, że zostawiajac fotel premiera dla innej persony, będzie mogła ona wybrać swój gabinet spośród aktywnego i żywego ludu.



Kończąc już wypowiedź, przedstawiłem szczegółowy program swoich zamiarów, plany poszerzenie akcji kultury i militarystyki a także innych ważnych spraw. Wiele pomysłów nadal czeka na ostateczny zamysł, przykładowo bardzo długo myślę nad pracami prowincji i jak je wspomóc, lub nad brakiem grafików i skąd ich szukać. Wszystko jest jeszcze w fazie obmyślania, a co rusz pojawiają się kolejne pomysły.
Mimo iż ten program być może krótki, liczę na to że rzetelnie przestawił proces moich myśli ideologicznych i odpowiada obywatelom. Pamietajmy jednak, że jedna osoba nie pracuje, wszyscy musimy dbać o swój Dreamlandzki dom.

Praca organiczna, praca u podstaw - utrzyma nas tylko praca. Liczę na was, a wy liczycie na mnie. Oby udało mi się spłacić kredyt zaufania, jakim zostałem obdarzony!
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:244. Ustawa o systemie sprawiedliwości - ustępujący premier zapytał mnie swego czasu podczas wielkiej debaty co zamierzam zrobić z tym faktem. Rozwiewając wszelkie wątpliwości: zamierzam projekt kontynuować, lecz aby uniknąć niepotrzebnego bałaganu, postaram się jak najbliżej współpracować z rządem poprzednim aby zrealizować plan wedle jego zamysłu i ewentualnie własnymi poprawkami. Wobec tego również i to zamierzam zrealizować.
Bardzo przepraszam, ale rząd poprzedni przeszedł do historii. Jeżeli jednakże zamierza pan premier współpracować ze mną w tym zakresie, to jestem zwarty i gotowy, jakkolwiek nie bardzo wiem na czym ta współpraca miałaby polegać. Bo tak zasadniczo, to do dokończenia reformy potrzebne jest jedynie powołanie prokuratora w Dreamlandzie.
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24Drugą osobą, którą bardzo chciałem zaangażować do pracy politycznej był JE Stanisław Dmowski - mój kolega kontrkandydat do stanowiska Premiera. Jego założenia były natomiast w teorii bliskie moim, wobec tego myślę że zgadzalibyśmy się ze sobą - a o to chodzi w gabinecie. Wobec tego poczekam na jego odpwiedź.

Odnośnie innych osób należących do gabinetu, jeszcze zastanawiam - wiele planów w mojej głowie nadal się kreci i rozwija. Ale by mówić o szerokim rządzie potrzebowalibyśmy szerokiej gamy ludzi, z których można byłoby ten rząd wybrać. Obecnie tej gamy brak - ale liczę, że zostawiajac fotel premiera dla innej persony, będzie mogła ona wybrać swój gabinet spośród aktywnego i żywego ludu.
To jest niepoważne.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Większość zapowiedzi mnie cieszy, choćby nowela ustawy o obywatelstwie, mam nadzieję gruntowną jej przebudowę czy pracę nad Uniwersytetem Królewskim. Liczę na zmianę ustawy o prokuraturze i zmianę tak tych dreform by faktycznie funkcjonowały i pełniły swoje zadania a nie ambicje polityczne 3 Panów.

Co do reszty pozostawiam ocenie innym mędrszym umysłom. Nie mam zamiaru głosować ZA tylko dlatego że wsparłem głosem obecnego Premiera, ale mam nadzieję że będzie w końcu Premier i rząd z którymi można debatować merytorycznie tak nad ustawami jak i wizją Dreamlandu.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowny Panie Premierze,

dziękuję za wygłoszenie expose. Zarządzam dyskusję Parlamentu Królewskiego, która potrwa do końca dnia 25.12.2019 r. Zapraszam wszystkich parlamentarzystów do zabrania głosu.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Przepraszam za wyjście z wypowiedzią przed szereg zarządzenia Pana Marszałka i moją powyższą wypowiedź włączyć w poczet debaty.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Jarek Wawrzyniak pisze: 21 gru 2019, 16:47 Przepraszam za wyjście z wypowiedzią przed szereg zarządzenia Pana Marszałka i moją powyższą wypowiedź włączyć w poczet debaty.
Oczywiście. Dziękuję za poprawienie się.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Szanowny Panie Premierze,
Wysoka Izbo,

na wstępie - w ogóle dziękuję, że zechciał Premier zaszczycić swoim wystąpieniem Parlament Królewski. Po przeanalizowaniu jego treści chcę się również do niej odnieść, nie do całej, ale do wybranych fragmentów. Nim to jednak zrobię muszę powiedzieć, że się srodze zawiodłem. Przedłożone nam expose to, niestety, kontynuacja mamałygi, którą nam Premier zafundował w czasie kampanii wyborczej. W dalszym ciągu nie mamy konkretów, w dalszym ciągu mamy rozmyte ogólniki. Taka widać będzie ta rozpoczęta właśnie kadencja. A to jest niestety niebezpieczne. Ad rem jednak.
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 1. „Program otwartej bramy” - polega na przyciągniemy obywateli poprzez reklamę i wdrażanie inicjatyw na stronach innych mikronacji.[...]
Przyznam, że większego absurdu nie usłyszałem już dawno. Jak dobrze rozumiem zamierza Premier udawać się na fora (strony) innych mikronacji i ... de facto reklamować Dreamland? Tak robią yoyonacje, nie poważne państwa wirtualne. Takie działanie nie przyniesie nam nic dobrego, poza może banem dla Premiera na kilku forach.
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 2. Polityka przyjaźni - zamierzam wraz ze swoim gabinetem dbać o kontynuację przyjacielskich stosunków z innymi mikronacjami. Na nich będziemy skupiać ogromną uwagę i współpracować odnośnie wspólnych przedsięwzięć. Szczególnie interesować mnie międzynarodowo będzie rozbudowa Uniwersytetu Królewskiego a także rozpoczęcie handlu sprzętem wojskowym, na które Dreamland ma duże zapotrzebowanie.
"Innych", "na nich"... jakie kraje uznaje Premier za przyjazne wobec Dreamlandu? A które nie?
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 3. Program pamięci - jako Premier Królestwa Dreamlandu dbać będę także o pamięć o wyrządzonych nam krzywdach przez inne mikronacje. Pewni odwieczni wrogowie z pewnością będą nadal potępiani, chyba że zgodzą się na warunki pokojowe. Miejmy jednak nadzieję iż za mojej kadencji nie będzie większych sporów. Podsumowując: wrogowie pozostaną wrogami.
Jakie krzywdy jakie mikronacje nam wyrządziły? Kto jest naszym wrogiem? Czy my mamy wrogów? Nie sądzę, by określanie kogokolwiek wrogiem pozwoliło na realizację "polityki przyjaźni". Chyba, że to jakaś pokręcona wersja lochów miłości...
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 3. Wznowienie pieniądza - jak dobrze wszyscy wiemy pieniądz w ostatnim czasie zmalał swoją wartością.
Nie bardzo rozumiem w jaki sposób chce Premier spowodować, że wartość pieniądza będzie rosła. Czy w ogóle będzie on się do czegokolwiek nadawał. Obecnie równie dobrze radzimy sobie bez niego. W jaki sposób, bez systemu gospodarczego, chce Premier rozruszać gospodarkę w sposób trwały?
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 5. Szereg ułatwień - chciałbym aby dla nowych obywateli utworzona została jedna wielka baza danych, niezbędnych dla ich początku. I teraz zapytacie: o czym on mówi, przecież jest poradnik? A ja odpowiadam: właśnie, poradnik jest ale nie ma w nim wszystkiego, i do aktualności również ma daleko. Sytuacja Królestwa się zmieniła, wiele aktów prawnych przestało mieć moc. Poradnik jest najzwyczajniej w świecie stary, musimy go zaktualizować.
Przyklasnę, ale... mając na uwadze stan kadrowy Rządu (o tym za chwilę) zastanawiam się - kto będzie ów poradnik aktualizował, i w jakim czasie to uczyni?
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 Aby poinformować wstępnie o składzie gabinetu powiem o nim jak najbardziej prosto. Na stanowisko MSZ wstępnie zgodził się JE Fryderyk Orański - Nassau. Bardzo dziękuję mu za tą deklarację, mam nadzieję że stan się utrzyma.
Kiedy zaś możemy spodziewać się powołania MSZ i jakiegoś małego expose z jego strony? Obecnie wspomniana osoba nie jest za specjalnie aktywna.
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 Drugą osobą, którą bardzo chciałem zaangażować do pracy politycznej był JE Stanisław Dmowski - mój kolega kontrkandydat do stanowiska Premiera. Jego założenia były natomiast w teorii bliskie moim, wobec tego myślę że zgadzalibyśmy się ze sobą - a o to chodzi w gabinecie. Wobec tego poczekam na jego odpwiedź.
I jak? Zgodził się? Pomijam kompletną niepoważność podobnych deklaracji i w ogóle pisanie nam "chciałbym ale nie wiem czy się zgodzi". Pan, panie Premierze, w ogóle nie ma pomysłu na swój rząd! Pan, panie Premierze, w ogóle nie ma ludzi, z którymi mógłby pan swoją misję realizować? Jak długo pan wytrzyma pracując samodzielnie? Opowiadał pan w czasie debaty jak wiele działów trzeba budować, a tu się okazuje, że Was jest dwóch. A i to mocno naciągając rzeczywistość.
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 Odnośnie innych osób należących do gabinetu, jeszcze zastanawiam - wiele planów w mojej głowie nadal się kreci i rozwija. Ale by mówić o szerokim rządzie potrzebowalibyśmy szerokiej gamy ludzi, z których można byłoby ten rząd wybrać. Obecnie tej gamy brak - ale liczę, że zostawiajac fotel premiera dla innej persony, będzie mogła ona wybrać swój gabinet spośród aktywnego i żywego ludu.
Czyli... tak w zasadzie to nie wie pan co chce przez 4 miesiące zrobić?
Christien van der Pohl pisze: 20 gru 2019, 01:24 Kończąc już wypowiedź, przedstawiłem szczegółowy program swoich zamiarów, [...]
Nie panie Premierze. To co nam pan przedstawił to nawet nie zarys, a jedynie mglisty jak jesienny poranek niedoprecyzowany plan. Nie ma to nic wspólnego ze szczegółami.

Jak długo zatem?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Christien van der Pohl »

Po raz kolejny zawodzi mnie Pan kolejnym atakiem ze swojej strony, czyż naprawdę nie umie WKW rozmawiać już poważnie o przyszłości?

Dreamland potrzebuje zgody, na tyle dobrej aby wyrobić kanon dla dalszego jego istnienia. Spodziewa się Pan rzadu z niewiadomo jak ilu osób, kiedy na stronie Królestwa jest ich ledwie garstka. A aktywnych? Jeszcze mniej. Proszę więc spojrzeć na fakty, a nie wyimaginowanymi marzeniami odnośnie przyszłości.

Poprzez wdrażanie inicjatyw na stronie innych nacji, mam nadzieję na współpracę, którą uda się nawiązać. Taka współpraca otworzy nam drogę do szerokich incjatyw, które być może skłonią niektórych obywateli innych nacji do przyłączenia się w szereg naszych obywateli.

Jeśli chodzi o stałych wrogów i przyjaciół, po co ja mam to tłumaczyć? Pan był MSZ? Czy przespał Pan swoją kadencję? Myślę, że jednak nie. Jak wiemy relację się zmieniają, ale istnieją pewne stare i niegojące się spory (jak np. z Sarmacją) jak i stałe przyjaźnie, a Pan powinien o tym wiedzieć jak najlepiej.

Odnośnie gospodarki, ja nie mam zamiaru tworzyć kursu walut i kantoru walutowego. Wartość pieniądza ma rosnąć, ale w znaczeniu jego użytku w Królestwie. Jak mamy utrzymać ludzi w granicach Królestwa, jeżeli nic nie mają ze swojej pracy?

Kto będzie poradnik aktualizował, tego nie wiem. Naprawdę chciałbym odpowiedzieć na to pytanie, sam mogę opierając się na obecnym stanie prawnym go przygotować, ale kto go wdroży? Chyba KKI powinno się tym zająć, ale ostatnio ucichło.

To, że wspomniana osoba nie jest specjalnie aktywna, nie znaczy że nie istnieje. Nie będę się jednak wypowiadać za kogoś, gdyż to zabija wszelkie zasady kultury.
Czyli... tak w zasadzie to nie wie pan co chce przez 4 miesiące zrobić?
To pytanie to absurd, umie WKW czytać ze zrozumieniem? Czy może nie tylko przespał Pan swoją kadencje, jak i lekcje czytania?

Program przeze mnie przedstawiony ma pokazać na jakich falach myślę i odbieram, ma pokazać że jestem gotowy do współpracy i rozmów z ludźmi, a nie prowadzić rząd zamkniętej polityki na zasadzie „ mów, ja posłucham a pomysł do kosza wyrzucę”.

Pytanie jak długo? Tak długo aż Pan zacznie rozumieć krytyczny stan Królestwa.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Stanisław Dmowski »

Utarł się, w każdym razie tak mi się wydaje, taki zwyczaj, że premier przy okazji swojego expose podaje listę osób, które powołuje na dane ministerstwa i po tymże przemówieniu dokonuje odpowiedniego zarządzenia, w którym tychże ministrów powołuje. Jeśli uznaje się, że jakiś kandydat jeszcze się nie zgodził co do piastowanego ministerstwa lub brak kandydatów na dane ministerstwo to albo nadmienia się, że do czasu znalezienia to sam premier obejmie daną tekę lub w ogóle expose nie wygłaszać. Ujawnił się zrozumiały brak doświadczenia i obycia w stanowiskach rządowych, nad czym ubolewam, bo wystawiacie się na niepotrzebne ciosy ze strony próchna.

Dalej, kolejna skucha. Nie ma czegoś takiego jak poprzedni rząd. Są tylko byli premierzy, byli ministrowie, którzy będą Wam wciskał kija między szprychy a nie wspierał w realizacji swoich zadań, byle udowodnić, że Wasz wybór był nieporozumieniem.

Moje osobiste przemyślenia i pytania nt samego programu nakreślonego w tym expose:

1. Ujednolicenie wojska, z ust zwolennika federacji brzmi to dość dziwnie, po co?

2. Punkt nt. ujednolicenia uniwersytetów. Pytanie jest następujące, po co w takim razie tworzyliście oddzielny uniwersytet, podkreślając jego niezależność od UK, by teraz coś takiego postulować? Nie lepiej było od razu po prostu w ramach UK założyć katedrę mikrozofii?

3. Sprawa poradnika, kto go wykona? Rzucacie się z motyką na słońce!

4.Program otwartej bramy - jakie inicjatywy będą wdrażane na stronach innych mikronacji?
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Ja dodam jeszcze pytania:

1) kiedy dojdzie do powołania ministrów?
2) kiedy dojdzie do udzielenia odpowiedzi na pytania lorda Dmowskiego?
3) kiedy i jakie działania w pierwszej kolejności Rząd podejmie?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Czy leci z nami premier?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Odnoszę wrazenie, że wdepnelismy w wielkie gówno...
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Mnie też nie nastraja pozytywnie brak Premiera, tudzież odpowiedzi na zadane pytania. Ale weźmy poprawkę że są święta a po nich dopiero bijmy na alarm.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Maciej II »

No tak, przecież leżący od prawie tygodnia wniosek o obywatelstwo oraz leżące od więcej niż tygodnia powołanie ministra jest najlepszym przykładem tego, że trzeba sobie jeszcze dać czas.


:^)
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Nie mówię byśmy czekali w nieskończoność. Jeśli do jutra będzie brak odzewu Premiera i konkretów przychylę się do głosów krytyki. Podzielam zdanie że pewne sprawy wymagają zdecydowanie szybszych decyzji. Jednak w obecnym okresie mogę kilkudniowy brak obecności zrozumieć.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Premier był ostatnio aktywny 25.12 o 2:02
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Wysoka Izbo,

Chciałbym zapytać Kolegów Lordów jak się zapatrują na przyjecie przez PK symbolicznej uchwały o braku wotum zaufania? Oczywiście, poza wymiarem symbolicznym, uchwała taka nie miałaby żadnego przełożenia na rzeczywistość, jednak być może uzmyslowilaby premierowi, że trochę nie tego?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Wielebny Marszałku,

ja jestem osobiście przeciwny podejmowaniu takiej uchwały. Moim zdaniem to półśrodek. Albo czekamy cierpliwie na powrót Premiera, albo zaczynamy zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum...
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Stanisław Dmowski »

Uchwała jest zbędna, niech JKW pamięta, że swego czasu i wobec Was takie uchwały z Parlamentu szły...
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 25.12.2019] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RIIF »

Stanisław Dmowski pisze: 29 gru 2019, 10:30 Uchwała jest zbędna, niech JKW pamięta, że swego czasu i wobec Was takie uchwały z Parlamentu szły...
Pamiętam, pamiętam. Nauczyłem się wówczas co nieco. Ale dobrze, wola Kolegów jest wolą Narodu.

W związku z upływem czasu przewidzianego na dyskusję, wobec braku odpowiedzi Premiera, zamykam dyskusję.

Z ramienia NEP KD oświadczam ponadto, że jeszcze dziś stanie w Królewskiej Kancelarii wniosek o referendum w sprawie odwołania Premiera KD.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości