[GŁOSOWANIE do 03.09.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

[GŁOSOWANIE do 03.09.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Milan Trastamanta »

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość Marszałku!
Wysoka Izbo!

Z Republiki Suderlandu docierają do nas wszystkich niepokojące wieści o pogwałceniu porządku konstytucyjnego w drodze zamachu stanu - do czego wykorzystano również tamtejsze sądownictwo.

Ten Parlament jest bezpośrednim spadkobiercą 21 lat idei demokratyzacji urzeczywistnianej w Królestwie Dreamlandu i wywodzi się w prostej linii z najstarszego organu demokratycznego polskiego mikroświata.

Dotychczasowe działania Ministra Spraw Zagranicznych Jego Królewskiej Mości w sprawie suderlandzkiego zamachu stanu nie są wystarczające, czego zdają się dowodzić ostatnie publiczne raporty.

Wnoszę, by Parlament zwrócił się do demokratycznej wspólnoty suderlandzkiej z przyjacielskim apelem o przywrócenie ładu konstytucyjnego.

Wnoszę również, by Minister Spraw Zagranicznych został zobowiązany do podjęcia kolejnych działań w zakresie swoich uprawnień tak, by wspomóc demokratyczną wspólnotę obywateli Suderlandu w przywracaniu ładu - oraz aby złożył Parlamentowi pełen raport ze swoich działań i sytuacji w Republice. Parlament powinien przede wszystkim zostać poinformowany, czy Rząd Jego Królewskiej Mości uważa, że obecne władze Republiki Suderlandu mogą w istocie legalnie reprezentować demokratyczną wspólnotę tego państwa.

WKW Marszałku, proszę o zarządzenie debaty.

Drodzy Koledzy, jestem gotowy do dyskusji - tak nad meritum, jak i nad formą.

Milan Trastamanta
UCHWAŁA
PARLAMENTU KRÓLEWSKIEGO
KRÓLESTWA DREAMLANDU

W dniu ... 2019 roku
Parlament, bezpośredni kontynuator pierwszych demokratycznych instytucji polskiego Mikroświata, które stały się wzorem dla następnych,
pomny swojej roli w krzewieniu idei demokratycznych;


wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją polityczną w Republice Suderlandu, a w szczególności siłowym usunięciem demokratycznie obranych władz Republiki;

sprzeciwia się używaniu konstytucyjnych organów władzy sądowniczej do zaprowadzania pozakonstytucyjnych porządków;
wobec czego Parlament:
zwraca się z apelem do demokratycznej wspólnoty obywateli suderlandzkich o przywrócenie ładu konstytucyjnego;

zwraca się do Ministra Spraw Zagranicznych Jego Królewskiej Mości o dołożenie wszelkich starań w realizacji tego celu, oraz o zapewnienie demokratycznej wspólnocie obywateli Republiki Suderlandu wszelkiej rady i pomocy;

zobowiązuje Ministra Spraw Zagranicznych Jego Królewskiej Mości do złożenia raportu z wykonania uchwały w terminie 21 dni od jej podjęcia, uwzględniającej opinię o zdolności obecnych władz Republiki Suderlandu do reprezentowania demokratycznej suderlandzkiej wspólnoty obywateli.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,
Wielce Szanowny Wnioskodawco,

przyjmuję wniosek i na podstawie art. 20 ust. 1 Regulaminu Parlamentu Królewskiego zarządzam 3-dniową dyskusję nad złożonym projektem uchwały. W razie potrzeby zachęcam do złożenia wniosku o wydłużenie tejże.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowny Kolego,

pełniąc funkcję MSZ nie mogę obojętnie przejść obok tej inicjatywy. Znajduję ją bardzo przychylnie, jako wyraz zaufania do kierunku i działań podejmowanych przez MSZ do tej pory, ale i jako wyraz wsparcia i zachęty do dalszych działań w tym zakresie. Ministerstwo i Minister bez przerwy monitorują sytuację w Suderlandzie i są na etapie formułowania wniosków i zastrzeżeń, które zostaną wyrażone wobec strony suderlandzkiej. Mogąc podeprzeć się w tym działaniu także majestatem Parlamentu będzie z całą pewnością dla mnie osobiście bardzo istotne.

Z chęcią podpytam zaś jakie inne działania Kolega i Koledzy widzą, które moglibyśmy podjąć?

Wczoraj MSZ wystosował do KKSZ Suderlandu notę protestacyjną, w związku z dyplomatycznym potwarzem, którym uderzył w nasz kraj, i w ministra, p.o. Prezydenta Republiki. Odpowiedź utrzymana jest w tonie "nic się nie dzieje, nie ma co nam zwracać uwagi". Odnoszę wobec tego wrażenie, że Suderland nie za bardzo dostrzega do tej pory czynione zastrzeżenia społeczności międzynarodowej.

Na ten moment czekam również na wyrażenie zdania przez Premiera wobec dalszych działań. Wraz z Królem już omówiliśmy pewną opcję w ramach KSZ i pozostaje nam czekać na zdanie Premiera. Oczywiście wszystkie opcje są na stole. Nie możemy biernie przyglądać się jawnemu łamaniu prawa, w tym praw człowieka, w kraju należącym do wspólnoty mikronacji.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Szanowni Lordowie
Wysoka Izbo

Mam pewien dylemat nie co do uchwały, z którą się zgadzam, ale co do za głosowania przeciw lub wstrzymać się. Otóż chyba mamy jeden wspólny mianownik w tej sprawie - tj. niepokój- gdy idzie o sytuację w Suderlandzie, jak i całą politykę zagraniczną, gdzie sytuacja ociera się o przepisy prawa lub sytuację v-geopolityczną. Nie mam w tej sprawie tak dużej wiedzy jak pewnie co niektórzy, ale na pewno mój apel by nie tylko sytuację monitorować ale informować jak sytuacja Suderlandu wygląda i czy, a jeśli tak, jak wpływa na nasze to położenie wewnątrz i na zewnątrz naszego Królestwa.

Problem z głosowaniem mam o tyle, zgadzając się zarówno z wnioskodawcą uchwały jak i JKW Robertem, czy mamy prawo pouczać Sunderland poprzez sprzeciw łamaniu prawa, pośrednio w nie ingerując, gdy pewne osoby przy władzy Dreamlandu sami prawo łamią. Tutaj pojawia się nie tylko niespójność polityki zagranicznej jaką w moim przekonaniu powinniśmy prowadzić ale też i samo pojęcie prawa. W moim przekonaniu, przy największej wierze, że uchwała ma mieć wymiar symboliczny wyrażenia niepokoju sytuacją w Suderlandzie , może być niebezpiecznym narzędziem w ręku Premiera Alusia. I to jest mój problem jak zagłosować, choć myślę że bez względu na mój głos i tak uchwała przejdzie.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Milan Trastamanta »

WKW Marszałku, Wysoka Izbo,
Drodzy Koledzy,

Cieszę się, że WKW Minister Spraw Zagranicznych przyjmuje projekt uchwały z akceptacją. Podobnie jestem rad, że dreamlandzka dyplomacja trzyma rękę na pulsie i pozostaje w bliskim kontakcie z naszymi drogimi suderlandzkimi przyjaciółmi.

Jestem pewien, że Królestwo Dreamlandu jako najstarsza demokracja może służyć naszym przyjaciołom radą i pomocą. W tym celu Dreamland musi być w stałym i życzliwym kontakcie zarówno z władzami, jak i demokratycznymi przedstawicielami suderlandzkiej opozycji. Jedni i drudzy powinni być adresatami działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Celem Dreamlandu powinno być wyłącznie przywrócenie konstytucyjnego ładu w Suderlandzie - lub konstatacja, że ten ład w istocie trwa.
Jarek Wawrzyniak pisze: 25 sie 2019, 15:45 Nie mam w tej sprawie tak dużej wiedzy jak pewnie co niektórzy, ale na pewno mój apel by nie tylko sytuację monitorować ale informować jak sytuacja Suderlandu wygląda i czy, a jeśli tak, jak wpływa na nasze to położenie wewnątrz i na zewnątrz naszego Królestwa.
Zwracam się do WKW Ministra z dokładnie tym samym apelem! Parlament powinien być informowany o krokach Rządu JKM związanych z Suderlandem. Demokratyzacja mikroświata jest naszą wspólną sprawą.
Jarek Wawrzyniak pisze: 25 sie 2019, 15:45 W moim przekonaniu, przy największej wierze, że uchwała ma mieć wymiar symboliczny wyrażenia niepokoju sytuacją w Suderlandzie , może być niebezpiecznym narzędziem w ręku Premiera Alusia.
Czy mogę prosić o rozwinięcie myśli? W jaki sposób może stać się niebezpiecznym narzędziem?
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Aleksander »

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

Premier Rządu Królestwa wyraża nadzieję, że stosunki z Suderlandu będą układały się harmonijnie, a sam Suderland dalej będzie, dzięki pokojowej kooperacji swoich obywateli, tak jak ma to miejsce dotychczas, błyszczeć na mapie młodszych braci i sióstr Dreamlandu.

Rząd Królestwa Dreamlandu pragnie rozwoju przyjacielskich stosunków z Suderlandem i ma nadzieję, że ostatnie zawirowania w polityce wewnętrznej naszego partnera, nie będą dalej rzucały cienia na dotychczasowe dobre relacje.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Jarek Wawrzyniak pisze: 25 sie 2019, 15:45 W moim przekonaniu, przy największej wierze, że uchwała ma mieć wymiar symboliczny wyrażenia niepokoju sytuacją w Suderlandzie , może być niebezpiecznym narzędziem w ręku Premiera Alusia.
Czy mogę prosić o rozwinięcie myśli? W jaki sposób może stać się niebezpiecznym narzędziem?
Chodzi o sytuację, w której uchwała trafiając na biurko Premiera stanie się narzędziem uprawianej polityki zagranicznej. Niestety ten Premier sam łamał prawo i danie mu instrumentu uchwały, która staje w obronie Suderlandzie go prawa jest jak wypuszczenie tajpana w skupisko ludzi. Stąd ja nie chcę przykładać do tego ręki.

Ponadto druga rzecz to trochę hipokryzja uczyć przestrzegania prawa innych, nie przestrzegają go we własnym Królestwie. Mój sprzeciw proszę nie traktować jako niezgadzanie się z uchwałą a wręcz jako branie w obronę w pierwszej kolejności naszego prawa, które bądź co bądź sami ustanawimy.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Milan Trastamanta »

Jarek Wawrzyniak pisze: 26 sie 2019, 09:00 Chodzi o sytuację, w której uchwała trafiając na biurko Premiera stanie się narzędziem uprawianej polityki zagranicznej. Niestety ten Premier sam łamał prawo i danie mu instrumentu uchwały, która staje w obronie Suderlandzie go prawa jest jak wypuszczenie tajpana w skupisko ludzi. Stąd ja nie chcę przykładać do tego ręki.
Ponadto druga rzecz to trochę hipokryzja uczyć przestrzegania prawa innych, nie przestrzegają go we własnym Królestwie. Mój sprzeciw proszę nie traktować jako niezgadzanie się z uchwałą a wręcz jako branie w obronę w pierwszej kolejności naszego prawa, które bądź co bądź sami ustanawimy.
Wysoka Izbo, Drogi Kolego,

Jeśli widzi Kolega, że jakikolwiek członek Rządu Jego Królewskiej Mości łamie prawo, sala obrad Parlamentu jest naturalnym miejscem, by te praktyki napiętnować. Jako Parlament mamy zarówno prawo, jak i obowiązek pełnić wobec Rządu JKM funkcję kontrolną.
Jeśli więc Drogi Kolega dostrzega naruszenia prawa, istnieją odpowiednie instrumenty. Sam przyłączę się do Kolegi, jeśli Kolega takie naruszenia wskaże.

Tymczasem zachęcam do poparcia uchwały dotyczącej Suderlandu, skoro - jak rozumiem - zgadza się Drogi Kolega z jej treścią. Historia demokracji w polskiej Sieci rozpoczęła się właśnie tu, w Dreamlandzie, i my jesteśmy kontynuatorem tej idei. Jest więc naszym obowiązkiem jako Parlamentu występować w imieniu idei demokratyzacji tam, gdzie to możliwe. To poprzez demokratyczne instytucje możliwa jest budowa mikroświata.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Maciej II »

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Izbo,

W pełni popieramy dotychczasowe decyzje Jego Ekscelencji Ministra Spraw Zagranicznych oraz Jego Ekscelencji Premiera Rządu Królewskiego i choć uważamy, że pewne sfery polityki zagranicznej Państwa Naszego winny być zakryte przed okiem ogółu, tak pragniemy podkreślić wagę informowania grona obywateli o podjętych "na szczycie" krokach, zwłaszcza w takich sytuacjach jak powyższa.

Mimo niesprawiedliwego potraktowania naszego zatroskania o bliskiego nam Sojusznika z którym to do tej pory łączyły nas ciepłe relacje, dalej uważamy Republikę Suderlandu za Naszego przyjaciela i żywimy nadzieje na jej dalszy, pomyślny rozwój.

Maciej II, R.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Filip von Sarm
Posty: 38
Rejestracja: 7 sie 2019, 10:51
NIM: 175232
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Filip von Sarm »

Popieram
Filip von Sarm, z Bożej łaski, Isprawnik na Choriv, Lord Parlamentu Królewskiego
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Aleksander »

Wysoka Izbo,
Wielebny Marszałku,

skoro odnowiłem już swój mandat demokratyczny do reprezentowania społeczeństwa dreamlandzkiego, to wypada mi stanąć w prawdzie. Ciąży na mnie 21 lat historii Dreamlandu, który, jak słusznie zauważono, zawsze był świątynią liberalizmu i prawdziwą ostoją tolerancji. Są to ideały, którym Rząd Królestwa Dreamlandu pragnie być wierny. Ideały piękne, wzniosłe, ale także aktualizujące się każdorazowo. Dzięki swej ponadczasowości pozwalają nam właściwie postępować w każdej sytuacji. Są jak zasada i drogowskaz, a nie konkretny przepis. Kultywujmy je zatem i pielęgnujmy.

Stanięcie w prawdzie wymaga sprzeciwienia się uchwale w proponowanym brzmieniu. Po pierwsze, uchwała ta jest mocno przedwczesna. Nie zdążył jeszcze wyschnąć tusz pióra sędziego podpisującego wyrok, by część członków naszej wspólnoty zdołała wydać własny werdykt. Nie jesteśmy jednakże w stanie wskazać, jak było naprawdę. Uchwała w proponowanym kształcie nie jest de facto troską o Suderland, a jest mową oskarżycielską. Dodajmy, że wygłoszoną w interesie jednego (sic!) obywateli Suderlandu. Nie wsłuchaliśmy się w racje drugiej strony dostatecznie.

Po drugie, uchwała w przedmiotowym kształcie naznaczona jest swoistym paternalizmem i została słusznie odebrana jako zapędy neokolonialne. Celem Królestwa Dreamlandu jest pokojowe współistnienie wszystkich państw mikroświata oraz harmonijny rozwój wzajemnych stosunków. Ruganie władz innych państw z pozycji Besserwissera jest całkowitym zaprzeczeniem nowej jakości polityki zagranicznej, którą chcemy tworzyć.

Apeluję zatem do wszystkich swoich wyborców, ale także wszystkich innych, którym na sercu leży dobro Dreamlandu, o zagłosowanie przeciw tej uchwale.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Wysoka Izbo, Drogi Kolego,
Jeśli widzi Kolega, że jakikolwiek członek Rządu Jego Królewskiej Mości łamie prawo, sala obrad Parlamentu jest naturalnym miejscem, by te praktyki napiętnować. Jako Parlament mamy zarówno prawo, jak i obowiązek pełnić wobec Rządu JKM funkcję kontrolną.
Jeśli więc Drogi Kolega dostrzega naruszenia prawa, istnieją odpowiednie instrumenty. Sam przyłączę się do Kolegi, jeśli Kolega takie naruszenia wskaże
Drogi Kolego Lordzie

Nie chcę jakby rozwijać tej kwestii w wątku poświęconym uchwale. Natomiast jeśli jest ten temat faktycznym zainteresowaniem kolegi Marszałka zapraszam do rozmowy w innym wątku na ten temat.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Milan Trastamanta »

Wasza Hrabiowska Wysokość Premierze,
Wysoka Izbo,

Trudno mi się zgodzić, by Dreamland zawsze pozostawał ostoją liberalizmu, podobnie jak nie zawsze bywał świątynią tolerancji. Nie wydaje mi się również, by wcześniej zauważano powyższe w tej debacie, a już z pewnością nie "słusznie". Cieszę się jednak, że Hrabia Odwilży podkreśla te ideały tak silnie; oby kierował się nimi zawsze, gdy pozostaje u steru Dreamlandu.

Przede wszystkim jednak, Premier zarzuca uchwale, że pisana była "w interesie jednego obywatela Suderlandu". Protestuję przeciwko sugestii Hrabiego, że złożyłem projekt uchwały, po to, aby wykorzystać Parlament Jego Królewskiej Mości "w interesie" jakiegokolwiek pojedynczego obcego obywatela.
To byłoby działanie niegodne funkcji lorda. Mam więc nadzieję, że mieliśmy tu do czynienia jedynie z przejęzyczeniem Hrabiego, być może dokonanym w stanie wyraźnego ideologicznego wzmożenia.

Następnie, uchwała zmierza dokładnie do tego, aby ustalić stan faktyczny ("jak było naprawdę"), powierzając tę rolę Ministrowi Spraw Zagranicznych. To Minister Rządu kierowanego przez Hrabiego przekazał nam informację o "zamachu stanu" poprzez swój biuletyn. Zamachem stanu sytuację w Suderlandzie nazywał też publicznie jeden z suderlandzkich wykonawców tego wydarzenia. Jak inaczej niż zamachem stanu chciałby nazwać to wydarzenie WHW Premier?

Oraz, czym charakteryzuje "nowa jakość w polityce zagranicznej", do której nawiązuje Premier? Czy Premier lub Minister Spraw Zagranicznych zechce zaznajomić Parlament z tym, w jaki sposób teraz zamierza prowadzić politykę zagraniczną z nową jakością?

Dreamland, szczególnie ze swoją historią czempiona mikroświatowej demokracji, ma prawo bacznie przyglądać się swoim partnerom. Dreamlandzki parlament ma natomiast prawo wiedzieć, czy Rząd JKM brata się z demokracjami, czy z organizacjami, w najlepszym wypadku, autorytarnymi. Do tego zmierza ta uchwała.

Apeluję o głosowanie ZA uchwałą.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Aleksander »

Kulego Lordzie!
Milan Trastamanta pisze: 27 sie 2019, 12:29Przede wszystkim jednak, Premier zarzuca uchwale, że pisana była "w interesie jednego obywatela Suderlandu". Protestuję przeciwko sugestii Hrabiego, że złożyłem projekt uchwały, po to, aby wykorzystać Parlament Jego Królewskiej Mości "w interesie" jakiegokolwiek pojedynczego obcego obywatela.
To byłoby działanie niegodne funkcji lorda. Mam więc nadzieję, że mieliśmy tu do czynienia jedynie z przejęzyczeniem Hrabiego, być może dokonanym w stanie wyraźnego ideologicznego wzmożenia.
Ależ bynajmniej! Jestem święcie przekonany, że kulega lord kieruje się szlachetnymi intencjami i ma na względzie zawsze dobro Królestwa Dreamlandu. Po prostu zaniepokojony jestem, że na szlachetnych intencjach kulegi lorda inni gracze mikroświatowi próbują opierać swoją narrację, by wyzyskać Parlament Królestwa celem realizacji własnych, niekoniecznie zawsze szlachetnych, celów.
Milan Trastamanta pisze: 27 sie 2019, 12:29Następnie, uchwała zmierza dokładnie do tego, aby ustalić stan faktyczny ("jak było naprawdę"), powierzając tę rolę Ministrowi Spraw Zagranicznych. To Minister Rządu kierowanego przez Hrabiego przekazał nam informację o "zamachu stanu" poprzez swój biuletyn. Zamachem stanu sytuację w Suderlandzie nazywał też publicznie jeden z suderlandzkich wykonawców tego wydarzenia. Jak inaczej niż zamachem stanu chciałby nazwać to wydarzenie WHW Premier?
Chciałbym powstrzymać się od formułowania wszelkich ocen na tym etapie sprawy. Ciężko jednak uznawać projekt uchwały za dociekanie stanu faktycznego, skoro już w swojej preambule zawiera element ocenny. Apeluję o więcej wstrzemięźliwości.
Milan Trastamanta pisze: 27 sie 2019, 12:29Oraz, czym charakteryzuje "nowa jakość w polityce zagranicznej", do której nawiązuje Premier? Czy Premier lub Minister Spraw Zagranicznych zechce zaznajomić Parlament z tym, w jaki sposób teraz zamierza prowadzić politykę zagraniczną z nową jakością?
Cieszę się, że to pytanie tu padło. Odpowiedzi na nie, jeżeli kulega lord nie ma nic przeciwko, udzielę w swoim expose. Korzystając z tego, że co prawda trochę przeciągnąłem wypowiedź, ale wielebny marszałek nie wyłączył mi jeszcze mikrofonu, pragnę zapowiedzieć, iż wygłoszenie expose nastąpi w ten weekend.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Milan Trastamanta »

Wasza Hrabiowska Wysokość Premierze
Wysoka Izbo
الوـس pisze: 27 sie 2019, 18:13 Ależ bynajmniej! Jestem święcie przekonany, że kulega lord kieruje się szlachetnymi intencjami i ma na względzie zawsze dobro Królestwa Dreamlandu. Po prostu zaniepokojony jestem, że na szlachetnych intencjach kulegi lorda inni gracze mikroświatowi próbują opierać swoją narrację, by wyzyskać Parlament Królestwa celem realizacji własnych, niekoniecznie zawsze szlachetnych, celów.
Jacyż to ludzie i jakież to cele? Czy Hrabia mógłby nieco rozjaśnić i tu? Mam taką zasadę, że lubię wiedzieć, przez kogo jestem wykorzystywany.
الوـس pisze: 27 sie 2019, 18:13 Chciałbym powstrzymać się od formułowania wszelkich ocen na tym etapie sprawy. Ciężko jednak uznawać projekt uchwały za dociekanie stanu faktycznego, skoro już w swojej preambule zawiera element ocenny. Apeluję o więcej wstrzemięźliwości.
Ponownie: zamach stanu to zamach stanu, to zamach stanu.
Powstrzymywanie się od ocen, gdy nasuwają się same, to nie dyplomacja, tylko eskapizm.

Ale jednak, uznając argument Hrabiego, zgłaszam autopoprawkę. Nowe brzmienie uchwały jest mniej ocenne; uchwała nadal jednak zobowiązuje MSZ do podjęcia dalszych działań. Postanowiłem skorygować również czas na przedstawienie Parlamentowi sprawozdania z 21 do 14 dni. Trzy tygodnie to jednak w mikroświecie mnóstwo czasu.
Nową treść projektu uchwały załączam.
الوـس pisze: 27 sie 2019, 18:13
Milan Trastamanta pisze: 27 sie 2019, 12:29Oraz, czym charakteryzuje "nowa jakość w polityce zagranicznej", do której nawiązuje Premier? Czy Premier lub Minister Spraw Zagranicznych zechce zaznajomić Parlament z tym, w jaki sposób teraz zamierza prowadzić politykę zagraniczną z nową jakością?
Cieszę się, że to pytanie tu padło. Odpowiedzi na nie, jeżeli kulega lord nie ma nic przeciwko, udzielę w swoim expose. Korzystając z tego, że co prawda trochę przeciągnąłem wypowiedź, ale wielebny marszałek nie wyłączył mi jeszcze mikrofonu, pragnę zapowiedzieć, iż wygłoszenie expose nastąpi w ten weekend.
Ależ skąd, wyglądam go niecierpliwie!

Zał. Tekst projektu uchwały po autopoprawce:
UCHWAŁA
PARLAMENTU KRÓLEWSKIEGO
KRÓLESTWA DREAMLANDU


W dniu ... 2019 roku

Parlament, bezpośredni kontynuator pierwszych demokratycznych instytucji polskiego Mikroświata, które stały się wzorem dla następnych,
pomny swojej roli w krzewieniu idei demokratycznych;


wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją polityczną w Republice Suderlandu, a w szczególności siłowym usunięciem demokratycznie obranych władz Republiki;

wobec czego Parlament:

zwraca się z apelem do demokratycznej wspólnoty obywateli suderlandzkich o dbałość o ład konstytucyjny;

zwraca się do Ministra Spraw Zagranicznych Jego Królewskiej Mości o dołożenie wszelkich starań w realizacji tego celu, oraz o zapewnienie demokratycznej wspólnocie obywateli Republiki Suderlandu wszelkiej rady i pomocy;

zobowiązuje Ministra Spraw Zagranicznych Jego Królewskiej Mości do złożenia raportu z wykonania uchwały w terminie 14 dni od jej podjęcia, uwzględniającej opinię o zdolności obecnych władz Republiki Suderlandu do reprezentowania demokratycznej suderlandzkiej wspólnoty obywateli, a także perspektyw na przyszłość.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA do 28.08.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Milan Trastamanta »

Wysoka Izbo,

Los projektu uchwały nie jest, jak widać, przesądzony. Ponownie apeluję do Kolegów Lordów o oddanie głosu za.

Dreamland ma prawo interesować się stanem instytucji demokratycznych naszych zagranicznych partnerów. Parlament Królewski ma zaś prawo kontrolować Rząd JKM i domagać się odeń działania.

O tym jest ta uchwała.

Wasza Królewska Wysokość Marszałku, proszę o otwarcie głosowania.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 03.09.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

na wstępie powiem, że jestem rad z odbywania się tej debaty i zarysowania linii podziału w podejściu do PZ KD. To o wiele lepsze niż udawanie, że PZ nic nie daje, nie jest nam potrzebna itd. A takich postaw w mikroświecie nie brakuje. Raduje się me serce w związku z taką odmianą.

Nie padł wniosek o wydłużenie debaty, wobec czego na podstawie stosownych przepisów zarządzam głosowanie zasadnicze, które potrwa 5 dni, do 3 września włącznie.

Karta do głosowania:
JKM Maciej II:
JKW Robert II Fryderyk:
hrabia de la Ciprofloksja:
pan Trastamanta:
pan Wawrzyniak:
pan von Witt:
pan von Sarm:
Projekt uchwały:
UCHWAŁA
PARLAMENTU KRÓLEWSKIEGO
KRÓLESTWA DREAMLANDU


W dniu ... 2019 roku

Parlament, bezpośredni kontynuator pierwszych demokratycznych instytucji polskiego Mikroświata, które stały się wzorem dla następnych,
pomny swojej roli w krzewieniu idei demokratycznych;


wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją polityczną w Republice Suderlandu, a w szczególności siłowym usunięciem demokratycznie obranych władz Republiki;

wobec czego Parlament:

zwraca się z apelem do demokratycznej wspólnoty obywateli suderlandzkich o dbałość o ład konstytucyjny;

zwraca się do Ministra Spraw Zagranicznych Jego Królewskiej Mości o dołożenie wszelkich starań w realizacji tego celu, oraz o zapewnienie demokratycznej wspólnocie obywateli Republiki Suderlandu wszelkiej rady i pomocy;

zobowiązuje Ministra Spraw Zagranicznych Jego Królewskiej Mości do złożenia raportu z wykonania uchwały w terminie 14 dni od jej podjęcia, uwzględniającej opinię o zdolności obecnych władz Republiki Suderlandu do reprezentowania demokratycznej suderlandzkiej wspólnoty obywateli, a także perspektyw na przyszłość.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 03.09.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Milan Trastamanta »

JKM Maciej II:
JKW Robert II Fryderyk:
hrabia de la Ciprofloksja:
pan Trastamanta: ZA
pan Wawrzyniak:
pan von Witt:
pan von Sarm:
Robert II Fryderyk pisze: 29 sie 2019, 13:57 Wasza Książęca Mość,
Stare nawyki? 😉
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 03.09.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: RIIF »

Milan Trastamanta pisze: 29 sie 2019, 14:13
Robert II Fryderyk pisze: 29 sie 2019, 13:57 Wasza Książęca Mość,
Stare nawyki? 😉
Oh my... poprawiłem.
Kajam się.

Nie wyłapałem, choć zazwyczaj mi się udaje.

Ale nawyk owszem. Głupio mi teraz.

A przy okazji głosuję:
JKM Maciej II:
JKW Robert II Fryderyk: ZA
hrabia de la Ciprofloksja:
pan Trastamanta: ZA
pan Wawrzyniak:
pan von Witt:
pan von Sarm:
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 03.09.2019] Uchwała Parlamentu Królewskiego w sprawie sytuacji w Republice Suderlandu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

JKM Maciej II:
JKW Robert II Fryderyk: ZA
hrabia de la Ciprofloksja:
pan Trastamanta: ZA
pan Wawrzyniak: WSTRZYMUJĘ SIĘ
pan von Witt:
pan von Sarm:
Jarosław von Wawrzyniak>>
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość