[DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

[DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

nie tak dawno temu, w trakcie debaty dotyczącej wyboru Marszałka, Lord @Milan Trastamanta zapytał o dalsze losy witryny http://parlament.dreamland.net.pl/. Rozpoczynam tę dyskusję bo chciałbym by losy te określił PK wspólnie, w ogniu krytyki i argumentów.

Witryna jest mocno nieaktualna. Ze swojej strony, co prawda, zaktualizowałem feed RSS, który teraz podaje aktualne nowe akty prawne, jednak już np. lista Marszałków czy Wicemarszałków kończy się na 2017 roku (Witt/Radziecki). Sprawozdania budżetowe są raptem trzy, i również kończą się w 2017 roku. Aktualizację spisu parlamentarzystów (lordów) przerwano około IQ 2018 roku.

Mamy drugą połowę 2019 roku. System rozproszonych witryn, w moim mniemaniu, się nie sprawdza i niczego nie wnosi. Warstwa narracyjna to to forum, także archiwa tu się znajdują. Warstwa historyczna, owszem, ważna, wymaga jednak stałej obsługi przez każdego kolejnego zarządzającego instytucją, a tego zagwarantować nie sposób. W końcu też - czy warto robić sztukę dla sztuki?

Nie unikam pracy i jeśli taka będzie wola Kolegów to podejmę się trudu odtworzenia historycznych danych i naniesienia ich na witrynę. Przy czym, nie ukrywam, wówczas oczekiwał będę pomocy.

Co więc Koledzy o tej sprawie myślicie?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

czy brak jakiegokolwiek zainteresowania tym wątkiem i poruszoną w nim tematyką mam również rozumieć jako kompletną obojętność wobec dalszych losów wspomnianej witryny? Jeśli tak to przyznaję, że bliżej jestem wniosku o jej zarchiwizowanie, a z odnośnika na WWW KD uczynienie linku do naszego subforum.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Post autor: Maciej II »

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Izbo,

W mojej opinii życie Królestwa Dreamlandu powinno opierać się głównie na jego forum - strony są jedynie dodatkami i powinny być prowadzone jedynie jeżeli jest taka chęć lub potrzeba. W mojej opinii strona parlamentu powinna być na tyle statyczno-historyczna, by dane na niej nie wymagały ciągłych zmian, można np. poszukać jakichś publikacji o dreamlandzkiej demokracji i tam je umieścić, niby jakieś "muzeum". Nie widzę osobiście sensu by miał JKW regularnie aktualizować tu i na stronie listy lordów, z drugiej strony, fajnie by było, gdyby odnośniki na stronie nie odsyłały gdzieś w kosmos, a do obecnego forum Sali Obrad.

Z wyrazami szacunku,
Maciej II, R.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Post autor: Milan Trastamanta »

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Marszałku,

Przepraszam, to ja niejako wywołałem tę dyskusję i następnie zamilkłem.

W pełni zgadzam się z Jego Królewską Mością. Życie Dreamlandu nie będzie odbywało się na statycznych stronach internetowych, więc są one sprawą drugorzędną. Pierwszeństwo ma forum i wszelkie inne przestrzenie komunikacji (Discord, IRC), i to o nie należy dbać w pierwszej kolejności. Nie jesteśmy jednak i nigdy nie byliśmy forumnacją, a witryny internetowe, nawet jeśli nie pełnią wiodącej roli, mają swój niezaprzeczalny walor.

Najchętniej zatem widziałbym stronę Parlamentu podobnie jak WKM (choć może bez takiego ukłonu w kierunku „muzeum”) - raczej jako wizytówkę Parlamentu zapewniającą ogólne i każdocześnie prawdziwe informacje o Parlamencie i o dreamlandzkim parlamentaryzmie, wraz z rzucającymi się w oczy linkami do forum (lub też do poszczególnych jego działów, w zależności od koncepcji).
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

wszystkie trzy koncepcje, które dotąd w tej dyskusji padły są do realizacji, i w zasadzie dość szybko. Chciałbym poznać zdanie reszty kolegów Lordów nim podejmę ostateczną decyzję co do kierunku, który jak rozumiem ostatecznie i tak leży w mej gestii. Chcę oprzeć ową decyzję o Wasz punkt widzenia, i w wyniku pewnego consensusu.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Post autor: Aleksander »

Osobiście widziałbym tę stronę jako taką specyficzną gablotkę. Nie ma sensu dawać tam aktualnych informacji, bo za chwilę znowu nikt nie będzie jej aktualizował. Za to poczet marszałków byłby mocno na miejscu.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Filip von Sarm
Posty: 38
Rejestracja: 7 sie 2019, 10:51
NIM: 175232
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Post autor: Filip von Sarm »

Aktualizować ją. Mogę się tym zająć (jak jest w wordpreesie)
Filip von Sarm, z Bożej łaski, Isprawnik na Choriv, Lord Parlamentu Królewskiego
Obrazek
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DYSKUSJA] Witryna PK - parlament.dreamland.net.pl

Post autor: RIIF »

Wysoka Izbo,
Szanowni Koledzy,

wobec wyraźnego zarysowania się pewnego kierunku, i jak się zdaje wyczerpania tematu, zamykam dyskusję. Dziękuję za udział i postaram się możliwie prędko wdrożyć następujące jej elementy:
  • zaktualizować poczet marszałków;
  • pozostałe części strony zmienić w taki sposób by odnosiły się do maksymalnie ogólnych informacji, co będzie wiązało się z usunięciem (zarchiwizowaniem) informacji historycznych, nieaktualizowanych;
  • zaktualizować link i odnośniki;
  • przebudować główną stronę tak by w jasny sposób określała aktualny charakter witryny;
jestem przekonany, że dzięki temu kolejni Marszałkowie również będą mogli w prosty sposób o witrynę tą dbać.

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości