Parlament wraca do pracy

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Parlament wraca do pracy

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo.

Po dłuższej przerwie, spowodowanej stanem klęski aktywnościowej Parlament Królewski wraca do normalnej pracy. Z tego miejsca chciałbym powitać na sali plenarnej wszystkich dotychczasowych, jak i nowo powołanych lordów. Chciałbym również podziękować Jego Królewskiej Mości Maciejowi II za zaufanie i powierzenie mi roli Marszałka Parlamentu Królewskiego. Postaram się ze swojej strony dołożyć wszelkich starań by prace dreamlandzkiej legislatywy były sprawne i owocne. Na początek zaktualizowałem stan osobowy izby - aktualna lista lordów.

Wszystkich lordów zapraszam do odświeżenia sobie przepisów, które leżą u fundamentu funkcjonowania tego gremium. Po pierwsze aktualna Karta Konstytucyjna, po wtóre Regulamin Parlamentu Królewskiego. Warto również rzucić okiem na Bazę Prawną oraz dział Ogłoszeń Urzędowych.

Zachęcam już dziś do zgłaszania wniosków, uwag i aktywnego korzystania z inicjatywy ustawodawczej.

Pozostaję do pełnej dyspozycji Szanownych Państwa.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Panie Marszałku

Gratuluję powołania na urząd Marszałka Parlamentu, wierząc że praca Parlamentu nie tylko będzie obfitował w debaty ale jako nienaruszalne zasady pluralizm i bezstronności będą cnotami tak tej izby jak i Pana przewodzenia jej pracami.

Życzę wytrwałości i powodzenia w Pana pracy nie tylko służbie stanowienia prawa ale i na chwałę całego Królestwa tak Parlamentu jak i mieszkańców oraz obywateli.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość.
Wysoka Izbo.

W celu wyprowadzenia prac Parlamentu Królewskiego bliżej dreamlandzkiego społeczeństwa w dniu dzisiejszym przeprowadziłem prace remontowe naszego gmachu i uczyniłem go bardziej widocznym na forum głównym Królestwa. Dzięki wycięciu krzaków zasłaniających nasz budynek i odnowieniu elewacji, budynek nasz zajaśniał i nie można obok niego przejść obojętnie. Wierzę, że ruch ten spowoduje większą transparentność naszej pracy i zachęci nas wszystkich do aktywnego działania na rzecz Królestwa.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: Aleksander »

Wydaje mi się, że te nowe tablice informacyjne powinny być jednak w środku. Psują wygląd fasady .
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Nadto przycięcie krzaków tak, ale wycinanie a za nim niszczenie środowiska i dewastacji roślinności to już przesada. Protestuję.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

A jeśli chodzi o mamone za pracę w pocie czoła, to kiedy będzie ta zaległą i bieżącą? Ostatnia jaka była wypłacana to do czerwca jak dobrze pamiętam.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: Milan Trastamanta »

الوـس pisze: 11 sie 2019, 10:29 Wydaje mi się, że te nowe tablice informacyjne powinny być jednak w środku. Psują wygląd fasady .
Estetyka pozostanie pewnie sprawą indywidualnych preferencji. Podoba mi się jednak pomysł, aby odsłonić nieco więcej innym Dreamlandczykom i użytkownikom forum. Fasady gmachu moim zdaniem do nie szpeci. Gratulacje, WKW Marszałku.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: RIIF »

الوـس pisze: 11 sie 2019, 10:29 Wydaje mi się, że te nowe tablice informacyjne powinny być jednak w środku. Psują wygląd fasady.
Sprecyzujecie Kolego o które tablice chodzi?
Jarek Wawrzyniak pisze: 11 sie 2019, 11:48 Nadto przycięcie krzaków tak, ale wycinanie a za nim niszczenie środowiska i dewastacji roślinności to już przesada. Protestuję.
Kolego Lordzie, na nic protesty. To były chore krzaki. Pełne mszycy, stanowiące zagrożenie dla przechodniów. Bez żadnego trybu, i żalu, się ich pozbyliśmy. Na nic protesty.
Jarek Wawrzyniak pisze: 11 sie 2019, 12:25 A jeśli chodzi o mamone za pracę w pocie czoła, to kiedy będzie ta zaległą i bieżącą? Ostatnia jaka była wypłacana to do czerwca jak dobrze pamiętam.
Krwawica nie wystarcza? A na poważnie - pisałem już w tej sprawie do @matmax by uzyskać dostęp do konta Parlamentu, wczoraj bodajże, z uwagi na Jego wyjazd oczekuję na odpowiedź. Gdy tylko nadejdzie uporządkuję.
Milan Trastamanta pisze: 11 sie 2019, 12:53 Estetyka pozostanie pewnie sprawą indywidualnych preferencji. Podoba mi się jednak pomysł, aby odsłonić nieco więcej innym Dreamlandczykom i użytkownikom forum. Fasady gmachu moim zdaniem do nie szpeci. Gratulacje, WKW Marszałku.
Dziękuję serdecznie. Lubię pochlebstwa, łasym na nie bardzo. Zainteresowany Kolega Lord teką Wicemarszałka?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: Milan Trastamanta »

Robert II Fryderyk pisze: 11 sie 2019, 13:36 Dziękuję serdecznie. Lubię pochlebstwa, łasym na nie bardzo. Zainteresowany Kolega Lord teką Wicemarszałka?
Jeśli Prześwietnym Kolegom Lordom nie będzie przeszkadzała taka kariera przez pochlebstwa, to zgłoszę swoją kandydaturę.
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: RIIF »

Wspaniale. Ja, dla porządku, zamierzam również rozpisać wybór Marszałka. Traktuję powierzenie mi funkcji jako gest pro tempore, dla uporządkowania spraw. Ale to, jestem przekonany, że tak być powinno, sam Parlament winien swego Marszałka wybrać.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Jeśli roślinność choruje, to choć serce boli, trza się pozbyć by nowa mogła rosnąć zdrowo. Jak najbardziej zabieg usprawiedliwiony a więc koniec protestu.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 11 sie 2019, 13:36
الوـس pisze: 11 sie 2019, 10:29 Wydaje mi się, że te nowe tablice informacyjne powinny być jednak w środku. Psują wygląd fasady.
Sprecyzujecie Kolego o które tablice chodzi?
Chodzi o te wszystkie linki. Psuje to estetykę forum jak dla mnie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: RIIF »

الوـس pisze: 11 sie 2019, 14:32 Chodzi o te wszystkie linki. Psuje to estetykę forum jak dla mnie.
Jedną zdjąłem. Reszta... hm, w zasadzie uzasadniona. Dajmy im chwilę powisieć, zobaczymy czy Ok, zgoda? Ostatecznie mogę je zawiesić wewnątrz parlamentarnej kancelarii. Ale też edukacji nigdy dość ;)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Parlament wraca do pracy

Post autor: RIIF »

Wysoka Izbo, szanowni Państwo,

informuję, że Kancelaria Parlamentu Królewskiego przygotowała już listy wypłat, które regularnie będą do Was wpływać, począwszy od dnia 15.08, co miesiąc.

W zakresie zaległych wynagrodzeń proszę o konkretne informacje/wnioski o uregulowanie zaległości - podanie za jaki okres przysługuje zaległe wynagrodzenie - wnioski takie będę realizował bezzwłocznie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości