Program Rojalistycznej Partii Dreamlandu

Archiwalne posty RPD.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Program Rojalistycznej Partii Dreamlandu

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy rojaliści,
Drodzy konserwatyści,
Drodzy patrioci,
Królestwa Dreamlandu
Księstwa Furlandii i Luidoru
Królestwa Scholandii,
złączonych koroną


Jego Ekscelencja Leszek van der Fryssau Prezes Rojalistycznej Partii Dreamlandu w imieniu członków Rojalistycznej Partii Dreamlandu ogłasza program pierwszy program naszej partii. Program jest wytyczną dla członków RPD oraz również planem gdy dojdziemy do władzy. Program składa się 13 punktów, które określają charakter naszej partii. Żeby wypowiedzieć się na temat programu, trzeba z uwagą jego przeczytać, ewentualnie zadać pytanie Prezesowi, które je z przyjemnością odpowie.

Zapraszam do lektury!
Obrazek
Link do programu:
https://docs.wixstatic.com/ugd/660575_f ... a5afc6.pdf
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Program Rojalistycznej Partii Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Z zainteresowaniem przeczytałem program RPD i jestem go niezwykle ciekaw, chciałbym zadać kilka pytań pomocniczych, by lepiej go zrozumieć.

1. Na co położyłby Pan nacisk, wprowadzając zmiany, aby ugruntować moją pozycję jako katalizatora dla sił parlamentarnych?

2. Na czym polegałoby zrównanie pozycji Rządu i Parlamentu?
2a. Czy zerwałby Pan z dotychczasowym, dość Monteskiuszowskim podziałem władzy na rzecz czegoś innego?
2b. Jakie byłyby kompetencje Parlamentu Królewskiego w prowadzeniu np. polityki zagranicznej, (2c.) a jakie Rządu w np. kwestii legislacyjnej aby doszło do "wyrównania pozycji sił"?

3. Dlaczego kadencja Premiera Rządu powinna trwać dwa lata? Czy obecna sytuacja, gdzie wybory są przeprowadzane relatywnie często, lecz na warunki mikronacyjne - dają dość długi czas na wprowadzenie zmian, ma jakieś konkretne wady?
3a. Czy łącząc wybory Premiera z wyborami do Parlamentu Królewskiego, przy założeniu, że kadencja Premiera trwa dwa lata, wydłużamy kadencję PK również do dwóch lat?

4. Jaka jest koncepcja odbudowy Królewskiej Armii Dreamlandu? W jakim kierunku poszedłby jej Głównodowodzący, czy byłaby to armia nastawiona ofensywnie czy defensywnie?
4a. Czy odbudowa armii oznacza również wprowadzenie jej jako narzędzia w polityce zagranicznej KD?


Pozdrawiam i liczę na rychłą odpowiedź.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Program Rojalistycznej Partii Dreamlandu

Post autor: Tannegard »

Szanowny Panie Przewodniczący!

Mam kilka pytań co do programu:
3. Odbudowanie Królewskiej Armii Dreamlandu;
Jak zamierza Pan odbudować armię? Nie od dziś wiadomo że do tego celu najbardziej się nadaje ktoś o zacięciu w wojskowości. Potrzeby jest wizjoner/pasjonat. Jest ktokolwiek w tym temacie?
6. Wzmocnienie roli wojska jako siły dbającego o porządek i bezpieczeństwo
Dreamlandczyków;
Czy to oznacza że wg. Pana porządek w Dreamlandzie jest zagrożony i obecne służby nie radzą sobie z tą kwestią?
8. Wpisanie do konstytucji elekcyjnej dziedziczności oraz obowiązkowe wyznaczanie następcy
tronu;
Co Szanowny Pan rozumie przez dziedziczną elekcyjność? Wyznaczony następca, który musi być zaakceptowany przez społeczeństwo? Czy może pomysł jest inny?
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: Program Rojalistycznej Partii Dreamlandu

Post autor: Milan Trastamanta »

Szanowny Panie Przewodniczący

Z chęcią poznam odpowiedzi na pytania zadane przez Andy’ego Sky. Dorzucam swoje trzy grosze.

Akcentuje Pan konserwatyzm - swój i partii. Co to dla Pana oznacza - konserwatyzm i być konserwatystą?
Milan Trastamanta
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Program Rojalistycznej Partii Dreamlandu

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy Moi,

odpowiadam na pytania.
ODPOWIEDZI NA PYTANIA JKM MACIEJA II
Ad.1
Król według doktryny konserwatywno - monarchistycznej powinien być balastem między poszczególnymi ugrupowaniami politycznymi. Powinien w czasie sprawowania władzy być apolityczny. Król powinien łagodzić spory miedzy ugrupowaniami politycznymi.
Ad.2
Zrównanie pozycji rządu i parlamentu, polega na tym żeby rząd nie był ponad prawem. Członkowie rządu są reprezentami narodu, tak samo jako Lordowe Parlamentu Królewskiego.
Ad.2a
Moje ugrupowanie nie chcę zerwać z trójpodziałem władzy. To mogą zrobić jedynie komuniści.
Ad.2b
Rząd powinien prowadzić prowadzić politykę zagraniczną. Do tego są kompetencje Szefa MSZ. Parlament może lub nie ratyfikować takie umowy między inną mikronacją.
Ad.3
Według moich obserwacji częste wybory stanowią o niestabilności państwa. W świecie mikronacyjnym wiele mikronacji się rozpadło. Powinny być dłuższe i stabilniejsze rządy. Taki Edward Krieg, drugi Premier Królestwa Dreamladu, sprawował 403 dni. To najdłuższe i do tej pory nie pobite rządy w ilości. To świadczyły o tym jakim zaufaniem cieszył się ówczesny premier. Ja rzuciłem propozycję najpierw dwa lata. Potem przemyślałem iż 365 dni kalendarzowych to dla rządu odpowiednia kadencja.
Ad.3a
O ile zostanie Premierem, to jednym z głównych posunięć jest zmiana ustrojowa Parlamentu. Parlament powinien być 2-izbowy. Jedna Izba Lordów, gdzie król wybiera cżłonków. Ci członkowie nie mają wpływu na wybory premiera. Druga Izba Ludu, gdzie członkowie pochodzą z demokratycznych wyborów. To jest model brytyjski. Kadencja Izby Ludu trwała tyle co premiera, ale wybory premiera odbywały się po wyłonieniu Izby Ludu.
Ad.4
Nie wątpliwie nasza armia jest w rozsypce. Istnieje co prawda Saudadzkie Siły Zbrojne i Gwardia Ludowa, ale i ona jest w niewielkiej liczbie. Powinniśmy rozpocząć proces scalania wojska tj. Włączenia do armii Saudadzkich Sił Zbrojnych i Gwardii Ludowej jak również wprowadzenia armii z poboru. Powinniśmy mieć nowocześnie i świetnie wyszkoloną Armię, która powinna odzyskać okupowane terytoria.
Ad.4a
Armia nie jest siłą do prowadzenia polityki zagranicznej. Od tego są politycy. Armia ma bronić przed atakiem przez inne obce mikronacje.
ODPOWIEDZI NA PYTANIA ANDY SKY
Jak zamierza Pan odbudować armię? Nie od dziś wiadomo że do tego celu najbardziej się nadaje ktoś o zacięciu w wojskowości. Potrzeby jest wizjoner/pasjonat. Jest ktokolwiek w tym temacie?

Realnie jestem miłośnikiem historii. Między innym interesuje się historią wojskowości. Mam wizję co do Armii jako Armia z poboru, która umie obronić swoją mikronację, odzyskać to co inna mikronacja nam okupuje.

Czy to oznacza że wg. Pana porządek w Dreamlandzie jest zagrożony i obecne służby nie radzą sobie z tą kwestią?

Obecnie porządek jest może mniej zagrożony, ale w czasach gdy istniała partia komunistyczna, były obawy o proklamowaniu republiki koministycznej i niesienie innym mikronacji monarchistycznym i demokratycznym wolności na bagnetach.

Co Szanowny Pan rozumie przez dziedziczną elekcyjność? Wyznaczony następca, który musi być zaakceptowany przez społeczeństwo? Czy może pomysł jest inny?
Dziedziczna elekcyjność może to pomysł egzotyczny, ale każdy nowo mianowany król powinien wyznaczać ew. następce na wypadek taki jak po abdykacji Alfreda nie był wyznaczony następca. Żeby to JKW Edward II wyznaczał następce. Nie chcemy mieć w przyszłości takich kwiatków.
ODOWIEDZI NA PYTANIA MILANA TRSTAMANTA
Akcentuje Pan konserwatyzm - swój i partii. Co to dla Pana oznacza - konserwatyzm i być konserwatystą?
Jako Przewodniczący akceptuje dwie wartości - monarchizm i konserwatyzm. Dla mnie konserwatyzm i monarchizm w monarchii dwie nie rozerwalne ideę, które należy pielęgnować. Dla mnie konserwatyzm i być konserwatystą oznacza szanowanie tradycji, bycie patriotą oraz obrona tych interesów.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Program Rojalistycznej Partii Dreamlandu

Post autor: Thomas von Lisendorff »

W najbliższym czasie, zostanie przedstawiony nowy program partii.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Partii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość