[Szewertenia] Oświadczenie Delegatów Królewskich na Szewertenię

Codzienne życie mieszkańców Domeny Królewskiej. To poruszane są sprawy ogólne i inne tematy.
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

[Szewertenia] Oświadczenie Delegatów Królewskich na Szewertenię

Post autor: Lucy »

Mili Dreamlandczycy!

W imieniu Jego Królewskiej Mości Roberta II Fryderyka, my - Lucy d'Ekorre oraz JKW Alfred - mamy przyjemność poinformować Was, że dzięki niedawno wydanemu Dekretowi Królewskiemu, obejmujemy funkcje Delegatów Królewskich dla spraw Szewertenii. Robimy to z nadzieją, że nasza wspólna praca przywróci regionowi należną uwagę i spopularyzuje pracę na rzecz rozwoju kultury w Domenie Królewskiej. Jesteśmy bardziej niż szczęśliwi mogąc zaprosić Was do wspólnej pracy na rzecz tej dzikiej perły dawnej Surmali.

Szewertenia (Svyyrte) jest, jak dawniej pisał JKW Alfred, jednym z najsurowszych i najbardziej malowniczych regionów w księstwie Surmali, którego naturalne piękno gości ludność twardych i silnych górali, tak bardzo odmiennych od reszty mieszkańców księstwa. Stolicą tej krainy jest osada Vari, założona w VIII wieku przez lokalne plemię Aegrynnich. Zbudowana z sieci połączonych ze sobą łupkowych domostw, przypomina twierdzę warowną na szczycie wzgórza. Na chwilę obejmowania przez nas delegatury, do osady przyłączona jest tylko jedna linia telefoniczna, a mieszkańcy są zupełnie pozbawieni elektryczności. Bardzo tradycyjna ludność jest praktycznie odcięta od świata zewnętrznego i przez to nauczona samowystarczalności. Są tego jasne i ciemne strony - dla przykładu, zatrudnienie mieszkańców nie zależy od żadnych wielkich korporacji, ale też nie istnieją żadne standardy pracy. Brakuje praktykantów medycyny i dostępu do leków, nie funkcjonuje żaden szpital. Kwitną domowe sposoby zapobiegania wszelkim schorzeniom i ziołolecznictwo, a kobiety nierzadko rodzą w trudnych warunkach, zimą okryte warstwami grubych kocy w rozgruchotanych szałasach. Statystyka pokazuje, że życie w Szewertenii w porównaniu z resztą Surmali jest zarówno najtrudniejsze, jak i najkrótsze. Zdarza się, że ludzie sięgają po brutalne rozrywki, alkohol i bandyctwo, a z drugiej strony uciekają się do skrajnej wrogości wobec obcych, aby chronić swoją społeczność i budować jakiś obraz standardów życia.

Ten okres izolacji musiał będzie się więc wreszcie skończyć. Jako Delegaci Królewscy dla spraw Szewertenii nie godzimy się na taki stan rzeczy i mamy zamiar wprowadzić tę krainę do świata dreamlandzkiej kultury i globalnej świadomości. Konieczne będzie przeprowadzenie licznych reform - z należnym z poszanowaniem dla lokalnych zwyczajów. Będziemy zajmować się elektryfikacją, popularyzowaniem najnowszej techniki i promowaniem świadomości politycznej pośród mieszkańców. Do tego należy też dodać chęć zebrania folkloru szewerteńskiego w celu lepszego zrozumienia mieszkańców regionu i podzielenia się nim z całą populacją Dreamlandu. Nie można jednak zapomnieć o tym, że najtrudniejszym zadaniem które może nas czekać jest wypielenie szkodliwych zabobonów, uprzedzeń i bandyctwa, a może także znoszenie otwartego sprzeciwu. W wielu domach nie wymieniano nawet imienia żadnego z królów od wzniesienia fundamentów.

Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, które wymagać będzie od nas starań na najwyższym poziomie. Liczymy jednak na wsparcie mieszkańców królestwa, dzięki któremu będziemy mogli uczynić z Szewertenii nowoczesny, bogaty w głębię swojej kultury i przede wszystkim bezpieczny region. Ruszajmy do pracy w imię Ojczyzny i Króla!
Podpisali Delegaci Królewscy:

Alfred oraz Łucja d’Ekorre

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
król-senior
Posty: 1662
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
user_herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Oświadczenie Delegatów Królewskich na Szewertenię

Post autor: Robert II Fryderyk »

Życzę Wam powodzenia i sukcesu! Z przyjemnością odwiedzę.
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie w Domenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości