Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Miasto w Luindorze. Burgrabią jest Florian von Stettin.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Stanisław Dmowski »

BURGRABIA TOUSSAINT

Drodzy mieszkańcy Luindoru,
zaprawdę los potrafi czasem nas bardzo zaskakiwać. Tak jest i w moim przypadku. Przysiągłem sobie, że to w Scholandii będę mógł dokończyć swego mikronacyjnego żywota, przy okazji służąc radą i pomocą we wszelkich projektach. Okazało się jednak, że w owym regionie nie ma już żadnych sił twórczych i chęci do zmiany tego stanu, nad czym szczerze ubolewam. Wielu przekonywało mnie do wyjazdu, początkowo kręciłem nosem, jednak w końcu podjąłem decyzję o przeprowadzce, z wielką nadzieją na to, że będę mógł zrealizować się i odejść.
Jego Książęca Mość powierzył mi funkcję burgrabiego miasta Toussaint. Przyjmuję ten urząd w poczuciu wielkiej misji i obowiązku. To tu przecież swoje siedziby mieli tacy obywatele jak książe Nimitz czy książe Asketil. Ich dziedzictwo nie zostanie utracone, ocalimy miasto od zapomnienia i znów wzniecimy iskrę życia. W perspektywie miasto ma nie być skansenem pamięci a miejscem, które będzie wyznaczało nowe szlaki i trendy. Postaram się organizować co jakiś czas wydarzenia kulturalne, spróbujemy wskrzesić zamek i narracje tajemną, jeśli sił starczy, będziemy nadawać z piwnic zamkowych program radiowy. Nie chciałbym jednak zawieść Waszych oczekiwań, będzie trudno, w mojej naturze jest cały czas gonić za czymś, snuć koncepcje czasem nierealne. Dołożę jednak starań, by przełożyć owe słowa w czyn. Będzie mi w tym pomagał dawny dziedzic tej ziemi, Sted Asketil. Myślę, że z jego pomocą po prostu będzie tutaj fajnie.
Z poważaniem

Florian von Stettin
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Maciej II »

Życzę powodzenia w realizacji planów.

Pozdrawiam,
- Pohl,
Książę Furlandii i Luindoru
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Daniel von Witt »

Toussaint to centrum regionu między rzekami Ariege na północy i Volzera na południu. Warto spojrzeć na mapę historycznej Marchii Toussaint. Być może lektura mapy pomoże w rozwoju samego miasta (dawniej osady).

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Sted Asketil »

Pracujemy - jednak samo odtworzenie (nie mowiac o aktualizacji) troche trwa. Powoli widac efekty - mam nadzieje ze niedlugo zobacza je wszyscy.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Karolina Aleksandra »

Winszuję powołania. Mam pytanie na dobry początek. Jak się wymawia nazwę tego uroczego miasta?

KA
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze: 20 lut 2019, 22:28 Winszuję powołania. Mam pytanie na dobry początek. Jak się wymawia nazwę tego uroczego miasta?
/tu.sɛ̃/
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Stanisław Dmowski »

Karolina Aleksandra pisze: 20 lut 2019, 22:28 Winszuję powołania. Mam pytanie na dobry początek. Jak się wymawia nazwę tego uroczego miasta?

KA
W wątku o audycjach poruszyłem ten, nie ukrywam, problem. :)
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Sted Asketil »

Z wielka radoscia prezentuje Panstwu odrestaurowany Zamek Toussaint - http://toussaint.ty-i.net/zamek/.

Troszke to trwalo ale udalo mi sie z czesciowej kopii odtworzyc Zamek w pelnej krasie. Chcialbym tu raz jeszcze podziekowac JKW Arturowi Piotrowi za inspiracje i ogromny wkład w odbudowe (a bylo to w 2006 roku...) Zamku Toussaint. Dziekuję również Danielowi von Witt za wykonanie przepięknych map Marchii Alizon i Toussaint.

Burgrabiego pochlonela realioza, mam jednak nadzieje iz wkrotce do nas wroci i oficjalnie dokona hucznego otwarcia :)
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: RIIF »

Brawo!

Zaiste świetna robota. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w ten projekt.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Ocalić od zapomnienia - Toussaint

Post autor: Sted Asketil »

Dzieki w imieniu calej "paczki" :) Prace trwaja (w miare mozliwosci czasowych) w ramach projektu Toussaint. Plany sa ambitne - czas pokaze czy sie ziszcza...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Toussaint”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość