Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Wszelkie ogłoszenia Króla i Dworu Królewskiego
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Mała prośba. Proszę już do niedzieli nie przesuwać/usuwać/rozdzielać żadnych postów i nie bawić się panelem administracyjno-moderacyjnym bez mojej osobistej zgody.

W innym wypadku będę zmuszony takiej osobie odebrać wszelkie uprawnienia moderacyjne na czas nieokreślony, bez względu na okoliczności prowadzące do podjęcia takich czynności.

(-) M2, r.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Msza z okazji pielgrzymki Piusa Leona II

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 17 kwie 2020, 19:50 Mała prośba. Proszę już do niedzieli nie przesuwać/usuwać/rozdzielać żadnych postów i nie bawić się panelem administracyjno-moderacyjnym bez mojej osobistej zgody.
Przyjmuję do wiadomości. Wyrażam jednocześnie ubolewanie, że równie nonsensowna interwencja Stasia nie została cofnięta. Najwidoczniej w Dreamlandzie niektórzy są dziećmi gorszego Boga.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Przywróciłem stan taki, jaki miał być.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Alfred »

Wasza Królewska Mość,

przyjmuję ten komunikat z najwyższym zaniepokojeniem. Korona nie jest władna ustalać i ogłaszać „politykę moderacji Forum Królestwa Dreamlandu”. Jest to niezgodne z nowym porządkiem konstytucyjnym, ale także obowiązującą od 2017 roku ustawą o państwowym forum dyskusyjnym, stanowiącą już wyraz pewnego stabilnego konsensusu politycznego. Moderacja forum jest agendą rządową.

Król jako członek administracji forum może przydzielać i odbierać uprawnienia administracyjne i moderatorskie, aczkolwiek na gruncie nowej Konstytucji wymaga to także wniosku albo zgody Rządu Królewskiego. Jednakże szeregowi urzędników państwowych przysługują te uprawnienia na podstawie przepisów prawa. Nie ma podstaw, aby ich wykonywanie miało zależeć od „osobistej zgody” Króla.

Będąc uprawnionym administratorem całego forum, jako Główny Inżynier Królewski, oraz moderatorem działu Parlamentu Królestwa, jako marszałek tegoż, uprzejmie informuję, że w razie potrzeby zamierzam wykonywać swoje uprawnienia bez ubiegania się o jakiekolwiek specjalne zezwolenia. Decyzja premiera była niepotrzebna, a posunięcie hrabiego Odwilży — niefortunne. Nie wydarzyło się jednak nic, co uzasadniałoby wprowadzenie swoistego stanu wyjątkowego i naruszenie konstytucyjnie i ustawowo określonej struktury władz państwowych.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Wasza Królewska Wysokość,

Nie potrzebuję żadnej mocy władczej do ustalania i ogłoszenia "polityki moderacji Forum Królestwa Dreamlandu", ponieważ polityka ta nie jest żadnym dokumentem, a ostrzeżeniem przed dalszym bantustanowieniem Forum Królestwa Dreamlandu.

"Porządek konstytucyjny" mnie w tej kwestii guzik obchodzi, tak więc nie polecam mnie sprawdzać, czy dalsze głupie zabawy panelem moderacyjnym są częścią stanowiącą stabilny konsensus polityczny.

(-) M2, r.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Alfred »

Wasza Królewska Mość,

nie występuję w obronie wojny podjazdowej prowadzonej przez panel moderatorski forum. Zarazem jednak muszę zauważyć, że rzekome „ostrzeżenie” w żaden sposób się do tej sprawy nie odnosi. Żeby dowiedzieć się, co było przyczyną wydania tego komunikatu, musiałem sam przejrzeć ostatnie posty.

Zgadzam się z hrabią Odwilży, że nie zachodziły ustawowe przesłanki rozdzielenia wątków. Niemniej jednak premier, wobec braku właściwego ministra, pełni funkcję ministra spraw wewnętrznych i ma uprawnienia funkcjonariusza porządkowego forum. Jego czynności, nawet jeśli są nieprawne, podlegają zaskarżeniu w drodze sądowej, a nie odwróceniu przez dowolną osobę z dostępem do stosownych narzędzi.

Przeniesienie wątku założonego przez premiera było bezprawne w sposób oczywisty. Diuk de la Ciprofloksja wykorzystał tu swoje możliwości faktyczne; nie wiem, czy posiadał dostęp do panelu moderacyjnego jako urzędujący Marszałek Dworu, czy też jako były premier. Nie jest to zresztą szczególnie istotne. Tylko w tym przypadku można zasadnie mówić o „głupiej zabawie panelem moderacyjnym”. Chociaż waga tego wydarzenia nie jest zbyt wielka, ważne, by został wysłany czytelny sygnał, iż tego rodzaju pozaprawna ingerencja w forum nie będzie tolerowana.

Tak zwana „nowa polityka moderacji” nie wspomina ani słowem powyższych okoliczności. Nie odnosi się także do uczestników całego zamieszania. Zawiera tylko wezwanie do powstrzymania się od wszelkich czynności administracyjnych i moderacyjnych, skierowane do ogółu. Drugi akapit komunikatu dość wyraźnie wskazuje, że chodzi także o czynności prawnie dopuszczalne i uzasadnione. Wasza Królewska Mość występuje w roli ojca, który zarządza odłożenie zabawek i rozejście się do łóżek. Zapomina jednak, że nie ma do czynienia z dziećmi. Postrzegam to oświadczenie jako wyraz woli narzucenia swojej dominacji ponad przepisami prawa i ustaloną organizacją państwa, co jest o wiele poważniejszą sprawą niż to, że komuś przeniesiono posty do innego wątku czy działu.

Jeśli działalność funkcjonariuszy publicznych ma podlegać pozaprawnemu, przekraczającemu ramy ustroju nadzorowi Korony, podważa to sens zaangażowania we wspólną zabawę. Natomiast wypowiedź Waszej Królewskiej Mości odnośnie porządku konstytucyjnego przyjmuję ze szczególną przykrością, gdyż podważa ona sens mojego własnego zaangażowania w reformę państwa, które to zaangażowanie w ostatnich tygodniach było dość znaczne. Uderza ona także w powagę wspólnoty obywatelskiej jako pouvoir constituant i prowadzi, wbrew deklarowanym intencjom — do Bantustanu.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

WKW,

Nie uważam tego głupiego przepychania się za coś wartego szerszego opisywania, szkoda mi na to szczerze powiedziawszy czasu - jak mniemałem po wcześniejszej wypowiedzi, zdecydował się WKW stawać na przekór komunikatom do niego nie skierowanym.

Tak i przedkładanie sprawy przed Sąd Królewski jest działaniem wysoce nonsensownym, o czym rozmawialiśmy z diukiem de la Ciprofloksją jeszcze dzisiaj rano. Rozwiązanie sprawy na zasadzie kompromisu i założenia, że sytuacja się nie wydarzyła jest moim zdaniem najlepszym możliwym rozwiązaniem tego ambarasu.

Nie chce mi się nawet produkować dalej na ten temat, ale cóż, jeżeli Konstytycja zakłada, że mam teraz sądzić premiera za oczywiste nadużycie uprawnień w przedmiocie przeniesienia 4 postów oraz Marszałka Dworu za przeniesienie 1 posta, to obawiam się, że jest ona nieadekwatna.

Niemniej, jeżeli istnieje taka potrzeba - to proszę złożyć oficjalne zawiadomienie/-a. Nie jestem nieomylny, ale za to jestem otwarty na zadowalanie wszystkich grup społecznych.

(-) M2, r.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Andrzej »

nk streści co tu się odsarmaciło
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

wide Alojzy na Dyskordzie MW pisze:
1. popiesh rotrii przyjeżdża, premier nie wali mu pały, młody sam wie, normalnie
2. alusia boli dupa, robi jakieś protesty ze swoją też dość krindżową xero-religią, pomyślaną chyba jako pastisz rotrii
3. premier wyjebuje mu jakieś posty (?)
4. premier coś znowu zmienia moderacyjnie (?)
5. aluś wypierdala z partii premiera
6. król prosi o spokój, robi porządek i apeluje o nie używanie panelu administracyjnego w ogóle
7. alfiego boli dupsko, że to nielegalne
8. ???
9. PROFIT
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Andrzej »

Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Złoto, kiedy następny koncert? :D
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Alfred »

Wasza Królewska Mość,

nie zamierzam wnosić skarg sądowych, ponieważ nie jestem osobą pokrzywdzoną w tej sprawie i nie uważam jej za dość istotną, bym miał się trudzić występowaniem jako rzecznik interesu publicznego. Intencją moją jest natomiast wyrażenie sprzeciwu wobec irytującej reakcji Korony na tę sytuację.

Wspaniale, że Wasza Królewska Mość uzgodnił z diukiem de la Ciprofloksja brak potrzeby odbywania procesu sądowego. Premier posiada jednak uprawnienia moderacyjne nie z łaski królewskiej, należało więc jego także przekonać do swoich racji i skłonić do samodzielnego odwrócenia swoich czynności. Z tego, co wiem, nie miało to miejsca. Korona nie ma podstaw do ingerowania w poszczególne czynności rządu, chyba że pełniąc funkcję najwyższego sędziego, w ramach pewnych koniecznych procedur. Tutaj natomiast wystąpiła w roli szeryfa, który wkroczył w obszar kompetencji premiera, a następnie udzielił mu szlabanu na panel moderatorski. Przy okazji zaś wszystkim innym urzędnikom państwowym.

Jak wspomniałem w pierwszym swoim poście, czuję się adresatem tego komunikatu, jako jedna z osób posiadających uprawnienia moderatorskie. Będąc kandydatem na urząd Pierwszego Ministra, jestem także zainteresowany zachowaniem samodzielności tego urzędu. Wreszcie wszelkie sprawy publiczne dotyczą mnie jako obywatela.

Nie mam nic przeciwko temu, żeby Korona występowała jako strażnik pokoju wewnętrznego. Jest to, moim zdaniem, jedno z jej najistotniejszych zadań. Wezwanie do czasowego powstrzymania się od wszelkich czynności moderacyjnych mogłoby mieć sens, wykluczając możliwość wzajemnego prowokowania się. Powinno jednak być umotywowane i skierowane do samych uczestników zajścia, a przede wszystkim pozostawać wezwaniem opierającym się na autorytecie Korony, a nie być nakazem podpartym groźbą pozbawienia uprawnień moderatorskich.

Tego dotyczą moje zastrzeżenia.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Wydaje mi się, że wszyscy doskonale zrozumieli do kogo i dlaczego taki komunikat został z mojej strony nadany.

Jeżeli chodzi o wojenki moderatorskie to nie, zapewniam, że Pierwszy Minister nigdy nie będzie niezależnie kontrolował forum ani systemów Królestwa, nie planuję również wystosowywać próśb, apeli, etc. w kwestiach nadużywania możliwości nadanych przez panel administratorski, bo to nie stanowi elementu władzy w Dreamlandzie. Jest tylko bardzo potężnym narzędziem, które źle wykorzystane, psuje wszystkim zabawę. Nie ma i nie będzie w tej kwestii taryfy ulgowej i głaskania po główkach, jeżeli ktoś nie potrafi uhonorować przywileju, jaki posiada, to go utraci. Tyle. To jest kwestia nienegocjowalna przez żadne akty prawne.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Alfred »

Wasza Królewska Mość,

dotychczas jednak o tym, czy narzędzia administracyjne i moderacyjne są nadużywane rozstrzygała wspólnota obywatelska reprezentowana w Parlamencie Królewskim, uchwalając ustawy określające zasady ich użycia. Na marginesie: Koronę uważano za źródło tego rodzaju nadużyć przynajmniej równie często, co rząd. Skutki niepożądanych działań usuwano natomiast w ramach istniejących procedur.

Czy zatem Korona uważa się obecnie za właściciela systemów i forum, a zarząd nimi za królewski przywilej?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Cóż, to WKW był jednym z powodów, dla których Koronie przestano ufać w takich kwestiach. Nie przypominam sobie, by sprawę podnoszono za Artura I Piotra. Wspólnota obywatelska oprócz Pana to także KJAF oraz Aluś de la Ciprofloksja i wypadałoby by mieli takie same prawo do korzystania ze swobód tejże wspólnoty, jakkolwiek by to korzystanie nie wyglądało.

Nie jestem właścicielem systemów, a raczej ich pierwszym konserwatorem. Gwarantuję ich działanie poprzez upewnianie się, że są opłacone, że właściwi ludzie mają do nich klucze i że ich nie nadużywają oraz że pewien konsensus, który umożliwia wspólnocie obywatelskiej działanie, nie zostaje naruszony. Nie jest to przywilej koronny, w sensie przywileju Macieja II. Jest to mój osobisty przywilej realny, jaki powierzył mi Sted Asketil, a jemu powierzył Robert II Fryderyk. Maciej II nie jest Bogiem, nie może moderować świata w jakim się znajduje. Podobnie Bogiem nie jest Alfred, Aluś czy też Stanisław Dmowski, jakkolwiek "boskie" umiejętności by w swym świecie posiadali.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 19 kwie 2020, 16:47Podobnie Bogiem nie jest [..] Aluś
Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Alfred »

Maciej II pisze: 19 kwie 2020, 16:47 Cóż, to WKW był jednym z powodów, dla których Koronie przestano ufać w takich kwestiach.
Nie zaprzeczę.
Maciej II pisze: 19 kwie 2020, 16:47 Nie przypominam sobie, by sprawę podnoszono za Artura I Piotra.
Zapewne dlatego, że Wasza Królewska Mość, jak i ja, nie miał okazji działać w Królestwie za panowania Artura Piotra. Natomiast mogę z kolei wskazać, że król Robert I zakończył swoje panowanie w związku z oskarżeniem o nadużycie uprawnień moderacyjnych. Jeśli więc Korona w sprawach moderacji okazywała się nie być nieomylna, to nie tylko za sprawą złego króla Alfreda.
Maciej II pisze: 19 kwie 2020, 16:47 Wspólnota obywatelska oprócz Pana to także KJAF oraz Aluś de la Ciprofloksja i wypadałoby by mieli takie same prawo do korzystania ze swobód tejże wspólnoty, jakkolwiek by to korzystanie nie wyglądało.
Zachowanie minimum porządku i oddzielenie narracji oficjalnej od oddolnej nie narusza, na ogólnym poziomie, swobód wspólnoty. Aczkolwiek w tym przypadku czynność zmierzająca do przeprowadzenia tego oddzielenia naruszała prawo państwowe, w związku z czym jej nie aprobuję.
Maciej II pisze: 19 kwie 2020, 16:47 Nie jestem właścicielem systemów, a raczej ich pierwszym konserwatorem. Gwarantuję ich działanie poprzez upewnianie się, że są opłacone, że właściwi ludzie mają do nich klucze i że ich nie nadużywają oraz że pewien konsensus, który umożliwia wspólnocie obywatelskiej działanie, nie zostaje naruszony. Nie jest to przywilej koronny, w sensie przywileju Macieja II. Jest to mój osobisty przywilej realny, jaki powierzył mi Sted Asketil, a jemu powierzył Robert II Fryderyk.
Sted Asketil powierzył Waszej Królewskiej Mości Koronę. To jedna rzecz. Natomiast określone uprawnienia wkłada na Koronę wspólnota obywatelska. Kiedy za mojego panowania pozbawiono ją zwierzchnictwa nad moderacją, nie twierdziłem, że przysługuje mi do tego zwierzchnictwa tytuł dynastyczny. Król będący strażnikiem pokoju wewnętrznego jest pożądaną instytucją w państwie, ale jej istnienie może się opierać tylko na zgodzie rządzonych. To do nich, nie do wąskiego grona Ebruzów, należy ostatecznie Królestwo. Nie akceptuję Króla dyktującego, co jest „elementem władzy w Dreamlandzie” ponad prawami wspólnoty.

Dostrzegam potencjał rządu do działania na szkodę państwa, między innymi poprzez zwalczanie przeciwników politycznych narzędziami moderacyjnymi. Dlatego też zaproponowałem wyposażenie Króla w prawo rozwiązania rządu, które pozwala na natychmiastową i skuteczną interwencję w takiej sytuacji. To jest jednak środek ostateczny; jego wdrożenie miałoby sens, gdyby premier bezpodstawnie zbanował kogoś na forum. Nie przeniósł cztery posty z naruszeniem prawa i sporną racją polityczną. Jeśli już w takiej sytuacji Korona przejmuje ręczne sterowanie, działając poza organizacją państwową, oznacza to ubezwłasnowolnienie premiera. Jeśli podobnie będą traktowani premierzy wybrani już demokratycznie, będzie to także ubezwłasnowolnieniem wspólnoty obywatelskiej. Mieliśmy mieć silny rząd i przywrócenie sensu sprawowania władzy publicznej, zmierzamy do rządu jako podrzędnego kolegium urzędników królewskich, które rozpatruje wnioski o obywatelstwo, wysyła przelewy i załatwia inne sprawy, które Korona uzna za niewarte swojego zainteresowania. Za pewien czas zobaczymy, kto zechce zasiadać w tym kolegium.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

No cóż, obawiam się, że nie istnieje obecnie żadna wirtualna społeczność warta uwagi, która szasta sobie kluczami do administracji swoimi systemami jak cukierkami i daje każdemu premierowi możliwość nieograniczonego moderowania forum. Jedyne, które mi przychodzą do głowy to Suderland i dawniej UTN. Dlatego także, zupełnie mi jakoś nie przykro, że Premier nie ma prerogatyw do ustalenia swojego dyktatu nad kształtem i rodzajem aktywności na forum państwowym.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Nowa polityka moderacji Forum Królestwa Dreamlandu

Post autor: Alfred »

Nie dopominam się o nieograniczoną moderację forum, lecz o moderację ograniczoną prawem i kontrolowaną zgodnie z tymże.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica informacyjna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość