Ustawa o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej

Wszelkie ogłoszenia Króla i Dworu Królewskiego
Awatar użytkownika
Kancelaria Królewska
urząd państwowy
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:46
Kontakt:

Ustawa o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej

Post autor: Kancelaria Królewska » 17 sty 2019, 11:47

KANCELARIA KRÓLEWSKA
JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI
ROBERTA II FRYDERYKA


Uprzejmie informujemy, że do Kancelarii Królewskiej wpłynęła przyjęta przez Parlament Królewski Ustawa Federalna o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej. Król Robert II Fryderyk zapozna się z ustawą i podejmie stosowną decyzję w terminie przewidzianym przepisami Karty Konstytucyjnej.

Przedłożona Królowi ustawa w brzmieniu uchwalonym przez Parlament Królewski:
Ustawa Federalna z dn ... o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej
Art. 1.
Dreamlandzka Agencja Radiowa (dalej określana jako DAR lub Agencja) jest instytucją publiczną zarejestrowaną w Centralnym Rejestrze Instytucji i Przedsiębiorstw z siedzibą w Dreamopolis.
Art. 2.
Nadrzędnym celem DAR jest wypełnianie zadań radiofonii publicznej w Królestwie Dreamlandu przez które rozumie się:
  1. umożliwienie odbiorcom dostępu do informacji i opinii w formie audycji i innych działań, które przybliżają zrozumienie mechanizmów politycznych, ekonomicznych, społecznych, kulturalnych Królestwa Dreamlandu i Mikroświata,
  2. zapewnienie odbiorcom audycji rozrywkowych oraz innych usług radiofonicznych,
  3. umożliwienie wspólnocie obywateli dreamlandzkich i innym osobom udziału w audycjach oraz tworzenia lub współtworzenia audycji na zasadach określonych przez Agencję.
Art. 3.
DAR publikuje swoje audycje na wydzielonej stronie internetowej w domenie internetowej Królestwa Dreamlandu. Dostęp do strony osobom uprawnionym przez Zarząd zapewniają Królewskie Służby Informatyczne.
Art. 4.
Kontrolę nad działalnością DAR sprawuje Rząd Królewski, w szczególności minister właściwy ds. kultury i nauki oraz minister właściwy ds. propagandy, dalej określani jako organ kontrolny.
Art. 5.
Działalnością bieżącą DAR kieruje Zarząd, w skład którego wchodzi od jednego do czterech członków wybieranych na czas nieokreślony przez organ kontrolny w drodze rozporządzenia. Zarząd koordynuje prace DAR i podejmuje decyzje zwykłą większością głosów.
Art. 6.
Zarząd może wybrać spośród siebie Prezesa, który posiada rozstrzygające zdanie w przypadku równej liczby głosów.
Art. 7.
Członek Zarządu może zostać odwołany wyłącznie w drodze złożenia rezygnacji lub uchwały podjętej przez Zarząd, w szczególności w przypadku utraty obywatelstwa lub zaprzestania aktywności. Usunięcie członka Zarządu lub Prezesa Zarządu przez organ kontrolny następuje w drodze rozporządzenia i tylko w przypadku naruszenia prawa w związku z pełnieniem ww. funkcji stwierdzonej przez Sąd Królestwa.
Art. 8.
W ciągu 7 dni od dnia wejścia w życie Ustawy minister właściwy ds. kultury i nauki w porozumieniu z ministrem właściwym ds. propagandy powoła zgodnie z pkt. 5. niniejszej ustawy skład Zarządu DAR.
Art. 9.
Zarząd w terminie 7 dni od dnia powołania dokona rejestracji DAR w CRIP.
Art. 10.
Ustawa wchodzi w życie w momencie ogłoszenia.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Posty: 2004
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
Kontakt:

Re: Ustawa o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej

Post autor: JPII » 21 sty 2019, 09:38

Obrazek
Szanowny Panie RCA,
Mija już czwarty dzień od wpłynięcia UF o DAR do KK. Wiadomo, że według konstytucji jest jeszcze czas na podjęcie decyzji ale byłoby spoko jakby ustawa została niezwłocznie podpisana. Nie ma w ogóle żadnego powodu żeby z tym zwlekać. Ministerstwo Kultury i Nauki oczekuje, że bez zbędnej zwłoki będzie mogło wykonać przyjętą ustawę i realizować dobrą zmianę w życiu kulturalno-naukowym Dreamlandu.
JPII, MKiN
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar,
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Awatar użytkownika
Kancelaria Królewska
urząd państwowy
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Ustawa o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej

Post autor: Kancelaria Królewska » 24 sty 2019, 17:24

Uprzejmie informujemy, że po zastanowieniu się wobec przedłożonej do podpisu Ustawy Federalnej o Dreamlandzkiej Agencji Radiowej, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk zdecydował się ustawę tę podpisać. Stosowne obwieszczenie zostało już opublikowane.

Zablokowany

Wróć do „Tablica informacyjna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość