Konferencja nr. Ligi Bluszczowej

Miejsce luźnych rozmów, słabej kawy i paskudnych kanapek. Miejsce, w którym nie wypada bywać
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Premier Rządu Królewskiego
NIM: 747065
Herb:
Kontakt:

Konferencja nr. Ligi Bluszczowej

Post autor: Robert II Fryderyk » 10 sty 2020, 14:54

Szanowni,

w Bialenii, na Uniwersytecie Bialeńskim, JM Andrzej Swarzewski otworzył obrady Konferencji, której celem jest omówienie projektu Ligi Bluszczowej i przygotowanie podwalin pod międzynarodową współpracę w obrębie Nauki. Gorąco zapraszam do śledzenia. Poniżej zaś przedrukowuję treść mojego przemówienia:
Dzień dobry Waszym Magnificencjom, Ekscelencjom,

jako nowo powołany Rektor Uniwersytetu Królewskiego w Dreamlandzie pragnę przyklasnąć powołaniu Ligi Bluszczowej. Jest dla mnie okazją do wielkiej radości fakt, iż nauka mikonacyjna, głównie za sprawą wielkich starań prof. Swarzewskiego, stoi dziś u progu swego renesansu. Wierzę, że przy udziale nas wszystkich, aktywności nas i naszych studentów, dziedzina ta stanie się tym co spaja tak dziś podzielony mikroświat. Różnice polityczne i historyczne były i będą. Ale nauka nie zna różnic. Nauka, siłą rzeczy, to pole do konsensusu i budowania doskonałych relacji. Wierzę, że wkrótce Nasze Uczelnie i Liga Bluszczowa staną się synonimem odrodzenia naszego uniwersum.

Jest dla mnie ważną przesłanką to o czym mówili już moi przedmówcy - wymiana kadr, wymiana doświadczeń, wspólne prace i periodyki. Naukę trzeba popularyzować, bez tego zginie w mrokach dziejów. Ważnym elementem, którym chciałbym uczynić cele Ligi niechaj stanie się Wielka Biblioteka, w której zgromadzimy całą dostępną nam z najróżniejszych źródeł wiedzę mikroświatową, dorobek mikroświatowy - tak naukowy, jak i kulturowy. Niechaj drugim takim projektem stanie się Wielka Encyklopedia Mikroświata - projekt, który docelowo miałby zastąpić pełną śmieci i reklam micropedią. I tak dalej.

UKD w Dreamlandzie będzie chciało połączyć swe siły w jeden organizm z Uniwersytetem Książęcym z Unii Saudadzkiej, wola rektorów jest, fundamenty są, nadszedł czas pracy. Gorąco Was pozdrawiam,

Robert II Fryderyk, prof. net.
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Awatar użytkownika
الوـس
minister
NIM: 435954
Herb:
Kontakt:

Re: Konferencja nr. Ligi Bluszczowej

Post autor: الوـس » 10 sty 2020, 17:26

Pomysł całkiem zacny, ale czemu kalkujemy realne nazwy? Nie lepiej zrobić coś bardziej świeżego? Konferencja Episkopatu Polski Rektorów Pollinu? :D
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Polyna
NIM: 278556

Post autor: Polyna » 10 sty 2020, 17:31

Robert II Fryderyk pisze:
10 sty 2020, 14:54
Ważnym elementem, którym chciałbym uczynić cele Ligi niechaj stanie się Wielka Biblioteka, w której zgromadzimy całą dostępną nam z najróżniejszych źródeł wiedzę mikroświatową, dorobek mikroświatowy - tak naukowy, jak i kulturowy.
Tutaj bym nie radziła za bardzo wszystkiego centralizować. Wiele mikronacji ma swoje własne, krajowe biblioteki – w Dreamlandzie będzie to Biblioteka św. Róży, w Wandystanie mamy Nową Bibliotekę Narodową – i raczej się ich nie pozbędą na rzecz pojedynczej, zcentralizowanej biblioteki; duplikacja wszystkiego z kolei ma średni sens, chyba, że zautomatyzowana – ale tu też trzeba byłoby najpierw ustalić format wymiany zbiorów bibliotecznych i poprzepisywać systemy żeby generowały odpowiednie dokumenty, meh.

O ile sam pomysł zebrania dorobku jest IMO *bardzo* słuszny, widziałabym go raczej w postaci jakiegoś międzybibliotecznego katalogu zbiorów, odsyłającego do poszczególnych bibliotek krajowych.
Niechaj drugim takim projektem stanie się Wielka Encyklopedia Mikroświata - projekt, który docelowo miałby zastąpić pełną śmieci i reklam micropedią.
To także jest bardzo słuszne, i w przeciwieństwie do powyższego nie mam jakichś wielkich zastrzeżeń – jedyna encyklopedia poza Micropedią jaka jest mi znana to Encyklopedia Wandejska, ale ona jest właśnie… wandejska. Pisana z konkretnej perspektywy i raczej nie ma ambicji zastępowania ~neutralnych światopoglądowo~ encyklopedii. Chociaż po ostatnim czynie społecznym akurat jest mniej burdelasta niż Micropedia.

Polyna

Post autor: Polyna » 11 sty 2020, 23:42

Zainspirowana całym tym pomysłem wspólnej biblioteki, zrobiłam pierwszy krok w kierunku ułatwienia eksploracji mikroświatowego dziedzictwa kulturowego, i stworzyłam stronę z linkami do różnych instytucji bibliotecznych (i innych pokrywających się z zakresem działania Nowej Biblioteki Narodowej) mikroświata. Mam nadzieję, że ta lista przyda się przy wcielaniu planów tow. Kanzlera w życie. Oczywiście zachęcam do jej uzupełniania, wystarczy tylko zalogować/zarejestrować się w Systemie Stron Wandejskich.

BTW: chciałam dodać też linka do Biblioteki Galerii von Thorn, ale ta coś nie działa.

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 591374
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 12 sty 2020, 08:48

Neat.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
NIM: 747065
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 12 sty 2020, 09:35

Arianator-in-chief pisze:
11 sty 2020, 23:42
Zainspirowana całym tym pomysłem wspólnej biblioteki, zrobiłam pierwszy krok w kierunku ułatwienia eksploracji mikroświatowego dziedzictwa kulturowego, i stworzyłam stronę z linkami do różnych instytucji bibliotecznych (i innych pokrywających się z zakresem działania Nowej Biblioteki Narodowej) mikroświata. Mam nadzieję, że ta lista przyda się przy wcielaniu planów tow. Kanzlera w życie. Oczywiście zachęcam do jej uzupełniania, wystarczy tylko zalogować/zarejestrować się w Systemie Stron Wandejskich.

BTW: chciałam dodać też linka do Biblioteki Galerii von Thorn, ale ta coś nie działa.
WOW! WOW! WOW! Zajebista robota! Z całą pewnością to będzie uber pomocne!

Co do GvT - służę wyjaśnieniem na priv ;> Naddto dysponuję archiwum, które niedługo zostanie udostępnione inaczej (archiwum dot. dokumentów, nie stron zgromadzonych tam, to kwestia pewnych negocjacji, które musiałbym przeprowadzić z Orjonem).
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Polyna

Post autor: Polyna » 12 sty 2020, 10:04

Robert II Fryderyk pisze:
12 sty 2020, 09:35
Co do GvT - służę wyjaśnieniem na priv ;>
Oho? Czyżby S****ci byli tak małostkowi że postanowili że wam zepsują stronę?

Prześlijcie to wyjaśnienie, bo to ciekawe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bar "Celona"”