[Wykład] Jak Motorsportem rozwinąć państwo można i trzeba

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Norbert Byfyj
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:53
NIM:
Kontakt:

Re: [Wykład] Jak Motorsportem rozwinąć państwo można i trzeba

Post autor: Norbert Byfyj »

Formuła 1, MotoGP, WRC, Indy Car, WEC, Blancpain, Supercars i można tak wymieniać dalej i dalej, wszystko to motorsport, czyli to czemu poświęcam wykład. Tyle tego, a wszystko jakoś się marnuje, jakby ten naród swoją wiedzę o motorsporcie uzależniał od tego czy "Kubica wruci to zaczne oglondać tom Formułę Pierwszom". Nieważne jednak, bo to nie miejsce na moje żale wobec upośledzenia społeczeństwa wobec motorsportu (tak do tych Januszy co odwołali event na torze Poznań bo było za głośno). Lepiej przejdę do zalet motorsportu w mimkronacjach oraz ich zdrowotnym wpływie na jej różne gałęzie.

Po kolei więc zaczynajmy. Od trywializmu czyli sportu. Motorsport w swojej istocie daje nam potężne pokłady aktywności w rozgrywaniu zawodów. Chociaż same wyścigi, czy to w formie jakiś menedżerów typu iGP Manager czy też bardziej zaawansowanych rozgrywek jak ligi online w rFactorze bądź innej wspaniałem grze typu simracing jak Asetto Corsa. Emocje z wyscigów jakie one generują są na tyle dobre że można tym elegancko nakręcić kraj. Wszystkie z tym związane sytuacje to motor napędowy. Bo czymże jest to wszystko jak nie tym, że można się nakręcać jak w F1 wszystkimi smaczkami, życiem padokowym, jakimiś ploteczkami (ze specjalnością Andrzeja Borowczyka), wiedzą emerycką (do mnie bądź do Sokoła vel Myszołowa) czy też innymi technikaliami. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego jak bardzo laickie tutaj pewnie czytelnicy będą mieli podejście lecz wierzę w te przynajmniej co lżejsze podstawy życia padokowego.

Kolejne w mojej liście zalet wplywu motorsportu jest gospodarka. Skrócę to jak się da najmocniej. Żeby rozwinąć motorsport należy uruchomić potężne zasoby przemysłu motoryzacyjnego. Wszystko, samochody, silniki, skrzynie biegów, aerodynamika i wiele więcej wymgać może bardzo dużego nakłady pracy jak i finansów. Tak tym wszystkim, jak i całym rozwojem technologicznym będzie można dać kopa na popędzenie gospodarki w radykalny miejscami sposób. Czy to jakimiś rewolucyjnymi rozwiązaniami w zawieszeniu czy też aerodynamice, rozwój silnika jak i wypuszczanie do produkcji nowych modeli samochodów. (Poza tym powinno się prawnie zakazać silników mniejszych od V8).

Oprócz tego wszystko co się podkręcić da w regionach także jeszcze przez takie elementy jak tory wyścigowe, wyścigi na lotniskach (nie tilkodromach), imprezy miejskie jak i wiejskie. Nawet jakieś bardziej żałosne rajdy o puchar sołtysa. Regiony mogłyby wystawiać własne zespoły, wspierać lokalne warsztaty, coś jak idea "warsztatów" z czasów dominacji FIATA w latach 20-tych. Wszystko co lokalne można podpiąć pod rozwój motorsportu, łącznie z tym aby stworzyć bardziej oficjalny cykl mistrzostw kraju/pollinu i walczyć o możliwość organizacji takiej imprezy w trakcie sezonu jakiejkowliek kategorii mistrzostw jakie mamy do dyspozycji.

Co kolejne mam na liście podkręcenia aktywności? Prasę. Prasa specjalistyczna w motorsporcie, choć w realu bardzo skryta ze względu na sportowe Kuczery i inne szafy, jest niezwykle zaawansowaną machiną. Prasa zajmująca się plotkami padokowymi, nowinkami technicznymi oraz jakimiś utarczkami pomiedzy szefami zespołów. Trochę tego jest. No że tak powiem emocje można wzbudzić, moze si e uda tą Grande Machina odpalić (chyba że ktoś odpali Grande Strategię).

Dobra, chyba już dużo tego co nie? Dobra jeszcze polityka, gdyż tuba propagandowa jaką niesie za sobą motorsport jest spora, choć często zapomniana. Mało kto pamięta Formułę Easter w ZSRR czy też wsparcie samego Adolfa w wyścigach Grand Prix od 1934 roku poprzez takie wspaniałości jak silniki V16 czy rewolucyjne nadwozie dystansujące konstukcje uzywane przez Francję o kilka dekad. Tuba propagandowa czy też nawet opieranie w jakimś stopniu swój reżim o sukcesy danego kierowcy/zespołu to też potencjał, o którym trochę się zapomina jak zauważam. Dobra chyba więcej idei nie mam jak tu jeszcze napędzić aktywność.

Dziękuję temu kto zdecydował się przeczytać, może ktoś wykorzysta potencjał drzemiący w tym wszystkim. Poza tym uważam że Williams za wszystko co robi musi zdechnąć w męczarniach.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Wykład] Jak Motorsportem rozwinąć państwo można i trzeba

Post autor: Stanisław Dmowski »

Bardzo dziękuję Panu za wygłoszenie prelekcji. Na początek chciałem Pana zmotywować do pokazania innym swoich wyścigów Formuły, bo słyszałem, że takowe publikujecie chociażby na forum Suderlandu.
Norbert Byfyj pisze: 2 lis 2018, 12:21 czy "Kubica wruci to zaczne oglondać tom Formułę Pierwszom".
No właśnie, kiedy wróci?
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Wykład] Jak Motorsportem rozwinąć państwo można i trzeba

Post autor: Maciej II »

Norbert Byfyj pisze: 2 lis 2018, 12:21 Chociaż same wyścigi, czy to w formie jakiś menedżerów typu iGP Manager czy też bardziej zaawansowanych rozgrywek jak ligi online w rFactorze bądź innej wspaniałem grze typu simracing jak Asetto Corsa.
A jaki menadżer by pan polecał aby odpowiadał mniej-więcej temu co dzieje się w mikronacyjnej lidze piłkarskiej?
Florian von Stettin pisze: 2 lis 2018, 14:05 No właśnie, kiedy wróci?
Podobno tego sądnego dnia kur trzy razy zapieje, a Małysz znwou wygra puchar czterech skoczni.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Wykład] Jak Motorsportem rozwinąć państwo można i trzeba

Post autor: Stanisław Dmowski »

Helmut Pohl pisze: 2 lis 2018, 16:32 Podobno tego sądnego dnia kur trzy razy zapieje, a Małysz znwou wygra puchar czterech skoczni.
Prędzej Małysz wygra Dakar niż turniej czterech skoczni :)
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Wykład] Jak Motorsportem rozwinąć państwo można i trzeba

Post autor: Maciej II »

Florian von Stettin pisze: 2 lis 2018, 16:58
Helmut Pohl pisze: 2 lis 2018, 16:32 Podobno tego sądnego dnia kur trzy razy zapieje, a Małysz znwou wygra puchar czterech skoczni.
Prędzej Małysz wygra Dakar niż turniej czterech skoczni :)
No więc na tej samej podstawie nie sądzę by Kubica miał szansę na powrót do kariery w F1.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Wykład] Jak Motorsportem rozwinąć państwo można i trzeba

Post autor: matmax »

Ostatnio kupiłem rFactor 2. Zapowiada się nieźle, może coś wokół tego możemy zrobić w mikronacjach?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Norbert Byfyj
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:53
NIM:
Kontakt:

Re: [Wykład] Jak Motorsportem rozwinąć państwo można i trzeba

Post autor: Norbert Byfyj »

Florian von Stettin pisze: 2 lis 2018, 14:05 Bardzo dziękuję Panu za wygłoszenie prelekcji. Na początek chciałem Pana zmotywować do pokazania innym swoich wyścigów Formuły, bo słyszałem, że takowe publikujecie chociażby na forum Suderlandu.
Norbert Byfyj pisze: 2 lis 2018, 12:21 czy "Kubica wruci to zaczne oglondać tom Formułę Pierwszom".
No właśnie, kiedy wróci?
Wruci Jutro


Helmut Pohl pisze: 2 lis 2018, 16:32
Norbert Byfyj pisze: 2 lis 2018, 12:21 Chociaż same wyścigi, czy to w formie jakiś menedżerów typu iGP Manager czy też bardziej zaawansowanych rozgrywek jak ligi online w rFactorze bądź innej wspaniałem grze typu simracing jak Asetto Corsa.
A jaki menadżer by pan polecał aby odpowiadał mniej-więcej temu co dzieje się w mikronacyjnej lidze piłkarskiej?
iGP Manager sprawdzał się w miarę dobrze w Suderlandzkie, wiem że Sarmaci też mieli mieć swoją ligę, ale nic nie wiem o jakichkolwiek rezultatach.
matmax pisze: 2 lis 2018, 17:20 Ostatnio kupiłem rFactor 2. Zapowiada się nieźle, może coś wokół tego możemy zrobić w mikronacjach?
rF2 ma potencjał, choć aspektami cenowymi Asetto Corsa ma się lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość