Strona 1 z 1

[ATOMICE] Festiwal twardej, spoconej kremufffki.

: 15 paź 2020, 02:20
autor: Maciej II
Obrazek
W Atomicach rozpoczęły się przygotowania do festiwalu twardej, spoconej kremufffki. Z tej okazji, posiadający w radzie miejskiej większość, kultyści Kościoła Atomistów, przegłosowali uchwałę o strefie wolnej od OZE, znanej także jako Samorządowa Karta Praw Paliw Kopalnych. Oburzony radny Wcisło z opozycyjnej partii DA (Dziewicznicza Alternatywa) tak zareagował na działania samorządu na portalu społecznościowym:
"Atomistyczna większość przegłosowała uchwałę, która naszym zdaniem będzie początkiem ideologicznego kagańca nałożonego między innymi na dziewiczników."
Festiwal twardej, spoconej kremufffki to doroczne atomickie święto zorganizowane na cześć Anaruka - chłopca z Surmali, pomniejszego proroka atomistycznego. Anaruk, nim stał się gwiazdą o znaczeniu miejscowym, swoje młode lata spędził w Atomicach, pracując w miejskiej bibliotece jako miejscowy zapaśnik Wrestlingu - pseudonim "Kremówkojad", w swojej karierze regularnie obskakiwał wpierdol od tajemniczego zapaśnika, ksywka "Kremówczan", którego combosy, fani okrzyknęli "kremufffkami".
Obrazek
Anaruk - poeta, bibliotekarz, supergwiazda filmowa, wrestler.


Sztuka ikonograficzna w Atomicach przeżywa obecnie drugi renesans. Nierówna walka ze znacznie popularniejszym Guslarem o miano miasta Anaruka, doprowadziła do znacznych inwestycji miejskich w pomniki Anaruka oraz od dwóch lat - zwyczaju festiwalu twardej, spoconej kremufffki.
Obrazek
Pomnik pod domem Anaruka, miejsce regularnych pielgrzymek Kościoła Atomistów.


Kością niezgody między Kościołem Atomistów i Świadkami Dziewiczniczan jest powstanie Lewitującego Centrum Kultury Atomistycznej im. Anaruka - "Dawaj Na Ring" w podatomickiej Walrudzie. Dziewicznicy wierzą w prorokinię-męczennicę Krystynę, eks-mieszkankę Walrudy lat 16, która jak głosi pół-legenda, pół-prawda, pół-nieprawda, potwierdzona naocznie przez rotryjskiego księdza, który akurat był wtedy na kolędzie "Żołnierzowi Scholandzkiemu nie dała i za to zginęła."
Obrazek
Lewitujące Centrum Kultury Atomistycznej im. Anaruka - "Dawaj Na Ring"


Niestety wspólnota Dziewiczniczan znana jest ze swojej biedy, zarówno umysłowej jak i majątkowej. Dlatego najwięcej na co było ich stać to postawienie kamienia ku czci Dziewicznicy w ogródku działkowym jednego z nich. Prześladowania Dziewczniczan nie ustają, a wręcz nasilają się od momentu gdy do władzy doszła większość Atomistyczna. Świadkowie szykują ostre protesty w czasie dni festiwalowych. W mieście i okolicach przestaną jeździć taksówki, a pod budynkiem rady miasta zostanie rozstawione pole namiotowe.
Obrazek
Kamień.

Re: [ATOMICE] Festiwal twardej, spoconej kremufffki.

: 15 paź 2020, 10:01
autor: Andrzej Szmejchel
Jestem wzruszony.

Re: [ATOMICE] Festiwal twardej, spoconej kremufffki.

: 24 paź 2020, 16:58
autor: Antoni Moskwicz
Po wizycie stwierdzam, że to piękne miejsce. Jak się cieszę, że taki cud mirkoświata jest tak blisko!

Obrazek

Re: [ATOMICE] Festiwal twardej, spoconej kremufffki.

: 24 paź 2020, 19:53
autor: Andrzej Szmejchel
Antoni Moskwicz pisze: 24 paź 2020, 16:58 Po wizycie stwierdzam, że to piękne miejsce. Jak się cieszę, że taki cud mirkoświata jest tak blisko!

Obrazek
rekrutowalem takich w Heroes III

Re: [ATOMICE] Festiwal twardej, spoconej kremufffki.

: 25 paź 2020, 02:04
autor: Antoni Moskwicz
Na wakacje uruchomi się nowe połączenia z Walgardu i Førerstad do Atomic, niech cały mirkoświat pozna to cudowne miejsce. Kremuffkarze będą mieli spore zyski z medalików plutonowych, turystyka ruszy na całego, szpitale onkologiczne rozruszamy, medycynę nuklearną, nie zapomnijmy o energetyce... Same plusy!