Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Lenno króla-seniora Macieja II.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Daniel von Witt »

Dzięki temu, że Pan Helmut Pohl systematycznie rozwija miasto, postanowiłem, że posiadłość gonfaloniera Belle Veu stanie się Jego prywatną rezydencją. Doceniam, i wszyscy pewnie się ze mną zgodzą, że Jego wkład pracy w rozwój Rodo jest znaczący i podnosi nie tylko miasto, ale cały region od czasu rządów Ottona van der Berga. Oby tak dalej.

(-) Daniel von Witt
Regent Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Chamberlain »

Helmut Pohl zapowiedział, że pofatyguje się do Sądu Królestwa w przypadku odmowy złożenia przez Pana homagium w terminie 7 dni od wyboru. Na dokładkę jesteśmy w środku książęcej procedury elekcyjnej. Ten prezent to próba skorumpowania przeciwnika politycznego?

Czy naprawdę nie mógł się Pan ograniczyć do rekomendowania takiego nadania przyszłemu Księciu? To kwestia kilkunastu dni. Miło się gospodaruje na cudzym, jednocześnie nie biorąc na siebie odpowiedzialności politycznej (wątek homagium), prawda?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Daniel von Witt »

Od końca sierpnia zeszłego roku, gdy złożyłem urząd i po raz ostatni nadawałem Furlandczykom i Luindorczykom odznaczenia krajowe, nikt nikogo więcej w żaden sposób nie nagrodził. Nie było komu, wiadomo. Gdy jest taka możliwość, a Pan Pohl jest obecnie jedynym aktywistą saudadzkim, który niczego dotąd nie otrzymał, to postanowiłem w jakiś skromny sposób go nagrodzić. Nie ma przy tym znaczenia jego stosunek do mnie, bo zawsze w Unii Saudadzkiej nagradzałem za realny wkład, a nie sympatię do mnie. Weźmy np. Hrabiego Flores - nie lubi mnie, a dostał ode mnie lenno. Pan Pohl ma święte prawo korzystania z usług Sądu Królestwa i go do tego zachęcam. Niech jego wątpliwości rozwieje wymiar sprawiedliwości.

PS. Łapówek nie wręcza się publicznie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 18 sty 2019, 14:21 PS. Łapówek nie wręcza się publicznie.
Chyba z innego założenia wychodzą firmy farmaceutyczne, które nagradzają "pracowitych" lekarzy "turnusami szkoleniowymi" na Sardynii.

Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie. Dlaczego nie wstrzymał się Pan z tym do czasu wyboru Księcia, któremu w odpowiednim momencie można było po prostu publicznie rekomendować taki ruch?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Daniel von Witt »

Nietrafione porównanie.

Nie musiałem. Jeżeli by z wszystkim czekać na nowego księcia/króla/premiera/ministra, podczas gdy ktoś urzędujący na danym stołku w danej chwili jest i może podejmować dane decyzje, to powinien je podejmować, bo od tego po prostu jest.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Maciej II »

Za nadanie dziękuję. Nie zmienia ono mojego stosunku c.d. złożenia homagium więc uważam argument łapówki za nietrafiony.

Pozdrawiam,

(-) H. Pohl
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Daniel von Witt »

Yyy, przecież mówię, że to nie była lapowka, a zmiany stosunku nie oczekiwałem.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 18 sty 2019, 17:38 Yyy, przecież mówię, że to nie była lapowka
Tylko prezent, prawda?

Półtora roku temu JKW Alfred z okazji obchodów rocznicowych wynagrodził pracę Prezesa Sądu Królestwa tytułem honorowym. Ponieważ jednak ten sam Prezes mógł w niedalekiej przyszłości rozstrzygać w sprawie aktu oskarżenia przeciw Królowi, w kraju podniosły się głosy, że Alfred próbuje skorumpować sędziego, wpływając na jego stosunek do Korony. Pan był jednym z głośniej krzyczących i wprost mówił o łapówce. Tutaj sytuacja jest identyczna: szef kraju, nieoczekiwany prezent, widmo procesu. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 19 sty 2019, 16:56Pan był jednym z głośniej krzyczących i wprost mówił o łapówce.
Nie chciałem do tego wracać, ale skoro ta sytuacja już została przywołana. Wciąż mi z tego powodu trochę przykro.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Daniel von Witt »

To niby taka sama sytuacja? No nie sądzę. Wówczas jeden człowiek decydował o sprawie Króla, i ten go wynagrodził tytułem, który odebrano jako łapówkę. Tutaj regent przekazał posiadłość osobie zasłużonej, która nie trzyma regenta w szachu, tak jak wtedy trzymał króla sędzia. Dlaczego?

1. Sprawę do Sądu Królestwa dopiero można skierować.
2. Sprawę do Sądu Królestwa skierować może każdy, a nie tylko Pohl.
3. Wynik sprawy nie jest pewny i nie zależy od Pohla.

Krótko pisząc, Pohl nie ma mnie w garści, aby było zasadne jego przekupywanie za wszelką cenę. Ponadto, jak już pisałem, gdybym na poważnie myślał o łapówce, nie dawałbym jej publicznie, aby się o to do mnie przyczepiano.

Czyli: pudło. Pozdrawiam.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 19 sty 2019, 18:04 To niby taka sama sytuacja? No nie sądzę.
Jak jeden do jednego. Nie oczekuję jednak, że się Pan ze mną zgodzi teraz. Wystarczy, że wypowiedział się Pan w tej sprawie dostatecznie jasno półtora roku temu. Świat nie widział jeszcze łapówkarza, którzy przyznał się do wręczania łapówki.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Daniel von Witt »

To inaczej. Czy taką samą "łapówkę" mógłbym dać Panu, gdyby to Pan poszedł z sprawą regencji do sądu? Albo komukolwiek innemu? I ile osób musiałbym przekupic? Czy to w ogóle możliwe?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 20 sty 2019, 14:30 To inaczej. Czy taką samą "łapówkę" mógłbym dać Panu, gdyby to Pan poszedł z sprawą regencji do sądu?
Widzę, że próbuje Pan rozwodnić temat. Bez sensu, bo sprawa jest prosta i dotyczy konkretnego obywatela: Pohla, który, jak sądzę, wkrótce wejdzie z Panem w szczególnie bliską relacje w sali sądowej.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Belle veu prywatną posiadłością Pohla

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Daniel von Witt pisze: 18 sty 2019, 14:21 Weźmy np. Hrabiego Flores - nie lubi mnie, a dostał ode mnie lenno.
Doprecyzujmy coś. Co prawda minęła chwila od mojego odejścia z partii, a ja po zmianie telefonu zapodziałem twój numer telefonu, ale nie powiedziałbym, że cię nie lubię. Uważam co prawda pewne twoje opinie za absurdalne i nie przepadam za twoją retoryką, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymieniać przy potrzebie korespondencję równie często co dawniej. Nadal darzę cię pewną sympatią za cały wkład w moje wejście w Dreamland, bo bez wątpienia sporo mi pomogłeś.

Ranisz :)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto Rodo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość