Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Oświadczenia i komunikaty królewskie oraz dworskie, wydawane w czasie poprzednich panowań.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Karolina Aleksandra »

Zgodnie z obietnicą, krótko i zwięźle, garść punktów do zrealizowania na najbliższy kwartał po stronie Dworu Królewskiego.
  1. Odnowienie Domeny Królewskiej – akt o nowej formie rządu jest już na moim biurku, potrzebuję paru dni na wdrożenie go w życie.
  2. Odnowienie strony głównej Królestwa – w kuluarach KSI pojawiło się już parę propozycji, trzeba je uporządkować i nadać im bieg.
  3. Zmiana systemu nobilitacji, szlachty/arystokracji/posiadaczy ziemskich, tytulatury – udostępnienie drabinki rozwoju dla chętnych z komunistycznej strony sceny politycznej, ujednolicenie tytulatury (jak się zwracać do markiza, a jak do hrabiego?).
  4. Zebranie wszystkich wątków ze spraw zagranicznych, doprecyzowanie, dopracowanie i opublikowanie oficjalnej doktryny Polityki Zagranicznej we współpracy z Rządem Królewskim oraz Tajną Radą Królestwa Elderlandu (w ramach WKE) – chociaż doktryna będzie zasadniczo uniwersalna, niezależna od kolejnych kadencji rządowych i polityków. W ramach tego podpunktu – rozmowy z MW oraz ukształtowanie na nowo wyglądu WKE.
  5. Sfinalizowanie zabezpieczenia dziedzictwa Królestwa Scholandii – sprawa dosyć nieprzyjemna i skomplikowana, zwłaszcza z uwagi na nawał realiozy praktycznie po wszystkich zainteresowanych stronach, ale powinno zakończyć się szczęśliwie dzięki ax. von Salvepolowi i księciu Sky’owi.
  6. Odnowienie części aktów prawnych – tu mam na myśli przede wszystkim Ustawę o Forum (pewnie we współpracy z Rządem, gdzie już ruszono temat jakiś czas temu).
  7. Powrócenie w tej czy innej formie do tradycji ogólnonarodowych spotkań na IRC-u (raz na miesiąc/raz na dwa tygodnie). Szczegóły do doprecyzowania.
  8. Bezbolesne i sprawne rozdzielenie forów Obu Królestw — jeśli do tej pory błąd 502 i potworki spowalniające stronę nie znikną, pewną opcją zostaje skorzystanie z okazji i przeniesienie KD na zupełnie nowe forum.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Chamberlain »

Karolina Aleksandra pisze: [*] Zmiana systemu nobilitacji, szlachty/arystokracji/posiadaczy ziemskich, tytulatury – udostępnienie drabinki rozwoju dla chętnych z komunistycznej strony sceny politycznej
To ta "drabinka" jest w tej chwili niedostępna dla "chętnych z komunistycznej sceny politycznej"? I chętnych do czego? Do brania lenna i posiadania służby domowej? Torkan tytuł posiada. Mat Max również. Jak bardzo Królowa pragnie jeszcze wyprać te tytuły ze znaczenia i ośmieszyć stojącą za nimi ideę, by przypodobać się... właściwie komu? Temu trzeciemu komuniście, dotąd nie nobilitowanemu?

Czy w imię tej wątpliwej polityki naprawdę warto zrównać wszystko do parteru?[/justify]
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Popieram Jego Ekscelencję Oxlade'a-Chamberlaina.

To na co chciałem zwrócić uwagę, to to, czy technokratyczna, bezideowa polityka Waszej Królewskiej Mości, której zarys przedstawiony został wyżej w priorytetach Dworu, a która ograniczać się ma do spraw technicznych, odnawiania stron i aktów prawnych oraz wydawania lakonicznych komunikatów, może przynieść aktywizację i rozkwit Królestwu? Dreamland potrzebuje idei, potrzebuje odważnej, agresywnej polityki zewnętrznej i ciekawych inicjatyw w polityce wewnętrznej. Bezideowość to ślepa uliczka.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Andrzej »

Ja tam jestem za likwidacją szlachty.

Jako stanu ofkors, bo szlachciców bym nie likwidował tylko wysyłał na obozy reedukacyjne do Krakozji.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

W zasadzie to co przedmówcy. Skoro Rząd w części wewnętrznej odpuścił sobie promocję i sam nie jestem za to odpowiedzialny ani nikt w jego obrębie nie podziela mojego zdania to zastanawiałbym się czy w sprawie promocji Dwór ma zamiar zająć jakieś stanowisko. Podobnie w sprawie tzw. "wandeizacji społeczeństwa".

Co do "drabinki rozwoju dla komunistów" nie wypowiem się, dopóki nie dowiem się na jakiej zasadzie ma działać. Bo jak widać możliwość bycia chociażby księciem Skytji nie jest dla nich zamknięta, a tytuły np. markiza dają głównie prestiż, a nie siłę głosy itp. co zresztą wyżej wymienieni wielokrotnie wyszydzali. Pytanie moje więc brzmi-jeśli już to po co?
W ogóle chciałbym się dowiedzieć czy komunistom tego brakuje, bo nie chce się wypowiadać nadto za nich.

Nie oczekuję rozwinięcia np. zabezpieczeni dziedzictwa Scholandii czy odnowy aktów prawnych, bo tutaj można co najwyżej czekać na efekty i faktyczne działania. Wtedy też uzasadnienie dlaczego dany akt zmieniamy.
Ale co do tych dwóch punktów, to jest doktryny zagranicznej i systemu nobilitacji, liczyłbym na rozwinięcie-najlepiej w terminie jednego czy dwóch tygodni.

Pozdrawiam,
Fryderyk wicehrabia Orański-Nassau,
hrabia Flores
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
W ogóle chciałbym się dowiedzieć czy komunistom tego brakuje, bo nie chce się wypowiadać nadto za nich.
To nie ma nic do rzeczy, czy im brakuje. Oni po prostu nie podzielają systemu wartości z tym związanego, dlatego ja bym postulował o odebranie tytułów osobom, dla których one podobno nic nie znaczą i są szkodliwe. Zamiast więc nadawać komu popadnie - zabrać tym, którzy poniewierają swoimi tytułami lub tytułami w ogóle.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Torkan Ingawaar »

Daniel von Witt pisze:Oni po prostu nie podzielają systemu wartości z tym związanego, dlatego ja bym postulował o odebranie tytułów osobom, dla których one podobno nic nie znaczą i są szkodliwe. Zamiast więc nadawać komu popadnie - zabrać tym, którzy poniewierają swoimi tytułami
Kogo konkretnie ma doktor na myśli?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

Sir (tfu!) Jezusa Ipanienkę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Andrzej »

Nie posiadam tytułu, bo nie złożyłem przysięgi, debilu.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Ekscelencjo Ministrze, Wybitny Przedstawicielu Hołoty Wandejskiej,

pragnę Waszej Ekscelencji wskazać jasno i wyraźnie, że na podstawie Dekretu Królewskiego z dnia 31 sierpnia 2017 roku o tytułach honorowych, orderach i odznaczeniach, na podstawie to którego prawa otrzymał Pan tytuł szlachecki, nie był Pan zobowiązany do złożenia przysięgi w celu potwierdzenia, że tytuł ów otrzymał i posiada. Nie jest to wymagane.

Wyrażam również ubolewanie, że poziom debaty publicznej spada do tak żałosnego poziomu, gdy jednocześnie osoba uciekająca się do wyzwisk nie ma racji, bo albo jest głupia albo zbyt leniwa, by zechcieć poznać prawo kraju, w którym pełni (tfu!) funkcję Ministra Kultury, a Parlament Królewski uznaje, że taki oszołom powinien być w dalszym ciągu tym, kim jest.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Andrzej »

Tytułu nie przyjąłem. Ponadto kontaktowałem się z towarzyszką królową i ustaliliśmy, że tytuł nadano mi bez mojej wiedzy i zgody, więc towarzyszka królowa miała tą decyzję cofnąć. To nie mój problem, że jeszcze tego nie zrobiono.

Resztę rzygów pominę, bo to typowe bóldupienie doktora przepełnione nienawiścią do mojej osoby i do Wandejczyków.
(tfu!)
(tfu!)
Jak doktor ma ślinotok to polecam spluwaczkę.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

Pląta się Wasza Ekscelencja w zeznaniach. Wyżej Wasza Ekscelencja stwierdził, że nie posiada tytułu, ponieważ nie złożył przysięgi. Kiedy udowodniono Panu głupotę to twierdzi Pan teraz asekuracyjnie, że tytułu nie przyjął, a nie że nie złożył przysięgi. Poza tym od kiedy to Król ma się pytać, czy może kogoś odznaczyć? Osoba odznaczana tytułem, orderem czy odznaczeniem może po fakcie stwierdzić, że go nie chce, a nie, że Król ma łaskawie prosić kandydata o wyrażenie zgody na to, czy go odznaczyć, czy nie. Na głowę Pan upadł?
Jezus pisze:
Resztę rzygów pominę, bo to typowe bóldupienie doktora przepełnione nienawiścią do mojej osoby i do Wandejczyków.
Pan nazywa mnie debilem, a w bonusie stwierdza, iż ja rzygam na Pana i Wandejczyków. Nie dość, że jest Pan głupi to jeszcze obłudny i ślepy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Andrzej »

Doktor znowu nie ogarnia. Zarówno nie złożyłem przysięgi, jak i wyraźnie mówiłem, że tytułu nie przyjmuję. Wobec tego sugeruję by się doktor delikatnie mówiąc odpierdolił.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

W którym miejscu napisał Pan, że nie przyjmuje tytułu? Proszę o źródło publicznego oświadczenia.

Proszę również spuścić z tonu. Pański wpływ na państwo jest potwornie destrukcyjny.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Andrzej »

No jak już doktor wyciąga po raz kolejny sprawy sprzed roku dot. mnie to proszę sobie samemu poszukać.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

Haha :D Fajnie. Głupi, obłudny, leniwy, chamski i słaby - Minister Zajebistości Jego Ekscelencja Jezus Ipanienko.

PS. Nie ma takiego oświadczenia :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Andrzej »

Danielku, zluzuj wora bo się spinasz.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

Reasumując - właśnie takim ścierwom jak Minister Kultury to bym tytuły zabrał, skoro je posiadają, a nawet o tym nie wiedzą. Mam nadzieję, że Jej Królewska Mość wykaże się w tej materii rozsądkiem i nie będzie niszczyć szlachectwa.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Andrzej »

No co za buc xD
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: RomanoPorfavor »

Zwracam uwagę Towarzyszowi Doktorowi, że jako osoba bez tytułu nie powinien generalnie wypowiadać się w sprawach które go w żadnej nie dotyczą. Ja osobiście - jako kompan Towarzysza w stanie chłopskim - tak robię i serdecznie polecam (wyjątek - gdy wiąże się to bezpośrednio z moją funkcją jako Sekretarza Heroldii, ale tej Towarzysz o ile mi wiadomo nie pełni).
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum królewskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości