Dziennik Królewski

Oświadczenia i komunikaty królewskie oraz dworskie, wydawane w czasie poprzednich panowań.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Daniel von Witt »

Dziękuję za wyjaśnienie. Tyle oczekiwałem. Wszystko jest dla mnie jasne.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Chamberlain »

Ten dziennik do dobra inicjatywa, podnosząca jakość "centralnej" polityki informacyjnej. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Daniel von Witt »

Mam jeszcze pytanie - na jakiej podstawie JKW Alfred jest administratorem forum, skoro nie został na ten urząd powołany?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Daniel von Witt »

Przypominam o swoim pytaniu: na jakiej podstawie JKW Alfred jest administratorem, skoro nie został na ten urząd powołany?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Karolina Aleksandra »

Przepraszam za opóźnienie w odpowiadaniu na pytanie i dziękuję za zwrócenie uwagi na problem.

Administracja forum została przyznana JKW Alfredowi jako Regentowi, potem zaś, gdy w chwilę po Regencji miał zostać szefem KSI, nikt nie zdejmował tego administratora — przyznaję się bez bicia, zapomniałam o oficjalnym powołaniu na stanowisko, co już zostało naprawione. Wierzę jednak, że JKW Alfred nie zrobił przez ten okres niczego źle wpływającego na kształt forum ;)

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Karolina Aleksandra »

Obrazek
Dziennik Królewski z dnia: 1 kwietnia 2018 r.

[list][*]21.03 — Jego Świątobliwość Pius IV gościł na Dworze Królewskim; spotkanie przebiegło pozytywnie, z uwagi na wrażliwość tematu rozmowy nie zostanie on podany do wiadomości publicznej, jednak KSZ oraz odpowiednie organy zostaną z nim zapoznane;


[*]28.03 — ratyfikowano Traktat Nowobananopesztański z Mandragoratem Wandystanu; realizacja praktyczna postanowień traktatu okazała się utrudniona ze względów informatycznych (TvH dodał agregację na stronie głównej Dreamlandu, jednak były problemy po stronie estetyki strony i została ona tymczasowo zdjęta; do rozwiązania został zatem problem estetyki oraz problem utworzenia strumienia aktualności do agregacji na stronie MW).
Tytułem komentarza — nie sądzę, żeby podpisany i ratyfikowany traktat miał wpłynąć źle na aktywność w Królestwie Dreamlandu czy zgodnie z sugestiami tu i ówdzie, obniżyć jej poziom. Prasa wandejska jest specyficzna, ale jej śledzenie może być inspirujące; tak jak dla Wandejczyków śledzenie naszej prasy. A to chyba jeden z najlepszych i najmniej bolesnych punktów wyjścia, po których możemy ustalić, czego chcemy dalej.


[*]28.03 — wskutek złożonej dymisji, odwołano Tomasza von Habsburga ze stanowiska Marszałka Dworu i powołano nań Torkana Ingawaara — serdecznie dziękuję za dotychczasową służbę na Dworze i liczę na owocną współpracę z nowym Marszałkiem;


[*]28.03 — z pewnym poślizgiem powołano oficjalnie JKW Roberta na Prezesa Sądu Królewskiego — dziękuję za sprawne działanie w Sądzie;


[*]31.03 — dokonano powołania Ruprechta van der Spraaka w skład Parlamentu Królewskiego;


[*]1.04 — oficjalnie ogłoszono Przepisy wprowadzające do DK o ustroju Rządu Królewskiego oraz Dekret o ustroju Rządu Królewskiego.
Tytułem komentarza co do kontrowersji dekretowych — skoro już tradycją stało się, że Premierowie zwracają się z prośbą do mnie o znowelizowanie kolejnych dekretów o ustroju RK tak, aby dostosować je do swojej wizji Rządu, nie widziałam powodu, aby odmawiać JKW Alfredowi jego prośbie; każdy Premier ma prawo do zupełnie innej wizji gremium, które mu podlega; jeśli dekret nie będzie pasował przyszłemu Premierowi lub jeśli okaże się, że prawo nie zniesie ciężaru przepisów wprowadzających do dekretu lub następca JKW Alfreda będzie miał jeszcze inną wizję — nie będzie problemem po prostu wrócić do poprzedniego ustroju prawnego.[/list]

Tymczasem — Wesołego Alleluja, sympatycznych spotkań w gronie rodzinnym, jak najmniejszego kaca po tych spotkaniach — i uważajcie na dzisiejszą datę w kalendarzu.

(—) Karolina Aleksandra
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze:TvH dodał agregację na stronie głównej Dreamlandu, jednak były problemy po stronie estetyki strony i została ona tymczasowo zdjęta; do rozwiązania został zatem problem estetyki oraz problem utworzenia strumienia aktualności do agregacji na stronie MW
Ważne pytania:

1. Czy przez te 8 dni od czasu zdjęcia feedu Wandei, Królewskie Służby Informatyczne odkryły już magiczną funkcję strip_tags w PeHaPe?
2. Jeżeli odkryły, to czy implementacja przeciąga się ze względy na ważne debaty, czy feed dreamlandzki utworzyć w formacie RSS 1.0, RSS 2.0, Atom czy może też JSON Feed?
3. Czy może impementacja tego wszystkiego przeciąga się tak długo, bo Rząd Krulewski jest złożony z pizdeczek i gra na wygaśnięcie Traktatu Nowobananopesztańskiego zamiast go po prostu szybko i brutalnie wypowiedzieć?

Ponieważ nie chcę przeszkadzać towarzyszce w piciu Sobieszkoje Igristoje, nie oczekuję odpowiedzi konkretnie od was, zresztą wiem że i tak mi jej nie udzielicie.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Chamberlain »

კარო’ს თითს pisze: 3. Czy może impementacja tego wszystkiego przeciąga się tak długo, bo Rząd Krulewski jest złożony z pizdeczek i gra na wygaśnięcie Traktatu Nowobananopesztańskiego zamiast go po prostu szybko i brutalnie wypowiedzieć?
Za implementację, będącą kwestią czysty techniczną, odpowiadają Królewskie Służby Informatyczne. Personalnie, zdaje się, wspomniany wyżej Tomasz von Habsburg. Zgodnie z treścią traktatu strona dreamlandzka ma na to czas do 28 kwietnia. Nie ma tu zatem drugiego dna (politycznego), choć takie wypowiedzi, jak powyższa, skłaniają do pogłębionej refleksji nad jakością i perspektywami tej współpracy.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:Zgodnie z treścią traktatu strona dreamlandzka ma na to czas do 28 kwietnia. Nie ma tu zatem drugiego dna (politycznego), choć takie wypowiedzi, jak powyższa, skłaniają do pogłębionej refleksji nad jakością i perspektywami tej współpracy.
Biorąc pod uwagę to, jak długo przeciąga się ze strony dreamlandzkiej impementacja techniczna traktatu i absolutny brak odpowiedzi na zapytania kierowane kanałami oficjalnymi (nie napisałabym tu gdyby było inaczej), nie powinniście pouczać absolutnie nikogo co do jakości czegokolwiek. Swoją drogą, wypowiedzi towarzysza takie jak zacytowana pokazują, że mimo waszych deklaracji o braku drugiego dna, wasza niechęć jest dość oczywista. Dziękuję za potwierdzenie że macie za słabe geny aby traktować sprawę wprost, bez kręcenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Chamberlain »

კარო’ს თითს pisze:Biorąc pod uwagę to, jak długo przeciąga się ze strony dreamlandzkiej impementacja techniczna traktatu i absolutny brak odpowiedzi na zapytania kierowane kanałami oficjalnymi (nie napisałabym tu gdyby było inaczej), nie powinniście pouczać absolutnie nikogo co do jakości czegokolwiek.
Nawet nie przyszło mi do głowy, by pouczać, choć uwagi o "pizdusiach w rządzie" i piciu "Sobieszkoje Igristoje" odebrałem jako nieco przesadzone. Po prostu stwierdzam fakt: nie ma tu drugiego dna i zwłoka, jeśli można mówić o zwłoce, wynikać może co najwyżej z czyjejś chwilowej nieobecności. Urzęduję od kilku dni. Nie otrzymałem żadnych sygnałów w tej sprawie, ale zapewniam, że będę monitorował problem.

Kto był adresatem tamtego zapytania? Królowa? Nowy premier?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:Nawet nie przyszło mi do głowy, by pouczać
Tylko dogłębnie reflektować. Totalnie co innego.
Urzęduję od kilku dni. Nie otrzymałem żadnych sygnałów w tej sprawie
Okej, spoko, ponieważ wszystko wypadło gdzieś w środku zmiany rządów, czekam jeszcze kilka dni aż nowy rząd wszystko ogarnie. A potem najwyżej zacznę grillować, lać po mordach, bić po kaskach, sikać po śniegu, etc. etc.
Kto był adresatem tamtego zapytania? Królowa? Nowy premier?
Ktokolwiek. Jestem zbyt zfrustrowana brakiem jakichkolwiek postępów żeby teraz jeszcze szukać właściwej osoby do skierowania zapytania.

Ale Krulowa raczej nie. Myślę że sami wiecie jakie są szansę wyduszenia od niej jakiejkolwiek wypowiedzi na tematy niealkoholowe.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Andrzej »

Nie ma tu zatem drugiego dna (politycznego), choć takie wypowiedzi, jak powyższa, skłaniają do pogłębionej refleksji nad jakością i perspektywami tej współpracy.
Polecałbym zrezygnowanie z przenoszenia opinii jednej z obywatelek MW na cały Wandystan. Formułowanie takich opinii może być szkodliwe dla relacji MW-KD.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Chamberlain »

კარო’ს თითს pisze: Okej, spoko, ponieważ wszystko wypadło gdzieś w środku zmiany rządów, czekam jeszcze kilka dni aż nowy rząd wszystko ogarnie. A potem najwyżej zacznę grillować, lać po mordach, bić po kaskach, sikać po śniegu, etc. etc.
Jezus Ipanienko pisze:Polecałbym zrezygnowanie z przenoszenia opinii jednej z obywatelek MW na cały Wandystan. Formułowanie takich opinii może być szkodliwe dla relacji MW-KD.
Na tym etapie opinię Towarzyszki Polyny przenoszę jedynie na osobę Towarzyszki Polyny. Dzielę się również narastającym sceptycyzmem co do jakości wzajemnych relacji, tym razem między zwykłymi obywatelami. Jesteśmy w stanie podpisać dowolny dokument międzyrządowy, ale lektura powyższych komentarzy nie pozostawia mi wielkich złudzeń co do perspektyw tej współpracy. Nie jesteśmy wielomilionowymi narodami, lecz kilkunastosobowymi społecznościami. Wandystan chyba kilkuosobową. Liczy się każdy głos podniesiony publicznie, zwłaszcza taki, który nie jest równoważony głosem przeciwstawnym (w tym przypadku – oficjalnym), jak również taki, który publikowany jest na forum Dworu. Tutaj Towarzyszka serwuje nam wyzwiska, senankurowskie komentarze o słabych genach, pizdusiach i zapowiada "bicie po kaskach". To nie jest sposób na "zbliżenie".

Rozumiem, że stanowisko władz Mandragoratu reprezentuje Towarzysz Ipanieko, i że jest to postawa otwarta, ciepła i dystansująca się wobec stanowiska Towarzyszki Polyny, która nie posiada prawnego umocowania do reprezentowania stanowiska władz Mandragoratu. Prozę zatem przyjąć zapewnienie, że sprawę implementacji kluczowego elementu traktatu będę monitorował na Dworze i forum Rządu Królewskiego.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Tomasz von Habsburg »

By trochę załagodzić atmosferę - kanał JSON Feed w zasadzie utworzyłem już 9 kwietnia. Teraz czekamy na ewentualne (nie wiem, czy spekulacje okażą się prawdą) przekazanie namiarów na niego Wandystanowi. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Karolina Aleksandra »

Tomasz von Habsburg pisze:
Teraz czekamy na ewentualne (nie wiem, czy spekulacje okażą się prawdą) przekazanie namiarów na niego Wandystanowi. :)

Oczywiście, że spekulacje nie są prawdą. Od razu dodano kanał na stronie, a gdy odkryto problem z estetyką strony (dla spiskowców — nie, to zagadnienie nie ma drugiego dna), od razu zaczęto rozmawiać o tym na forum KSI, przekazując tam również ofertę pomocy ze strony wandejskiej. Po ponownym monicie w miejscu obrad KD-MW, link przekazano tego samego dnia.

Przepraszam, jeśli ta sytuacja mogła wybrzmieć dwuznacznie dla strony wandejskiej, ale nie doszukujmy się złej woli, bardzo proszę. Takowej nie było.

(—) Karolina Aleksandra
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dziennik Królewski

Post autor: Polyna »

Tomasz von Habsburg pisze:
By trochę załagodzić atmosferę - kanał JSON Feed w zasadzie utworzyłem już 9 kwietnia. Teraz czekamy na ewentualne (nie wiem, czy spekulacje okażą się prawdą) przekazanie namiarów na niego Wandystanowi. :)
Namiary zostały przekazane, i tego samego dnia feed został wstawiony na stronę Wandystanu. Teraz tylko czekamy na pewne poprawki.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum królewskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości