Informacje o promulgowaniu ustaw

Oświadczenia i komunikaty królewskie oraz dworskie, wydawane w czasie poprzednich panowań.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Informacje o promulgowaniu ustaw

Post autor: Alfred »

Przed chwilą złożyłem swój podpis pod nowelizacją Karty Konstytucyjnej. Dokonała się największa zmiana obowiązującej konstytucji od czasu jej uchwalenia. Cieszy mnie, że Parlament Królewski poparł zaproponowaną przeze mnie reformę.

Nowy układ stosunków między monarchą a organami pochodzącymi od obywateli oznacza większy wpływ ludu-suwerena na politykę państwa, ale także nakłada nań większą odpowiedzialność za sprawy publiczne. Liczę, że czynnik demokratyczny dobrze wywiąże się ze swoich zadań. Królestwo, choć należy do najsilniejszych państw polskiego mikroświata, zostało owładnięte przez stagnację i chorobę braku woli. Ten stan rzeczy musi być przełamany.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Informacje o promulgowaniu ustaw

Post autor: Alfred »

Podpisałem ustawę o państwowym forum dyskusyjnym wraz z ustawą wprowadzającą; wchodzą one w życie niezwłocznie. Zwróciłem także Marszałkowi Parlamentu ustawę federalną z dnia 17 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o Bazie Prawnej, która wobec uchwalenia ww. ustaw stała się bezprzedmiotowa.

Równocześnie wydałem dwa dekrety dotyczące forum.

Po pierwsze, do świeżej ustawy o forum wprowadziłem nowe narzędzie moderacyjne: ewaporację. Swoją nazwą nawiązuje ona do praktyki stosowanej przez rząd Oceanii w „Roku 1984” Orwella; także mechanizm jest podobny. Konto ewaporowanego usuwa się wraz ze wszystkimi opublikowanymi postami. Dzięki temu możliwa jest szybka neutralizacja jadowitego trolla, zanim jeszcze ktoś zdąży wejść z nim w interakcję.

Po drugie, zadekretowałem likwidację działu „Kosz” wraz z zawartymi w nim treściami. Wprowadziłem także zakaz stworzenia podobnego działu w przyszłości. W postaci „Kosza” wyhodowaliśmy sobie na tkance kluczowego miejsca publicznego złośliwy nowotwór. Tego guza należało wyciąć.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Informacje o promulgowaniu ustaw

Post autor: Daniel von Witt »

Alfred pisze:
Po drugie, zadekretowałem likwidację działu „Kosz” wraz z zawartymi w nim treściami. Wprowadziłem także zakaz stworzenia podobnego działu w przyszłości. W postaci „Kosza” wyhodowaliśmy sobie na tkance kluczowego miejsca publicznego złośliwy nowotwór. Tego guza należało wyciąć.
Wasza Królewska Mość zdecydowanie przesadza. "Kosz" powstał bez żadnego aktu normatywnego, a znosi się go dekretem? To chyba jakieś kpiny z legislatywy. Likwidacja samych działów nie powinna odbywać się w ten sposób, natomiast kasowanie postów - unikatowych wypowiedzi wielu użytkowników - przesłanych na forum dyskusyjne na przestrzeni kilkunastu miesięcy, budzi moje zastrzeżenia, gdyż jest sprzeczne z nowelizacją ustawy o forum, którą zresztą przeprowadził WKM. W nowelizacji czytamy:
Administracja forum usuwa wszelkie ślady korzystania z forum przez ewaporowanego, szczególnie jego konto i wszystkie zamieszczone przezeń posty. Ewaporację można zastosować tylko wobec użytkownika forum niebędącego mieszkańcem, najpóźniej dnia następującego po dniu jego rejestracji.
Po pierwsze - złamano zasadę, że prawo nie działa wstecz.
Po drugie - usunięto posty użytkowników ewaporowanych jak i wszystkich innych, które zebrano w koszu.

Radzę Waszej Królewskiej Mości opamiętanie, bo dopuszcza się Wasza Królewska Mość łamania nie tylko świeżo ustaniowionych przez siebie przepisów, ale może nawet i Karty Konstytucyjnej - zastosowano bowiem cenzurę na masową skalę, bo "Kosz" się Wam nie podobał. Nie przesadzajcie.

(-) Daniel von Witt
Zablokowany

Wróć do „Archiwum królewskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość