Wniosek o przywrócenie do aktywności

Tutaj należy składać wnioski, prośby, oświadczenia i tym podobne pisma, skierowane do Jego Królewskiej Mości albo do Jego Dworu.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Wniosek o przywrócenie do aktywności

Post autor: Alfred »

Wasza Królewska Mość,

na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy federalnej z dnia 20 grudnia 2016 r., proszę o przywrócenie mnie do aktywności. Przed jej zaprzestaniem posługiwałem się NIM 196135.
Z poważaniem
Alfred r.s.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wniosek o przywrócenie do aktywności

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,

pozwoliłem sobie skorzystać z uprawnień i zrealizować wniosek. NIM został przywrócony.
Przy okazji chcę zwrócić uwagę, iż oczywiście bez obywatelstwa.

Witamy z powrotem! Zapraszam do NEP KD WKW!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wniosek o przywrócenie do aktywności

Post autor: Alfred »

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,

obowiązująca ustawa o obywatelstwie, uchylając niektóre przepisy ustawy o obywatelstwie, prawie stałego pobytu i CRM, pozostawiła jednak w mocy jej art. 16 ust. 2, zgodnie z którym "przywrócony do aktywności nabywa na powrót utracone wskutek zaprzestania aktywności obywatelstwo albo prawo stałego pobytu".

Oczywiście jest to niezgodne z zamysłem (duchem?) nowej ustawy, jednak wydaje mi się, że nie zachodzi wyraźna sprzeczność norm, uzasadniająca niestosowanie ww. przepisu jako lex posterior. Chciałbym zaznaczyć, że nie zmierzam tutaj do ominięcia niewygodnych dla mnie procedur, tylko wskazuję na niedociągnięcie legislacyjne, które należałoby naprawić na przyszłość.

Będę wdzięczny za zajęcie stanowiska przez Waszą Królewską Mość. W razie potrzeby zwrócę się z wnioskiem o nadanie obywatelstwa do premiera.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wniosek o przywrócenie do aktywności

Post autor: Maciej II »

Wasza Królewska Wysokość,

Wykładnia teleologiczna całości ustawy expressis verbis wskazuje Premiera Rządu Królewskiego jako osobę władną w kwestii obywatelstwa dreamlandzkiego. Ponieważ nie zachodzi tutaj sytuacja, w której zagrożona byłaby doktryna >>fajnego państwa wirtualnego<<, nie widzę wskazań aby rozpatrywać wniosek drogą inną, niż tą opisaną w ustawie.
W związku z czym przekazuję niniejszy wniosek do rozpatrzenia PRK.

Niemniej jednak, w obliczu nadarzającej się okazji, widząc, że Wasza Królewska Wysokość dalej ma bystre oko do dreamlandzkiego prawa, pragnę wyrazić nadzieję, że przedstawi się nam WKW, w obliczu zniesienia nową ustawą ograniczeń dot. pracy sędziego, jako wybawca dreamlandzkiej judykatury.
Z wyrazami estymy,
(-) Maciej II, R.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kancelaria Królewska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości