STAN KLĘSKI AKTYWNOŚCIOWEJ — 9 czerwca 2019 r., wskutek pogarszającej się sytuacji demograficznej, która w sposób negatywny odbija się na funkcjonowaniu najważniejszych urzędów Królestwa, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk wydał królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Poprzedzając swą decyzję JKM odwołał wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu. Spodziewane są dalsze działania i Orędzie wygłoszone wobec mieszkańców Dreamlandu i mieszkańców całego wirtualnego świata.

ORĘDZIE KRÓLA DREAMLANDU DO MIESZKAŃCÓW KRAJU I CAŁEGO WIRTUALNEGO ŚWIATA — Jego Królewska Mość wygłosił zapowiadane orędzie w związku z wprowadzonym stanem klęski aktywnościowej. Król skierował swe słowa nie tylko do byłych i obecnych mieszkańców Królestw, ale także do mieszkańców całego wirtualnego świata. Zapowiedział m.in reformy rządu, parlamentu i samorządową, politykę grubej kreski i politykę szeroko otwartych drzwi.

★ Wieści z Gnomii ★

tzw. Gnomia. Pomocnicza jednostka terytorialna Scholandii.
Tymczasowy zarządca: Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
Kontakt:

★ Wieści z Gnomii ★

Post autor: RomanoPorfavor » 13 kwie 2018, 10:50

Obrazek

Wątek o charakterze prasowo-informacyjnym, kontynuacja agencji prasowej o tej samej nazwie.

[/center]

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
Kontakt:

Re: ★ Wieści z Gnomii ★

Post autor: RomanoPorfavor » 13 kwie 2018, 13:41


WIEŚCI Z GNOMII
★ nr 1 ★ 13 kwietnia a.v. 2018 ★ wydano w Przemysławoprzybyłowsku ★ 5 rbr ★

Obrazek
Na zdjęciu: wysokogórskie spotkanie gnomich weteranów, na którym omawiają przedstawione im propozycje

[size=150][b]Ruszają Wieści z Gnomii[/b][/size] Zdecydowałem się powołać do życia "Wieści z Gnomii", jako kontynuację dawnej głównej agencji prasowej Wysokogórskiej Republiki Elfidy. "Wieści" w okresie funkcjonowania WRE stanowiły żywy element społeczeństwa, a dostęp do ich łamów mieli wszyscy obywatele. Zostało to uczczone w drugiej zwrotce słynnej "Pieśni artylerzystów 2 Kompani GAR" ([i]Żre marchewkę Sven wróg naszej rasy / Wiwat, wiwat skrypty wolnej prasy![/i]) Wybór formatu forumowego podyktowany jest względami praktycznymi - wymaga najmniej pracy wstępnej, jest też najbardziej dostępny. Świadomy jestem jego ograniczeń - na przykład brak miejsca do dyskusji (ze względu na chęć wykorzystania wątku jako źródła RSS, zamknięte będzie komentowanie w nim). Rozważam jednak inne opcje - np. otwarcie osobnego, zbiorczego wątku przeznaczonego na komentarze do kolejnych wydań Wieści. Łamy "Wieści" pozostają otwarte dla wszystkich chętnych - o ile priorytetem są kwestie dotyczące Gnomii, to sprawy scholandzkie i ogólnodreamlandzkie. Mogą również się pojawić - tak jak w tym wydaniu - informacje zza granicy. Zapraszamy więc chętnych do publikacji. Zapraszam i życzę przyjemnej lektury. [right]/-/ Prezerwatyw Tradycja Radziecki[/right] [hr][/hr] [b][size=150]Historyczne porozumienie?[/size][/b] Towarzysz Prezerwatyw Tradycja Radziecki kontynuuje swoje spotkania i rozmowy ze środowiskami weteranów GAR, czyli Gnomiej Armii Republikańskiej. Wiadomo, że chodzi o porozumienie dotyczące kwestii wojskowych - między prowincjonalną Gwardią Ludową a gnomimi siłami samoobrony, które nieformalnie kontynuują swoją działalność na terenie Gnomii. Pozostają one znaczącą siła, której kadry mogą stanowić wsparcie dla GL. Problematyczna może być jednak budowa braterstwa broni, w sytuacji znanych napięć historycznych. Po obu stronach weterani służący w siłach zbrojnych pamiętają dawne konflikty i bitwy oraz poniesione straty. Być może jednak zakopanie tych podziałów będzie istotnym krokiem na ich złagodzeniu w skali całego kraju. Ewentualne porozumienie między scholandzkimi a gnomimi siłami zbrojnymi byłoby historycznym przełomem w stosunkach między dawnymi przeciwnikami i znaczącym wzmocnieniem dla potencjału bojowego Gwardii Ludowej.
[size=150][b]Odtworzenie godła[/b][/size] Poniżej mamy przyjemność zaprezentować po raz pierwszy odtworzone godło Wysokogórskiej Republiki Elfidy. WRE borykała się z problemem niskiej jakości godła od powstania - i mimo prób tow. Waldemarii, problem nie został rozwiązany do końca. Uważny obserwator zauważy od razu, że odtworzona wersja różni się ono nieco od pierwotnej. W szczególności zmieniła się zawartość głównego elementu, Gara Obfitości. O ile oryginalnie jego częścią był brokuły, kalafiory, pomidory i makaron, o tyle obecnie znajdziemy w nim marchew, cebule, rabarbar, fenkuł, por i seler. Charakter zmieniła też znajdująca się u podstawy "Święta Próchnica", która okazała się być po wnikliwych studiach artystycznego pierwowzoru, plastrem dzikiego, górskiego miodu - popularnego przysmaku w Gnomii Wysokiej. [center][img]http://scholandia.dreamland.net.pl/wp-content/uploads/2018/04/godlo_wre_150px.png[/img] [size=85][url=http://scholandia.dreamland.net.pl/wp-content/uploads/2018/04/godlo_wre_600px.png](kliknij aby zobaczyć większy plik)[/size][/url][/center] Odtworzeniu i odrestaurowaniu poddano także herby Bohaterskich Miast i Wsi - można je oglądać [url=https://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?p=65473#p65473]w tym wątku[/url]. [hr][/hr] [size=150][b]Wybory w Wandystanie[/b][/size] W dniach 31.03 - 1.04 w Wandystanie miały miejsce wybory do Churału Ludowego. W przypadku dwóch z nich - Pretora i Cenzorki - głosowanie nie było konieczne, gdyż objęli je jedyni kandydujący - odpowiednio [b]Helmut Walterycz[/b] (Gnom z pochodzenia) oraz [b]Ola Kaarina Isadora Chojnacka[/b]. Zgodnie z wandejskim systemem prawa, Obywatele Wandystanu, oprócz Prezydenta, wybierają bezpośrednio trzech urzędników - Cenzora (odpowiadającego za nadawanie obywatelstw), Pretora (odpowiadającego za wymiar sprawiedliwości) i Trybuna (zajmującego się wyborami i prowadzeniem obrad ChL). Cała ta trójka, poza władza przynależną poszczególnym urzędom, objęła też funkcje kwiatonów, czyli mandat parlamentarny w Churale Ludowym.

[/justify]

Zablokowany

Wróć do „Wysokogórska Republika Elfidy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości