Ministerstwo Kultury informuje

Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Moi drodzy,

przedstawiłem rządowi dwie ustawy mojego autorstwa:
1) Ustawę o Artystach
Ustawa ma na celu utworzenie tytułu Artysty oraz wprowadzeniu wsparcia finansowego dla nich.

2) Ustawę o dotacjach dla instytucji oraz inicjatyw
Ten projekt ma na celu stworzenie dotacji dla instytucji kultury dotychczas pozbawionych takowych oraz dotacji dla inicjatyw.

Obydwa projekty w najbliższych dniach powinny trafić do Parlamentu Królewskiego. Niestety, jestem totalnym zerem w pisaniu ustaw więc, zapewne, będzie trzeba wprowadzić tam parę poprawek.

Z pozdrowieniami,
Arons Jesse Olivier
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Daniel von Witt »

Dlaczego założono, że do przeprowadzenia tych działań konieczne są ustawy?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Daniel von Witt pisze:Dlaczego założono, że do przeprowadzenia tych działań konieczne są ustawy?

(-) Daniel von Witt
Cóż, to było tylko i wyłącznie moje stwierdzenie, że do tego potrzebne są ustawy. Nie znam się tak bardzo na tworzeniu prawa. Możliwe, że po zasięgnięciu opinii u kolegów-towarzyszy pojawią się one jako rozporządzenia.
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Daniel von Witt »

Wydaje mi się, że:

ad. 1. - uaktualnić kadry Komisji Stypendialnej Funduszu Stypendialnego i odpowiednio skonstruować jej program, by wspierała artystów zdefiniowanych według Ministerstwa Kultury. Nie byłyby do tego potrzebne żadne prawa, ale realne działanie istniejącego podmiotu;

ad. 2. - jeśli już miałoby to mieć formę prawa to raczej wewnętrznego - regulaminu Ministerstwa, jak ubiegać się o dotacje. Ustawa i w tym wypadku wydaje się zbędna, choć mogę się mylić, bo za krótkie to opisy z Pana strony, by można było coś więcej powiedzieć.

Krótko mówiąc: moim zdaniem pisanie ustaw o artystach i finansowaniu instytucji jest zbędne. Nie jest to jednak zapowiedź głosowania przeciw tym projektom, gdyż nic o nich dokładnie nie wiadomo.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Dziękuję za cenne rady, na pewno się nad nimi pochylę.

Jestem jednak zwolennikiem tego, żeby te projekty pojawiły się w formie oddzielnych ustaw/rozporządzeń. Może to tylko moje widzimisię, ale w takich kwestiach wolałbym, żeby wszystko było od razu widoczne i prostsze do odnalezienia.
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Daniel von Witt »

Nie dziwi mnie to. Wszak do komunistycznej partii Pan należy. Ustawa o artystach da wysyp artystów, a ustawa o finansowaniu instytucji i inicjatyw wzbudzi je w liczbie większej niż dotychczasowa. Ustawa rozwiąże te problemy :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Daniel von Witt pisze:Nie dziwi mnie to. Wszak do komunistycznej partii Pan należy. Ustawa o artystach da wysyp artystów, a ustawa o finansowaniu instytucji i inicjatyw wzbudzi je w liczbie większej niż dotychczasowa. Ustawa rozwiąże te problemy :)

(-) Daniel von Witt
Nie twierdzę, że rozwiąże to problem. Chcę aby, tak ważni dla nas, twórcy byli należycie wynagradzani. Nie chce porównywać pracy lorda w Parlamencie Królewskim do wysiłku jaki muszą pisarze, dziennikarze włożyć do stworzenia swoich dzieł, ale chce żeby oni także, prócz poklasku, wiedzieli jak ważni są dla rządu i jak cienię ich pracę. Chciałbym też, żeby instytucje promujące kulturę, jak na przykład Biblioteka św. Róży, otrzymywały wsparcie finansowe na swoją działalność. Chyba nie może pan zaprzeczyć, że taka dotacja jest nieprzydatna. A otrzymanie tytułu Artysty i idące za tym wynagrodzenie jest małym krokiem w celu aktywizacji kultury w Dreamlandzie. Wszak nie można zmusić nikogo do pisania artykułów, książek, malowania czy fotografowania.
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Daniel von Witt »

Im więcej Pan pisze o tym, tym większe me wątpliwości. Artyści i dziennikarze nie pracują dla Rządu, by być na jego liście płac. Artyści i dziennikarze pracują dla Iksińskiego. Iksiński powinien poczuwać się do wspierania kultury. Do Biblioteki im. Świętej Róży nie wpływają środki prywatne, gdyż każdy jest pazerny, chociaż kasa dla większości nie ma wartości.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Im więcej Pan pisze o tym, tym większe me wątpliwości. Artyści i dziennikarze nie pracują dla Rządu, by być na jego liście płac.
Chyba źle pan mnie zrozumiał. Artyści i dziennikarze są ważni dla każdego rządu. Nie tylko komunistów. Chcę tylko i wyłącznie wspierać ich pracę. Mogę obiecać, że nie będę przyznawać dotacji i tytułów według siebie, na pewno będzie o tym decydowała większa grupa osób.
Do Biblioteki im. Świętej Róży nie wpływają środki prywatne, gdyż każdy jest pazerny, chociaż kasa dla większości nie ma wartości.
Nie zaglądam w portfele Iksińskich. Kto będzie chciał to będzie płacił. Rząd chce. To chyba nie jest nic złego?
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Daniel von Witt »

W porządku. Czekam na odpowiedni projekt, wówczas się odniosę. Cieszy mnie fakt, że w końcu coś się pojawia.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Daniel von Witt pisze:W porządku. Czekam na odpowiedni projekt, wówczas się odniosę. Cieszy mnie fakt, że w końcu coś się pojawia.

(-) Daniel von Witt
Cóż, że też nie jestem zadowolony z mojej dotychczasowej ministerialnej aktywności. Nałożyło się na to parę czynnikiem, z których najgorszym jest zdecydowanie, budząca strach, sesja. A właściwie okres przedsesjowy, który u mnie był dość ciężki. Od przyszłego tygodnia się to zmieni.

Każdego zainteresowane współpracą z Ministerstwem Kultury, na każdym poziomie, zapraszam do rozmów.
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Przed paroma minutami opublikowałem rozporządzenia, które ustanawia Dreamlandzki Dzień Czytelnictwa. 5 lipca będziemy się więc rozczytywać i rozpływać nad Dreamlandzką literaturą. Od dnia dnia dzisiejszego Ministerstwo Kultury zaczyna działania przygotowywacze. Szczegóły wkrótce.

Poszukuję też grafika. Zainteresowanych proszę o kontakt.
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Jesse pisze:Przed paroma minutami opublikowałem rozporządzenia, które ustanawia Dreamlandzki Dzień Czytelnictwa. 5 lipca będziemy się więc rozczytywać i rozpływać nad Dreamlandzką literaturą. Od dnia dnia dzisiejszego Ministerstwo Kultury zaczyna działania przygotowywacze. Szczegóły wkrótce.

Poszukuję też grafika. Zainteresowanych proszę o kontakt.
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Daniel von Witt »

Na podstawie których przepisów zostało wydane to rozporządzenie?

(-) Daniel von Witt
Adamus Flis

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Adamus Flis »

Tych, co same w życie wchodzą. :D
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Gaston de Senancour »

[quote=Jesse"] 5 lipca będziemy się więc rozczytywać i rozpływać nad Dreamlandzką literaturą. [/quote]

Jak będzie to wyglądało w praktyce?

BBcode!
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Jak będzie to wyglądało w praktyce?
Pojawią wątki, w których będę chciał przypomnieć sylwetki Dreamlandzkich dziennikarzy i pisarzy, w najbliższych dniach pojawi się także konkurs literacki, będzie debata. Póki co odpowiadam tylko pobieżnie nie rzucając konkretów, wszystkie informacje oraz plan dnia pojawią się w piątek.
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Daniel von Witt »

Jak wyglądają postępy w realizacji zapowiedzi Ministerstwa?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Jesse
Posty: 164
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:14
NIM: 104100
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Jesse »

Przepraszam za tygodniowe zniknięcie, ale już wracam do aktywności.
(-) Arons Jesse Oliver
Minister Kultury
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Ministerstwo Kultury informuje

Post autor: Gaston de Senancour »

Plany pozostają bez zmian? 5 lipca będziemy mieli Dzień Czytelnictwa?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Zablokowany

Wróć do „Sekcja L Rząd Królewski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość