[Projekt] Karta Scholandzka

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

[Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: RomanoPorfavor »

(w oczywisty sposób powtarzam się, tym razem w dziale Konstytuanty)
Towarzysze,

Od czasu zjednoczenia Scholandia jest - jako region - w pustce prawnej, obowiązuje tylko prawo Dreamlandu i, jako jedyny konkretny akt - Traktat o Unii, który wstępnie mówi o warunkach działania Scholandii. Poza te warunki jednak prowincja nie wyszła i w zakresie działania o charakterze prowincji mamy w dużej mierze zastój.

Stąd też projekt Karty Scholandzkiej, która jako lokalna konstytucja ma uregulować nasz status. W założeniu - ma być zwięzła i umiarkowana, bo wiele więcej dla prawidłowego funkcjonowania kraju nie potrzebujemy.

KARTA SCHOLANDZKA

Art. 1.
Scholandia, dobro wspólne wszystkich jej obywateli, jest samorządnym, demokratycznym krajem federacji Królestwa Dreamlandu.

Art. 2.
Prawo w Scholandii, po prawie federacji Królestwa Dreamlandu, stanowi w hierarchii niniejsza Karta, ustawy Zgromadzenia Obywatelskiego, rozporządzenia Wicekróla i Premiera oraz rozporządzenia Ministrów.

Art. 3.
Władzę wykonawczą sprawuje Wicekról w imieniu Króla Dreamlandu i Scholandii oraz Premier z Rządem w imieniu Scholandczyków. Władzę ustawodawczą sprawuje Zgromadzenie Obywatelskie. Władzę sądowniczą sprawują właściwe sądy Królestwa Dreamlandu.

Art. 4.
Wicekról wskazywany jest przez Króla Dreamlandu i jego władzę w Scholandii reprezentuje. Do zadań Wicekróla, realizowanych przez wydawanie rozporządzeń i postanowień należy:
1) reprezentowanie Scholandii, w porozumieniu z Premierem, wobec Królestwa Dreamlandu i innych krajów federacji;
2) wykonywanie prerogatyw królewskich na terenie Scholandii, chyba że prawo stanowi inaczej;
3) ustanawianie, nadawanie i odbieranie odznaczeń;
4) nadawanie lenn;
5) lokowanie i likwidowanie miast i wsi;
6) realizowanie innych obowiązków wynikających z Karty bądź ustawy.

Art. 5.
Władzę wykonawczą, w zakresie w jakim nie jest ona zastrzeżona dla Wicekróla bądź innych organów ustanowionych ustawą wykonuje Premier i Rząd. Premier jest wybierany przez Zgromadzenie Obywatelskie na sześciomiesięczną kadencję. Rząd składa się z ministrów powoływanych i odwoływanych przez Premiera. Premier i Ministrowie wydają rozporządzenia i postanowienia w zakresie swoich właściwości. Dopuszcza się odwołanie Premiera i ministrów przez Zgromadzenie Obywatelskie w trybie określonym ustawą.

Art. 6.
Zgromadzenie Obywatelskie skupia wszystkich obywateli Scholandii i uchwala ustawy. Każdy obywatel w Zgromadzeniu ma równy głos. Pracami Zgromadzenia kieruje Wicekról bądź wybrany przez Zgromadzenie Przewodniczący. Zgromadzenie uchwala swój regulamin obrad. Zgromadzenie Obywatelskie podejmuje uchwały zwykła większością głosów bez liczenia kworum, chyba że ustawa stanowi inaczej. Głosowania o charakterze wyboru urzędnika mogą być realizowane w trybie tajnym.a

Art. 7.
Niniejsza karta wchodzi w życie w momencie jej ogłoszenia. Zmianę jej może uchwalić Zgromadzenie Obywatelskie, większością 3/4 głosów. Zmiana wchodzi w życiu po jej zatwierdzeniu przez Wicekróla.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: matmax »

Zaczynamy debatę nad projektem. Debata potrwa do 31 lipca włącznie.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: RomanoPorfavor »

Czekam na uwagi i pytania :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: Gaston de Senancour »

PTR pisze: Art. 2.
Prawo w Scholandii, po prawie federacji Królestwa Dreamlandu, stanowi w hierarchii niniejsza Karta, ustawy Zgromadzenia Obywatelskiego, rozporządzenia Wicekróla i Premiera oraz rozporządzenia Ministrów.
Tu oczywiste zastrzeżenie - z uwagi na fakt, iż zgodnie z Kartą Konstytucyjną Scholandia jest jednym z baliwatów Królestwa, a wicekrólowi przysługują również kompetencje ustawodawcze, hierarchia winna być inna.

Karta Konstytucyjna, Karta Scholandzka, dekrety i postanowienia Wicekróla, ustawy lokalnej legislatywy (bez określania nazwy, która może się zmieniać).

Wykreślam z tej listy Premiera, którego władztwo wyczerpuje się na poziomie federalnym.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: RomanoPorfavor »

a wicekrólowi przysługują również kompetencje ustawodawcze
To chyba zależy od tego, jak to sformułujemy. Karta Konstytucyjna mówi tylko "3. Władzę nad baliwatem sprawuje wasal Króla." Nie mówi, że tą władzą wasal nie może się dzielić, zdając jej część na jakiś organ (w końcu następny artykuł KK stanowi: "4. Na terytorium baliwatu może obowiązywać prawo krajowe."). Dlatego też celowo pominięto model z dekretami Wicekróla.

Faktem jest jednak, że obecne brzmienie KK dyskryminuje ewentualne samorządy o potencjalnym ustroju republikańskim (a warto pamiętać, że Republika Weblandu była przez lata prowincją KD, więc nie jest to forma obca tradycji dreamlandzkiej). Ale to już przedmiot do zmian na polu centralnym.

Pisząc o rozporządzeniach Premiera miałem na myśli Premiera Scholandii, nie Premiera Królestwa Dreamlandu, który w tekście Karty się nie pojawia - i dlatego też nie precyzowałem. Ale można sprecyzować, żaden problem.

I na koniec - jeżeli nie w tej naszej lokalnej konstytucji jest miejsce do wstawienia nazwy legislatywy, to gdzie indziej? :) Jeżeli będzie chęć zmian nazwy, to zmieni się Kartę. To z jednej strony nie jest drobiazg, żeby zmieniać go co dwa tygodnie, a z drugiej strony - zmiana Konstytucji nie jest niczym nieosiągalnym.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: Edward II »

Zachęcam wszystkich mieszkańców Scholandii do aktywnego udziału w debacie.

  • E II
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: RomanoPorfavor »

I ja przypominam o wątku. Szczególnie z chęcią usłyszałbym tu przed zakończeniem debaty głosy najbardziej "rdzennych" Scholandczyków - tow. Andy'ego Skye oraz tow. Mat Maxa, który choć otworzył debatę, to swojego zdania nie przedstawił ;) Nie czekajcie na sam koniec, bo może ktoś będzie się chciał do stanowiska odnieść :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: matmax »

Postaram się odnieść do projektu i debaty jeszcze dziś, tymczasem jednak wydłużam czas trwania debaty do 3 sierpnia włącznie.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: matmax »

O ile projekt uważam za ciekawy i podoba mi się pomysł większego zdemokratyzowania Scholandii, patrząc na liczbę osób udzielających się w debacie, mam wątpliwości co do skalowalności takiej karty.

Przede wszystkim, w dyskusji jak dotąd uczestniczy 3 obywateli Scholandii. Ja w tej chwili jestem wicekrólem, załóżmy teraz sytuację, w której jeden z Panów zostaje premierem Dreamlandu. Premierem Scholandii mogą więc być w obecnej sytuacji jedna-dwie osoby. Jeżeli jednak uważają Panowie, że to nie problem, można zrobić to w ten sposób.

Rezerwowo w takiej sytuacji można też oczywiście założyć, że w takiej sytuacji w Zgromadzeniu aktywniej działa Wicekról, który może też zgłosić siebie na premiera i organizować głosowania, w których głosuje sam - podobnie, jak w pewnym momencie robił to Daniel von Witt.

Myślę, że warto też sprecyzować, że większość 3/4 głosow do zmiany Karty dotyczy sytuacji bez kworum.

Inna kwestia, która jest dla mnie ciekawym pomysłem, to potencjalne dopuszczenie do obrad w Zgromadzeniu osoby, które nie posiadają obywatelstwa - a mają status mieszkańca Scholandii. Jest to myśl, którą proponowałem już tutaj.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: Gaston de Senancour »

Nie wyciągałbym pochopnych wniosków na podstawie dotychczasowej frekwencji. To trudny okres.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: RomanoPorfavor »

matmax pisze:O ile projekt uważam za ciekawy i podoba mi się pomysł większego zdemokratyzowania Scholandii, patrząc na liczbę osób udzielających się w debacie, mam wątpliwości co do skalowalności takiej karty (...) ]Rezerwowo w takiej sytuacji można też oczywiście założyć, że w takiej sytuacji w Zgromadzeniu aktywniej działa Wicekról, który może też zgłosić siebie na premiera i organizować głosowania, w których głosuje sam - podobnie, jak w pewnym momencie robił to Daniel von Witt
Towarzyszu, Kartę układałem tak, aby była skuteczna nawet na sytuację, gdy w Scholandii jest dwóch aktywnych obywateli - Wicekról i Premier. Teoretycznie wyjście, że Wciekról zostaje Premierem jest też możliwe, ale myślę, że aż tak źle nie jest i nie będzie :)
Przede wszystkim, w dyskusji jak dotąd uczestniczy 3 obywateli Scholandii. Ja w tej chwili jestem wicekrólem, załóżmy teraz sytuację, w której jeden z Panów zostaje premierem Dreamlandu. Premierem Scholandii mogą więc być w obecnej sytuacji jedna-dwie osoby. Jeżeli jednak uważają Panowie, że to nie problem, można zrobić to w ten sposób.
Myślę, że jest to dopuszczalne. Trzeba liczyć na to, że na poziomie prowincjonalnym polityka nie będzie tak wypełniona emocjami - tak więc mam nadzieje, że tak Radziecki pod Premierem Senancourem jak i Senancour pod premierem Radzieckim mogą mimo wszystko wytrzymać i współpracować.
Myślę, że warto też sprecyzować, że większość 3/4 głosow do zmiany Karty dotyczy sytuacji bez kworum.
Uwzględnię tę poprawkę.
Inna kwestia, która jest dla mnie ciekawym pomysłem, to potencjalne dopuszczenie do obrad w Zgromadzeniu osoby, które nie posiadają obywatelstwa - a mają status mieszkańca Scholandii. Jest to myśl, którą proponowałem już tutaj.
Pytanie mam do tego proste - czy widać na taką ofertę popyt? Jeżeli zechcemy zaangażować mieszkańców-nieobywateli w działanie Scholandii to do kogo będzie to skierowane? Do Gnomów, których została niewielka garstka w mikroświecie? Do Scholandczyków w Sarmacji, których też wbrew pozorom za wielu nie ma - i nie wiadomo czy byliby zainteresowani? Do licznych kosmopolitów, którzy udzielają się wzorem Pela Nandera w kilkunastu państwach?

Ja nie mówię nie temu pomysłowi - tylko chciałbym wiedzieć, na co taki ruch miałby być obliczony.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: matmax »

Debata się już zakończyła, ale jeszcze upewnię się - czy ktoś z uczestników chciałby zgłosić jakieś poprawki?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: RomanoPorfavor »

Przeglądając jeszcze raz dyskusję i projekt mam trzy autopoprawki. Kwestie są drobne i (chyba) niekontrowersyjne, więc przedłużać dalej debaty raczej nie potrzeba.

Była uwaga tow. Senancoura, którą można by uwzględnić, tj. sprecyzować że rozporządzenia Premiera dotyczą Premiera Scholandii. Osobiście uważam że nie jest to koniczne, bo w treści tego aktu prawnego nie jest w ogóle wymieniany Premier KD, ale dla klarowności lektury i interpretacji aktu można dodać takie sprecyzowanie dodać.
Autopoprawka: W art. 2.: po słowie "Premiera" dodać słowo "Scholandii".
I drugie to to, co zgłosił Towarzysz Wicekról - tj. sprecyzowanie głosowania nad zmianą karty.
Autopoprawka: W art. 7 po słowach "większością 3/4 głosów" dodać słowa "bez liczenia kworum".
I na końcu przyszła mi do głowy jeszcze jedna kwestia. Na terenie Scholandii mogą być lenna, mogą być miasta i wsie - ale w sumie słusznym wydaje mi się być nieco rozszerzyć ten katalog, dopuszczając i inne typy "podjednostek" lokalnych. Jeżeli ktoś chciałby zamiast miastem zająć się całym regionem (np. dawną prowincją) to nie należy tego utrudniać w mojej opinii. Dlatego zgłaszam jeszcze jedną autopoprawkę.
Autopoprawka: w art. 4 pkt 5 słowa "lokowanie i likwidowanie miast i wsi" zastąpić słowami "lokowanie i likwidowanie pomocniczych jednostek administracji terytorialnych".
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: Gaston de Senancour »

Tekst Karty w obecnym kształcie wydaje mi się na tyle nienachalny i ogólnikowy, że chętnie się pod nim podpiszę.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzyszu Wicekrólu, można by, jak myślę, finalizować sprawę - ogłosić jakieś głosowanie czy coś :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: matmax »

Ogłaszam głosowanie nad projektem Karty Scholandzkiej autorstwa PTR. Głosowanie potrwa do 20.08, do godziny 23:59:59. Głosy proszę oddawać przez napisanie postu o treści ZA, PRZECIW lub WSTRZYMUJĘ SIĘ w tym wątku.

Tekst jednolity:
KARTA SCHOLANDZKA

Art. 1.
Scholandia, dobro wspólne wszystkich jej obywateli, jest samorządnym, demokratycznym krajem federacji Królestwa Dreamlandu.

Art. 2.
Prawo w Scholandii, po prawie federacji Królestwa Dreamlandu, stanowi w hierarchii niniejsza Karta, ustawy Zgromadzenia Obywatelskiego, rozporządzenia Wicekróla i Premiera Scholandii oraz rozporządzenia Ministrów.

Art. 3.
Władzę wykonawczą sprawuje Wicekról w imieniu Króla Dreamlandu i Scholandii oraz Premier z Rządem w imieniu Scholandczyków. Władzę ustawodawczą sprawuje Zgromadzenie Obywatelskie. Władzę sądowniczą sprawują właściwe sądy Królestwa Dreamlandu.

Art. 4.
Wicekról wskazywany jest przez Króla Dreamlandu i jego władzę w Scholandii reprezentuje. Do zadań Wicekróla, realizowanych przez wydawanie rozporządzeń i postanowień należy:
1) reprezentowanie Scholandii, w porozumieniu z Premierem, wobec Królestwa Dreamlandu i innych krajów federacji;
2) wykonywanie prerogatyw królewskich na terenie Scholandii, chyba że prawo stanowi inaczej;
3) ustanawianie, nadawanie i odbieranie odznaczeń;
4) nadawanie lenn;
5) lokowanie i likwidowanie pomocniczych jednostek administracji terytorialnej;
6) realizowanie innych obowiązków wynikających z Karty bądź ustawy.

Art. 5.
Władzę wykonawczą, w zakresie w jakim nie jest ona zastrzeżona dla Wicekróla bądź innych organów ustanowionych ustawą wykonuje Premier i Rząd. Premier jest wybierany przez Zgromadzenie Obywatelskie na sześciomiesięczną kadencję. Rząd składa się z ministrów powoływanych i odwoływanych przez Premiera. Premier i Ministrowie wydają rozporządzenia i postanowienia w zakresie swoich właściwości. Dopuszcza się odwołanie Premiera i ministrów przez Zgromadzenie Obywatelskie w trybie określonym ustawą.

Art. 6.
Zgromadzenie Obywatelskie skupia wszystkich obywateli Scholandii i uchwala ustawy. Każdy obywatel w Zgromadzeniu ma równy głos. Pracami Zgromadzenia kieruje Wicekról bądź wybrany przez Zgromadzenie Przewodniczący. Zgromadzenie uchwala swój regulamin obrad. Zgromadzenie Obywatelskie podejmuje uchwały zwykła większością głosów bez liczenia kworum, chyba że ustawa stanowi inaczej. Głosowania o charakterze wyboru urzędnika mogą być realizowane w trybie tajnym.a

Art. 7.
Niniejsza karta wchodzi w życie w momencie jej ogłoszenia. Zmianę jej może uchwalić Zgromadzenie Obywatelskie, większością 3/4 głosów bez liczenia kworum. Zmiana wchodzi w życiu po jej zatwierdzeniu przez Wicekróla.
Lista uprawnionych do głosowania, zgodnie z
III. [...] Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Królestwa Dreamlandu, którzy w momencie ogłoszenia głosowania są mieszkańcami Królestwa Scholandii według Centralnego Rejestru Mieszkańców.
334928 Strazakseba
481769 Matee Arkevik
770957 Pascal de la Brun
633193 Izabella von Cartney
643853 Naomilina de la Cruzoe
540146 Laura von Darken
782532 Abraham de la Francs
875257 Paweł Frytas
279498 Mateusz van den Garnys
183810 Martin Johansson
656889 Nikola van den Kolo
144450 Sergei Korsakov
271129 Adrian I von Loichtenberg
665555 Mira de la Luna
136491 Jan Dagobard von Maikowski
748074 Edward Maly
887926 Łukasz van Migdalski
189339 Mistican van Mist
572829 Wojtek Morpheo
219126 Wiaczesław Niczelnicki
553391 Sebastian van Nowaczek
866253 William Oxlade-Chamberlain
758506 Tadeusz de Papoques
511117 Amanda da Puff
520210 Prezerwatyw Tradycja ben Radziecki
442028 Mat Max von Salvepol
722042 Filip Radgar Scholandzki
312584 Gaston de Senancour
403779 Gotard van der Shaccid
387113 Yngve Krogh Simonsen
560267 Kasperr von Skoczny
279138 Andy Sky
182350 Leon Staszewski
819470 Lise-Jute Stormark
372809 Thomas van Szajk
757173 Gnaeus von Taliyah
622080 Paweł de la Twardowski
235397 Sebastian von Ubercmychiel
624439 Vladimir Iwanowicz Von Lichtenstein
641362 Nick Winlove
180092 Petr Wojcky
520812 Wilhelm von Wolff
168275 Martin von Wotel
869618 Markus Arped
806962 Miroslav Barbarez
198765 Wiesiek du Den
284997 Daniel Ragnar Cesare da Firenza
588035 Maria von Primisz
976962 Kazag Slobodanovic
300008 Baszar Svensson
159883 Dalek Caan von Thorn-Skaro
406348 Orjon von Thorn-Surma
856458 Markus Wettin
411955 Paulina Wilenska
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: Gaston de Senancour »

Ta lista to jakiś koszmarek.

ZA.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: RomanoPorfavor »

Lista jest co najmniej ambitna :)

ZA.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: matmax »

Tak, czaję się nieco na skomentowanie tego małego eksperymentu po głosowaniu.

ZA.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: [Projekt] Karta Scholandzka

Post autor: Andy Sky »

ZA...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Zgromadzenia Obywatelskiego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości