Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: RIIF »

Szanowni.

Na podstawie art. 5 Karty Scholandzkiej, wypełniając pod nieobecność Wicekróla jego obowiązki, zarządzam głosowanie nad wyborem Premiera Rządu Scholandii. Mają Państwo jednego kandydata - Mat Maxa arcyksięcia von Salvepol. Głosujemy ZA, PRZECIW lub wstrzymując się od głosu.

Karta do głosowania:
KARTA DO GŁOSOWANIA:
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Saturnin Kollenov
Lorena di Percy
Mat Max von Salvepol
Andy Sky
Wilhelm von Wolff
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: matmax »

Za.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: Tannegard »

Za.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: RIIF »

Zamykam głosowanie.
Stwierdzam, że w wyborach wzięły udział 2 osoby. Oddano 2 głosy ZA wyborem Mat Maxa arcyksięcia von Salvepol na Premiera, nie oddano głosów PRZECIW.

Tym samym Mat Max arcyksiążę von Salvepol został wybrany na Premiera Scholandii.

Serdecznie gratuluję!

Ps. czy Pan Premier sam ustawi sobie dostępy niezbędne (jako admin:)), czy wymagana jest moja pomoc?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: matmax »

Dziękuję za gratulacje. Ustawieniem odpowiednich dostępów się niedługo zajmę :)

Liczba głosujących dość jasno pokazuje obecną sytuację w Scholandii. Gorzej za bardzo być nie może, więc trzeba się skupić na tym, by w Scholandii w ogóle coś się zaczęło dziać.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: RIIF »

Że swojej strony deklaruję pełne wsparcie dla działań i planów Premiera. Jak i przyszłego wicekrola.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: Maciej II »

Składam na ręce Premiera najszczersze gratulacje, życzę powodzenia w realizacji planów.
Jestem otwarty na współpracę między krajami federacji...

Pozdrawiam,
(-) Helmut Pohl,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: Chamberlain »

Czy nowy premier planuje wygłosić jakieś expose? Wiem, że publiczność niewielka, ale to mógłby być dobry punkt wyjścia do jakiejś większej dyskusji.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: RIIF »

Chamberlain pisze: 9 mar 2019, 14:19 Czy nowy premier planuje wygłosić jakieś expose? Wiem, że publiczność niewielka, ale to mógłby być dobry punkt wyjścia do jakiejś większej dyskusji.
O, to dobry pomysł! Przyłączam się do apelu - speech! Speech!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Gratuluję i życzę powodzenia.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: matmax »

Kilka więc słów ode mnie, które może nie przyjmą formy tradycyjnego expose, ale mniej więcej chciałbym nakreślić, co najbardziej interesuje mnie w tej kadencji jako premiera Scholandii.

Nie będę ukrywał - zgłosiłem się na to stanowisko głównie dlatego, że przewidywałem, że chętnych nie będzie - a zagłosowałem na siebie, bo obawiałem się, że będę jedynym głosującym. Nie jestem aktualnie najbardziej zmotywowanym do działania mikronautą i nie spodziewam się, bym nagle stał się Danielem von Wittem z okresu największej produkcji postów. Nie chcę jednak, aby ta kadencja była dla Scholandii kadencją straconą i najlepszym celem do osiągnięcia jest to, by w następnych wyborach zagłosowało więcej osób, niż w obecnych. W ostatnich dniach z powiadomień obserwuję dość ciekawe ruchy migracyjne wewnątrz Dreamlandu, które mogą sugerować, że może to nie będzie specjalnie trudne do osiągnięcia, ale niezależnie od powodów migracji wyzwaniem pozostaje zachęcenie obywateli do jakichkolwiek działań na rzecz Scholandii.

Dzięki moim i PTR-a działaniom w przeszłości, Scholandia jest w dość ciekawym punkcie narracyjnym, zasugerowanym już w dyskusji przez szanownego markiza Oxlade-Chamberlaina - z jednej strony mamy dziedzictwo i pewnego rodzaju konserwatyzm, które przyciągały tak znamienitych obywateli jak Andy Sky, czy cały poczet dawnych Scholandczyków, z drugiej włączenie narracji bardziej ludowej, powiązanej również z niewysokim happeningiem, który przeistoczył się w nowy nurt kulturowy. Czy te dwie narracje się wykluczają? Moim zdaniem absolutnie nie. Równolegle możliwe jest zachowanie dotychczasowego dziedzictwa Scholandii, jak i eksperymenty społeczne. W jaki sposób? Tu niedługo spróbuję przedstawić kilka pomysłów w rozpoczętej dyskusji odnośnie profilu Scholandii.

Jedną z piękniejszych rzeczy w dawnej Scholandii był jej system gospodarczy. Nie odtworzymy go w pełni - na to nie ma szans i obecne warunki są już zupełnie inne. Myślę jednak, że możliwe są kroki w kierunku stworzenia czegoś na podobnych zasadach - bardziej dostosowanego do możliwości, oczekiwań i ograniczonego czasu. Choć odrzucono propozycję Kompanii Wittów, być może Kompania mogłaby stać się jedną z większych firm na terenie Scholandii, jak swego czasu imperium biznesowe Landeckiego?

Te dwa tematy są w tym momencie moim zdaniem najważniejsze. Jesteśmy czystą kartą, miejscem, gdzie jeśli tylko ktoś będzie chciał, zrobić może dużo. Udało nam się uniknąć zostania skansenem, nieruchomym muzeum dawnej Scholandii, jak brzmiała pierwotna koncepcja na Scholandię w ramach Dreamlandu. Nadal możemy upaść, ale może jednak uda się tego uniknąć?

Korzystając z tego, że jestem przy mikrofonie, chciałbym również pogratulować nieogłoszonemu jeszcze nowemu wicekrólowi Scholandii - wydaje mi się dość oczywiste, kto nim zostanie, choć może się zdziwię ;) Niezależnie od tego, z kim przyjdzie mi współpracować, jestem oczywiście otwarty na koncepcje i pomysły.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybór Premiera Scholandii - głosowanie

Post autor: RIIF »

Rozwiewam, w te pędy, wszelkie domysły - nie ma, i nawet nie zacząłem rozmów, o Wicekrólu w Scholandii. Ruchy i migracje nie mają z tematem nic wspólnego. Pierwszą rozmowę na ten temat, co do tego kogo szukać, zamierzam przeprowadzić, wkrótce, z Premierem. Dopiero potem szukać.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Zgromadzenia Obywatelskiego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość