Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę Pd.

Wojsko Księstwa Furlandii i Luindoru.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę Pd.

Post autor: Daniel von Witt »

Obchody rocznicowe na szczeblu krajowym będą obejmowały również jeden ze scenariuszy gry wojennej polegającej na uczestnictwie sił zbrojnych Unii Saudadzkiej w ataku na Awarę Południową, przy czym teatr działań wojennych naszych sił zbrojnych nie obejmowałby swym zasięgiem samej Awary Południowej, głównie dlatego, że nasza prowincja nie posiada granic lądowych, ani nawet morskich, z żadnym z sarmackich terytoriów. Samo to powoduje, że użyteczność niektórych rodzajów sił zbrojnych w takiej wojnie byłaby znikoma lub wręcz żadna. Dotyczy to przede wszystkim wojsk lądowych, które swoje zdolności bojowe mogłyby rozwinąć tylko na kontynentalnej części Wirtuazji, bądź też atakując sarmackie wyspy macierzyste. Tak czy inaczej, po takim krótkim zagajeniu tematu zapraszam wszystkich chętnych żołnierzy służby czynnej do udziału w tych manewrach, które pokażą głównie nasze niedoskonałości i braki. O to chodzi. Na zgłoszenia czekam do 17 lipca.

(-) Daniel von Witt
Generalny Dowódca Saudadzkich Sił Zbrojnych
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Daniel von Witt »

Zapowiedź odbycia tych ćwiczeń zainteresowała Sarmatów. Co warte odnotowania, w Księstwie odbędą się z tej okazji jakieś ich własne manewry. Aż jestem ciekaw, jak wielką sprawność ichniejszych wojsk one nam pokażą :)

(-) Daniel von Witt
Generalny Dowódca Saudadzkich Sił Zbrojnych
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Chamberlain »

Trawestując klasyka: Sarmacja to państwo mające na karku 16 realnych lat istnienia. I za to całemu sarmackiemu społeczeństwu należy się najwyższy szacunek. Natomiast z punktu widzenia obecnej pozycji to jest to kraj będący cieniem tego, który budował onegdaj Wielką Trójkę. Trzymam kciuki za los idei republikańskiej w Sarmacji i dalszą erozję Paktu Gellońskiego.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Walerian von Moscow »

No ja jestem ciekaw tych waszych manewrów i na pewno będę je obserwować ale teoretycznie gdyby doszło między waszymi krajami do wojny to mam takie wrażenie że po trzech dniach od wybuch tego konfliktu na pałacu królewskim w Ekorre wisiała by sarmacka flaga.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Chamberlain »

Walerian von Moscow pisze:No ja jestem ciekaw tych waszych manewrów i na pewno będę je obserwować ale teoretycznie gdyby doszło między waszymi krajami do wojny to mam takie wrażenie że po trzech dniach od wybuch tego konfliktu na pałacu królewskim w Ekorre wisiała by sarmacka flaga.
A wyjaśni Pan, w jakiż to miałoby nastąpić sposób? Poprzez wklejenia zdjęcia z jeepem lub tygrysem bojowym?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Walerian von Moscow »

Chamberlain pisze:
Walerian von Moscow pisze:No ja jestem ciekaw tych waszych manewrów i na pewno będę je obserwować ale teoretycznie gdyby doszło między waszymi krajami do wojny to mam takie wrażenie że po trzech dniach od wybuch tego konfliktu na pałacu królewskim w Ekorre wisiała by sarmacka flaga.
A wyjaśni Pan, w jakiż to miałoby nastąpić sposób? Poprzez wklejenia zdjęcia z jeepem lub tygrysem bojowym?
No cóż od czego są hakerzy i trolle internetowe takie jak ja czy Flis :).
No a pozatym no cóż obecnie od czasu miej więc od czasu abdykacji Edwarda II macie samych ciotowatych rządzących (w szczególności króla Alfreda) że niedługo kto wie co z waszym krajem się wydarzy .
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Chamberlain »

Walerian von Moscow pisze:
No a pozatym no cóż obecnie od czasu miej więc od czasu abdykacji Edwarda II macie samych ciotowatych rządzących (w szczególności króla Alfreda) że niedługo kto wie co z waszym krajem się wydarzy .
Czy to nie Pan żalił się przed dwoma dniami na warunki panujące w "Więzieniu Książencym", dokąd Pana wtrącono za krzewienie szlachetnej idei Wielkiej Małpy i nie Pan promował przed rokiem program Rojalistycznej Partii Dreamlandu, łącznie z ideą mocarstwowego Królestwa?

Czy w przypadku inwazji książęcych nożowników na świętej ziemi dreamlandzkiej Pańskie szympansy bojowe zachowają nieczułą neutralność?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Walerian von Moscow »

1.Nie wtrącono mnie do więzienia książęcego za promowanie nie istniejącej już religi Wielkiej Małpy tylko za to że spamowałem postem o treści aby przywrócili Torkana bo dostał za coś wtedy bana ale nie pamiętam teraz za co.
2.Tak racja promowałem kiedyś program silnego Dreamlandu ale to wtedy były zupełnie inne czasy ponieważ BRWM wtedy istniało,ja byłem obywatelem tego kraju a Królestwo Dreamlandu było wtedy znaczącym i w miarę stabilnym państwem.
A teraz BRWM już nie istnieje, Królestwo Dreamlandu jest kolosem na glinianych nogach i jeszcze strasznie mi zaimponował Robert Fryderyk po aneksji Hasselandu.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Daniel von Witt »

Dementuję, jakoby udział jakichkolwiek zwierząt w tych manewrach był planowany. Tym niemniej przypadkowy pobyt małp na furlandzko-luindorskich poligonach może się dla nich źle skończyć, dlatego z góry bardzo proszę o ich wyprowadzanie na spacery na smyczy. Saudadzkie Siły Zbrojne nie będą ponosić odpowiedzialności za ewentualne straty wśród niepilnowanego i niezabezpieczonego cywilnego inwentarza.

(-) Daniel von Witt
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Walerian von Moscow »

Wiem że robicie sobie ze mnie jaja ale mi już od równo roku przeszło i już nie jestem fanatykiem małp jak kiedyś tak samo już nie promuje idei Wielkiej Małpy odkąd upadło BRWM i nawet nie myślę by do niej wracać bo to by oznaczało na nowo kolejny konflikt z panem i pańskim synkiem Oskarkiem czego wolę uniknąć.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Stanisław Dmowski »

Kto to jest ten Walerian? To jakiś cyrkowiec, że gada cały czas o małpach?

A jeśli chodzi o ową symulację wojenną, jestem zdecydowanie za. Dzięki temu żołnierze wdrożą się w trudy wojaczki i przygotują na ewentualną realną inwazję.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Gra wojenna (cz. jawna): Unia Saudadzka w wojnie o Awarę

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Florian von Stettin pisze:Kto to jest ten Walerian? To jakiś cyrkowiec, że gada cały czas o małpach?

A jeśli chodzi o ową symulację wojenną, jestem zdecydowanie za. Dzięki temu żołnierze wdrożą się w trudy wojaczki i przygotują na ewentualną realną inwazję.
Zapraszam do przejrzenia jego postów. Pierwotnie założył jakąś śmiechu wartą organizację, którą każdy olewał. Z 5 razy zdążył zdeklarować, że odchodzi do Sarmacji i więcej go nie zobaczymy, po czym wracał, ale nikogo to nie obchodziło, więc odchodził, po czym wracał itd. itd.

Taki Zanik w wersji lite.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Saudadzkie Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości